Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 19:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ezen túlmenően tudsz válaszolni?
(A kereszténység pedig a hitre épül. Tehát: hiszem, hogy azok. Ahogy rólad is. Én garantáljalak? Vagy elég lesz az Úr?)

Már válaszoltam. Az Úr igája könnyű.
Aki szenved a hétköznapokban, hogy keresztény maradjon, annak az a baja, hogy valóban csak izzadsászagúan lehet a törvényt betartani, részlegesen. Újjászületés nélkül nagyon nyűgös dolog.
Az a baj, hogy nagyon sokan nem akarnak azzal az egyszerű ténnyel szembenézni, hogy nincsenek újjászületve, csak bemagyarázzák maguknak.
Nem olyan nehéz egyébként megítélni a dolgot, hogy egy szellemben vagy valaikivel, vagy sem. (ez nem azt jelenti, hogy mindenben egyetértenek, vagy mindent ugyanúgy látnak)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 20:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
De ebben az érettségben nem arról van szó, hogy valaki kész férj, vagy kész feleség, hiszen ez menet közben alakul ki.

Ez így van. Egyik fél sem készen köti a házasságot. Menet közben válnak férfivé, nővé, férjjé, feleséggé, apává, anyává.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 20:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Most akkor rólad beszélünk? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 21:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Akikkel megtörtént, természetesen először a házassággal, lánykéréssel próbálkoztak – csak miután az nem sikerült,


Kedves Eeyore!

Miért nem sikerült? Beszéltek erről a férfiak? Ha igen, akkor mit mondtak? Mit mondtak a feleségek a férfiakról? Szerintük miért nem sikerült?

Köszönöm:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 22:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Akikről írtam, azoknak az a bajuk, amiről írtam. Van erre válasz?
Kedves Eeyore!
Te beszélsz állítólagos keresztényekről mindenféle problémákról, de részleteket nem tudsz. És erre akarsz választ tőlem.
Én csak a saját tapasztalataimról tudok neked beszámolni. Elég hosszú idő alatt sokmindent tapasztaltam, jót is rosszat is.
Tapasztalataim mindig azt mutatták, hogy az Ige úgy igaz, ahogy le van írva.
A Biblia egy használati utasítás is a Föld nevű bolygóhoz. Lhet másként is élni az életet, csak akkor nem működik olyan jól.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
am

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 11:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
én csak halkan annyit mondok, hogy kár volt áthelyezést kérni, ha most Pm-ben megy a beszélgetés.
Persze, ha ott a helye, akkor érthető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 17., kedd 17:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
én csak halkan annyit mondok, hogy kár volt áthelyezést kérni, ha most Pm-ben megy a beszélgetés.
Persze, ha ott a helye, akkor érthető.
ott :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Párválasztás, felnőttség
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 11., csütörtök 12:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyorenak köszönhetően találtam egy linket Paul Washernek szerelemről, házasságról szóló igehirdetérséről. Szerintem érdemes elolvasni és megvitatni:

http://caterpillarschool.files.wordpres ... srol-1.doc


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2009. jún. 11., csütörtök 20:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Párválasztás, felnőttség
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 11., csütörtök 19:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Rosta!

ha erre a linkre kattintok, nem nyílik ki, de ha a hajszálnyira hasonlóra, amit a Hírekben tettél fel, az igen. :roll:


----

/már tudom , miért/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Párválasztás, felnőttség
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 11., csütörtök 20:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia Erika!

Én nem tudom, hogy miért nem működött, de azóta orvosoltam a dolgot. Most már el lehet mélyedni abban, hogy milyen módon kellene működnie a rokonszenv, szerelem, párkapcsolat kérdésnek két fiatal között valahol egy földi keresztyén mennyországban, valahol itt Magyarországon és a Felvidéken.

Az én véleményem szerint szép dolog az elmélet, mert gyönyörködteti a szemet. Utána meg szépen el kell végeznünk a tennivalókat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Párválasztás, felnőttség
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 12., péntek 08:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jó ez a prédikáció... gondolatébresztő...

van szerencsém ismerhetni olyan pásztort, aki itt, Budapesten él, és ugyanígy tanít, ugyanígy gondolkodik... van szerencsétlensége ugyanakkor a lányom gimijébe járatnia a fiait... tehát az elmélet és a gyakorlat "a szemeim előtt szegül szembe egymással" :S

ugyanakkor "könyékig benne vagyok" a kérdésben, nem csak a saját bőrömön tapasztalva a leírtak gyakorlati vetületét, hanem TÖBB TUCAT párkapcsolat alakulását asszisztálva-izgulva végig, számos sikeres házassággal (és néhány kudarccal is, nyilván)

az ember elgondolkodik... Jézus korában volt egy farizeus szekta: a VÉRESFEJŰEK... ők úgy látták, hogy a világ "odakint" tele van kísértéssel, ezért CSAK BEKÖTÖTT SZEMMEL mentek ki az utcára (gondolom megvan a név eredete...)

egyszer régen (több évtizede) tartottam egy házicsopit a következő címmel: "Ti gyermekek, ENGEDELMESKEDJETEK... de MEDDIG???"
ehhez végeztem egy kis kutatást a királyok leszármazási sorában... DÖBBENETES eredménnyel: az egyik királynak TIZENKÉT ÉVES korában született a fia (aki az utódja is lett)...

ehhez képest, ha Mosó(vagy Alátét?)Pálnak "igaza van", akkor pl egy ORVOSI pályára készülőnek például ez az üzenet MINIMUM HUSZONHÉT ÉVES KORÁIG:
"a férfias viselkedés megmutatkozhat ugyan a jellemedben, de nem működhetsz férfiként minden tekintetben, mert amíg nem vagy anyagilag független, a Biblia szerint nem vehetsz feleséget, és amíg nem vagy házas, a szex sem jön szóba a tanítás szerint."

Mát 19,12. Mert vannak heréltek, a kik anyjuk méhéből születtek így; és vannak heréltek, a kiket az emberek heréltek ki; és vannak heréltek, a kik maguk herélték ki magukat a mennyeknek országáért. A ki beveheti, vegye be.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Párválasztás, felnőttség
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 12., péntek 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
jó ez a prédikáció... gondolatébresztő.
.....
"a férfias viselkedés megmutatkozhat ugyan a jellemedben, de nem működhetsz férfiként minden tekintetben, mert amíg nem vagy anyagilag független, a Biblia szerint nem vehetsz feleséget, és amíg nem vagy házas, a szex sem jön szóba a tanítás szerint."

Én helyesnek tartom az ilyen tanításokat, iránymutatásokat, de tekintsük annak, amik, vagyis ökölszabályoknak, amelyek nagyon sokszor jól működnek, de nem szabad belőlük "szent törvénykezést" csinálni.
Mert a lényeg végül is az, hogy az illető érett legyen a házasságra.
Ez bizony előfordulhat egy felelősen gondolkodó, de még tanuló eltartott fiúnál és lehet, hogy soha nem lesz meg egy egyébként anyagilag független link pasinál.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Párválasztás, felnőttség
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 13., szombat 09:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ettől függetlenül igaz, hogy akkor gondoljon házasságra egy férfi, ha képes önálló életre. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Párválasztás, felnőttség
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 15., hétfő 15:16 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 10., péntek 17:57
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Miskolc
K I T V E G Y E K E L ?
Karácsony Sándornak , református egyházunk öt talentumos pedagógus tanárának jelent meg egy kis füzete /traktátus!/ ezzel a címmel az 1930.-as évek vége felé , az Exodus kiadónál. Persze lányok is tanulhatnak belőle, ha címet egy kicsit megváltoztatják.
Fő részleteket ide kopizok, mert az aktualitásából a lényeget illetőleg semmit sem változott. a helyzet.
„ A zsidóknál van egy érdekes intézmény, a SADCHEN, vagy magyarul házasságközvetítő. Ha valaki nősülni akar s keresi, hogy kit vegyen el, elmegy a sadchem irodájába. Ott elővesznek egy albumot, amelyikben fényképek vannak s kiszolgálják. Mindegyik fénykép tulajdonosnőjéről elmondja a közvetítő, hogy ki, micsoda: szőke vagy barna ,milyen kis hibája van… ha a párját kereső egyén azután nincs megelégedve s az ajánlott szépség még púpos is, a közvetítő megjegyzi: no ná, hát semmi hibája se legyen?
Aki most azt gondolja, hogy tőlem ebben a kis beszélgetésben ilyesmit fog kapni, hogy én valami sadchen, vagy „gyalogsátán”/ magyar megfelelője/ módjára ajánlatokat fogok neki tenni s megmondom, kit vegyen el, az nagyot csalódik.
URAM , MUTASD MEG A PÁROM !
Akadnak viszont köreinkben olyan vallásos ,hivő fiatal emberek is, akik Istent ostromolják meg ezzel a kéréssel: Uram mutasd meg nekem ki legyen a párom! … megteszik azt is, hogy a közösség elé viszik nagy kérdésüket a hivő, imádkozó barátaiktól kérnek tanácsot. A barátok aztán nyilatkoznak is hatot vagy vakot s ezt megint Krisztus számlájára írják. Ha sikerül az ilyen házasság ,azt mondják Krisztus akarata volt. Ha nem sikerül, nem volt Krisztus akarata.
NYILATKOZOTT .
Pedig Krisztus ebben a kérdésben félreérthetetlenül nyilatkozott. Csak nem úgy, mint valami sadchen, vagy gyalogsátán, vagy szerkesztői üzenet. Egyszer megkérdezték Jézustól: Uram kell-e a császárnak adót fizetni vagy nem? Jézus azonban sem egyik, sem másik módon nem adott feleletet…Ilyesformán felelne Jézus arra a kérdésre is, hogy kit vegyek el. Azt mondaná hagyjatok nekem békét, nem az én dolgom ez, nem azért jöttem közétek erre a földre….Ha így tesszük fel Krisztusnak a kérdést, hogy kit vegyek el, erre nem ad nekünk választ. Ez ránk magunkra vonatkozik. Emberi ügyünk ez, Ő pedig csak az Istenre vonatkozó kérdésekre válaszol. Ha én keresztyén vagyok, tudnom kell, hogy az én keresztyénségem nem tőlem, hanem Istentől indul ki s nem rám vonatkozik, hanem Istenre. A kérdést helyesen csak így tehetem fel: Uram Istenem, én a Te megváltott tulajdonod, gyermeked vagyok. Mondd meg Uram, megházasodjam-e vagy ne. Ebben a fogas kérdésben aztán már komolyan eligazít.
Azt mondja Isten: Jó , ha valaki megházasodik, de ha nem házasodik meg, még jobban cselekszik. Máshol ezt mondja :Megengedem, hogy a paráznaság miatt megházasodj. Házasodj meg, hogy ne kelljen paráznává lenned, de ne feledd el, hogy aki nem házasodik meg, az teljesen Istennek szolgál.. Nem azt jelenti ez, hogy jó tehát , ha agglegény maradsz azért, hogy ne élj másnak, csak magadnak. Önző módon csak magadnak kedveskedj s a nemi kérdés egész életedben elintézetlen ügy maradjon számodra. Valami egészen mást jelent.
Akinek Isten megengedte, hogy ne házasodjon meg, az teljesen, egész életével Istennek engedelmeskedik és néki szolgál.
Akinek pedig azt mondja Isten: megengedem, hogy a paráznaság miatt megházasodj, az olyan ember félig Istennek, félig a feleségének fog engedelmeskedni és kedveskedni. De akkor azután az sem lehet, hogy valaki azt úgy gyakorolja, hogy 24 órából 5 percet szentel feleségének és családjának s a többit Isten szolgálatára adja.
Én megházasodtam, mert különben nem tudtam volna szent életet élni s parázna ember vált volna belőlem.
Mielőtt megházasodtam igyekeztem én teljes szívvel Istennek szolgálni s afféle két –végén- meggyújtott- gyertya életet éltem. Megtettem azt, hogy mint tanár délelőtt leadtam az óráimat, azután vonatra ültem, konferencián előadást tartottam, egész éjjel utaztam vissza Pestre s másnap megint leadtam az óráimat. Isten azt mondta erre egy idő múlva: megengedem neked, hogy megházasodj, hogy ne légy parázna emberré, hogy ne kelljen paráznává lenned….
Nem istenes ember az, aki azt kérdezi: Istenem mutasd meg hogy lenne nekem jobb az életem. Az istenes ember mindig úgy kérdezi minden kérdését: Uram, hogy lenne Neked jobb? A Te országodat építőbb? A Te dicsőségedet mennél nyilvánvalóbbá tevő?
A megváltott életű ember azt mondja: Uram! Életemet megváltottad, megvásároltad. Ez az élet a tied, ezzel Te rendelkezel. Mondd meg, hogy lesz jobban a Te akaratod szerint?
Hogy Krisztus adjon tanácsot a házasságom felől, ahhoz rá kell, hogy jöjjek arra: az én eddigi életem nem ér semmit s legokosabb, ha felakasztom magamat.
Erre azt mondja egy belső hang: Igazad van, megkell halnod .Még hozzá alaposan. De úgy ám, ahogy se kötél, se golyó, se méreg, se Duna, se ötödik emeletről való leugrás által elveszni nem lehet. És még sem kell meghalnod, mert valaki már meghalt éretted. Miért halnál meg valóságosan, mikor már Krisztus meghalt helyetted. Halj meg Őbenne és szüless újjá általa.” Itt most befejezem a kopizást, de folytatom ha tudom! Üdv! Pista.

_________________
Jónás próféta jele..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség