Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
[quote="GABRIEL777Nem hinném,hogy egy hívőnek azért kellene gyülekezetbe járnia,mert ezt várják el tőle az emberek,ha nem
érzékelteti vele Isten,hogy e-világi
gyülekezetbe járjon akkor ne tegye.
[/quote]
Nos én sem hinném, hogy emberek miatt kelle közösségbe járni. De ezt az egész módit Isten találta ki, úgyhogy nem érzékeltetésről van szó, hanem egyértelmú kijelentésekről. Tulajdonképpen nincs is sehol szó egyszemélyi hívőségről. Mindenütt csak közösségről. Nem engem kérdezz, hogy miért.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, nem kell kikeresned, ott van:


Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
GABRIEL777 írta:
Erika írta:
GABRIEL777 írta:
kavics írta:
Azt írja Pál, hogy ha nem imádkozás, vagy böjtölés miatt hagyjátok abba a sexuális életet - FÉRJ ÉS FELESÉG!!! -


A hívőség a szüntelen,szakadatlan imából áll,abból,hogy az ember
Isten irányába fordítja figyelmét,
és ez valóban eloltja a nemi vágyat.

Lényeges,hogy az ember nem elfolytja a nemivágyát,hanem az
magától kialszík,pont úgy ahogy a
víz kioltja a tüzet.
A Szentlélek pedig olyan hatással van a nemivágyra mint a víz a tűzre.


Gabriel!

Lennél szíves ezt Igével alátámasztani?

Azt akarod mondani,h. nem igaz a Zsidók 13:4.?

Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy...


Konkrétan mit is ?

Azt,hogy a Szentlélek kioltja a nemi vágyat ?

Nem hinném,hogy ezt bármilyen
Bibliai idézettel is igazolnom kellene,mivel azt sem kell ,hogy a víz kioltja a tüzet.

Ki kell próbálni és meglehet tapasztalni.

Elolvastam a zsidók 13:4-et ,és nem egésszen értem mi köze van az ott leirtaknak ahhoz,hogy a Szentlélek kioltja a nemi vágyat.
Nem érzem,hogy ellent mondtam volna az ott leirtaknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, nem maradt le a mondanivalód?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Gabriel!
Ugye te nem vagy férjnél?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én azt szeretném kérdezni, nem vagy-e bogomil?-lehet,h. rosszul emlékszem, nagyon régen olvastam egy regényt, azoknak volt ilyen hamis nézetük a házasságról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel, nem kell kikeresned, ott van:


Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy...


Igen ,utánna néztem .

De mi köze ennek ahhoz amit én írtam,aról,hogy a Szentlélek kioltja a
nemi vágyat ???

Ugyan akkor,bevallom,mindg gondba vagyok amikor nem Jézus tanításával kell összevetnem az általam leirtakat,
hisz kizárólag Őt tartom tiszta forrásnak a Bibliában.A többit csak mellék forrásnak,amik ugyan a tíszta forrásból táplálkoznak,de még sem egy és ugyan azok vele 100 %-ossan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Gabriel!
Ugye te nem vagy férjnél?
ex


nem és nem is tervezem,miután
nem tartozom a női nem közé :D

De nős sem vagyok egyébként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Én azt szeretném kérdezni, nem vagy-e bogomil?-



Erre nem igen tudok hitelessen válaszolni,mivel halvány fogalmam sincs,hogy mi az,hogy bogomil.

De ha konkrétan leírnád,hogy mi az ami
"bogomil" a nézetemben akkor ,jobban
érteném,hogy mire célzol.

De arra már csak este tudok válaszolni,mert már késésbe vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabriel, nagyon sajnálom, nincs időm most vitatkozni. Olvasd el a Máté 19:5,6-ot, ez elég tiszta forrás.- házasságot illetően



a bogomilekről majd máskor


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
Gabriel, nagyon sajnálom, nincs időm most vitatkozni. Olvasd el a Máté 19:5,6-ot, ez elég tiszta forrás.- házasságot illetően



a bogomilekről majd máskor


Elolvastam. a Máté 19.5.6-ot és egyet értek vele, ezért sem értem,hogy mi a problémád.

Ha nem írod le konkrétan,hogy melyik álításommal van gondod és miért ,akkor nem tudunk tovább haladni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 27., szerda 21:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
Sziasztok!

No, itten most felkaptam a fejemet. Gabriel érdekes dolgot írt, amit akárhogy is töröm a buksimat, nem értek meg, és nem tudom, "mire jó". (Ha fogalmazhatok így.)

Na már most, van először ugye a dolognak az a része, hogy a szex helye a házasságban van. Bár én ezzel - nem hívő lévén - nem értek egyet, de ez nem fontos. Mert végül is, ha a ti szemszögetekből nézem, van "értelme" a dolognak. Ti meg vagytok győződve ennek helyességéről. Ez idáig stimmel.
Az viszont nagyon nem stimmel, amit Gabriel írt. Kioltani a nemi vágyat? Minek? Akkor miért házasodik két ember? (Jó, persze nem a szexért, de mindjárt kifejtem, mire gondolok.)

Vegyük az alábbi helyzetet. Van két ember. Szeretik egymást, összeházasodnak. Isten előtt egyek, egymás társai stb. stb. Na már most, miért kellene a Szent Szellemnek/Szentléleknek (megint nem a megfogalmazás a lényeg) kioltania a nemi vágyat???? Én azt gondolom, hogy két (hívő) ember igenis tud "törődni" Istennel akkor is, ha van nemi vágya. Miért ne lenne? Ha nem lenne, akkor össze se házasodnának. Egy egészséges kapcsolathoz - jelen esetben vegyük alapul a házasságban élést - hozzátartozik a rendszeres nemi élet is. Vagy ez szerinted valami rossz, természetellenes dolog, Gabriel? Mert ha nem természetellenes - nem az! -, akkor miért oltódna ki? A ti fejetekkel gondolkozva Isten mondhatni igenis "elvárja" ( ha fogalmazhatok így), hogy a házaspár törődjön egymással szexuálisan is. Mi van Isten parancsával: "Szaporodjatok, sokasodjatok!"? Vagy az smafu? Kissé viccesen, és direkte módon: szaporodni szex-szel lehet. Eddig csupán Máriának sikerült másképp. No, de félre a tréfával. ;-) A szexhez pedig szükségeltetik a nemi vágy. Ha az nincs, akkor két ember nem fog egymással szeretkezni, közömbösek lesznek egymás iránt, így nem is születnek utódok. Ha két ember összeházasodik, akkor a legtermészetesebb dolog, hogy szerelmeskednek; ez hozzátartozik a házassághoz. Vagyis a szex és a nemi vágy összetartoznak, mint a borsó meg a héja. Mivel pediglen Isten nem tiltja a szexet házasságon belül, - sőt! - így a nemi vágy ellen sem lehet kifogása. :-) Komoly hívő embereknél pedig nem lehet probléma, hogy a nemi vágy akadályozza a hitgyakorlást (lélekben, gyakorlatban egyaránt).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 27., szerda 21:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Petra!
Ebben teljesen igazad van. Nincs olyan, hogy a Szentlélek kioltja a nemi vágyat. A normális keresztények rendszeresen szeretkeznek, mert az jó nekik.
Pál írja, aki maga egyedül állásra volt elhívva:
Ne foszszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg nem kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok.
Tehát szó sincs arról, hogy a keresztényeknél ki kellene legyen oltva a szexuális vágy.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 27., szerda 23:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Petra!
Gabriel hitéről külön topic nyílt a személyes hit témáknál!
Ezután az Evangéliumi tanítások magyarázatait (kompetens) Hívő embertől kellene megkérdezned, nem okozna "buksitörést" :-)

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28., csütörtök 09:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Petra,

én érteni vélem, amiről Gábriel beszél. Véleményem szerint ő nem a kapcsolaton belüli testi vágytalanságra gondol. Azt gondolom, hogy tényleg létezik egy olyan lelki élet, amely felette áll a testiségnek, a testi vágyaknak.
(Emlékszel, a férfi és nő közötti barátságról mennyi vita volt, pedig ez is egy kicsit ez is ehhez a témához tartozik - sztem.)


Van a Léleknek egy olyan gyümölcse, hogy: önmegtartóztatás - gondolom nem véletlenül, persze ki mit ért alatta. Ez a szó jelentheti azt, hogy valaki tudatosan visszatartja magát a testi vágyaktól.
De én úgy gondolom létezik egy olyan Lelki síkon való gondolkodás(?)mód, illetve viszonyulás, ami túlmutat a testi(ségen) vágyakozáson.
Erről szól a szentség, a tisztaság is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség