Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 08:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Azért nincs leírva, h. a feleség is odaadja az életetét a férjéért, mert az egyértelműbb/nincs is más lehetősége/ :D
A könyvet nem olvastam, láttam viszont Meryl Streeppel A szív hídjait, az is ezt feszegeti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 05:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

A Szentírásban a házasság kérdése (is) alapvetően férfiszempontból jelenik meg, mivel egy firfijugú társadalomban kellett adja Isten a törvényeit (rendjét). Számomra azonban pont ezért döbbenetesek ezek az igék, mert ahol a férfi csupa jog, a nőnek meg nincs más esélye, mint követni férjét: Isten a férfit igen keményel eligazítja, hogy hogyan is bánjon feleségével.
Ma, amikor egyenjogúság, meg hasonlók vannak, minden fegyelmező ige bizony vonatkozik a feleségekre is! Ő sem tehet bármit férjével...

A napokban jelenik meg az Amnesztiintrenacionálé... (:D) családon belüli erőszak jelentése. Hallottam egy riportot a főnökükkel... Csak a férfi erőszakos, durva... viselkedését tárgyalta.

Ha már egyen.. lettek a nők, bizony kölcsönösek mindenképpen a házassági szabályok!

Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 07:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
keresztény pszichológus-szexológus barátnémtól hallottam, hogy nagyjából UGYANANNYI a "fordított erőszak" is a családban, csak egy megvert FÉRFI inkább azt mondja: "borotválkozás közben..." vagy: "mikor részegen elestem..."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 08:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
kigondolná :(.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is megdöbbentem!!!

ja, és VAN a hátrányos helyzetű férfiaknak is érdekvédelmi szervezetük, csak elfelejtettem a nevét... nemigazán gondoltam, hogy valaha kell nekem valamire :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 08:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na és akkor még ott van az asztal lába :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 11:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szerintem kizárt, hogy közel ugyanannyi legyen a férfiak ellen elkövetett erőszak, pusztán az erőviszonyok miatt, nem? Lehet, hogy ami szakember elé kerül, abban a mintában több a férfi, és sok naponta szétvert nő esete meg nem kerül a nyilvánosság elé. De nem gondolom, hogy a nyúl vinné a puskát...

Net, vélemény?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 11:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
vélemény? mit számít a TÉNYEKNEK, hogy NEKEM mi a VÉLEMÉNYEM???

személyes véleményem: nem helyes az asszonyt verni! ezért én nem is tennék ilyet!!

fizikailag bántalmazott emberek felé viszonylag ritkábban szolgálok, mint LELKILEG bántalmazottak felé...

a lelki bántalmazásban 1:1 az arány...

bár, ha jobban meggondolom, VOLT már "házasságon belüli nemi erőszak" esetem (párkapcsolatban, nem házasságban) a FÉRFI rovására...


nem nagyon általánosítanék...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 12:13 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Megy a családban a lelki adok- kapok!

Ki sérül be jobban?

Általában a férjnek durran el az agya, de a tűrésben is tud hosszan , amelyik ilyen beállítottságu!

Nem mennék bele hány százalék a durranós, és hány a tűrős!

Magam is elítélem az "igazság" rákényszerítését a másikra, főleg a testit!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 21:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Kéréseteknek (is) megfelelve, töröltem az utóbbi néhány hozzászólást!

A témához még annyit, bizony van igazság abban, hogy a feleség is lehet a férje fölött erőszakosan uralkodó.
Gondoljatok arra, hogy mennyi pipogya, döntésképtelen, gyenge férfi van ma kis hazánkban. Ők nem lesznek maguktól jó családfők. Ha egy "kardos menyecskét" kifognak...
Aztán jön a duma...

Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 23:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kínos dolgok ezek...

most hallottam pl. egy felmérést (természetesen nyugatról, itthon szemforgatásilag nem lehet ilyet csinálni):

"a világban" a 18 éves fiatalok 85%-a már nem szűz (eddig semmi meglepő)
ámde: az EGYHÁZBAN ez az az arány 75%....


és akkor lehetne még 1-2 további dologról beszélni...


azt hiszem, hogy az egyház az ŐSZINTESÉG útján tudná visszaszerezni az elveszett tekintélyét/vonzerejét a társadalomban... (meg persze nyilván a Krisztusarc kiábrázolódásának mértékében)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 23:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Morvai Krisztina évekkel ezelőtt írt könyvet a családon belüli erőszakról. Nem mendemondák alapján, hanem tudományos megalapozottsággal. Az esetek csaknem 100 %-ban az asszonyt verték, egy esetről tud, amikor a fogyatékos férjre rátelepedett az asszony, és verte azt. Csak egy esetről!

Ami a családon belüli lelki erőszakot illeti, hát az nincs tudományos módon vizsgálva, mivel nem annyira egyszerű az ügy, mint a fizikai bántalmazás esetében. Erre mondják, hogy ehhez a műfajhoz két ember kell.

Még attól is függ a dolog, hogy hány évesek a család tagjai. Például a tesztoszteronszint aránya a férfiaknál fiatal korban magas, a nőknél relatíve alacsony, majd öregkorra ez megfordul. A nőknél nő a tesztoszteron aránya, a férfiaknál csökken. Ezért beszélünk a nők elsárkányosodásáról öregkorban. (Hozzá a túlsúlyos nők még elég erősek is lehetnek az erőszakra öregkorban.)

Nekünk keresztyéneknek természetes, hogy olyan házasságon belüli stratégia kell, amely tudja kezelni az érdekellentéteket a családban, irányt ad a családtagoknak, összefogja őket, lojálisak legyenek egymáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 18:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
“Egy tizenhét éves, fekete hajú fiú szavai szüleinek házasságáról: ,,Ha azt akarják a felnőttek, hogy tiszteljük őket, szeretetükkel igazolják házasságukat. Nem vagyunk kíváncsiak arra, mennyire szerették egymást tizenhét évvel ezelőtt. Arra vagyunk kíváncsiak, maradt-e szeretetük holnapra, s holnaputánra is. Kössék meg házasságukat minden nap, újra meg újra.” (Vasadi Péter)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 14:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
a körülöttem élők példájából úgy láttam hogy sokkal gyakoribb az az eset hogy a férfiak bántalmazzák a feleségüket, bár láttam már ellenkező esetet is, viszont a pszihikai bántásban azt hiszem nagon is fordított az arány . Talán mindenki azt a fegyvert használja ami neki kézenfekvőbb.
Mindkét eset nagyon szomorú.

Ami a szeretet megélésének példáját illeti, tapsztalat hogy a gyermekeink a legjobb nevelők ha van bátorságunk meglátni a viselkedésmintánkat bennük


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 14:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
épp a MAI NAP számolt be nekem egy feleség arról, hogy miért (és hogyan) verte meg a férjét... (igaza volt egyébként... de ezt nem éppen keresztény feleséghez illően fejezte ki :O)

el nem tudom képzelni, hogy a férje ezt ezek után BÁRKINEK is elmondaná....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség