Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 18:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kamilla írta:
Az egy ilyen bazinagy T betű. Két gerenda egymásra rakva keresztbe (innen is van a neve). Egy rövidebb és egy hosszabb. És a régi időkben arra használták, hogy nagyon ronda lassú módon kivégezzenek embereket. Jó kis brutális dolog.

GABRIEL777=kamilla :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 18:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Nem talált :). De értemén, nem tőlem kérdezted. Már el is dugultam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 18:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Inkább a beszélgetősben beszélgessünk :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 18:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist mondta:

nem akarok, nem is tudnék ennyi év távlatából "igazságot tenni", csak egy példát mondtam arra, hogy MÉGOLY CSODÁLATOSAN EGYFÉLE IGA esetén is MEKKORA GONDOK lehetnek... (hadd ne folytassam a felsorolást... TUDNÁM folytatni... egészen a feleségét verő lelkészig...)

amúgy: egyáltalán ELOLVASTAD, amit írtam??????
leírtam benne, hogy MINDKÉT FÉL RÉSZÉRŐL szükséges, hogy BIZONYOS LEGYEN a házassággal kapcsolatosan Isten jóváhagyó akarata felől...
ezt mégis HOGY KÉPZELED egy NEM HÍVŐNÉL??????

amúgy is van egy "lét határozza meg a tudatot" mellékíze a család-szemléletednek:


Többszörösen is sikerült önellentmondásba kerülnöd!
1.) Én sem állítottam, hogy az azonos iga bármilyen harmóniára biztosíték lehetne. Persze éppen a "feleségét verő lelkész" és a hozzá vezető sor választéka bizonyítja: nem ugyanaz a hívő kategóriája a vallásoséval. Utóbbinál a felekezeti azonosság, ugyanaz az iga nem másabb, mintha a világ fiai lennének

2.) A felemás iga mellett kardoskodsz, mégis a felek Istentől kapottnak gondolják a másikat. Hogyan lehet hitetlen az, aki Isten rendelését látja az életében?

3.) Ha "a létem határozná meg a tudatomat", akkor az Igét igyekeznék a rossz gyakorlatomhoz igazítani. de ez a te kenyered, műfajod - nem veszem el tőled..
Még katolikus koromban hallottam egy lelkigyakorlaton néhai Halász Endrétől:
Elmélet és gyakorlat tökéletes egységben csak az Úr Jézusnál volt. A becsületes ember az életgyakorlatát igyekszik mind feljebb tornázni, hogy közelítse eszméit. A tisztességtelen pedig eszméit, elveit igazgatja mindig lejjebb - életformájához.
Ha engedékeny lennék az Ige előírásaival szemben - ahogy ez neked nem probléma - megszűnnék otthon is meg a fórumon is feketebárány lenni.

Az se válik dicsőségeddé, hogy mintegy "gyónási titkot sértve", már nem először hivatkozol családi problémáimra.
Dehát észnél legyünk emberek! Én nem azt mondtam/mondom: nézzétek meg, hogyan csináltam, és ti is hasonlóan cselekedjetek!
Az Ige szent és sérthetetlen, akkor is, ha farizeus mondja, hisz maga az Úr szólítja fel a népet:
Amit mondanak, megtegyétek, de életformájukat ne kövessétek! :idea:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 18:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. jan. 27., szombat 12:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 19:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
GABRIEL777 írta:
Isten mindenkinek annyit juttat ami elégséges a keresztje elhordásához,
de többet nem.


Neked akkor mi a kereszt?


Természetessen a sorsom amire Isten rendelt.

Jézus keresztje.értsd.Isten által kijelölt élet út.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 19:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az ember sorsa a latrok keresztje, az

Úr Jézus Krisztus keresztje pedig,

meghaltam a világnak és élek Istennek.

Ezért kell a testem megfeszíteni indulataival és kívánságaival és felvenni a keresztet, minden nap, mert csak így követhetem az Urat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 20:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. jan. 26., péntek 23:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 21:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Úgy másfél éve egy iskolai kérdőíves feladat kapcsán hyvta fel az egyik tanárom a figyelmet arra, hogy mekkora különbség van azok között, akik azt írták, hogy "szeretnék családot", "szeretnék férjhez menni" stb, és azok között, akik úgy fogalmaztak, hogy "legyek jó anya, feleség" stb. Az első esetben valaki alapvetően a saját kényelmét keresi a családban, a másodikban tenni akar azért, hogy a családjának jó legyen.
Nemrég döbbentem rá, hogy egy hívő pár többéves házasság után mennyire ki nem állhatja egymást. Hosszú ideje tudom, hogy baj van, de most már a látszatot sem tudják fenntartani. És arra gondolok, hogy az ő esetükben pont az a baj, amit fent mondtam, hogy mindketten az első csoportba tartoznak. A férfi nem támasza a családjának, hanem épp azt várná, hogy a családja legyen olyan támasz, ami mellett ő nyugodtan intézheti a saját ügyeit, és nincs gondja semmire. A feleség pedig nem igyekszik ezt biztosítani, sőt eléggé hanyagolja a háztartást, mivel ő is a saját életét éli. Én legalábbis ilyennek ismerem őket. Mindkettő csalódott, mert nem azt kapta, amit várt - és az talán fel sem merül bennük, hogy a saját hozzáállásuknál kellene kezdeni.
Bizonyára nem minden rosszul sikerült hívő házasság ezen csúszik el, de ez is lehet egy ok. Ezért jó ezt végiggondolni - lehetőleg még előtte. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 22:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Aki szeret olvasni, mindenképen olvassa el Dr. Pálhegyi Ferenc:Keresztyén házasság c. könyvét.
Egy kis ízelítőt idemásolok:

A Biblia az emberi szívről azt tanítja, hogy...
1. Csalárd
„Csalárdabb a szív mindennél, javíthatatlan; ki tudná kiismerni? Én, az ÚR vagyok a szívek vizsgálója."
(Jer 17,9-10)
A csalárd szív ragaszkodik a kedvező látszathoz. Gyengeségeit, békétlenségét, bűneit takargatja, ezért nem kér segítséget másoktól; büszkeségből még a házastárs előtt is fenn akarja tartani a belső biztonság látszatát.
2. Gonosz
„Az ember szívének minden szándéka és gondolata szüntelenül csak gonosz."
(1 Móz 6,5)
„Belülről, az ember szívéből jönnek elő a gonosz gondolatok, paráznaságok, lopások, gyilkosságok, házasságtörések, kapzsiságok, gonoszságok; valamint csalás, kicsapongás, irigység, istenkáromlás, gőg, esztelenség. " (Márk 7,21 - 22)
3. Kemény
„Mózes szívetek keménysége miatt engedte meg, hogy elbocsássátok feleségeteket." (Mt19,8)
A kemény szív nem igényli Isten megoldását; nem akar megbocsátani; nem fordít energiát a kapcsolat javítására. Jézus szavai szerint végső soron a szív keménysége az oka a házassági válásnak.

A Bibliát olyan könyvnek ismertem meg, amely az emberről és az emberi életről reálisan beszél. Nem takargatja a hithősök botlásait sem, de meggyőz arról is, hogy ki lehet emelkedni még a legmélyebb erkölcsi fertőből is.
Ez a Könyv világos tanítást ad a házasságról. Ugyanakkor szinte végig olvashatunk benne a boldogságról is. De a kettő között nincs közvetlen összefüggés.
Megtudhatjuk: miért boldogtalan az ember. Ez rögtön az elején kiderül Ádám és Éva történetéből. Paradicsomi állapotuknak az vetett véget, hogy megszakadt kapcsolatuk Teremtőjükkel. Azután világos képekkel szemlélteti: hogyan lehetek mégis boldog. Nem engedhetem meg, hogy magával sodorjon a széles úton hömpölygő tömeg, mert ez az út a halálba vezet, hanem rá kell találnom az igazság keskeny útjára, ahol ugyan kevesen járnak, de ez az élet útja (Mt 7,13-14). Át kell jutnom a szoros kapun, de ez csak úgy lehetséges, ha lerakom féltett csomagjaimat, például a jogaimat tartalmazó táskát. Ebben „fontos" okiratok vannak arról, hogy mi az, amit „jogosan" elvárhatok a szüleimtől, a házastársamtól, a gyerekemtől. Ez a táska nem fér be a szoros kapun. Kint kell hagynom az érdemeimet tartalmazó bőröndöt is, és át kell adnom Jézusnak azt a nagyzsákot is, amelybe a bűneim vannak belegyömöszölve. Pedig milyen gondosan csomagoltam: a titkos vágyak és gondolatok az alján lapulnak, a tetejére „ártatlan" kis hazugságok és pletykák kerültek.
A boldogság titkát legerőteljesebben talán a szívátültetés képe mutatja meg.
„Új szívet adok nektek, és új lelket adok be/étek: eltávolítom testetekből a kőszívet, és hússzívet adok nektek." (Ez 36,26)
Gonosz, kemény és csalárd szívvel nem lehet az Isten országában élni. A műtétet maga Isten végzi: a kegyelemért hozzá forduló bűnös ember kőszívét hússzívre cseréli ki.
A Biblia rövid aforizmákban több mint ötvenszer megfogalmazza, hogy kik boldogok. "Boldogok...a lelki szegények...a szelídek... az igazságra szomjazok... az irgalmasok... a tiszta szívűek... a békét teremtők... az igazságért üldözést szenvedők (Mt 5,3-10)... akik hallgatják az Isten beszédét és megtartják (Lk 11,28)... akiknek hűtlensége megbocsátatott, vétke eltöröltetett (Zsolt 32,1)..." Még a halottak is boldogok, „akik az Úrban haltak meg" (Jel 14,13).
Azt azonban egyetlen egyszer sem állítja, hogy „boldogok a házasok". Miért nem? Azért, mert a Biblia mindig igazat mond. Ugyanezért nem jelenti ki azt se, hogy „boldogok a vezérigazgatók... a világsztárok... a szexhabzsolók... a sikeresen lottózók". A Biblia Szerzője jól tudja, hogy ezek nem boldogok. Az emberek milliói ugyan a szexben, a pénzben, a hatalomban, a sikerben vagy éppen a szerencsésen kötött házasságban remélik megtalálni a boldogságot, de Jézus azt mondja:
„Jöjjetek énhozzám." (Mt 11,28)

Ne hagyjuk rászedni magunkat, hogy a boldogságot ott kell keresni, ahol nincs.
Érdemes megtanulnunk: a házasság
nem az Igéret Földje. Inkább a pusztai vándorláshoz hasonlít. Az is 40 évig tartott, mint a legtöbb házasság.
Hívő emberek házasságában az a nagyszerű, hogy együtt gyalogolhatunk az ígéret Földje felé.
Közben nyeljük a port, szenvedünk a hőségtől, de útközben rábukkanunk néhány oázisra is.
Végigjárhatjuk a pusztát keserűen és lázadozva, mint a régi zsidók, de ha látjuk, hogy előttünk megy az Úr felhő vagy tűzoszlopa, akkor nem csüggedünk el.
Magam is ismerek boldog házaspárokat. Nem a házasság tette őket boldoggá, hanem Isten közelsége.
Két boldog embernek természetesen boldog a házassága is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 22:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
ovatos írta:
Úgy másfél éve egy iskolai kérdőíves feladat kapcsán hyvta fel az egyik tanárom a figyelmet arra, hogy mekkora különbség van azok között, akik azt írták, hogy "szeretnék családot", "szeretnék férjhez menni" stb, és azok között, akik úgy fogalmaztak, hogy "legyek jó anya, feleség" stb. Az első esetben valaki alapvetően a saját kényelmét keresi a családban, a másodikban tenni akar azért, hogy a családjának jó legyen.
Nemrég döbbentem rá, hogy egy hívő pár többéves házasság után mennyire ki nem állhatja egymást. Hosszú ideje tudom, hogy baj van, de most már a látszatot sem tudják fenntartani. És arra gondolok, hogy az ő esetükben pont az a baj, amit fent mondtam, hogy mindketten az első csoportba tartoznak. A férfi nem támasza a családjának, hanem épp azt várná, hogy a családja legyen olyan támasz, ami mellett ő nyugodtan intézheti a saját ügyeit, és nincs gondja semmire. A feleség pedig nem igyekszik ezt biztosítani, sőt eléggé hanyagolja a háztartást, mivel ő is a saját életét éli. Én legalábbis ilyennek ismerem őket. Mindkettő csalódott, mert nem azt kapta, amit várt - és az talán fel sem merül bennük, hogy a saját hozzáállásuknál kellene kezdeni.
Bizonyára nem minden rosszul sikerült hívő házasság ezen csúszik el, de ez is lehet egy ok. Ezért jó ezt végiggondolni - lehetőleg még előtte. :)


Nagyon bölcs gondolatok,jó lenne az
embereket nem csak arra "megtanítani"hogy Istentől kérhetnek,hanem arra is ,hogy azt hogyan tegyék.

Mert ha az emberek nem feleséget és férjet kérnének maguknak,előszőr
Istentől,hanem azt,hogy tegye őket Isten alkalmassá,hogy jó férj,feleség és szülők legyenek,akkor áldás is követne
minden kérést.

És természetessen ez az élet minden területére igaz.

Azért azt még hozzá tenném,hogy minden Istenhez intézett kérés után"illik" hozzá tenni"hogy de ne az én akaratom szerint,hanem a tied szerint teljesüljön."

Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26., péntek 22:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Ovatos!
Bizony, nagyon igaz, amit írsz. A legtöbb házasság már az indulásnál van elrontva. Akkor amikor azt mérlegelik a felek, hogy mennyire járnak jól a házasságban. Nem adni akarnak, hanem kapni, kivenni, hasznot húzni a kapcsolatból, jóljárni.

És egy friss történet:
Ötvenéves kétszeresen özvegy testvérnő kamaszodó gyerekkel, két évvel ezelőtt újra férjhez ment, ráadásul egy nála fiatalabb testvérhez.
Közben vannak huszonéves és harmincas lányok, akik évek óta imádkoznak férjért és nem tudnak férjhez menni.
Igen, csak ez a testvérnő nem férjért imádkozott és böjtölt, hanem azért, hogy adjon a fiának egy apát az Úr.
A gyereknek így van apja és jól ki is jönnek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 15:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Borzak!


Szeretnék valamit kérdezni: milyen magyarázatot lehet adni arra a gyakori esetre, h. ha a pár szál hívő fiatalember mégis házasságra szánja magát, nem a hívő lányok közül választ, hanem a világból,noha lenne bőven kikből választania? Valakit megkérdeztem már, azt mondta, mert a hívő lányok olyan furcsák.Valóban ez lenne a válasz?


A másik kérdésem már nem neked szól, hanem általánosságban teszem fel, h. mi a véleményetek a társkereső apróhirdetésekről?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 15:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
És a házasság közvetítésről?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 13:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 08:46
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Kedves Borzak!


Szeretnék valamit kérdezni: milyen magyarázatot lehet adni arra a gyakori esetre, h. ha a pár szál hívő fiatalember mégis házasságra szánja magát, nem a hívő lányok közül választ, hanem a világból,noha lenne bőven kikből választania? Valakit megkérdeztem már, azt mondta, mert a hívő lányok olyan furcsák.Valóban ez lenne a válasz?


A másik kérdésem már nem neked szól, hanem általánosságban teszem fel, h. mi a véleményetek a társkereső apróhirdetésekről?


Kedves Erika!

Furcsa a felvetés, illetve a probléma. Nem tudom, más gyülekezetekben ez a gond így felmerül-e nagyobb számokban, de nálunk erről még nem hallottam (Bp-Pasarét). Inkább az a gond, hogy a fiúk egyáltalán nem akarnak/tudnak megházasodni, és ez jellemzően a helytelen nevelés következménye. Nehéz úgy férfivá válni, ha nincs elötted (keresztény) férfikép.

Hogy a keresztény lányok furcsák lennének? Ha ezeknek a srácoknak az a "furcsa", hogy a hívő lányokat nem lehet "ágyba zsarolni" házasság előtt, hogy kevés sminket használnak, vagy Isten a legfontosabb az életükben, akkor inkább az ő hitükkel lehet probléma.

Nem tudom az okokat, így csak tippelgetek. Nálunk a srácok legfőbb gondjai inkább ezek:
- A hit gyengesége
- Nincs megfelelő apakép
- Nem kell felelőséget vállalniuk (vállalnunk), így ódzkodunk tőle.
- Depresszió, önértékelési problémák
- Szociális problémák: személyi higiénia hiánya (sajnos), megbántástól-megbántodástól való félelem
- Jelvárás
- Egzisztencia hiánya

Nálunk a választék (fiúknak) igazán bőséges, így nincs is igazán ok máshol keresni..

Társkereső apróhirdetések: nem tiltott, nem támogatott az én szememben. Ne félelem hajtson rá (egyedül maradok -és?)! Én nem gondoltam még rá komolyan. Ha Isten tervében van a részemre társ szánva, akkor hírdetés feladása nélkül is meg fogom ismerni.

Közvetítők: ismerek ilyet, csupa jó szándék. Nehéz kérdés. Néha jó lehet, ha valakiről információra lenne szükség, vagy ha közös programot szervez mindkét félnek, ahol kötetlenül lehet beszélgetni. Ezen ne menjen túl a segítsége!

Derűs Napot!

Borzak


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség