Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 10:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Én ott, ahol az apostol a felemás igáról ír, nem olvasok sehol a környéken házasságról. Ez csak egy mai divat, hogy belemagyarázzák, hogy a házasságra vonatkozik, olyan tipikus "egy igét idézek, mert felületes keresztény vagyok" dolog...
(Ettől függetlenül persze én se értek egyet teljesen azzal hogy valaki nem hívővel házasodjon, de bizonyos esetekben el tudom képzelni hogy működőképes, sőt tapasztalom is ismerőseim körében.)

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 10:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
endi írta:
Én ott, ahol az apostol a felemás igáról ír, nem olvasok sehol a környéken házasságról. Ez csak egy mai divat, hogy belemagyarázzák, hogy a házasságra vonatkozik, olyan tipikus "egy igét idézek, mert felületes keresztény vagyok" dolog...

Kedves Endi!
Akkor te se legyél felületes! Ha a tágabban értelmezett közösség sem tanácsos, akkor a szorosabb közösség pláne nem tanácsos, tehát nyugodtan lehet idézni a házassággal kapcsolatban is.
Egyszerű logika: Ha tilos menni 150-nel, akkor 250-nel is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Nem logikus, amit írsz, ugyanis szerintem ez olyan fontos téma, hogy kellene hogy legyen róla egyértelmű tanítás az apostoloktól.
Mivel az együtt maradást elfogadhatónak tartja az apostol a nem hívő párral, ezért már itt is látszik, hogy működhet a "felemás iga", tehát nem vonatkozhat rá az az Ige. Ezen kívül ha továbbolvasod, ott elég durva dolgokról van szó (bálványimádás)...
Ezen kívül újra mondom: működő házasságok vannak az ismerettségi körömben, ahol hívő és nem hívő él együtt, és sokkal több példát tudok mondani, mikor hívők elváltak...

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Ja és még egy: ha tovább olvasod, akkor ezt találod:

"17. Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket"

Ha ezt az Igét idézgetnék a hívők kiragadva a környezetéből, akkor hova jutnánk? Elzárt hívő közösségek lennének?

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 12:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Endi!
Bocs hogy kotyogok!

Jézus tudta , hogy széles e világon el kell terjednie a benne hívők számának és ezzel mégjobban keveredik a tisztátalan a tisztával , már mit életközösségre értem, nem szoros házassági kapcsolatra!

Ezért kérte hogy, az Atya ne vegyen ki a világból minket , de Őrizzen meg a gonosztól!
Más bolygóra kéne menni ha ki akarnánk vonulni közülük!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Endi: SZÁNDÉKOSAN dobtam be a felemás igát, gumicsontnak, TUDTAM, hogy elrágódnak rajta... EGYETÉRTEK, hogy ezt pál NEM a házasságról írta!!


Anyuszi! Speilhózni RULEZ!! :)

én is lelkes híve vok a dolognak (azzal együtt, hogy ez csak EGY VETÜLETE a dolgoknak)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 16:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
Endi: SZÁNDÉKOSAN dobtam be a felemás igát, gumicsontnak, TUDTAM, hogy elrágódnak rajta... EGYETÉRTEK, hogy ezt pál NEM a házasságról írta!!


Anyuszi! Speilhózni RULEZ!! :)

én is lelkes híve vok a dolognak (azzal együtt, hogy ez csak EGY VETÜLETE a dolgoknak)


Igazán felemelő gondolat :!:
Horgászni is szoktál :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 18:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
endi írta:
Ja és még egy: ha tovább olvasod, akkor ezt találod:

"17. Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek; és én magamhoz fogadlak titeket"

Ha ezt az Igét idézgetnék a hívők kiragadva a környezetéből, akkor hova jutnánk? Elzárt hívő közösségek lennének?

Nem kell ahhoz elzárt közösséget létrehozni, hogy a világ dolgaitól elválasztottak legyünk. Nem e világból valók vagyunk, mert nem vállalunk közösséget a világ dolgaival. Ez egyáltalán nem a világból való kivonulást jelent, (hiszen itt kell sónak és világosságnak lennünk), hanem azt, hogy nem vagyunk velük olyan szinten közösségben, ha úgy tetszik szellemi közösségben. Nem hiszem, hogy ezt pont neked kéne elmagyarázni, aki kb. hetente osztja ki(helyesen) a bulizós világot. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 11:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Szerintetek szertheti-e valaki a vallásos/hitetlen/kereső párjában azt VALAKIT, akivé majd jó reménység szerint Isten oldalán, Isten által válhat?
Mert ha igen, akkor semmi oka annak, hogy egy hívő belemenjen egy ilyen házasságba.
Ha viszont nem, akkor az egész missziói lelkület megkérdőjeleződik, nem?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
MÉG1X, bitte!!!

az ALAPFELTÉTELEZÉST értem!

Idézet:
Mert ha igen, akkor semmi oka annak, hogy egy hívő belemenjen egy ilyen házasságba.


ezt a mondatot meg NEM!! ha SZERETHETI... akkor MIÉRT NINCS OKA, hogy belemenjen?!?
télllegnemértem!!!

amúgy... ez a "férjhezmenésen keresztüli evangélizáció" nekem Moáb leányait juttatja eszembe...

...vékony jég: NEM ÉN vagyok az, akitől bármit elfogadnál, tehát inkább KÍNOSAN FIGYELEK az általánosságok szintjén maradásra...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 12:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
A felemás igáról volt szó, nem? És arról, hogy együtt kell-e maradni a nem hívő társsal.
Erre válaszoltam...khm... kérdeztem a fenti dolgokat.
Mert ha egy hívő nem képes hinni abban, hogy az ő társa is hívővé lehet Isten által, akkor megette a fene az egész házasságot (kicsiben) és a missziót (nagyban).

belmenjen... ez tényleg szerencsétlen kifejezés. Benne maradjon. Merthogy válásról volt szó. Bár sztm az előző is megállja a helyét.

Na így talán már érthető voltam :oops:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi, érthetőbb :)

én NEM GONDOLOM, hogy a felemás igás ige a HÁZASSÁGRÓL szól (az egész szövegkörnyezet ellene mond ennek...)
másrészt: VAN BAJ BŐVEN mikor egy hívő "ráfanyalodik" egy "hitetlenre"

megint más kérdés, ha "menet közben tér meg" az egyik fél...

de ilyenkor is VAN, hogy VÁLÁShoz vezet az összebékíthetetlen hit-különbözőség... egy ilyen helyzetben éppen próbálok is segítséget nyújtani...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 12:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Ja, hát azt elfelejtettem magánvéleményként hozzátenni, hogy egyébként szerintem sem a házasságról szól. CSak mivel a többiek arra értelmezték, ezért tettem fel a provokatív(nak szánt) kérdéseimet.
Ha az ige tényleg a házasságról szólna, a bíróságok tele lennének válófélben lévő hívőkkel, akik előbb tértek meg, mint a házastársuk (van ilyen bőven :D)

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 12:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 16:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 08:46
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
Szerintetek szertheti-e valaki a vallásos/hitetlen/kereső párjában azt VALAKIT, akivé majd jó reménység szerint Isten oldalán, Isten által válhat?
Mert ha igen, akkor semmi oka annak, hogy egy hívő belemenjen egy ilyen házasságba.
Ha viszont nem, akkor az egész missziói lelkület megkérdőjeleződik, nem?


Kedves JennyT és a többiek!

Ritkán szólok hozzá, főleg ilyen témában, mert egyedülálló vagyok, mégis..

Bármilyen Ige idézése nélkül nagyon egyszerű oka van annak, hogy miért nem helyes, ha egy hivő és egy nem hivő (akár kereső, akár teljesen ellenséges) összeköti az életét a házasságban: nincsenek meg a közös alapok, nem egy irányba mennek! Ha valaki valóban megtért, akkor az életét, a döntéseit Isten akarata határozza meg, míg aki nem, az a világi szempontok, a saját ereje és lehetőségei alapján dönt. A kettő között egy világ van! Mennyi feszültséget és problémát okozhat ez egy házasságban, nem beszélve arról, hogy lelki közösségük sohasem lesz! Egy valóban hivő lelki életét ugyanis átjárja Isten igéje, a Rá való figyelés. Ezt nem lehet megosztani egy nem hívővel, ergo nem válnak eggyé, legfeljebb testileg! Milyen házasság lehet az ilyen?

Ami pedig azt illeti, hogy belemenjünk a házasságba arra várva, hogy a társunk majd a házasságban megtér, vagy azt hinni, hogy a misszió terepe a házasság lehet, bolondság (már bocsánat)! Ahhoz, hogy az ember megtérjen, szükség van egyedüllétre, Isten előtt való csendességre anélkül, hogy az határozná meg a gondolataimat, hogy a másik fél mit vár el tőlem! A legjobb tanács, amit adhatok (emberi!), hogy ajánlatos ilyenkor egy kis időt (fél-1 évet) kihagyni, időt adni a másiknak, hogy kényszer nélkül dönthessen Isten mellett (vagy ellene)!

A társ megtalálása valóban fontos dolog, de távolról sem a legfontosabb kérdése az életünknek! Nem állíthatjuk Isten helyére, nem bálványozhatjuk! Aki nem tudja azt elfogadni, hogy talán Isten nem szánt neki társat (ami nagyon ritka), és nem tud csak Istennel boldog lenni, az még nem érett egy komoly kapcsolatra! Egyedül Isten tehet ugyanis boldoggá! Ember erre képtelen! Ki olvasta azt a Bibliában, hogy "boldogok a házasok"? Na ugye!

Ami pedig egy katolikus és református közötti házasságot illeti nem tartom lehetetlennek, csak nagyon nehéznek és problémásnak. Valakinek a hite sérülni fog! A családom katolikus és vannak katolikus barátaim, mégis református templomba járok -nem véletlenül.

Szeretettel,

Borzak


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség