Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 19:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Meg kell mondjam, hogy rólad ugyanezt feltételezem Exrefis, szinte bizonyos vagyok ebben. Ez esetben kicsit pofátlannak tartom valami magasabb erkölcsi piedesztálról számonkérni másokon azt, amit te sem tartottál be. Ha ez mégsem így volt, akkor félrenéztem a dolgot, és bocsánat!

Kedves Rosta!
A feltételezéseddel ezúttal nem tévedtél, de ma már tudom, hogy akkor nem voltam keresztény, csak református és ugyanolyan komolytalanul vettem a ne paráználkodj parancsot, ahogy most te teszed azzal, hogy azt mondod, jön a tavasz és nincs mit tenni.
Sőt én nemcsak elestem a paráznaságban, hanem megis tettem mindent, hogy ez minél többször megtehessem, de abban már nagyon tévedsz, hogy én most számonkérnék bárkit is. Én csak tanácsolni tudom mindenkinek, hogy ne tegye mert nem éri meg. Erről tanúskodhatok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
:) Hát ezt hiányoltam, ezt kellett volna még belepasszíroznia Ruffnak a válaszba.
Sőt: pozitív bizonyságokat is leírhatott volna a házasság- és szexmentesség jótékony hatásairól. Az ige és a tapasztalatok alapján ebben ugyanolyan biztosnak kellett volna lennie, mint a házasság kérdésében.

Kedves Eeyore!
A házasságokról való bizonyság egyben bizonyság a házasság előtti szexmentesség jótékony hatásairól.
A házasság mentesség az nem jó mindenkinek, de van akinek ezt a problémát nem érdemes megoldani mert beszerez egy nagyobbat. :*:
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 21:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
A feltételezéseddel ezúttal nem tévedtél, de ma már tudom, hogy akkor nem voltam keresztény, csak református és ugyanolyan komolytalanul vettem a ne paráználkodj parancsot, ahogy most te teszed azzal, hogy azt mondod, jön a tavasz és nincs mit tenni.
Sőt én nemcsak elestem a paráznaságban, hanem megis tettem mindent, hogy ez minél többször megtehessem, de abban már nagyon tévedsz, hogy én most számonkérnék bárkit is. Én csak tanácsolni tudom mindenkinek, hogy ne tegye mert nem éri meg. Erről tanúskodhatok.


Ha jól értelek, abban az esetben ha fiatal korodban a számodra magasabbrendű hitgyüli tagja lettél volna, és nem általad alacsonyabb rendűnek tartott református lettél volna, akkor bizony nagyon undorító paráznaságnak tartottad volna, hogy a párválasztás során a szebbnél szebb fiatal lányokkal adott esetben intim kapcsolatot létesíts. Ezt a hívőhöz méltatlan viselkedést a világ összes kincséért meg nem tetted volna. Így hát, ha hitgyüli tag lettél volna fiatalon, akkor a legegészségesebb módon, szüzen, és ártatlanul mentél volna bele a kb 30+x életévedben megkötött házasságodba.

Jól értelek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 21:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Megvárnék egy rosszindulat mentes hozzászólást is, vajon neki is ez jött-e le? :)

Kedves MI!
Neked is így jött le? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 21:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szerintem nagyfiú vagy, tudsz magad is válaszolni. Nem szoktál ilyen szemérmes lenni ... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 22:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
... ma már tudom, hogy akkor nem voltam keresztény, csak református ...


nem vok MI (maximum mint személyes névmás :D), de azért hadd válaszoljak: igen, ez a megfogalmazás (még ha ÉRTEM IS, hogy "nem úgy érted"), ez bizony ERŐS, és alkalmas a "felekezeti felsőbbrendűségi tudat eklatáns kitüremkedésének" tűnni (még ha nem is annak szántad)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 22:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az MI, eredetileg MJ akart lenni csak elszúrtam. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 08:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ez csak akkor igaz Net, ha nem tudja/hiszi Ex, hogy van nálunk a gyüliben egy testvér aki elmondja, hogy "akkor csak HGY-is voltam, de nem megtért keresztyén!"

Ex, még annyit, hogy ha ehhez a bizonyságtételedhez hozzá tetted volna, hogy ezért a mocskos bűnödért csak azért nem kapod meg az érte járó méltó büntetést, mert elfogadtad, hogy a Bárány engedte, hogy Rajta verje le Isten a te szemetednek a büntetését is, akkor talán még Tavasz is itt lehetne köztünk.

Azért köszönöm, hogy beszéltél a múltadról!

És igen, vannak csak reformátusok, olyanok, akik még nem fogadták el a bűneik bocsánatát Jézus Krisztus áldozatáért, Istennek ezt a csodálatos ajándékát! Akik nem hiszenk a Feltámadottban, akik még a bűneikban vannak, akik még nem kapták meg az örök életet.
Szolgálok közöttük és értük! (Sajnos nem mindig bölcsen, kellő szeretettel, irgalommal, igazsággal, de ez az én nyomorom)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 08:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ez csak akkor igaz Net, ha nem tudja/hiszi Ex, hogy van nálunk a gyüliben egy testvér aki elmondja, hogy "akkor csak HGY-is voltam, de nem megtért keresztyén!"

Kedves Net és Péter!
A felekezeteknek nincs jelentősége. Az én Bibliámban sem a református, sem a Hitgyüli szó nem szerepel, az újjászületés viszont többször is. Tehát tudom van olyan is, hogy hitgyülis de nem keresztény.

Idézet:
Ex, még annyit, hogy ha ehhez a bizonyságtételedhez hozzá tetted volna, hogy ezért a mocskos bűnödért csak azért nem kapod meg az érte járó méltó büntetést, mert elfogadtad, hogy a Bárány engedte, hogy Rajta verje le Isten a te szemetednek a büntetését is, akkor talán még Tavasz is itt lehetne köztünk.

Nem igazán látom az összefüggést az én bizonyságom és Tavasz itt nem léte között. Ő tőlem függetlenül nem tért meg.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
Ez csak akkor igaz Net, ha nem tudja/hiszi Ex, hogy van nálunk a gyüliben egy testvér aki elmondja, hogy "akkor csak HGY-is voltam, de nem megtért keresztyén!"
...


ex HELYETT nem akarok válaszolni, de meglepődnék, ha elhinné :S

az - gondolom - nem meglepő, hogy én elhiszem...
feleségemnek voltak olyan kollégái, akik saját bevallás szerint CSAJOZNI jártak a HitGyülibe, nyilván "előadva" a megtért hites figuráját...

nemrég Sándor "megszavaztatta" a híveket, hogy "tegye fel a kezét, aki két évnél régebben tért meg"... az eredményen Ő IS NAGYON MEGDÖBBENT...


pauler írta:
....
És igen, vannak csak reformátusok, olyanok, akik még nem fogadták el a bűneik bocsánatát Jézus Krisztus áldozatáért, Istennek ezt a csodálatos ajándékát! Akik nem hiszenk a Feltámadottban, akik még a bűneikban vannak, akik még nem kapták meg az örök életet.
Szolgálok közöttük és értük! (Sajnos nem mindig bölcsen, kellő szeretettel, irgalommal, igazsággal, de ez az én nyomorom)


az én imám: adna Isten SOK ilyen "nyomorultat" közéjük

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
az - gondolom - nem meglepő, hogy én elhiszem...
feleségemnek voltak olyan kollégái, akik saját bevallás szerint CSAJOZNI jártak a HitGyülibe, nyilván "előadva" a megtért hites figuráját...

Net!
Itt most nem ilyenekről van szó, mert ezek még hitgyülisnek sem számítanak ezek csak farkasok.

Idézet:
nemrég Sándor "megszavaztatta" a híveket, hogy "tegye fel a kezét, aki két évnél régebben tért meg"... az eredményen Ő IS NAGYON MEGDÖBBENT...
És mi volt az eredmény, mert úgy látszi ezen az alkalmon nem voltam ott. Te igen? :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
exrefis írta:
A házasság mentesség az nem jó mindenkinek, de van akinek ezt a problémát nem érdemes megoldani mert beszerez egy nagyobbat. Laughing

Kedves Ex. Azok, akiknek a jelleme nem érett a házassághoz, vagy egyszerűen csak nem találnak megfelelő párt maguknak, szerinted röhejesek? Min mulatsz?
Ne gondold, hogy egyszerű a kérdés. Az egyedülállók sokszor pont azért egyedülállók, mert egy házasság sokK volna a számukra; ebben egyetértünk. A lányoknak, nőknek ez nem is jelent túlzott hormonális gondot. De a fiúk..... (nem írom le, miket hallottam. Akikkel megtörtént, természetesen először a házassággal, lánykéréssel próbálkoztak – csak miután az nem sikerült, jutottak el egészen máshová).
Nekem azok miatt, amiket meséltek, van egy hiányérzetem: mintha itt valamiféle sötét lyuk tátongana. Éretlen jellemmel egy házasságba nem érdemes belevágni, ez tény – de azon kívül maradni…mit jelent? Egyáltalán nem tartom röhejesnek, hogy melyik a nagyobb probléma: egy rossz házasság (amiből nincs visszaút) vagy az „égés”.

Kedves Eeyore!
A magyarázatom csak elsőre tűnik távolinak ettől a témától.
A keresztényeket azért nézi a világ sokszor szerencsétlennek, szánalmasnak, mert csak mintha keresztények.
A világiak, saját vagy mások erejében bíznak, sokat hibáznak, de egy létező erőforrásra támaszkodnak, csak legfeljebb nem mérik fel azt jól, ilyenkor koppannak.
A keresztények pedig olyan dolgoikat vállalnak be, ami nagy dolog, de nagyon könnyű az Úrral, mert az Ő igája könnyű, mert Vele mindenre van erőnk, meg Vele a kőfalon is átugrunk, de Nélküle csak a nagy beégés, kudarc garantált és akkor az igaz rájuk, hogy miattuk káromoltatik az Úr neve a hitetlenek között.
Keresztényt játszani újjászületés nélkül nagyon nyögvenyelős dolog, nagyon szánalmas.
A párválasztásra házasságra is igaz. A problémáját, amit az Úrral kellene megoldani, azt hiszi az illető, hogy majd egy házasságban megoldódik. De nem, beszerez egy még nagyobb problémát.
Remélem csak hogy érthető voltam így zanzásítva a választ.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 18:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Exrefis, szerinted Teréz anya újjászületett ember volt? Persze kérdezhetnék még számos egyedül, de másokért élő embert is, akit alkalomadtán akár még szentté is nyilvánítottak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Kedves Ex, garantáltan újjászületett emberek, akiknek nagy gondjaik támadtak az önmegtartóztatás terén, értsd már meg. És garantáltan nem alkalmasak házasságra sem, ilyen-olyan okokból.

Te garantálod? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 15., vasárnap 19:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Éretlen jellemmel egy házasságba nem érdemes belevágni,


Pont ezért kezdődik így az IGE, ami a házasságról szól:
A férfi elhagyja anyucit és apucit.....

De ebben az érettségben nem arról van szó, hogy valaki kész férj, vagy kész feleség, hiszen ez menet közben alakul ki.
Vagy az agyag ne is kívánkozzon a fazekas korongjára, majd csak akkor, ha egy szép bögre, mert még beéghet?

Nagyon egyszerű a házasság képlete, az ember képes lenne rá Istennel, de Isten nélkül csőd és kudarc.

Az önmegtartóztatás nem Isten terve, a testi kívánságok normális dolgok.
A házasság az a keret, amiben ez gyönyörré válik.

Lehet finom bort kiönteni a földre és közben szürcsölni a leömlő léből, de lehet pohárba is tölteni és ebből iszogatni, kortyolgatni.
Van egy keret, amin belül gyönyör a szex és van más útja is a kortyolgatásnak, de ég és föld.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség