Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 08:38 
Sziasztok!

Gyülekezet nincs ott, ahol sok ember összejön és ott sincs gyülekezet, ahol kevés.
Ott sincs gyülekezet, ahol liturgiák mellett lemegy egy óra, ott sincs gyülekezet, ahol egy szobában néhányan komolyan beszélgetnek.
Ott sincs gyülekezet, ahol emberek relaxálnak, ahol ember képzelődik akár Istenről.

Egyetlen helyen van gyülekezet, ahol akár ketten vagy hárman - vagy még többen - összegyülnek JÉZUS KRISZTUS nevében!

Kedves Endi!

Semelyik gyülekezetben nem fogsz megmaradni ha elfelejted, hogy a te életedet is és a gyülekezetbe járók életét is EGYEDÜL ISTEN KEGYELME tartja meg!
Magát a közöséget! Az Istennel és egymásal!

Amit írtál a sexről, az nagyon fontos!
Több hívő házasság is azért megy tönkre mert nem veszik komolyan a párok, hogy ha nem élnek rendszeresen sexuális életet, az hatalmas kísértés az Ördög részéről!
Azt írja Pál, hogy ha nem imádkozás, vagy böjtölés miatt hagyjátok abba a sexuális életet - FÉRJ ÉS FELESÉG!!! -akkor nagy kísértésnek teszitek ki egymást!

AZONBAN EBBEN IS SZABADSÁGUNK VAN! Vannak, akiknek az Úr azt a kegyelmi ajándékot adta és adja, hogy nem kérdés számukra a sexualitás. A gond akkor van, ha fogadalmat teszek EGÉSZ ÉLETEMRE nézve, hogy ez így lesz, mert ezzel az ÚR döntési szabadságát bekorlátozom.
Ez olyan, mint ha Ábrahám előre fogadalmat tett volna, hogy bármi is történjen feláldozza Izsákot!

Ilyen NINCS! Élő Urunk van!

Közösségben eltöltött karácsonyi ünnepeket kívánva:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Több hívő házasság is azért megy tönkre mert nem veszik komolyan a párok, hogy ha nem élnek rendszeresen sexuális életet,

Ez inkább fordítva lehet. Azért nem élnek rendszeresen sexuális életet, mert már van valami probléma.
Szerintem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 12:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sziasztok!

Csak leírom, ami foglalkoztat, de nem muszáj rá válaszolni, reagálni, mert valszeg bántó lesz, ezért előre is bocsánatot szeretnék kérni(bár, igaz, akkor meg be se kéne írnom, lehet :) ).
Szóval az a helyzet, hogy a városi-nagyvárosi gyülekezetek egy részében felütötte a fejét az a tendencia, ami a világban már egy ideje megvan, tudniilik, hogy veszettül későn akarnak házasodni a férfiak(ha egyáltalán akrnak). 35 éves férfi nekem ne mondjon ilyen hülyeségeket, hogy "én még úgy gondolom, éretlen vagyok a házasságra...", vagy:"szerintem én még hitben nem vagyok elég erős ilyesmihez..."stb. :?
Ilyeneket a világ fiai mondanak, csak ők inkább így fogalmazzák meg:"fiatal vagyok még a házassághoz"(30-on felül?!!Ne röhögtessen már!! :D ). "Nem találtam még meg az igazit"(nem is akarta eddig, valószínűleg). "Még "élni" szeretnék egy kicsit."(* :D ).
Szóval, a hívő férfiak ugyanolyan önzők és gyávák a házassághoz, mint a nem hívők. Ennyi.
Nincsenek tisztában azzal a felelősséggel, hogy ha nem házasodnak meg, azzal nem csak magukat teszik boldogtalanná(erre persze már csak későn, 50 éves agglegény koruk körül fognak rájönni), hanem minimum még egy embert: azt a nőt, akit elvehettek volna feleségül, de nem tették meg.... :( .

De Isten nem fogja rájuk erőltetni a házasságot, ha ők nem kérnek társat, nem keresnek, nem küzdenek érte. Nem kötelező átvenni Isten áldását, ajándékát... És akkor mindig övék lehet a távirányító, és soha nem kell kompromisszumot kötniük senkivel. Csuhajja, de jó dolog ám agglegénynek lenni! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 12:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Ja, és ha esetleg azért lenne bátortalan egy férfi, mert mondjuk csúnyának tartja magát, akkor abszolút megnyugodhat. A nőknek legalább fele az úgymond "csúnyácska" férfiakat vonzóbbnak tartja a szépfiúknál. Ez a férfiak őrült nagy mázlija. A szép külső a férfiaknak fontosabb, ők tényleg nem tudnak vonzódni egy csúnya lányhoz(sajnos). Ami fontos: tisztálkodjon rendesen egy férfi(fürdés, dezodor, alapos fogmosás). (Ezt csak azért említeném, mert sok pasi nem érti, miért nincs nője, és több nőtől hallottam már ilyesmiket: "olyan jófej, annyira aranyos, dehát a szájszaga" :( ...) Erre kell hangsúlyt fektetni, meg az udvariasságra. Mint ahogy pl. egy nőnek a kedvességre, érdeklődésre, meg arra, hogy nagyon trampli ne legyen.
Brad Pittet csak a 15 évesek szeretik(de nekik is csak egy töredéke :) ), nem a felnőtt nők, nyugi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 12:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Emilien!
Szerintem nem sértettél meg senkit.
Egyébként teljesen igazad van, önzés és gyávaság, félelem az elkötelezettségtől és a felelősségtől, az ami a férfiakat visszatartja a házasodástól. Hívőknél ez még súlyosabb, mert ők igy még a hittlenségükről is tanúbizonyságot tesznek.
Bizony nagy baj van a férfiakkal. Ahogy ezt a "Nő" topicban írtam. De úgy látszik ott ebben mindenki megegyezett, mert reagálás nélkül maradt. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 13:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
exrefis írta:
Kedves Emilien!
Ahogy ezt a "Nő" topicban írtam. De úgy látszik ott ebben mindenki megegyezett, mert reagálás nélkül maradt. :D
üdv
ex


:wink: :D Hát egen. :) Isten a legelső könyvének legelső fejezetében parancsba adja:"Szaporodjatok és sokasodjatok" :)
A 2. fejezetben pedig ezt lehet olvasni:"Nem jó az embernek egyedül lenni. Szerzek neki segítő társat hozzá illőt."
De ez hívő körökben tabu. Álatalában ezt vallják: "Az Úr megelégít." "Társ nélkül is boldog vagyok(értsd:boldognak kell erőltetnem magam, akkor is, ha boldogtalannak és magányosnak érzem magam), hiszen az Úr a társam". Az, hogy Isten nem ezt(vagy nem csak ezt) mondta az igéjében, hanem amiket már említettem, az nem számít. :wink: .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 13:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emilien írta:
Az, hogy Isten nem ezt(vagy nem csak ezt) mondta az igéjében, hanem amiket már említettem, az nem számít. :wink: .

Tudod, aki ilyeneket mond, az ennél fontosabb igékbe is beleütközött már, vagyis először az alapokat kellene az életében lerakni, a kéményt lehet későbbre hagyni. Csak sokan az alapokat sem rakták le. Ilyen értelemben tényleg felkészületlenek a házasságra, de az üdvösségre sem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 15:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Emilien! Ex! odaállok mellétek harmadiknak: TÉNYLEG nagy baj van a keresztény férfiakkal!

iszonyat FELELŐSSÉG egy családot "felvenni a hátára" az embernek...

ámde... EGYÁLTALÁN NEM biztos, hogy ha ezt valaki "MEGÚSSZA", akkor nem minősül ez a TÁLENTUM ELÁSÁSÁNAK!!!!

"KERESZTÉNY NORMÁLISPASIKÉPZŐ" rulez :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 16:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem a keresztények annyi prédikációt hallgatnak a döntés fontosságáról a felelősségről stb, hogy a fiatal fiúk megijednek előre. És nem hallják eleget azt az igét, hogy Légy bátor és erős!
Pedig kell az élethez egy kis vakamerő bátorság.
Isten bölcsessége az, hogy nem látunk a jövőbe, mert akkor megrettennénk. Saját projektjeimből tudom, hogyha sokmindent láttam volna előre, akkor lehet, hogy nem mertem volna belevágni, viszont nem tudtam volna semmiben előre lépni.
A házassághoz is kicsit vakmerőnek kell lenni. Nem lehet igazán felkészülni rá, csak menet közben lehet megtanulni a legtöbb dolgot. A férfi csak házasság közben válik igazán férfivé, nincs olyan, hogy majd felkészülök és amikor 100%-n leszek akkor vágok bele.
Bárorság fiúk! Ráadásul nekünk keresztényeknek van egy valóságos támogatónk hátországunk, ha merünk benne bízni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 17:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eljegyzési Igénk volt:

Hit által engedelmeskedett Ábrahám, hogy menjen ki arra a helyre....és kiment, nem tudván, hova megy. Zsid.11:8


Valóban nem láttuk előre, kitartunk-e egymás mellett, leküzdjük-e a nyelvi és egyéb akadályokat-/férjem költözött idegen országba/- csak elindultunk azon az úton, amiben mindkettőnknek békessége volt,és persze szerettük is egymást.És az Úr csodálatosan vezetett, lépésről- lépésre... megáldott, feljebb, mint kértük.
Volt egy ateista kollégám, figyelemmel kísérte az életünket, döntéseinket, s mindig megelégedéssel nyugtázta: ezt jól kiszámoltátok.-Pedig nem erről volt szó, nem számolgattunk-Isten mutatta az utat,s adott erőt a gyakorlati kivitelezéshez is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 17:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Azt írja Pál, hogy ha nem imádkozás, vagy böjtölés miatt hagyjátok abba a sexuális életet - FÉRJ ÉS FELESÉG!!! -


A hívőség a szüntelen,szakadatlan imából áll,abból,hogy az ember
Isten irányába fordítja figyelmét,
és ez valóban eloltja a nemi vágyat.

Lényeges,hogy az ember nem elfolytja a nemivágyát,hanem az
magától kialszík,pont úgy ahogy a
víz kioltja a tüzet.
A Szentlélek pedig olyan hatással van a nemivágyra mint a víz a tűzre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 17:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A párválasztás során"elönyös"hogy a hívő
olyan partnert válasszon akivel az Úrban is egy testé tudnak válni,igy az együtlétük gyümölcsén már Isten áldása fog eredendően megmutatkozni.

Ugyan akkor Isten egy hívőt a hitetlen mellé is rendelhet,pont azért,hogy a hívő a hite által
segítsen a hitetlennek megtérnie.

Igy a hívő számára csak egy szabály létezik a
párválasztáskor,használja hitét és halgasson
a Teremtőjére a párválasztás során is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 17:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
GABRIEL777 írta:
kavics írta:
Azt írja Pál, hogy ha nem imádkozás, vagy böjtölés miatt hagyjátok abba a sexuális életet - FÉRJ ÉS FELESÉG!!! -


A hívőség a szüntelen,szakadatlan imából áll,abból,hogy az ember
Isten irányába fordítja figyelmét,
és ez valóban eloltja a nemi vágyat.

Lényeges,hogy az ember nem elfolytja a nemivágyát,hanem az
magától kialszík,pont úgy ahogy a
víz kioltja a tüzet.
A Szentlélek pedig olyan hatással van a nemivágyra mint a víz a tűzre.


Gabriel!

Lennél szíves ezt Igével alátámasztani?

Azt akarod mondani,h. nem igaz a Zsidók 13:4.?

Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 17:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
GABRIEL777 írta:
Van akit evilági gyülekezetbe küld és van akit pedig nem.

Mi van Gabi!
Ideológiát gyártasz az egyszemélyes gyülekezeti léthez? :)
ex


Az evilági gyülekezet nem része Új Jerúzsálem
alapjainak,a nem e-világi Szentlélek általi
gyülekezet viszont már része lehet
Új Jeruzsálemnek.

Nem hinném,hogy egy hívőnek azért kellene gyülekezetbe járnia,mert ezt várják el tőle az emberek,ha nem
érzékelteti vele Isten,hogy e-világi
gyülekezetbe járjon akkor ne tegye.

A hívőség lényege,hogy az ember Istenre halgat és nem az emberekre,
természetessen az emberek alatt
saját Istentől,különvált egonkat
is beleértem.

Ugyan akkor nem létezik,egyszemélyes gyülekezet,hisz
minden hívő része a nem evilági ,
Szentlélek irányítása alatt lévő gyülekezetnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 17:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:
GABRIEL777 írta:
kavics írta:
Azt írja Pál, hogy ha nem imádkozás, vagy böjtölés miatt hagyjátok abba a sexuális életet - FÉRJ ÉS FELESÉG!!! -


A hívőség a szüntelen,szakadatlan imából áll,abból,hogy az ember
Isten irányába fordítja figyelmét,
és ez valóban eloltja a nemi vágyat.

Lényeges,hogy az ember nem elfolytja a nemivágyát,hanem az
magától kialszík,pont úgy ahogy a
víz kioltja a tüzet.
A Szentlélek pedig olyan hatással van a nemivágyra mint a víz a tűzre.


Gabriel!

Lennél szíves ezt Igével alátámasztani?

Azt akarod mondani,h. nem igaz a Zsidók 13:4.?

Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy...


Konkrétan mit is ?

Azt,hogy a Szentlélek kioltja a nemi vágyat ?

Nem hinném,hogy ezt bármilyen
Bibliai idézettel is igazolnom kellene,mivel azt sem kell ,hogy a víz kioltja a tüzet.

Ki kell próbálni és meglehet tapasztalni.

Ha másra céloztál akkor sory,
majd este elolvasom a zsidók 13.4-et,nem ismerem így fejből.,így nem tudom,hogy miben ellentétes az általam leirtakkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség