Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03., szombat 16:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Nem ismerem Origenészt, de szerintem az amit te leírtál nem igazán a hívő életet tükrözi, az Isten adta a szexualitást az embernek, de adott agykérget is, hogy tudjunk uralkodni rajta.De itt már elkanyarodunk a támától.Nem a szexuális kísértések izgatnak valójában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 09:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Augu!
Szerintem istentelen és félelmetes dolgokat írtál te itt le! Antit tudom csak idézni:

"De az is fontos, hogy bár te hívő vagy, ő pedig nem, mégis tekints fel rá és tiszteld őt, úgy, ahogyan a házasságban ennek rendje van! Talán ez is bizonyságtétel lesz számára!"

Én írásaidból azt látom, hogy te nem tiszteled őt, sőt valamiképpen meg akarsz szabadulni tőle, és nem is akármilyen cél miatt, hanem ahogy írod: hogy jobban tudd szolgálni Istent. Ez szépnek látszik, de gonosz! A mai egyházakban nagy divat hogy legyen mindenki hiperszuper és hatalmas istenszolgája. Pedig az lenne csak igazán nagy szolgálat és Isten akarata, hogy szeresd és tiszteld a férjedet. Erről több helyen ír az apostol. Nem kell neked az után vágyakoznod, hogy jobban szolgálhasd az Urat különböző munkákkal, imacsoportban, fiatalok felé... azzal szolgálnád jobban Istent, ha tisztelnéd a férjedet és szeretnéd.

Amit itt írtál, abból nekem az jön le, hogy meg akarnál szabadulni tőle. Ami nem bűn, az apostol megengedte a válást hitetlentől (de nem ajánlotta, hanem inkább türelmet). De ezt amit te itt csinálsz, hogy a háta mögött ilyeneket írsz és gondolsz róla, azt biztos hogy nem engedte meg. Jézus azt mondta, hogy egyenesnek kell lennünk.

A "felemás igáról" pedig ajánlom, hogy olvasd el a Bibliában a szövegkörnyezetét is, és ne a manapság divatos magyarázatoknak higgy, ugyanis ott szó sincs arról hogy ez a házasságra vonatkozna.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 09:43 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
A forró zuhi mellé annyit hozzá tennék hogy van benne valami. (bár ezért engem lenyakaztak :) )

Viszont Isten minderre rá is tud bennünket vezetni.
Olyat nem kér amit zsigerből elutasítunk, szépen rá vezet minket (ha hagyjuk) a helyes útra.
És bizony az lehet hogy pont az lesz amit előtte elutasítottunk, csak közben változtunk.
Elfogadtunk ezt azt, megtapasztaltunk ezt azt stb.
Végül eljutunk oda hogy természetes hogy először saját házunk táján kell kezdeni az Urat szolgálni.
És amíg ez nem megy nem kapjuk meg a kifelé szolgálást.
--

Attól még önállósíthatjuk magunkat és beállíthatjuk hogy Istent szolgáljuk.
(közben saját elképzeléseinket valósítjuk meg)

1Tim 3,5 (Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mimódon visel gondot az Isten egyházára?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 11:47 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves Tesók!
Igen, belátom, hogy sokmindenben igazatok van, de szerintem a fórumnak nem az a feladata, hogy egymást vádoljuk és azt mondjuk rá, hogy istentelen(mert ez nem igaz), Jézus a bűnösökhöz jött, bűnösök közt tartózkodott és SZERETETTEL fordult feléjük és most eszembe jutott endivel kapcsolatban valami, de az Úr Jézus bennem azt mondja, hogy én ne ítéljek meg másokat és szeretettel forduljak hozzájuk.
Természetesen vannak még bűneim, amiből meg kell térnem, de úgy gondolom és szerintem Jézus is, hogy nem a ti ügyetek. Próbáljátok meg kicsit gyakorlatiasabban segíteni a többieket és nem megbántani.
De azért nem haragszom rátok. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 12:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Ki vádolt itt téged? És ki nevezett istentelennek? Mert én nem.
Amúgy meg most úgy tűnik nekem hogy még neked áll feljebb annak ellenére amit a férjeddel teszel...

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 12:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Kedves Tesók!
A problémám nem az, hogy a férjem nem szeret engem, hanem, hogy Istent nem szereti és nem tiszteli és így nagyon magányos vagyok itthon a hitéletben. Nem tudok vele Isten dolgairól beszélgetni. Ezért is vagyok itt a fórumon.
Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 15:59 
Kedves Augu!

Ez nem túl jó hely erre! :-)
Az arcunk előbb utóbb monitor formájúvá válik Krisztus képűség helyett!

Félre téve a tréfát, sajnos nem tudok más megoldást tanácsolni, mint a legnehezebb utat, ami a legkönyebb, ha az Úr által adott kegyelemben éled meg.
Jézus mondja: Az én igám könnyű... (iga, de könnyű!)

Bátorításként mondom, hogy legyél hűséges a Megváltódhoz és bízz Benne!
A gyülekezetünkben több nő CSELEKEDTE az Igét a férje felé és ezek közül az alkoholista és verekedős férfiak közül, most vannak presbiter testvéreim.
:-)

Mit tegyél?
Járj gyülekezeti közösségbe. Olyan helyre, ahol Jézus Krisztusról lehet a legtöbbet hallani és ahol a kegyelem Igéi gyógyítják a lelket.
Ha a férjed nem engedi, akkor is légy kitartó abban, hogy közösségbe jársz, hallgatod az Igét, olvasod a Bibliát és bátran hangosan imádkozol amikor csak jól esik. Ne vond meg magadtól az Igét miatta! Fontosabb az Úr, mint a férjed!
Ha a férjed ezt "elviseli" és nem akar emiatt elvállni tőled, akkor ne akarj te se elválni, de ez csak TANÁCS!
A férjedet hívd gyülekezeti alkalmakra, férfiak közé. Te ne oktasd ki (mint férfi mondom, hogy ez nekünk nagggyon fáj), hanem az Úrtól kapott szeretetet, türelmet, jóságot öntsd ki rá.
Ez beindíthat benne egy keresést.

Ha ez meg van, keress alkalmakat, ahova elhívhatod, elküldheted.
Amit ajánlani tudok, pl. Biatorbágyi missziós központ, de ha itt tartasz már, nyugodtan keress meg és ebben segítek.

Íme az Ige, amiről Pál, ill. Péter beszél, amit figyelmesen olvass el és hagyd, hogy MAGA az Úr Lelke magyarázza neked:
1.Kor.7.11.-
1.Péter 3.1.-

Áldott, az Úr Lelkével töltött Biblia olvasást:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 17:41 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Köszönöm a gyakorlati tanácsokat, nagyon jó ötletet adtál kavics, valójában erre voltam kíváncsi. Viszont a fórumozással kapcsolatban az volna a kérdésem, hogy ti miért vagytok itt, ha nem megfelelő Isten dolgainak a megbeszélésére. Hitetlenekkel bárhol lehet beszélgetni, de hívőkkel miért ne lehetne a református portál fórumán? Biatorbágyot az internetes Bibliatanulmányozás kapcsán és egy tesó kapcsán ismerem, és hallgattam nagyon sok prédikációt. Nagyon tetszett, de egyenlőre a férjem nem enged el. És még egy mondat: Sokkal nehezebb kérdezni, mint tanácsot adni.
Áldás, békesség MINDENKINEK! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 04., vasárnap 18:01 
:-)
Jézus több esetben tanított a kérdéseivel, ill. a ráhagyással.

Amikor a törvénytudó oda ment hozzá, hogy megkísértse a nagy parancsról, nem kezdett el véleményt mondani, hanem megkérdezte, te hogyan olvasod?
Aztán a válasz után nem kezdte el kioktatni és feddni az embert, hanem csak annyit mondott:
Menj és cselekedj eszerint és örök életed lesz!

Micsoda MENNYEI bölcsesség!

Ez után vágyakozom én is...

Testvéri szívvel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 11:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Üdv!

Kedves Augu!

Arra azért vigyáz, hogy ne légy a hiteddel, keresztyén életgyakorlatoddal hivalkodó a férjed előtt! Az is bántó tud lenni!
Sok bölcsességet kívánok neked!

És azért örülök, hogy itt vagy!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 11:07 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Szia Endi!

Te azt irtad Augunak, hogy istentelenségeket ír. Ő ezen bántódott meg. Lehet, hogy amit leírt, Isten akaratával és szentségével nem egyező, de ő ezeket, mint belső küzdelmeit (melynek lényegét a továbbiakban jól fogtad meg) írta le.
Arra kérlek légy tapintatosabb!

Köszönöm megértésed.

Isten legyen veled!

Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 18:25 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Dicsőség Neked Úr Jézus Krisztus, hogy a mi szívünkben vagy!
Igen, Anti jól látja, belső harcaim vannak ezzel kapcsolatban, ha nem lennének, akkor nem is írtam volna be a fórumba ezt a helyzetet.
Higgyétek el, nem olyan könnyű ez a helyzet, de az Úr velem, hát ki ellenem?
Augu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 19:59 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Szeretném elmondani nektek, hogy nagyon jó dolognak tartom ezt a fórumot, mert ahogy egy-egy kérdést, történetet elolvasok az itt résztvevő emberektől, így Isten szépen összerakja a fejemben a velem megtörtént dolgokat, mint egy puzzle-játékot.
Ugyanis amikor megtértem, utána elfordultam Istentől és a felemás iga most abból az időszakból maradt meg. Most az lenne a logikus, hogy elszakadjak most attól, akivel elfordulásom időszakában megismerkedtem. Én ezt meg is próbáltam, még házasságkötésünk előtt, de Isten bizonyos jeleket adott számomra, hogy ne tegyem. Ő biztosan tudta, hogy miért ezt az utat adja nekem. Én csak az Ő szeretetét látom a dologban, hogy nekem sem akar esetleg halálos fájdalmat okozni, és megmentheti a férjemet is. Hát Ő a mi Istenünk!
Dicsőség az Úrnak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 20:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 18:38
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Beszterce - Romania
Kedves Augu.imadkozni fogunk mi is es tarsaink is hazassagotokert.
a helyzet az hogy " segits magadon, es Isten is meg fog segiteni!".meg kell targyald ferjeddel, es ha mar nem megy a targyalas -metodus , probalj talalni valami olyan modot, amivel Isten utjara csabitod.hallottam emberekrol akiknel mukodott ez a dolog.vannak konyvek ,filmecskek, stb.
sikert kivanok , es az Ur aldasat kerem rad es csladodra


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 21:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Köszönöm Tesók a sok imádságot, amit a házasságunkért mondotok!
Sajnos a férjem csípőből elutasítja az Úrról való beszélgetést, pedig a kapcsolatunk elején jártunk együtt templomba minden héten, még ifi órákra is. Valójában nem tudom, hogy mi a baj, de most az Úr elé viszem a dolgot, és azonnal megosztom veletek, amint választ kapok az Úrtól.
Az ÚrJézus Áldjon meg Benneteket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség