Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 06:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Szia Zsuzsi!

Keresünk!

Hol lesz az esküvőtök?

Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: segítség
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 01:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pzsuzsa24 írta:
zeretnék tőletek segítséget kérni!
júliusban lesz a mennyegzőnk, ha Isten i súgy szeretné Very Happy !
Az lenne a kérdésem, hogy nem tudnátok-e esetleg vaklami nagyon szép különleges ehez az alkalomhoz illő verset, amelyben iIstenünk gazdag áldását kérjük !(a templomban hangzana el a vers)
Segítségeteket előre is köszönöm
Áldjon meg benneteket az Úr!




-Szia Zsuzsa !


-Én is keresgéltem,- de csak egyet találtam (pedig valahol van még...)
ezt leirom Neked. Bár nem "istenes", de nagyon szép vers, igazi költői
megfogalmazása a házasságnak:

- KÉT SZÁRNY. Váci Mihály

-Még alig emelkedő gondolatnak
vagyunk mi egy-egy szárnya.
Lehullana ez az égreszálló madár,
ha a két szárny elválna.

-Két szárny vagyunk, de fenn a fellegekben
nem szállhatunk, csak mind a ketten
szivverésnyire pontos
egy ütemben.

-Szállj hát velem
egy rezdülésü szárnycsapással.
Hullongó tollak voltunk egyedül,
--szárnyak lettünk egymással.
-.-

- Ezt a verset a "NEM JÓ AZ EMBERNEK EGYEDÜL" c. kötetből vettem.
Gyökössy Bandi bácsi "Ketten-hármasban" részből 48.old.

-Három irója van: I. Ablonczy Dániel: Az Urtól van e dolog...
II.Dr.Gyökössy Endre: Ketten hármasban, és III. Adorján József:
Házasságban élni... vagy égni ?!

-Nagyon jó könyv,- amit viszont szivből ajánlok Nektek,-- akár egymás-
nak is lehet ajándékozni. - "Útravaló házasságot kötő fiataloknak."

-Én is gratulálok és Isten áldását kivánom Rátok !

Szeretettel
Loisz

--Ha nem kapsz jó választ,--- ajánlanám még a Turmezei Erzsébet
verses köteteit, abban csodálatos versek vannak,- talán magad is találnál.
"Emberré lettél, hogy ember legyek", -- "Csodát virágzik a jelen." -

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: segítség
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 10., kedd 08:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pzsuzsa24 írta:
zeretnék tőletek segítséget kérni!
júliusban lesz a mennyegzőnk, ha Isten i súgy szeretné Very Happy !
Az lenne a kérdésem, hogy nem tudnátok-e esetleg vaklami nagyon szép különleges ehez az alkalomhoz illő verset, amelyben iIstenünk gazdag áldását kérjük !(a templomban hangzana el a vers)
Segítségeteket előre is köszönöm
Áldjon meg benneteket az Úr!



Szia Zsuzsa!

ha már választottál verset, légyszi, írd be..

én két éneket küldök, amit szavalni is lehet/ dallamát nem is ismerem/

Legyen áldás

Legyen áldás az úton, amit ma kezdesz el,
legyen veled az Isten, kérjük, kísérjen el.
Kérjük, oltalmazzon meg és adjon néked erőt,
utadon vezessen, formáljon, szeressen, legyen a te őriződ.

Legyen áldás az úton, amit ma kezdesz el,
Tegye jóvá az Isten, amit te rontasz el.
Kérjük, ragyogja lénye lábad elé a fényt.
Lásd meg, hogy utadon isteni oltalom vigyáz rád, szeretve félt.

Legyen áldás az úton, amit ma kezdesz el,
Legyen vigasztalásod, ha majd szenvedni kell.
Legyen erőd szeretni, utolsó lenni, ha kell.
Szívesen szolgálni, hálával áldozni, Jézusra mutatni fel.

Legyen áldás az úton, amit ma kezdesz el,
Kérjük, kísérjen végig, amíg úton leszel.
Boldog lehess és érezd, hogy a te élted ővé.
Érezd, hogy szeretünk, szívünkkel kísérünk életünk célja felé.



ÁLDOTT LEGYEN A FRIGY
Szerző: : J. Fawcett, Dallam: H. G. Nägeli

Áldott legyen a frigy,
mely minket összeköt
Krisztus által szeretetben
szilárd ez és örök.

Atyánk trónja előtt
együtt esengeni
örömben, búban közösen
az kedves őneki.

A sújtottak terhét
megosztjuk szívesen,
és folynak részvétkönnyeink
Urunkhoz közösen.

Ha testben válni kell,
az mélyen fáj nekünk,
de egyesít minket a hit,
és menny felé megyünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 11., szerda 12:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Szia Erika!

Ismerem ezt az éneket. :D Lelkészünk beiktatásakor ezt énekeltük. Azóta már esküvőn is énekeltük. Tényleg nagyon szép, nem csak a szövege, hanem a dallam is. Úgy tudom meg van nekem CD-n ez az ének. Ha van valami olyan email-címed, amire mehet nagyobb anyag, szívesen elküldöm, ha Pesten leszek, mert azt hiszem még ott van ez a CD-m.

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 11., szerda 13:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Gabri!


Köszi szépen, aranyos vagy.
Máris küldöm a címem pm-ben, gmailes vagyok, óriási tárhelye van, két éve használom, még félig sincs, pedig azért jönnek-mennek a levelek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 26., szombat 19:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Szia Erika!

Nem feledkeztem meg Rólad, csak most mióta az új házban lakunk nincs net, és egyelőre nem is tervezzük bevezettetni, mert sok a munka a ház körül, így több időnk marad a házra, és nem utolsó sorban egymásra. :) De a közelben találtam egy olcsó internetkávézót, onnan majd néha felnézek ide.
A cd-t sajnos sem pesten sem Komáromban nem találom. :( Ha egyszer meglesz mindenképp elküldöm az éneket!

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 26., szombat 23:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Gabri!

Jó látni téged! Biztosan sok dolgod van, a cd-t nyugodtan hanyagold.A beszámolóidat viszont várjuk. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Második házasság
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 08:29 
Offline

Csatlakozott: 2008. aug. 19., kedd 19:30
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Kellemes napot mindenkinek!

Egy igen érdekes élethelyzetbe kerültem. Idén nyáron eljegyeztem egy kedves, odaadó, szeretni való leányzót, akivel jövő nyárra tervezzük az esküvőt. A dolog idáig szép és jó is, de itt jön a probléma. Jómagam már elvált ember vagyok. A menyasszonyom pedig katolikus, és szeretett volna katolikus esküvőt. Viszont most nagyon úgy tűnik, elváltságom miatt nem lehet.
Én a házasságot szentnek és sérthetetlennek tartom. Hiszek benne, és fontosnak tartom, mert két összetartozó embernek szerintem házasságban kell élnie. De a volt feleségem megcsalt (és akkor még finom voltam), és másfél év szenvedés, a részemről próbálkozások a házasság mentesére, de végül én mondtam ki, hogy nem! A válást követően az Úr azonban kárpótolt, és megismerkedtem a párommal, és szeretnénk egybekötni életünket is.
Most azonban megkaptuk, hogy nem lehet templomi esküvőnk, mert ugye "Amit tehát az Isten egybekötött, ember el ne válassza". Tehát én még házas vagyok, sőt bűnös. Mert a katolikusok a házasság védelmében, az ember csak egyszer lehet házas. De hát annak idején én sem akartam többször... Most akkor azt a házasságot védik, amelyben az egyik fél semmibe veszi a másikat (hiszen megcsalja), amelyben nincs meg már se a bizalom, se a valódi szeretett, se a másik tisztelete? Most pedig itt egy pár, akik között ezek mind megvannak, és ők nem kelhetnek egybe. Ráadásul menyasszonyomnak az első házassága lenne. Tehát akkor ő most bűnös kapcsolatban él, mert olyan férfi mellett találta meg a boldogságot, aki egyszer már rosszul döntött? Egy harmadik személy bűne miatt nem lehet két ember boldog? Amikor feltettem kérdésemet katolikus embereknek, hogy most nekünk szabad e házasodni a válásom miatt (tőlük tudom, hogy nem), akkor úgy néztek és válaszoltak, mintha mérhetetlen bűnös lélek lennék, mintha megbocsáthatatlan dolgokat követtem volna el. Az tehát a bűnöm, hogy egyszer rosszul döntöttem? Ezért kellene a menyasszonyomnak bűnhődnie?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22., péntek 09:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sok mondandóm lenne, de egyelőre csak ennyi:

Idézet:
Mát 5,32. Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.


itt EGYÉRTELMŰEN a fentiek értelmében "vétlen válás" történt... vagyis katolikus testvéreink az IGE SZAVÁVAL ELLENTÉTESEN ítélnek :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 25., hétfő 08:15 
Offline

Csatlakozott: 2008. aug. 19., kedd 19:30
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Nos, először a kiszemelt templomban voltunk, ahol sajnos nem volt ott a pap, csak egy ügyintéző idős hölgy, aki bizony kb. úgy nézett rám, mint az ördögre, mikor kimondtam, hogy elvált vagyok. Persze, mondta, hogy majd ha lesz az atya, akkor kérdezzük inkább tőle. Viszont erre napokat kellett volna várni, így bevetettem magam az interneten is :)
Itt több fórumon is azt erősítették meg, hogy bizony a katolikusoknál a házasság a 7 fő szentség egyike, így az ember csak egyszer mondhatja ki az igent. Ezt korábban is tudtuk, csak nem voltunk biztosak benne, hogy mivel én nem katolikus vagyok és nem is katolikus templomban mondtam ki az igent, ez számít e. Nos, kiderült igen. Itt a magyarázat: http://www.plebania.net/tarsalgo/?op=view&id=3315
A válaszadó valószínűleg egyházi személy.
Ebben az a szörnyű, hogy milyen jogon döntenek ők két ember sorsa felett. Majd a bíróság eldönti, hogy a házasságom tényleg házasság volt e, illetve jogos e a válásom? (máshol azt is hallottam, hogy ennek az eljárásnak bizony forintosított ára van, de ezt nem mondom bizonysággal) Ez engem nagyon zavar.
De leginkább az, hogy bárhol kérdeztem katolikus körökben (de még máshol is), azzal, hogy elvált lettem, valahogy olyan sötét szemmekkel néznek rám, mintha valami rettentő bűnt követtem volna el. Ha házasságszédelgő lennék, még meg is érteném, de így...
Mindegy is. A párom ezek után úgy döntött, hogy bármennyire is katolikus, inkább maradjunk református templom mellett :) Így most már csak keresnünk kell egy kedves kis templomot Lőrincen vagy Kispesten, mert előbbi kerületbe tervezzük az esküvőt és a vacsorát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 25., hétfő 20:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
jnc írta:
Kellemes napot mindenkinek!

Egy igen érdekes élethelyzetbe kerültem. Idén nyáron eljegyeztem egy kedves, odaadó, szeretni való leányzót, akivel jövő nyárra tervezzük az esküvőt. A dolog idáig szép és jó is, de itt jön a probléma. Jómagam már elvált ember vagyok. A menyasszonyom pedig katolikus, és szeretett volna katolikus esküvőt. Viszont most nagyon úgy tűnik, elváltságom miatt nem lehet.
Én a házasságot szentnek és sérthetetlennek tartom. Hiszek benne, és fontosnak tartom, mert két összetartozó embernek szerintem házasságban kell élnie. De a volt feleségem megcsalt (és akkor még finom voltam), és másfél év szenvedés, a részemről próbálkozások a házasság mentesére, de végül én mondtam ki, hogy nem! A válást követően az Úr azonban kárpótolt, és megismerkedtem a párommal, és szeretnénk egybekötni életünket is.
Most azonban megkaptuk, hogy nem lehet templomi esküvőnk, mert ugye "Amit tehát az Isten egybekötött, ember el ne válassza". Tehát én még házas vagyok, sőt bűnös. Mert a katolikusok a házasság védelmében, az ember csak egyszer lehet házas. De hát annak idején én sem akartam többször... Most akkor azt a házasságot védik, amelyben az egyik fél semmibe veszi a másikat (hiszen megcsalja), amelyben nincs meg már se a bizalom, se a valódi szeretett, se a másik tisztelete? Most pedig itt egy pár, akik között ezek mind megvannak, és ők nem kelhetnek egybe. Ráadásul menyasszonyomnak az első házassága lenne. Tehát akkor ő most bűnös kapcsolatban él, mert olyan férfi mellett találta meg a boldogságot, aki egyszer már rosszul döntött? Egy harmadik személy bűne miatt nem lehet két ember boldog? Amikor feltettem kérdésemet katolikus embereknek, hogy most nekünk szabad e házasodni a válásom miatt (tőlük tudom, hogy nem), akkor úgy néztek és válaszoltak, mintha mérhetetlen bűnös lélek lennék, mintha megbocsáthatatlan dolgokat követtem volna el. Az tehát a bűnöm, hogy egyszer rosszul döntöttem? Ezért kellene a menyasszonyomnak bűnhődnie?



jnc írta:
Nos, először a kiszemelt templomban voltunk, ahol sajnos nem volt ott a pap, csak egy ügyintéző idős hölgy, aki bizony kb. úgy nézett rám, mint az ördögre, mikor kimondtam, hogy elvált vagyok. Persze, mondta, hogy majd ha lesz az atya, akkor kérdezzük inkább tőle. Viszont erre napokat kellett volna várni, így bevetettem magam az interneten is :)
Itt több fórumon is azt erősítették meg, hogy bizony a katolikusoknál a házasság a 7 fő szentség egyike, így az ember csak egyszer mondhatja ki az igent. Ezt korábban is tudtuk, csak nem voltunk biztosak benne, hogy mivel én nem katolikus vagyok és nem is katolikus templomban mondtam ki az igent, ez számít e. Nos, kiderült igen. Itt a magyarázat: http://www.plebania.net/tarsalgo/?op=view&id=3315
A válaszadó valószínűleg egyházi személy.
Ebben az a szörnyű, hogy milyen jogon döntenek ők két ember sorsa felett. Majd a bíróság eldönti, hogy a házasságom tényleg házasság volt e, illetve jogos e a válásom? (máshol azt is hallottam, hogy ennek az eljárásnak bizony forintosított ára van, de ezt nem mondom bizonysággal) Ez engem nagyon zavar.
De leginkább az, hogy bárhol kérdeztem katolikus körökben (de még máshol is), azzal, hogy elvált lettem, valahogy olyan sötét szemmekkel néznek rám, mintha valami rettentő bűnt követtem volna el. Ha házasságszédelgő lennék, még meg is érteném, de így...
Mindegy is. A párom ezek után úgy döntött, hogy bármennyire is katolikus, inkább maradjunk református templom mellett :) Így most már csak keresnünk kell egy kedves kis templomot Lőrincen vagy Kispesten, mert előbbi kerületbe tervezzük az esküvőt és a vacsorát.



Plebania.hu írta:

TANÍTÁS - A szentségekről (Házasság)

Áldás, békesség!

Igen nehéz és súlyos kérdéssel fordulok Önökhöz! Jómagam ugyan református vagyok, de menyasszonyom katolikus. És szeretnénk összeházasodni, természetesen templomban, isten előtt. Katolikus esküvőt szeretnénk. Ami gondot jelenthet, hogy jómagam már elvált vagyok. A volt feleségemmel egy evangélikus templomban (ő az volt) esküdtünk hűséget egymásnak, de ő ezt az esküt és fogadalmat többszörösen is megszegte, ezáltal semmibe véve a házasság szentségét. (mert attól, hogy a református egyház nem tekinti szentnek és sérthetetlennek a "házassági igent", én még annak tartom.) A Jóisten azonban kárpótolt, és megismertetett egy csodálatos leányzóval, akivel szeretném összekötni az életemet, mert számomra ez nagyon fontos. Szándékunkat szeretnénk katolikus templomban is szentesíteni, de félek, volt házasságom akadályt jelenthet... Páromnak első esküvője lenne. Ha gond, hogy voltam már házas, akkor ő soha nem lehetne a feleségem? (természetesen nem polgári értelemben) Más bűne miatt kellene mindkettőnknek szenvednie?

Válaszukat előre is köszönöm!
További szép napot
D. Jenő


Kedves Jenő!

A katolikus Egyház a házasság védelmében a nem katolikusoknak bármilyen komoly, közösség előtt megtaertott haázssági igéretét házasságként fogadja el. Vagyis a ti esetetekben sajnos nem köthettek katoliks templomban házasságot.
Viszont az egyházi bíróság megállapíthatja az előző házasság érvénytelenségét.
Mivel rövid leírásod alapján vélwelmezhető, hogy előző házastársad nem tartotta felbonthatatlannak a házasságot, ezért van rá esély, hogy az érvéytelenséget kimondják.
Tudok segíteni a folyamat elindításában, amihez szükség van néhány adatra. Magánban keress meg.
Fülöp Ákos (satya@hcbc.hu)


Kedves Jenő!

Mondod:
(mert attól, hogy a református egyház nem tekinti szentnek és sérthetetlennek a "házassági igent", ......)

1. Fenti kijelentésedet mire alapozod?

2. Abban, hogy így alakult az első házasságod, te teljesen vétlen vagy?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 26., kedd 10:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erre "tévedtem", noha vallom; Istennél nincsenek véletlenek.

Kedves Jenő!

Perdöntő kérdés és döntés előtt áll menyasszonyod. Te vagy-e számára a legfontosabb, és Isten előtt kimondott, kölcsönös elköteleződésetekre az ÚRtól kapott pecsét, vagy egyházának antibiblikus dogmái. Utóbbira van ugyan terminus technicus, de inkább nem írom ide...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 26., kedd 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2008. aug. 19., kedd 19:30
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
jnc írta:

Kedves Jenő!

Mondod:
(mert attól, hogy a református egyház nem tekinti szentnek és sérthetetlennek a "házassági igent", ......)

1. Fenti kijelentésedet mire alapozod?

2. Abban, hogy így alakult az első házasságod, te teljesen vétlen vagy?


Áldás, békesség!

1. Az akijelentés egy szerencsétlen megfogalmazás volt. Mikor elküldtem, már magam is láttam. Sajnos van, hogy az ember gondolatban máshol jár már, és ezért nem mindig sikerül úgy kifejeznie magát ahogyan akartam. Annak lényege abból állt volna, hogy a református vallás szerint (amely ugye csak 2 szentséget ismer) a házasság nem szentség, mint a katolikusoknál (ahol a 7 szentség egyike). Egy református számára éppen úgy szent és sérthetetlen természetesen a házasság, mint ahogyan a számomra is.

2. Minden bizonnyal nem vagyok vétlen. Bizonyára meg lehet találni azt, amiben hibás vagyok. Keressek mentséget? Minek. Majd az Úr úgyis ítél. Mindenesetre én képes vagyok belenézni a tükörbe. Vannak, amikor az emberek nem élnek, hanem visszaélnek a helyzettel. (Teregethetnék szennyest beavatva a részletekbe, de úgy érzem az nem szép dolog) Én úgy érzem, velem visszaéltek, de mindez már nem számít, hiszen a dolgok nem véletlenül történtek úgy ahogyan történtek.

A lényeg, hogy most itt vagyunk egy adott helyzetben. Szerintem az Úr nem hozott volna össze minket, ha nem lennének szándékai velünk. Tudjuk, érezzük! Így számunkra a legfontosabb az egymás megbecsülése, szeretete, a másikért és egymásért való élet, illetve ha az Úr megadja, akkor majd a kislurkókért való élet egy szép, kerek családban. Mindezt Isten áldásával. Mert az fontos!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 17., szerda 11:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
jnc írta:

A lényeg, hogy most itt vagyunk egy adott helyzetben. Szerintem az Úr nem hozott volna össze minket, ha nem lennének szándékai velünk. Tudjuk, érezzük! Így számunkra a legfontosabb az egymás megbecsülése, szeretete, a másikért és egymásért való élet, illetve ha az Úr megadja, akkor majd a kislurkókért való élet egy szép, kerek családban. Mindezt Isten áldásával. Mert az fontos!


Kedves JNC, ha a fentebbiek fontosak számodra, akkor egy kis próbálkozás a katolikusok körében nem eshet nehezedre. Én például a hétvégén hallottam egy olyan házasságbontásról, ahol a nő nem akart gyereket szülni, és emiatt mondták ki a válás jogosságát a katolikus berkekben. Akard, keresd a megoldást, biblikusabban mondva kopogtass, és meg lesz az eredménye szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 02., csütörtök 02:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
figyelő írta:
Erre "tévedtem", noha vallom; Istennél nincsenek véletlenek.

Kedves Jenő!

Perdöntő kérdés és döntés előtt áll menyasszonyod. Te vagy-e számára a legfontosabb, és Isten előtt kimondott, kölcsönös elköteleződésetekre az ÚRtól kapott pecsét, vagy egyházának antibiblikus dogmái. Utóbbira van ugyan terminus technicus, de inkább nem írom ide...


hazassag szentseg vagy nem szentseg ...

Krisztus mondta :

Máté Evangéliuma 19.
...3. És hozzá menének a farizeusok, kisértvén őt és mondván: Szabad-é az embernek az ő feleségét akármi okért elbocsátani?
4. Ő pedig felelvén, monda: Nem olvastátok-é, hogy a teremtő kezdettől fogva férfiúvá és asszonynyá teremté őket,
5. És ezt mondá: Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté.
6. Úgy hogy többé nem kettő, hanem egy test. A mit azért az Isten egybeszerkesztett, ember el ne válaszsza.
7. Mondának néki: Miért rendelte tehát Mózes, hogy a válólevelet kell adni, és úgy bocsátani el az asszonyt?
8. Monda nékik: Mózes a ti szívetek keménysége miatt engedte volt meg néktek, hogy feleségeiteket elbocsássátok; de kezdettől fogva nem így volt.
9. Mondom pedig néktek, hogy a ki elbocsátja feleségét, hanemha paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörő; és a ki elbocsátottat vesz el, az is házasságtörő...."

tovabb:

..10. Mondának néki tanítványai: Ha így van a férfi dolga az asszonynyal, nem jó megházasodni.
11. Ő pedig monda nékik: Nem mindenki veszi be ezt a beszédet, hanem a kinek adatott.
12. Mert vannak heréltek, a kik anyjuk méhéből születtek így; és vannak heréltek, a kiket az emberek heréltek ki; és vannak heréltek, a kik maguk herélték ki magukat a mennyeknek országáért. A ki beveheti, vegye be...."

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség