Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 03:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
Van egy székely anekdóta:

Egy ember télen -20C hidegben álldogál sapka nélkül a portája előtt. Jön a komája, s kérdi - mi van?
- Kész tovább nem türtem jól megmondtam az asszonynak, velem nem packázhat, elvégre én vagyok az úr a házban.
- Na és?
- Hát most már csak egy istenes ember kéne aki kihozza a sapkámat.
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14., csütörtök 16:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:

fizikailag bántalmazott emberek felé viszonylag ritkábban szolgálok, mint LELKILEG bántalmazottak felé...

a lelki bántalmazásban 1:1 az arány...

bár, ha jobban meggondolom, VOLT már "házasságon belüli nemi erőszak" esetem (párkapcsolatban, nem házasságban) a FÉRFI rovására...


nem nagyon általánosítanék...


De jó kis témából maradtam ki...

Kifelejtetted azokat, akik saját magukat bántalmazzák, és ezt úgy állítják be, mintha a másik csinálná... Akár testileg, akár lelkileg...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 11:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
Nagyon leállt ez a téma pedig talán sok embert érint, engem igen mármint a házasság ápolás. szivesen olvasom mások tapasztalatait a "normál" családi életben is. Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 05., szerda 22:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Kantemir!

A Találkozzunk topicban írtam egy egyszerű ötletet a házasságápolására: egy pár nap nyaralás. Ami nekem most nagyon jó volt mindkettőnknél, hogy kölcsönösen hajlandóak voltunk a másik igényét előtérbe helyezni. Pl. most nem vettem rossz néven, hogy nem akart a férjem velünk lenni a vízparton- mert nem bírja a napot,és víziszonya van. - örültem, hogy amíg mi lubickolunk a gyerekekkel, addig ő olvasgat, szunyókál, s jókedvűen a megbeszélt időben eljön értünk.
Tőle az volt a nagy lépés, hogy fel tudta adni a saját munkáját, mivel látta, hogy nekem szükségem van egy kis változásra, felajánlotta, hogy akkor pakoljunk ösze pár napra, s induljunk el valamerre. Mondhatom, megérte.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 06., csütörtök 21:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Tegnap ebben a témában találtam a neten egy nagyon jó kis anyagot.
Itt találjátok:

http://www.genesis.net.au/~hihs/terv1.htm

Mindhárom fejezet szupi! Mi ezt kezdjük el venni pároshétvégén (negyed évente tartunk ilyet a pesti gyülekezetünkkel,ahol az ifjúházasok vesznek részt (mondjuk csak 3 pár fix, pedig lehetne 6 pár is... :( )), de biztos, hogy következő alkalmakra is marad belőle. :) Tök jó, mert most nálunk lesz a pároshétvége Komárnóban. :)

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 11., kedd 13:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
kedves Gabri !
Tényleg nagyon jó ez a három fejezet bár még csak mazsoláztam belőle és nem volt alkalmam igazán elmerülni benne- talán majd a feleségemmel együtt sikerül.
:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 18., kedd 12:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
A házasélet felhői éppen úgy megérkeznek villámlással és dörgéssel vegyest, mint a természetben, s éppen olyan természetesek is. Sőt éppen olyan hasznosak is, mert utána kitisztul a légkör, az egyformaság szürke porát leveri az eső, újra süt a nap, és csak akkor látni, milyen szépen süt, akkor érezni, milyen áldóan meleg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 05., szombat 12:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Azok a férfiak, akiknek ki van lyukasztva a fülük, felkészültek a házasságra. Ismerik a fájdalmat, és már vásároltak ékszert.
Rudner


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 05., szombat 12:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Cilla, ez szuper! :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 19:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Alapjában véve a feleségem éretlen volt. Ülök békésen a kádban, ő meg bejön és elsüllyeszti a kishajóimat.
Woody Allen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 07., hétfő 23:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
– Székelybácsi, mit szólt a család a maga új hallókészülékéhez?
– Nem beszéltem még nekik róla, de azóta már kétszer átírtam a végrendeletemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 03., vasárnap 12:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
A feleségemmel mindig fogjuk egymás kezét. Ha elengedem, rögtön vásárol valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hézser Gábor : Kötőjeles történetek
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 06., szerda 15:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gyengédség

Negyven éve lehetnek házasok. A vonaton fiatal szerelmespár ül velük szemben. Az idős asszony ábrándos szemekkel nézi őket. Amikor a fiú csókot lehel a lány arcára, a férje fülébe súgja:
- Ezt te is megtehetnéd!
- Megőrültél - sziszegi vissza a férj -, hiszen még csak nem is ismerem!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hézser Gábor : Kötőjeles történetek
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 06., szerda 19:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Gyengédség

Negyven éve lehetnek házasok. A vonaton fiatal szerelmespár ül velük szemben. Az idős asszony ábrándos szemekkel nézi őket. Amikor a fiú csókot lehel a lány arcára, a férje fülébe súgja:
- Ezt te is megtehetnéd!
- Megőrültél - sziszegi vissza a férj -, hiszen még csak nem is ismerem!



Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 11., hétfő 21:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Férjemmel múlt hétvégén ápoltuk házasságunkat. :D nagyon jól sikerült. Mostanában nagyon kevés idő jut egymásra az eltérő munkabeosztás miatt, és nagyon fárasztó időszakja volt férjemnek a munkában, ezért kitalálta, hogy kivesz 2 nap szabit, és az én szabadnapjaimon elmegyünk valahova. Talált is egy jó kis helyet, de sokat gondolkodtunk az ára miatt, de végül úgy döntöttünk, hogy rászánjuk a pénzt, és elmegyünk oda, mert később már ennyire sem lesz pénzünk, ha felvesszük a lakáshitelt. Az Úr nagyon megáldotta ezt az alkalmat. Sose tudtam elképzelni, hogy mi lehet jó abban, hogy egy drága hotelben eltölt az ember pár napot, csak kettesben. Azt gondoltam, hogy ez így nagyon uncsi. De egy percig sem unatkoztam, és nagyon-nagyon jó volt. :D Ráadásul úgy néz ki, hogy a pénz, amit elköltöttünk erre a pár napra már 3 helyről is visszatérül, mindhárom helyről szinte a teljes összeg. :D Hála ezért az egészért Istennek.
Most viszont kicsit nehéz, mert Atim lebetegedett, és haza kellett mennie a szüleihez, mert még oda van bejelentve orvoshoz, meg még ezt az ideiglenes lakcímet sem sikerült bejelentenünk, így otthon kell lennie egy hétig, mert itt Szlovákiában a betegbiztosító ellenőrizheti, hogy otthon van-e. :(
Nekem meg úgy néz ki, hogy változik a munkarendem (pár nappal elcsúszik), így vasárnap, éjszakás után megyek Pestre, elviszem a fiúkat it-re, utána meg a Közlekedési Múzeumba, aztán visszaviszem őket, és jövök haza pihenni. Ha Atim jól lesz remélem elkísér. És csak 1 napot leszek itthon, mert pár nepra át kell állnom 2 napozásra, de aztán márciustól megint 3 napozás.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség