Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
 

Szerelem
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 12:17 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 12:15
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: eRDÉLY, CSERNÁTON
Honnan tudhatod, hogy szerelmes vagy?

_________________
öRvendek, hogy létrehoztátok ezt a fórumot!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 20:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Szia!

Ilyenekből:

Az utcán nekimész embereknek, mert valahogy nem kerülöd ki őket, a villamosra felszállsz nyitott esernyővel...

Virággal a kezedben rohansz vonathoz és közben állandóan az órádat nézed...

És hasonló vidámságok...
(forrás: emlékeink...)

Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szerelem
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 20:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
kocsiszo írta:
Honnan tudhatod, hogy szerelmes vagy?


Öhm... Esetleg érzed...? :?

Egyébként. Miért kell tudni?

Üdv,
Bluey


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 13:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:28
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Veszprém
Kedves Kocsiszo!

:*: Az első gondolatom az volt, hogy milyen humoros napod van. A második meg az, hogy vajon nem arra vagy-e kiváncsi: honnan lehet tudni azt, hogy tényleg szerelmes az ember, de tényleg, úgy igazán!
Sokáig azt hittem tudom mi az a szerelem. Aztán megismertem valakit és rájöttem, hogy még soha nem tudtam mi is az valójában.
Egy igazság azért mégiscsak akad! Akkor tudod meg, hogy mit is jelent számodra a másik, ha már nincsen, vagy nélkülöznöd kell.

Annakidején valahol hallottam egy férfi szájából, hogy:...nem tudok nélküled élni... Akkor azt mondtam, milyen nyálas egy figura.
Azóta rájöttem, hogy ha igazán szeretsz valakit, akkor tényleg mintha elválaszthatatlan lennél tőle, hiányérzeted van nélküle... Egyszerűen pocsék!

"...Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté." Mt 19,5
Milyen érdekes, hogy ehhez nem kell szekszuális érintkezés.

Végülis mire vagy kiváncsi? Tünetekre? Az van... :D

Lehetne ezt még boncolgatni... Milyen szerelemről lehet beszélni? Milyen az Isten szerint való szerelem, szeretet...

Z


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 15:08 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
Az ember érzi azt, ha szerelmes! Ezernyi tünete van! Most soroljam?
Viszont gyakran előfordul, hogy összekeverik a szerelmet a vönzódással, (nemi) vággyal.
Szerintem az igazi szerelmet olyasféleképpen lehet leírni - már ha le lehet egyáltalán -, amikor úgy érzed, hogy nélküle csak egy "félkarú óriás vagy". Amikor ti ketten egyek vagytok, tökéletes köztetek a harmónia, és szinte kitaláljátok egy szóból is, mit gondol a másik. Amikor vele szeretnél megöregedni, szeretnéd, ha ő lenne leendő gyermekeid anyja/apja. Nem akkor szerelmes az ember igazán, ha a másikkal együtt tud élni, ha nem ha a másik nélkül nem tud. Amikor mellette vagy, jóban rosszban, és a rossz pillanatokat sem érzed terhesnek mellette. Amikor elfogadod olyannak, amilyen, és nem akarod megváltoztatni, és te sem változol meg/fordulsz ki önmagadból miatta, hisz olyannak szeretett meg, amilyennek megismert. Mindent meg tudsz vele beszélni; számodra ő nem csak a szerelmed, hanem a társad, és a legjobb barátod is.
De a legfontosabb, amikor fontosabb számodra a másik, mint saját magad!!!!
(Nem írtam le minden fontos dolgot, de nagyjából ennyi jutott most eszembe. :wink: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Petra!

Nagyon jól jellemezted,milyen is a szerelem. Azt hozzátenném, h. azt sem kell figyelmen kívül hagyni, h. azért is különleges érzés, mert különleges képességeket fedez fel olyankor az ember fia-lánya magában: 2 centivel a föld felett jár, úszik a boldogságban, a legsötétebb novemberi napot is rózsaszínűnek látja...

Amikor igazán szerelmes az ember,a józan ésszel nem nagyon tud mit kezdeni.

Nemhiába óv az Énekek Éneke: Fel ne költsétek a szerelmet ,valamíg ő akarja...én úgy értem, h. idő előtt, vagy akkor, amikor semmi realitása nincs a kapcsolatnak...

Amikor azonban utat lehet engedni, nem kell rövid pórázon tartani, amikor a maga teljességében lehet megélni,akkor olyan a szerelem, mint a tűz: melegít, összekovácsol- a vas a tűzben formálhatóvá válik- két különböző ember egy működő egységgé válik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 13:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:28
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Veszprém
Hali!

Húúh... Ez tök jó! Hát én most szenvedek a szerelemtől... hosszú... Amilyen szép tud lenni, olyan borzasztó is... Hát sokmindennel formálhatja Isten az embert, velem ezzel. De, ha tényleg mindkét félnek rendben van az élete Istennel, akkor csak boldogító lehet... Szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 14:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Ezt egy másik keresztyén honlapon olvastam, gondoltam megosztom veletek:

Rabbi Smuley Boteach szerint e hat pont alapján dönthetjük el, hogy valóban szerelmesek vagyunk, vagy csak erotikus vágyat érzünk a másik iránt:

1. ha valakinek az arca vonz ellenállhatatlanul, akkor a szerelem irányítja a lépéseidet, ha viszont az alakjára buksz, akkor a vágy. (Ha valakinek a szerelmét szeretnéd elnyerni, akkor nézz az arcára, különösen a szemébe, amely közvetlen kapu a lélek felé)
2. a kéjvágy jele, ha beszélgetés közben nem hallasz meg egyetlen szót sem, mivel a szemed állandóan a partnered dekoltázsát lesi, vagy ha csak hallgatod, hogy meggyőzd őt arról, hogy milyen figyelmes és kedves vagy
3. az is a kéjvágy jele, amikor képtelen vagy arra figyelni, hogy mi is történik éppen a randevún, ehelyett folyton azon jár az eszed, mit is kellene mondani vagy tenni a következő lépés (a hálószoba) érdekében
4. ha nem vagy hajlandó egy olyan emberrel másodszor találkozni, akiről kiderült számodra, hogy a találkozón nem lesz szex, vágy csupán. Azonban ha a házasságig is kész vagy várni a szexre, akkor ott szerelemről van szó
5. ha úgy érzed, hogy ő egy tőled teljesen különböző testben él, mégis vonzó a gondolkodása és a személyisége, akkor ez egy megbízható érzés
6. ha elfeledkezel minden olyan ravasz, manipulatív trükkről, amelyet eddig a kapcsolatkeresésben alkalmaztál, ez annak a jele, hogy reménytelenül szerelmes vagy

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 10:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:28
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Veszprém
Szasztok!

Isten eléggé meglepő módon tett próbára egy barátságot, amelyben én vagyok a második főszereplő. Ugyanaz a hívő leány tetszett meg mind a kettőnknek. El is harapódzott a dolog, harapni lehetett volna a feszültséget közöttünk, már közösen sem tudtunk volna elmenni egy ifi alkalomra. Visszaléptem, fontosabbnak tartottam a barátságot, a békességet, mind a barátommal, mind Istennel. Semmi büszkeségre nem érdemes indulatok fogantak meg a szívemben, amitől nagyon megdöbbentem. Hálás voltam Istennek ezért a próbáért. Azóta rendeződtek a dolgok. De a leány még mindig nagyon vonzó. :)


Imádságban az Úr elé vittem ezt a dolgot, nem akartam közeledni az illető felé ameddig nem ad szabad utat Isten. Válaszolt is az imádságomra:
"Adjad, fiam, a te szívedet nékem, és a te szemeid az én útaimat megőrizzék." Péld 23,26
Kizárólagosan és egyedül most csak az Úr akarja birtokolni a szívemet. Azóta ebben megerősített, hogy nem értettem felre.

Jó, jó, nagyon örülök neki, de gyötri az a leány a szívem... A lénye, a benső ember ragadott meg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 15:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Zolzabáb írta:
Azóta rendeződtek a dolgok. De a leány még mindig nagyon vonzó. :)

Jó, jó, nagyon örülök neki, de gyötri az a leány a szívem... A lénye, a benső ember ragadott meg...


Hát ha kíváncsi vagy mások véleményére, add a magad legjobbját, magyarul ne mondj le róla, légy szelíd a barátoddal, és döntsön a lány.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 17:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ha jól értem Zolzabábot, ez már eldőlt kérdés. Csak az ő lelke nem nyugodott még meg. (?)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. nov. 15., szerda 12:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 11:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:28
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Veszprém
Sziasztok!

A barátom és közöttem rendeződtek a dolgok. Azt, hogy egyáltalán a lányt érdekli-e valamelyikünk, azt pontosan nem tudom. A barátom is úgy van vele, hogy Isten vezetése nélkül nem akar lépni.

Amúgy annyira nagyom még egyikünk sem ismeri ezt a lányt...

Oké, oké, megértettem mit szeretne az Úr. És?! Hogyan tovább? A lány következő héttől ismért rendszeresen tud járni ifire, ráadásul nem messze lakik a barátomtól, ezenkívül ott alszom ilyenkor ifi után a barátomnál. Ráadásul nemsokkal azután tudtam elengedni a volt barátnőmet(akitől Isten szakított el), miután már ez a lány elkezdett járni az ifinkbe. Most Isten viccel? (Nem akarok ezzel a kérdésemmel megsérteni, megbotránkoztatni senkit, de Istennek is van humorérzéke :) ) Szóval vicces helyzet...

Végre fellélegezhetnék, de nem...

Kedves Tavasz, nem értem a kérdést. Kettőnknek ezután jönnek a nehézségek, az, hogy a lányban mi van azt nem tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Istennek VAN humorérzéke :) hiszen... az ő képére és hasonlatosságára teremtett MINKET is :D

viszont: nem "szórakozik" velünk!! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 12:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:28
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Veszprém
Egyetértek!

Hiszem és tudom, hogy formálni akar, szeret, a javamat akarja. Sőt hálát adok minden próbatételért!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 14:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Zolzabáb írta:


Végre fellélegezhetnék, de nem...


Azt mondtad, kaptál egy kijelentést; miért nem követed akkor azt? :wink: (Lehet, hogy tényleg próbatétel?)

Zolzabáb írta:
Kedves Tavasz, nem értem a kérdést. Kettőnknek ezután jönnek a nehézségek, az, hogy a lányban mi van azt nem tudom.


Légy türelemmel, ne az egód irányítson. :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség