Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
na ja... mintegy 20-25 évvel ezelőttről hadd idézzek, NémethSándortól (könnyen lehet, hogy te is hallottad, Magda, csak mára ELFELEJTETTED):

"HA a CÖLIBÁTUS ajándékát kaptad, remek! gyakorold, de NE A HÁZASSÁGBAN!!!!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 12:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
:-D :-D :-D
Ez nagyon jó!!!

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 12:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Talán van aki olvas is és nem csak ferdít

FM írta:
GABRIEL777 írta:
GABRIEL777 írta:
A nemi vágy egy ösztön amit a Szentlélek
ösztön szintről,magasabb tudatossági szintre helyez.

Ez viszont azt jelenti,hogy a nemi vágy
ösztönszintű megjelenései elmulnak,
vagyis nem fog az ember nemi vágyat érezni bárki iránt akinek az evilági formái
vonzóak a számára.

Az ember ösztön szinten csak "szexelni"
tud,ekkor kizárólag a másik teste a fontos a számára.

Ha már az érzelem is jelen van akkor már
tud szeretkezni,ekkor nem csak a teste hanem a lelke is jelen van tudatossan
az egyesülésben.
Ilyen pld. mikor egy szerelmes pár szeretkezik.

És hiszem,hogy van egy ennél is
magasabb szint amikor két ember nem csak test és lélek hanem a bennük
lakozó Szentszellem által is egyesülnek.

És amig a test és lélek általi egyesülés olyan mint a tűz,ez utobbi a test,lélek és szellem általi egyesülés olyan lehet mint a végtelen határtalan tenger.

Míg a tűz elemészt és amilyen hamar fellobant olyan hamar kl is aludhat.

Addig az a kapcsolat amit a végtelen tenger a Szentszellem köt össze ,
soha el nem mullik.

A test elhervad,a lélek változik,de
a bennünk lakozó Szentszellem Örök,
így amit Ő tart össze az soha el nem mullik.

Az az ember aki mellé Isten nem rendelt társat,az a Szentszelemmel
való egyesülést megtapasztalja
a folyamatos önmagunkat a Szentszellemnek átadó
ima által.



Igen erről olvashatunk a Prédikátorok könyvében a hármas kötél.
A szexnek bizony nem sok köze van az Isten rendelte kapcsolathoz, erről pedig a Példabeszédekben olvashatunk.
Ma a szex szót úgy használják, mint a rántott csirkét, csak Isten a kettőt nem egyformán értékeli szvsz


Talán valaki elolvasta végig mielőtt ferdít


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 12:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Ez így együtt még nagyobb hamisság. A Bibliában nem olvashatunk ilyet, sokkal egyszerűbben, józanabbul beszél a szexről (lásd az apostolok írásait pl.).
A Szent Szellemmel való közösség, egyesülés teljesen független a szextől, sőt, aki azt mondja, hogy ennek együtt kell(ene) történnie, az nagyon nagyon hamis dolgot állít.

Nézzük csak mit ír az apostol:
2. De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje.
3. A feleségének adja meg a férj a köteles jóakaratot; hasonlóképen a feleség is a férjének.
4. A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; hasonlóképen a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége.
5. Ne foszszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg nem kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok.

Tehát épphogy azt állítja, hogy a szellemi dolgok miatt (böjt, ima) tartózkodjon a házaspár a szextől, de azt is csak egy ideig. És pont azért kell az szex, hogy a sátán ne tudjon megkísérteni, mert "magatokat nem tartóztathatjátok meg" - ahogy fogalmaz az apostol.
Én azt bírom, hogy a Biblia szinte mindenhol tök egyszerűen és érthetően fogalmaz.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 12:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Még annyit, hogy az ilyen vélemények miatt szoktam kétségbe esni, hogy egy keresztény házasságban nem lehet normális szex, hogy nem találok olyan lányt, aki e témában normálisan gondolkodik... :(

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 12:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Endi mielőtt kétségbe esnél, szeretném ismét felhívni a figyelmedet, hogy a szexet alkalmi partnerekkel űzik, nem tartós kapcsolat, hanem pillanatnyi fellángolása az érzékeknek.
A házaságy pedig a hűségen alapuló pár kapcsolat amelyben nem a testi kielégülés csak a cél, hanem a két ember teljes harmoniája.
Gondolom te is erre törekszel, és nem szex partnert keresel.
Nem kívánok senki kétségbeesésének elindítója lenni, de kívánom, hogy felelős emberként élje meg ezt az ISTEN által rendelt kapcsolatot, maga és társa teljes örömére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 12:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves magda... szeretettel kérlek: EBBEN (legalább ebben) ne érezd magad "balgatagok tanítójának, a kiskorúak mesterének, bírván a törvényben az ismeret és igazság formáját"...

én magam se tartom alkalmasnak magamat, hogy ezügyben "tévedhetetlen kijelentéseket" tegyek, pedig VAN MÖGÖTTEM 20 év boldog házasság (cölibátus-kísérletezés NÉLKÜL)... EZ egy nagyon érzékeny terület, ahol MINDENKI rá van szorulva (nyilván nem csak ezen a területen) az Istentől kapott bölcsességre, megértésre....

ugyanakkor TUDOM-LÁTOM-TAPASZTALOM, hogy a szexuális téren jelentkező "nehézségek" hogyan képesek két hívő, egymást szerető, eredetileg Isten előtt hűséget fogadott keresztény életét is tönkretenni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 13:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
kedves magda... szeretettel kérlek: EBBEN (legalább ebben) ne érezd magad "balgatagok tanítójának, a kiskorúak mesterének, bírván a törvényben az ismeret és igazság formáját"...

én magam se tartom alkalmasnak magamat, hogy ezügyben "tévedhetetlen kijelentéseket" tegyek, pedig VAN MÖGÖTTEM 20 év boldog házasság (cölibátus-kísérletezés NÉLKÜL)... EZ egy nagyon érzékeny terület, ahol MINDENKI rá van szorulva (nyilván nem csak ezen a területen) az Istentől kapott bölcsességre, megértésre....

ugyanakkor TUDOM-LÁTOM-TAPASZTALOM, hogy a szexuális téren jelentkező "nehézségek" hogyan képesek két hívő, egymást szerető, eredetileg Isten előtt hűséget fogadott keresztény életét is tönkretenni...


sokat mondó beírás, különös tekintettel a betűk méretére :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 14:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
endi írta:
Még annyit, hogy az ilyen vélemények miatt szoktam kétségbe esni, hogy egy keresztény házasságban nem lehet normális szex, hogy nem találok olyan lányt, aki e témában normálisan gondolkodik... :(



Endi, hidd már el, h. hívő lányok között is vannak nagyon szépek, okosak, életrevalóak,háziasak, helyes életvitelt folytatóak.../lányok segítsetek a felsorolásban/...
Endi, rád is érvényes: legyen neked a te hited szerint...úgyhogy szabadulj meg a félelmeidtől, és buzgón kérd a társad az Úrtól. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 17:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jelentem: engedelmeskedve a Fentről érkező bökdösésnek, ELINDÍTOTTAM a "normálispasiképző" c. akciót (még pontosan én se tudom, MI lesz belőle, annyi történt, hogy RÁBÓLINTOTTAM (nagy nehezen) egy régóta érzett bökögetésre, hogy "na jó, legyen, TE TUDOD, mi lesz belőle :D)


és most...TADAAAM! készül egy "szétesésvédelemmel ellátott" verzió is a beírásból:

jelentem: Isten ösztökélésének engedelmeskedve (hosszas vonakodás után) rábólintottam egy "normális keresztény férfi-képző" névre hallgató akcióra, amiről - mivel nem én találtam ki - még pontosan nem tudom, hogy MILYEN lesz, de Rábíztam a Mindenhatóra, ha szerinte szükség van erre, nem csak az elindítást, a kibontakozást is képes megadni, az ő végére mehetetlen bölcsessége szerint
(ésatelelkeddel, ammen)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 18:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
nocsak :)

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 19:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
petra! értem, hogy te úgy gondolod, hogy nem csak házasságban van a szexnek "létjogosultsága"

ámde... van egy jó/rossz hírem: a házasság nem a PAPtól (vagy az anyakönyvvezetőtől) AZ, AMI!

a hír: HÁZAS VAGY! :)
oké, POLGÁRJOGILAG nem... meg nyilván EGYHÁZJOGILAG se, utóbbira túl nagy IGÉNY se mutatkozik ;)
viszont: ISTEN ELŐTT meg IGEN :)

úgyhogy... üdvözlöm a FÉRJEDET :)
szerintem nagyon ÁLDOTT az illető, hogy ilyen komoly, mély érzésű lány lehet a FELESÉGE :D






Hát ez remek! Heuréka, itt a spanyolviasz - meg a skót wisky.
Hogy a sok hülye minek töri magát ilyen-olyan ceremóniával, bürokratikus megterheléssel, ahhoz, hogy házastársakká legyenek, mikor csupán össze kell feküdni, oszt la -> férjfeleségek.
(A sok vaskalapos dinnye meg miről beszél, amikor élettársi viszonyt emleget..?)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 20:51 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Üdv!

Bocsánat, de nem mindíg vagyok képes követni a gondolatmeneteket, ám valamit hadd jegyezzek meg:

A keresztyén ember, aki Isten Szent Lelke vezetésében él is: ember. Így teljesen normális, hogy szereti ezer szálon a házasátársát, sőt annak testét is és a van szexuális vágya, valamint a szex igenis gyönyörség neki, melyben kifejezi szeretét, odaadását és házastársát is gyönyörködteti vele!
Ez teljesen normális dolog! Ezt nem kell kikerülni, megúszni...

Akinek problémája van vele, annak saját magával (és Isten iránti bizalmával) van gondja! Kérlek merd elhinni: Isten olyan társat ad neked, akit szerethetsz, akivel a szexuális életet is élhetsz mindkettőtök gyönyörűségére!

Szeretettel: Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 22:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
petra! értem, hogy te úgy gondolod, hogy nem csak házasságban van a szexnek "létjogosultsága"

ámde... van egy jó/rossz hírem: a házasság nem a PAPtól (vagy az anyakönyvvezetőtől) AZ, AMI!

a hír: HÁZAS VAGY! :)
oké, POLGÁRJOGILAG nem... meg nyilván EGYHÁZJOGILAG se, utóbbira túl nagy IGÉNY se mutatkozik ;)
viszont: ISTEN ELŐTT meg IGEN :)

úgyhogy... üdvözlöm a FÉRJEDET :)
szerintem nagyon ÁLDOTT az illető, hogy ilyen komoly, mély érzésű lány lehet a FELESÉGE :D

(kedves többiek: nem messze innen láttam egy építkezést, remek féltéglákkal :D )

Kedves Net!
Zsigeri ceremónia utálatom nem engedi, hogy olyan élesen fogalmazzak mint Figyelő barátom. :)
Én sem gondolom, hogy a házasság feltétele lenne mindenféle egyházi vagy világi ceremónia, de..
A házasság akkor számít házasságnak Isten előtt, a két fél Isten előtt kötelezi el magát egymásnak, ami Petra nézeit ismerve biztos, hogy nem történt meg. A sima összefekvés, vagy bútorozás csöppet sem jelent házasságot.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 23:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
"Édesek" vagytok! :-(((( Összefekvés? Komolyan mondom, meg vagyok rökönyödve, hogy ilyet hallok a ti szátokból. Én nem használok ilyen szavakat, akkor ti miért? Amúgy meg már elmondtam azt is, hogy teljesen mindegy, én mit gondolok a szexről; ez itt most nem erről szól.

Igazad van, Exrefis. Nem köteleztem el magam Isten előtt. Ha megházasodok, akkor sem lesz templomi esküvőm. Úgy érzem, álszentség volna. Az pedig még rosszabb. Viszon van egy olyan sanda gyanúm, hogy ha meglesz a (polgári) esküvőm, Isten pontosan tudni fogja, hogy férj és feleség vagyunk, mégha nem is mentünk templomba. ;-) De végül is mindegy; én hiszek ebben, sőt abban is, hogy lélekben mi már rég házasok vagyunk. (Ezt azért írom, mert mélyen a szívemben így érzem.) Bár nem kérem, hogy egyetértsetek velem, csak leírtam, amit gondolok. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség