Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 15:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm Borzak a válaszod, a közvetítőnél a zsidó vallásos fiatalok házasulási szokásaira gondoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 15:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 08:46
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
FM írta:
Köszönöm Borzak a válaszod, a közvetítőnél a zsidó vallásos fiatalok házasulási szokásaira gondoltam.


Kedves FM!

Köszönöm a helyreigazítást! Van valamilyen honlapod ebben a témában? Még nem hallottam erről és utánanéznék alaposabban véleményformálás előtt!

Megkérdeztem egy messianisztikus zsidó ismerősömet, de időbe telik, amíg válaszol.

Köszönettel,

Borzak


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Borzak,
ahogy én tudom ez személyközi ill. közösségek közötti.
Pl Magyarok Izraelből és USA-ból és fordítva.
Pont azért kérdeztem, mert én sem tudok róla többet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Házasság
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 06., kedd 21:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 18., szerda 18:32
Hozzászólások: 4
Sziasztok!

Lenne egy fura kérdésem hozzátok!
Van egy ismerősöm aki idén júniusban megy férjhez. Ő is és a férj jelölt is katolikus, de ők református templomban szeretnének házasságot kötni.
Szerintetek van rá valamilyen mód, hogy református tempomban össze tudjanak házasodni?

A válaszaitokat előre is köszönöm

Üdv.: Dorka


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Házasság
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 09:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 08:46
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Dorka írta:
Sziasztok!

Lenne egy fura kérdésem hozzátok!
Van egy ismerősöm aki idén júniusban megy férjhez. Ő is és a férj jelölt is katolikus, de ők református templomban szeretnének házasságot kötni.
Szerintetek van rá valamilyen mód, hogy református tempomban össze tudjanak házasodni?

A válaszaitokat előre is köszönöm

Üdv.: Dorka


Kedves Dorka!

Tudsz valamit az indokaikról?

Kaptam már hasonló kérdést, de csak nem hívő ismerőseimtől. Ilyenkor általában nem tudják megmagyarázni, miért fontos nekik a templomi esküvő, ha egyszer sosem mennek templomba. Hivő párnál ez tényleg furcsa. Mi a gond az ő gyülekezetükkel? A mi templomunkban úgy tudom "külsősöknek" nem lehet, általában csak a közösségünkbe járok esküsznek itt (szerintem ez a normális).

Derűs napot!

Borzak


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 21:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Én félelmetesnek tartom azt hogy a sok álhívő ember templomi esküvőt akar. Micsoda képmutatás! Jézus sárba tiprása! Totál nem érdekli őket Isten, Isten igéje, de az esküvő az bezzeg templomban legyen! Mekkora nagy képmutatás! És főleg a nők meg az idősek akarják ezt, várják el a gyerekeiktől. A gyerekek meg a békesség kedvéért elmennek a templomba esküvőt tartani! A békesség kedvéért képmutatóskodnak, pedig semmi közük Jézushoz, nem is érdekli őket, nem érdekli őket se Isten, se Isten igéje, se az igazság, maximum a tradíciók, társadalmilag elfogadott szokások függetlenül attól hogy azok jók vagy rosszak.

Micsoda nagy képmutató társadalom!

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 21:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
vagy az is lehet, hogy valamit mégis jelent nekik, hogy templomban esküsznek, és nem csak beszaladnak a polgármesteri hiv-ba egy okmányért.
Vannak, akiknek már a papír sem kell, mondván, jobb így, ha esetleg el kell válni, nem kell az a sok macera...
egyébként értem, amit mondani akarsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 12:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 08:46
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
endi írta:
Én félelmetesnek tartom azt hogy a sok álhívő ember templomi esküvőt akar. Micsoda képmutatás! Jézus sárba tiprása! Totál nem érdekli őket Isten, Isten igéje, de az esküvő az bezzeg templomban legyen! Mekkora nagy képmutatás! És főleg a nők meg az idősek akarják ezt, várják el a gyerekeiktől. A gyerekek meg a békesség kedvéért elmennek a templomba esküvőt tartani! A békesség kedvéért képmutatóskodnak, pedig semmi közük Jézushoz, nem is érdekli őket, nem érdekli őket se Isten, se Isten igéje, se az igazság, maximum a tradíciók, társadalmilag elfogadott szokások függetlenül attól hogy azok jók vagy rosszak.

Micsoda nagy képmutató társadalom!


Képmutató? Talán. Én inkább babonásnak, paráznának és bálványimádónak mondanám. Szerintem a legtöbb ember a szépsége, a tradíció, és sajnos a saját babonaságai miatt megy a templomba esküdni. Hasonló a helyzet, mint régen izraelben (Hóseás pl). Az emberek minden bokor alatt paráználkodtak, de azért elmentek templomba is áldozni, "biztos ami biztos" alapon..

Én abban reménykedem, hogy így legalább egyszer (meg)hallják Isten igéjét. Az jár az eszemben, amit nemrég egy hívő rendőr mondott a bizonyságtételében: nem tartom magam jobbnak azoknál a kollégáimnál, akik bűnben élnek. Én sokkal rosszabb vagyok, mert ugyanúgy követek el bűnöket, pedig én már tudok NEM VÉTKEZNI IS! Nekik nincs választásuk..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 18:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Borzak írta:


Furcsa a felvetés, illetve a probléma. Nem tudom, más gyülekezetekben ez a gond így felmerül-e nagyobb számokban, de nálunk erről még nem hallottam (Bp-Pasarét). Inkább az a gond, hogy a fiúk egyáltalán nem akarnak/tudnak megházasodni, és ez jellemzően a helytelen nevelés következménye. Nehéz úgy férfivá válni, ha nincs elötted (keresztény) férfikép.

Hogy a keresztény lányok furcsák lennének? Ha ezeknek a srácoknak az a "furcsa", hogy a hívő lányokat nem lehet "ágyba zsarolni" házasság előtt, hogy kevés sminket használnak, vagy Isten a legfontosabb az életükben, akkor inkább az ő hitükkel lehet probléma.

Nem tudom az okokat, így csak tippelgetek. Nálunk a srácok legfőbb gondjai inkább ezek:
- A hit gyengesége
- Nincs megfelelő apakép
- Nem kell felelőséget vállalniuk (vállalnunk), így ódzkodunk tőle.
- Depresszió, önértékelési problémák
- Szociális problémák: személyi higiénia hiánya (sajnos), megbántástól-megbántodástól való félelem
- Jelvárás
- Egzisztencia hiánya

Nálunk a választék (fiúknak) igazán bőséges, így nincs is igazán ok máshol keresni..

...

Derűs Napot!

Borzak


Köszönöm az őszinte megnyilatkozást, (bocsánat, hogy nem idéztelek végig) jó férfioldalról hallani a nehézségeket.

Egy egyedülálló 50 körüli megkeseredett nőtestvérem közölte velem: ha egy hívő lány nem megy bele felemás igába, akkor egyedül marad. Erre egyetlen válasz lehetséges részemről. Akkor egyedül szeretnék maradni Jézusommal. És kövezettek meg, de én kerülöm azokat a helyzeteket, amikor nem hívő fiúkkal folytathatnék mélyebb beszélgetést, akkor is, ha annak a fiúnak nyilvánvalóan Jézusra van szüksége. Egyszerűen nem én vagyok az embere. Honnan tudom? Isten nem akarja pokollá tenni az életemet, azért, hogy egy másik ember megtérjen. Vannak ötletei, hogy hogyan szólítson meg valakit nélkülem is. (Ezzel nem akarok senkit a felelősség alól felmenteni, hirdessétek az evangéliumot, ami ránk bízatott.) De nem hihetem azt, hogy annak a másik nemű, netán számomra szimpatikus személynek én vagyok az egyetlen esélye.

Hogy miért pokol egy felemás házasság? Hitetlennek lehetetlen, hogy Jézust tartsa életében a legfontosabbnak. Sokszor még hívőként is elcsúszhat a sorrend. Na de hogy szerethetek valakit úgy, hogy nekem Jézus a legfontosabb, neki meg én? Hogy élhetek mellette és szerethetem úgy, hogy tudom, halál várja. Kicsit tudathasadásos, nemde?
Bocsánat ezekért a kérdésekért, nem vagyok házasságban, joggal mondhatjátok, hogy nincs közöm hozzá, de azt szoktam néha mondani viccesen a testvéreimnek: ha belemennék egy felemás kapcsolatba, lőjetek le, nekem jobb odaát. :) Tudom, kicsit morbid a humorom.

És a hívő lányok néhány problémája (ha nem bánjátok egyes szám elsőben beszélek, bár nem minden probléma vonatkozik rám)
- nehéz meglátni, mi az, amit megengedhetek magamnak, ha egy számomra szimpatikus fiúhoz közelebb szeretnék kerülni.
- önbizalomhiány: engem nem lehet szeretni, képtelen vagyok gondoskodni magamról is, nemhogy másról
- Vonzok taszítok. Nem tudom, mi ez, de iszonyú. Nagyon szimpatikus valaki, de képtelen vagyok kedvesen viselkedni vele, inkább elüldözöm, hogy ne kelljen megküzdeni saját érzéseimmel. Ez valószínűleg szintén rossz példák következménye.
- nem hiszem el Jézusnak, hogy Ő gondoskodik az életemnek erről a területéről is.
- bezárkózok, nem megyek sehova, nehogy rám találjon valaki
Most visszaolvasva azt hiszem, ezek nem csupán lányos problémák ;)

Mégis hiszem, hogy az Úr át tudja lépni ezeket a problémákat és képes rá, hogy összehozzon házasságokat. De fontos, hogy mindenki meglássa a saját tennivalóját, hiányosságát e téren és persze a folytonos imádság, hogy megértsem az Úr akaratát, elhiggyem azt, hogy akár társsal, akár egyedül Ő a legjobbat akarja nekem és boldoggá tesz nap mint nap abban a helyzetben, amiben épp vagyok, és felkészít arra, amiben majd leszek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Házasság
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 19:57 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Csak úgy mellesleg, elhangzott egy kérdés...
:
Dorka írta:
Sziasztok!

Lenne egy fura kérdésem hozzátok!
Van egy ismerősöm aki idén júniusban megy férjhez. Ő is és a férj jelölt is katolikus, de ők református templomban szeretnének házasságot kötni.
Szerintetek van rá valamilyen mód, hogy református tempomban össze tudjanak házasodni?

A válaszaitokat előre is köszönöm

Üdv.: Dorka

...ti meg csináltatok belőle már megint egy jó nagy vitát, hogy kinek szabad, miért szabad, miért képmutatás, és miért nem.
Ez annyira jellemző erre a fórumra, és annyira felfordul tőle a gyomrom, hogy egyre ritkábban nézek be :(

A válasz:
református templomban református szertartás szerint csak akkor tarthatnak esküvőt, ha előbb konfirmálnak, vagy legalább egyikük konfirmál. Legalábbis én így gondolom, de persze lehet, hogy anélkül is. A református egyházban sokkal könnyebb katolikusoknak összeházasodni, mint a katolikusoknál a reformátusoknak.
Viszont ha ref. esküvőjük lesz, azt nem biztos, hogy a kat. egyház elismeri.
Egyébként a ref. egyházban NEM KÖTNEK HÁZASSÁGOT, "csak" Isten áldását kérik a házasságra. Azt hiszem, ez lényeges különbség...

Most kicsit reagálok a "ki miért esküszik templomban" c. vitára. Azt hiszem, Isten áldását kérni mindenkinek "joga", a hívőnek is, a hitetlennek is, és a keresőnek is, katolikusnak is, és minden egyéb vallásúnak is. És az esküvel is a házasfeleknek kell elszámolniuk. Higyjétek el, számon kéretik majd rajtuk. Erre viszont felhívja a lelkész a figyelmüket, mert a legtöbb helyen van előtte 1-2-3 beszélgetés, ahol átbeszélik az eskü szövegét, és a lelkész feleletet tud adni kérdéseikre, rá tud mutatni életük problémás pontjaira, akár a hitre jutás alkalma is lehet az egyházi esküvő (konkrét eseteket tudnék sorolni). Tisztázni lehet, hogy ne csak formaságnak tekintsék, meg szép családi hagyománynak, hanem ha már (családi nyomásra vagy önként, vagy akármiért) úgy döntöttek, hogy egyházi esküvőt szeretnének, legyenek tisztában a következményeivel.
Szóval lassan azokkal az ítélkező kövekkel...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 20:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szia Jenny
nekem is hasonló gondolatok jutottak eszembe, de aztán elgondolkodtam, hogy úgy kérni Isten áldását a házasságra, hogy nem hisz valaki, tényleg elég visszás dolog, főleg, hogyha abszolút Istennek nem tetszően él valaki.
De a lehetőséget valóban nem lehet elvenni az emberektől.
Biztos vagyok benne, hogy sokan tényleg azért kötnek templomi eskü(vő)t, mert egy életre szóló "szövetséget" szeretnének kötni Isten előtt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 20:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nem hívők... De hisznek!
Én különbséget tennék. Persze, nagy részük talán (sajnos) nem Krisztus-hívő, de van egy "általános" hitük, a gondviselő Istenbe vetett hitük. Nagyon sokan hiszik, hogy van Isten, aki így-úgy, többé-kevésbé szuverén módon irányítja az életüket. Vagy legalábbis a végén számonkér ezt-azt. Sokan ezt ki sem mondják, végig sem gondolják, de ez "kódolva van" az emberekbe.
Szóval sztm akik templomi esküvőt szeretnének, azok általában nem a kőkemény ateisták közül kerülnek ki...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 20:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hm, azért ezen gondolkozz el.
Ezek szerint pl. én hívő vagyok? Ugyanis én biztosan esküdnék templomban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 20:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kedves tavasz!
Próbáltam jól körülírni a hit "kategóriáit", úgy látom, kevés sikerrel.
Na mégegyszer:
Ateista: egyáltalán nem hisz Istenben, sőt tagadja annak létezését.
Vallásos: akikre én az előbbiekben azt mondtam, hogy van vmi általános Isten-ismeretük és -hitük. Hisznek pl abban, hogy létezik Isten, aki a sorsukat irányítja, aki az élet végén számonkér, de nincs élő hitük Krisztus által. És ennek az általános hitnek, a transzcendenshez való vonzódásnak sokszor nincsenek is tudatában, csak ösztönösen él bennük (ha teológuként fogalmazok, ez a logosz szpermatikosz, az igemagvacska, ami minden emberben megvan, egy ú.n. általános Isten-ismeret)
Hívő: ezt nem kell magyarázni akkor, kizárásos alapon... (segítség: Krisztusban bűnbocsánatot és üdvösséget nyert emberek :D)

Azt gondolom, az utóbbi kettő közül kerülnek ki (nyilván) azok, akik templomi esküvőt szeretnének.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 21:05 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Én úgy gondolom, hogy világi ember templomban történő házassága márcsak azért sem szerencsés, mert ott nemcsak Isten Áldását kérem a házasságomra, hanem Isten előtt esküt teszek sokmindenre:nem akarom most felsorolni... és ezt ha akarom, ha nem, számonkéri tőlem Isten. Arról nem beszélve, hogy az eskü vége:Isten engem úgy segítsen. Ámen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség