Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 16:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
--

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 18:18 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Dicsőség az Úrnak azért, hogy felemás igában élek!
Engem úgy látszik az Úr a hit gyakorlati megvalósítására nevel ezáltal. Egyetértek azzal, hogy ápolni kell a házasságot.Ha vitába szállok a férjemmel, és sértődés lesz belőle, akkor az Úr békességet ad nekem és odamegyek a férjemhez:Ne haragudj, ha megbántottalak valamivel, ne haragudj, hogy erőszakos voltam. És megsimítom a fejét, puszit adok az arcára.Az első lépést az Úr gyermekének kell megtenni. Az is fontos, hogy odafigyeljek a páromra, még akkor is figyelnem kell rá, ha nem érdekel, amit mond, de megéri Tesókák!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07., szerda 08:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
Kedves Augu nagyon tetszett a hozzászólásod, szeretem a gyakorlati tanácsokat, egyszer halgattam egy előadás sorozatot a "szeretet nyelvekről" ami nagyon tanulságos volt de a legfontosabb amit kaptam, hogy a SZERETET PARANCS, és ahogy írtad nekem kell az első lépést megtennem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 07:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Kedves Férjek! Kedves Feleségek!

Itt a nagyhét, jön a húsvét... Iszonyú sok a teendő (sonka, takarítás, kölni, megfelelő címletű zseton, tojás... ja és még a templom is...) én mégis valami egészen másra hadd kérjelek benneteket:

[b]szeressétek egymást![b]

Legyen ez gyakorlati feladat.

1. Kérlek minden reggel és minden este imádkozzál házastársadért egyedül!
2. Minden nap szánjatok egy kicsi időt arra, hogy meghitten beszélgessetek! Tudom, hogy ez a napi rohanás + nagyheti menet és gyerekek és mama... igen nehéz, de most tegyétek meg: szánjatok 5-10 percet valahol a napban meghittségre, szépszóra, vagy akár együtt hallgatásra...!
3. Uralkodj idegeiden: gyakorold a türelmet! Ne szólj, ne tégy: imádkozz előbb békességért!
4. Amelyikőtök szexuálisan az erősebb gyakorolj több türelmet, aki a gyengébb tudd magad őszinte odaszánással adni az együttlétbe!

Házasságotokban is szép nagyhetet, Húsvétos győzelmet!

Szeretettel: Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 10:56 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Anti!

Köszi a gyakorlati tanácsokat. Igyekszem ezeket szem előtt tartani és környezetemet is erre biztatni. 20 év óta sikerül, de sosem árt a megerősítés!

Köszönet érte!



Ui.: Ne haragudjatok, de eszembe jutott erről egy vicc. Akár Anti tanácsainak ellenpólusa is lehetne. Természetesen ez NEM a követendő példa :) :

"A heves veszekedés után a feleség felsöpri a cserepeket, rendet rak, majd férje vérző, feldagadt fejét az ölébe veszi. Gügyögve mondja: "Na látod te kis buta! Ha én nem lennék, most ki simogatna meg és kötözne be téged?!"

Férjek, feleségek. A megbocsájtás legszebb példája is lehetne. Csak a "zavaró előzményeket" kell kiiktatni.

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 02., hétfő 11:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Mi nem locsolkodunk,hanem húsvéthétfőn egy nagy kirándulást csapunk.
Azért volt, h. a víz sem maradt ki a napi programból: egyszer egy friss vizű patakon vitte a lányom az öccsét egy billegő pallón keresztül, aminek perszehogy az lett az eredménye,h. beleejtette...nem volt éppen kánikula, úgyhogy futottunk haza megszáradni. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 08., kedd 20:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egy konferenciára ugrottunk be szombaton, a család volt a téma. Még nem volt időm végignézni a jegyzeteimet, most telefonált a férjem valakivel, szóba jött a konferencia,s megemlítette, miről volt szó többek között:
"A férj a fej, ez evidens, de ebből az következik,hogy ahogy Krisztus odaáldozta az életét a menyasszonyáért, a gyülekezetért, úgy a férjnek is ezt kell tennie. Kedves férjek, hajlandók vagytok-e az életeteket odaadni a feleségetekért?-

/valóban, elhangzott ez a kérdés, én már nem emlékeztem rá,...olyan jó volt hallani, h. a férjem megjegyezte :D /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 06:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bizonybizony!!! a FEJségünket GYAKRAN és SZÍVESEN emlegetjük, de hogy ez EZZEL JÁR...

hasonlóan a jános3:16-ot MINDENKI tudja... de nézzétek csak meg az 1jános3:16-ot!!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 07:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
hű.
megnéztem.
Erről a férj-feleséges témáról volt már jóhosszú izé itt.. fura kérdés.
És az I. János 3:16 is fura.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 07:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bizony és itt az új teremtés életéről van szó, nem arról ami a megváltatlan ember. :oops:
Mert ugyebár ő halott. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 07:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Najó, nagyjából azért értem. A Csűrcsavar leveleiből jutott eszembe egy fejezet, amiben van egy ilyen, hogy a legjobb trükk elhitetni az emberrel, hogy ő időtulajdonos... hogy ez, hogy na, végre van fél órám, amit magamra fordíthatok, ez úgyahogyvan illúzió,és nagyonrossz kiindulás, és csak bosszúság lesz belőle


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 07:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kamilla írta:
hű.
megnéztem.
Erről a férj-feleséges témáról volt már jóhosszú izé itt.. fura kérdés.
És az I. János 3:16 is fura.


Kamilla, kifejtenéd bővebben?/nyilván nem arról van szó, hogy fekete menyasszonyok legyünk- ez a csudabogár a nászéjszakán elfogyasztja szó szerint a párját/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 07:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát még ha LEFORDÍTOM a görögből... merhogy KÖZEL SINCS a Károli az igazi jelentéshez...

Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért. - mondja Károli

arról ismertük meg AZT a SZERETETet (agapé), hogy letette értünk A LELKÉT (psziché): mi is TARTOZUNK AZZAL, hogy letegyük a lelkünket a testvéreinkért

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 08:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Azért nem fejtettem ki bővebben, mert messzire vezet. Eleve, hogy a nőknek miért nem kell a férjükért odaadni az életüket, miért épp fordítva. A nő, az csak úgy simán van, él bele a világba, a pasi meg hajt-dolgozik, életét adja érte, ilyesmik. Tisztára, mint a Capilláriában. Olvastátok a Capilláriát?? De a Bibliában biztos nem erről van szó, hanem, ha helyesen értelmezi az ember, akkor a normális együttélés lehetősége van leírva...
Csak ezen én még nem gondolkodtam eleget, és könnyű félreérteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezért próbáltam segíteni a fordítással :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség