Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 08:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok Férfitársak!

Nyakunkon a húsvét: feleségeink robotolnak a takarításban, főzésben.... Mi kedvesen meglocsoljuk őket, (gyorsan) megesszük minden finom főztjüket, megnézzük az összes filmet a tv-ben, igényeljük az ölelést... és csodálkozunk... miért fáradt, nincs kedve sétálni, se vendéget hívni/fogadni, stb...

Találjunk ki valamit, ami segít! Nem, nem magunk miatt, hanem, hogy asszonyainknak is ünnep legyen a húsvét és ne az n+1. műszak...

Jöhetnek ötletek, vélemények, javaslatok....

Sziasztok!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 10:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hát azt korábban el kell kezdeni. Először is vannak a praktikus dolgok.

Fontos, hogy a kertben, a ház körül rend legyen, hogy új rózsatöveket szerezzen az ember, egyáltalán látszatja legyen annak, hogy foglalkozunk a környezetünkkel. Afféle húsvéti nagyrendet kell csinálnunk.

Másodsorban át kell gondolni, mi is az, amit sokat emleget a feleségünk. Az enyém például egy új tv állványt, és egy fürdőszoba szekrényt szeretne. Járjunk utána, szerezzük be, csináljuk meg, amit a feleség kíván.

Harmadsorban a nejünk kívánsága szerint vásároljunk be az ünnepekre. Ne kötözött sonkát vegyünk, ha ő füstölt tarját akar, és hasonlók.

Azután következik a tényleges segítség. Be kell segíteni abba, hogy a családnak együttes programja legyen a húsvéti előkészület. A gyerekekkel együtt, őket irányítva kell elvégezni az ablaktisztítástól kezdve a tojásszínezésig, jó hangulatban a munkákat. A hangsúly a jóhangulaton van.

Végül, de nem utolsósorban a lelkiek tudatosítása a családban. A gyerekekben tudatosítani, hogy miért is a legnagyobb ünnepünk a Húsvét. Miért böjtölünk Nagypénteken. Mi a jelentősége a megváltásnak. Mi a napi, gyakorlati következménye annak, hogy Jézus, mint főpapunk feláldozta magát a kereszten, és feltámadt. Gondolok itt ilyen gyakorlati kérdésre, hogy a bűn azóta nem áldozat bemutatásával kap bocsánatot, hanem a bűnbánat által.

Ha lelkületében képesek vagyunk ezt végigvinni, és a Húsvét ünnepét mondjuk rokonokkal, vagy barátokkal együtt töltött, jóhangulatú kirándulással, családi futballal, egyéb játékkal is egybekötjük, akkor a feleségünknek nem lesznek problémái.

Persze jó kérdés, hogy van-e ezekre módunk, és lehetőségünk, de mindenképpen törekedni kell errefelé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Házasságápolás
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 18., kedd 06:08 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 06., csütörtök 06:17
Hozzászólások: 17
Kedves Rosta!

Olvasva soraidat nagyot sóhajtottam, hogy bárcsak az én férjem is.... :D
Na de félre a tréfával. Tényleg jó lenne, ha ezt így meg lehetne élni. De tényleg csak odafigyelés kérdése az egész? Nem szól közbe ebbe is a pénz és az idő?

Várom a véleményeiteket! (hátha csak én csinálok valamit rosszul, vagy inkább úgy mondom, hogy mi csinálunk valamit rosszul)

Üdv

Zsuzsi

_________________
Füstösné Zsuzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Házasságápolás
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 18., kedd 09:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
f_zsuzsi írta:
Kedves Rosta!

Olvasva soraidat nagyot sóhajtottam, hogy bárcsak az én férjem is.... :D
Na de félre a tréfával. Tényleg jó lenne, ha ezt így meg lehetne élni. De tényleg csak odafigyelés kérdése az egész? Nem szól közbe ebbe is a pénz és az idő?



De, sajnos bármi közbeszólhat. Bár valami olyasmit terveztem, mint amit leírtam, a sors közbeszólt. Közben bekaptam egy akkora lumbágót, hogy mozogni alig tudok, így a kertrendezésből, és csatolt részekből nem lesz láthatóan semmi. Örülök, ha a sonkát meg tudom venni, és a gyerekeket valahogy elirányítom. :(

Természetesen a pénz, és az idő, de mindenféle akadály is közbeszólhat. Csakhát jó, ha van egy képünk, hogy mifelé kell törekednünk...

Ember tervez, Isten végez...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 18., kedd 11:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
off:
Kedves Rosta!

Küldök Neked egy gyógyító ölelést!:*:

Üdv szeretettel cilla

on.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 18., kedd 22:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Csilla, nagyon köszönöm Neked, ez igazán rámfért! Máris jobban érzem magam :)

Tegnap, meg ma be kellett mennem dolgozni, de olyan szerencsétlen voltam, hogy közfelkiáltással hazaküldtek. Azért mindent elrendeztem a munkahelyen, no meg holnap is be kell mennem egy egyeztetésre, de nem kell egész nap ott feszengnem fájós derékkal.

Azért holnap megveszem a sonkát a Rákóczi téri piacon! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 19., szerda 09:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Rosta!

Örülök, hogy használt.További gyógyulást kívánok Neked! :D

Olyan igazi sonkát veszel?

Bocsi, tudom, hogy ez nem ide illik.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 20., csütörtök 12:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia kedves Csilla!

Az a helyzet, hogy elküzdöttem magam a Fehérvári útra, eligazítottuk a fiatal kollégánkat, aki ma fontos ártárgyalásra ment, és hazafelé megvettem a Rákóczi téri piacon a füstölt tarját. Szóval nem igazi sonkát vettem, hanem tarját, merthát a nejem szerint az az igazi.

Utána hazautaztam, meg kocsiba is kellett szállnom, de a végén már csak amiatt imádkoztam, nehogy bennragadjak a kocsiban úgy, hogy mozdulni sem tudok. Hál Istennek, végül hazakecmeregtem. Ma meg vígan vagyok, mert telefonon intézgetek mindent ágyban fekve.

A múlt héten egyáltalán nem tudtam a gép elé űlni, legfeljebb egy fél percre. Most talán már javul a dolog, de ez itt már teljesen off!

Üdv! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Házasságápolás
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 21., péntek 12:57 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 06., csütörtök 06:17
Hozzászólások: 17
Kedves Rosta!

Úgy tűnik nálatok a házasságápolás betegápolássá vált. :D
Én is mielőbbi gyógyulást kívánok neked, és remélem, hogy a húsvétot már nem ágyban fekve kell ünnepelned.

Köszönöm a gyors válaszodat is az általam feltett kérdésekre. Valóban így igaz, hogy ember tervez, Isten végez. Ezt most más vonalon is igen erősen tapasztalom.

Ne haragudj, hogy előbb nem reagáltam semmit, de súlyos munkahelyi problémák kötöttek le, és sajnos beárnyékolják a húsvéti ünnepet is.

Isten áldja meg húsvéti készülődéseteket, adjon nektek igazán átélt ünnepet, és pihenést is!

Zsuzsi

_________________
Füstösné Zsuzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 06:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!


Gyökössy Endre A boldog házasság című könyve került a kezembe, s szeretném ajánlani fiatal és örökifjú házaspároknak egyaránt az író bevezető soraival:

"Ezt a kis munkát nem tudományos dolgozatnak szántam, inkább léleknevelői szándékkal írtam. Bár fölhasználtam benne a legújabb szakirodalom általam elérhető eredményeit is Főként lelkigondozói naplóm feljegyzéseit dolgoztam fel benne.
A leírt példák az életből valók, de a férfi nevét mindig Ádámmal, a nőét Évával helyettesítettem." Gy. E.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 13:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát... amit én Bandi Bácsival kapcsolatban már kaptam... (meg nyilván a pszichológia kérdésében is)

ezzel együtt nagyon szeretem :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 14:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
hát... amit én Bandi Bácsival kapcsolatban már kaptam...


minden bizonnyal csupa jót :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 14:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az igefórumon már nem tudom megnézni ;)

de van egy "kereszténység és pszichológia" topic ott....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 14:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, nem érdekelnek az ellenvélemények...sem ott, sem itt.

Ez a Gyökössy könyv olyan egyszerűen, tisztán, világosan ír a házasságról- hogy csak ajánlani tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 10., csütörtök 14:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÉN IS!! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség