Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Re: Felemás igában
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 11., csütörtök 19:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
A "felemás iga" nemcsak a házasságra vonatkozik. Csak egy igét említek, miszerint az egész életünkre kihat.
Idézet:
"Senki sem szolgálhat két úrnak, mert vagy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti: nem szolgálhattok Istennek és a mammonnak." Mt 6,24


De különösen a házasságban óriási jelentőséggel bír -szerintem- az, hogy akik testben eggyé lettek, azok lélekben is egyek legyenek.

-Az élet forrása Isten.- Ennek az életnek továbbadásába kapcsolta be a férfi és a nő legteljesebb közösségét. - Csodálatos ajándék, ebben Isten munkatársának lenni.- A közösség gyümölcse egy új élet, a gyermek... akit fel is kell nevelni, a lehető legegészségesebben, amiben egyforma szerepe van apának, anyának.- Ez hosszú kapcsolattartást kíván, és annak minőségét, - egyáltalán a fennmaradását a lélekazonosság biztosítja, mert csak az adhatja meg azt a harmóniát, ami kibír minden nehézséget, próbát - és megmarad a szeretet.-

-Itt szokták idézni a "hármasfonatot", ami igaz is... és a legjobb családvédelem.- Ám mindnyájan tudjuk,hogy viszonylag milyen kevés az ilyen családi élet,- és a gyönyörű ritka kivételek Isten kegyelmének a jele. - Ahol meg rosszul választottunk, ott egy életen át számolnunk kell annak következményével, hívő és hitetlen esetében egyaránt.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 11., csütörtök 22:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Szeretni nem annyit jelent, mint egymás szemébe nézni, hanem azt jelenti: együtt nézni ugyanabba az irányba." Antoine de Saint- Exupéry

A felemás igában ez a gond, hogy nem egy irányba néz a pár, s ez elég nehézzé teszi az előrehaladást.Ehhez hozzátársul a dolgok különböző fontossági sorrendje...ki is van ásva egy életre a csatabárd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 15., hétfő 17:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Bocs, egy kérdés: hol is van szó a Szentírásban a "felemás igáról"?

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 15., hétfő 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Anti írta:
Bocs, egy kérdés: hol is van szó a Szentírásban a "felemás igáról"?

Anti


:O

ha esetleg tényleg kérdésnek volt szánva:

Idézet:
II. Korintus levél:6:14 Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?


ha elgondolkodtatásnak: a környékén (az egész levélben) nem esik szó a házasságról...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 15., hétfő 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az iga mit jelent az Igében? A házasság iga?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 15., hétfő 22:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
http://www.tankonyvtar.hu/konyvek/magyar-neprajz/magyar-neprajz-jarmok


-Remek oktatási anyag a járom,- iga mibenlétéről, rajzokkal.

Egy szóval -szerintem- összekötő eszköz arra, hogy két állat egyformán húzzon, és egy nyomon járjon a mezőgazdasági munkában. A népi szóhasználatban "terhet" jelent,- eröltetett kötelezettséget, igazodást az iga másik oldalán levőhöz.

Jézus mondja:
Idézet:
Vegyétek magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok, és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek.
Mert az én igám boldogító, és az én terhem könnyű." Mt 11,29-30


A házasság-kötés bizonyos értelemben iga,- a h.levél az összekötő eszköz... :)
Szokták mondani: igába hajtja a fejét, -aki megházasodik.
-De ez az iga lehet:boldogító és könnyű is !

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2010. nov. 15., hétfő 22:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 15., hétfő 22:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
--töröltem, a fenti duplikátja volt,- (hogy sikerült így, nem tudom :roll: )

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 22:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Idézet:
II. Korintus levél:6:14 Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?


ha elgondolkodtatásnak: a környékén (az egész levélben) nem esik szó a házasságról...[/quote]

Valoban nem esik szo hazassagrol ezen a kornyeken. De akkor mit jelent itt pontosan hogy ne legyetek hitetlenekkel felemas igaban?
Milyen kozossegrol beszel itt akkor Pal?

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 08:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Üdv!

Bizony, bizony! Ezt kezdtem én is feszegetni!
Lehet ez a házasság is, ám kérem, hogy olvassuk el adott szakaszt, (vagy az egész levelet) és próbáljuk meg összeszedni, mire, mi mindenre gondolhatott Pál! Mi (értve ezalatt általában az egyházat) szívesen leszűkítjük e mondat értelmét arra, amiről direktben szó sincs itt, jelesül a házasságra! Holott hívő és hitetlen házasságáról egészen másképpen beszél Pál!
Tehát, hadd kérjem, gondolkozzunk egy kicsit ezen így!
Írjátok, milyen területekre éreztek rá, olvasva, vizsgálva a szakaszt!


köszönöm!
Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 09:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Szia Exrefis! Ezt hol olvastad a 2 Korintus 6-ban:

"Ha az egyházat értjük, akkor például felemás iga az állammal, a hatalommal való összefonódás, ami után sok egyház erősen kapaszkodik"

Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 27., szombat 21:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok,

Egyszer lett volna egy jónak ígérkező üzleti lehetősége a férjemnek, egy másik férfi, 'valahogy' elkezdett megbízni benne, és be akarta venni egy közös Kft-be. Nekem szimpatikus is lett volna az ötlet, mert láttam, hogy a férfi jó dolgokat lovagol meg, és csinál is pénzt az ötleteiből. De a férjem pont erre az igére hivatkozva mondta, hogy hívőként nem szabad egy ilyenbe belevágnunk, mert előjöhet egy sor olyan kérdés, amikor mi szigorúbb szabályok szerint akarnánk tovább menni, ő meg nem. Szóval asszem ez az ige erről is szól.


(De a házastárs választásról is kell, hogy szóljon, mert nyilván, ha már van egy hitetlen társ, az egy adottság, de előtte meg kell fontolni, mert amúgy nem lehet más, mint felemás iga.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 22:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Teljesen igaz, hivo es hitetlen hazassagarol maskent beszel Pal. Nem javasolja a hazassag felbontasat. Ez nekem nem mondja egyertelmuen azt hogy nyugodtan keressek magamnak vilagi ferfit.

Szerintem valahol termeszetes hogy egy hivo ember hivo tarsat szeretne. Mondjuk hallottam mar olyat is hivo notol hogyha nem mesz hozza hitetlen fiuhoz akkor ugyis egyedul maradsz mert nincs eleg hivo ferfi. Valoszinuleg nem csap le ram a villam ha vilagi ferfi mellett dontenek es biztosan elhetnek valamennyire minosegi eletet, lenne csaladom stb. De en nem szeretnek a parom udvossegen vagy a gyerekeink ketfele nevelesen aggodni. Es ami total biztos az az hogy sosem tudnank igazan egy akaraton lenni vagy egyutt szolgalni. Es ez valahol mindig fajna. Nagyon sok peldat latok. Sok olyan hazassagot is ahol mar felesegkent tert meg a no. Es termeszetesen Pal javaslatara szelid, turi a megalazasokat a hite miatt a sajat ferjetol. Olyan kegyelemben lehet reszem hogy eleg fiatalon megterhettem. Ha ebben a dologban megalkuszom akkor buta vagyok, nem?

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 23:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*: Nagyon jól látod, kedves Baranka. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy amikor hitben merek számomra előnytelennek tűnő döntést meghozni, akkor mindig sokszorosát kapom vissza. Így volt a párválasztással is, körülnéztem a gyülekezetben, sokkal több hívő lány, mindegyik csinos, konyhatündér, hívő stb - hát mondtam is magamban, Uram látom, hogy én itt jó eséllyel egyedül fogok maradni, de ezzel együtt is szeretnék idetartozni. És most van egy hívő férjem :*: Te se tedd alacsonyra a mércét, és bízz az Istenben.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 14:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Baranka, erre nincs recept. Nem véletlenül nyilatkozik a Pál úgy, ahogy. A hívő férj is viselkedhet szemétül, akár kioszthat néhány pofont is, no meg a hitetlen is lehet áldott jó ember. Aki különben számodra egy missziós terület is. Azáltal ahogy élsz, amilyen mintát mutatsz neki és a leendő gyerekeidnek úgy lehet akár hívő is a hitetlenből.

Figyelj a Bibliára, a hívő ember csodákra képes...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Felemás igában
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 05., vasárnap 21:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
de azért a hitetlen(=megtéretlen) férj nagyobb lutri, ezt leszögezhetjük
a hívővel egy csomó dolog alapértelmezett (pl. az is, hogy nem nagyon fog pofonokat osztogatni azért)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség