Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 11:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Emilien írta:
32ezüst írta:
[
Egy fizikai munka után kellemes fáradtság van, egész nap ráér gondolkodni... Szellemi munka után viszont még fizikailag is ki kell fáradni ahhoz, hogy helyreálljon az egynsúly.


Hm...ezzel egy picit vitatkoznék...szerintem attól (is) függ a dolog, milyen fizikai munkát végez az illető: monotont, vagy kreatívabbat. Én csak személyes tapasztalatból azt tudom mondani, hogy amikor gyárban dolgoztam, szalagon (ez is sportos munka volt,: mászkálni kellet, meg emelgetni dolgokat), azt hittem, hogy ilyen sok mozgásos munka után majd könnyebben tanulok...hát nem. A monotónia valahogy teljesen kiszívta az agyam, vagy nem is tudom. A műszak után csak néztem ki a fejemből. A másik meg az, hogy szerintem ha valaki nagyon el van fáradva fizikailag, akkor az agya már nem képes nagyobb erőfeszítésekre (bár lehet, hogy nem mindenki ilyen). És azért tudjuk, hogy a mai magyar munkahelyek többségén az ember nem egy "egészséges" fáradtságot szerez, hanem inkább egy egészségtelen kimerültséget. :? Mondom, én nem tudom, kinél hogy van...de én amikor fizikailag fáradt vagyok, nem vagyok képes erőteljesebb agymunkára. Inkább csak "rágózni" akar ilyenkor az ember a TV-n, vagy valami könnyű olvasmányon. Mert az álmosságtól nem tudna felfogni egy "Ulysses"-t vagy ilyesmit. Szóval érted...Mutass egy fizikai munkát végzőt, aki mikor hazaér(kb. 12 óra távollét után) majd arra van energiája, hogy mondjuk nyelveket tanuljon...pláne akkor, ha még családja is van(bár most nem a családosokról van szó elsősorban). Bár egy ilyen embert ismerek (hívő különben). Egyet. Szóval...:wink:


A kőművesünk mesélte, hogy amikor rakta a téglát, akkor dolgozta ki a következő üzleti terveit, és mindenféle filozófiai dolgokon rágódott közben. Amikor találkozom vele az utcán, boldog, mosolygós, mindenkihez van egy-két kedves szava. Szemben pl. a párommal, aki hazajön 12 óra szellemi munka után, annyira használható agyilag, mint egy 20 éves mosogatórongy...

Nem várom el, hogy nyelveket tanuljon, vagy Ulyssest olvasson, de legalább arra a kérdésre tudjon válaszolni, hogy mit kér enni... De még arra se jut. Sőt, még a vacsorázás és fürdés is komoly szellemi erőfeszítésnek tűnik neki, ahogy elnézem...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 11:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
32ezüst írta:
A kőművesünk mesélte, hogy amikor rakta a téglát, akkor dolgozta ki a következő üzleti terveit, és mindenféle filozófiai dolgokon rágódott közben. Amikor találkozom vele az utcán, boldog, mosolygós, mindenkihez van egy-két kedves szava. Szemben pl. a párommal, aki hazajön 12 óra szellemi munka után, annyira használható agyilag, mint egy 20 éves mosogatórongy...

Nem várom el, hogy nyelveket tanuljon, vagy Ulyssest olvasson, de legalább arra a kérdésre tudjon válaszolni, hogy mit kér enni... De még arra se jut. Sőt, még a vacsorázás és fürdés is komoly szellemi erőfeszítésnek tűnik neki, ahogy elnézem...


:( *simi* (Én azért vagyok olyan gonosz és rosszindulatú, hogy azt mondjam...hm...az egy dolog, hogy egy pasi mit mesél magáról (sokan elég nagy Háry Jánosok tudnak lenni, főleg, ha nőkkel beszélgetnek, de ez csak egyéni vélemény), ill. hogy milyennek látjuk kívülről...azért lakni kéne vele, szvsz, mert akkor jönnek ki neki is a negatívumai, amik hót sicher, hogy vannak.)
A férjed teljesen olyan, mint Apukám. :( Ő abszolút így viselkedik(és mindig is így viselkedett) a családjával(bár ő akkor is, ha nem fáradt). De ő világéletében fizikai munkát végzett...szóval akkor azt hiszem, az a tanulság, hogy akkor nem lehet általánosítani. :wink: Szerintem a kőműves, akiről írtál, ő egyszerűen ilyen ember. Jó a természete. De attól még más kőművesek nem bizti, hogy ilyenek. Szóval ez lehet, hogy egyénfüggő(mint a legtöbb dolog, sztem).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 12:39 
Van egy kőműves ismerősöm, alig beszél a feleségével.
Hazamegy, bekapcsolja a TV-t, mert szellemi igényei vannak....


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 12:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Van egy kőműves ismerősöm, alig beszél a feleségével.
Hazamegy, bekapcsolja a TV-t, mert szellemi igényei vannak....

Nekem egy kőműves ismerősön sincs ezért húzódik a házfelújításom. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 14:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
kavics írta:
Van egy kőműves ismerősöm, alig beszél a feleségével.
Hazamegy, bekapcsolja a TV-t, mert szellemi igényei vannak....


Jaja. :) Pont erről beszéltem. Hazamegy, fáradt ahhoz, hogy emberekkel foglalkozzon (pláne a nejével meg a kölykeivel), ezért "rágógumizik" a TV előtt (ugyanis azelőtt kell a legkevesebbet gondolkodni, az tulképp egy relaxálás.) 20 év után a legtöbb házasság ilyen. Illetve őszintén szólva én kb. egyet láttam, ami nem ilyen. Ott legalább ketten nézik a TV-t és beszélgetnek is róla. :) Mondjuk szinte csak nemhívők házasságát láttam. Hívőknél mi a helyzet?
A TV-t én csak erős fenntartásokkkal nevezném szellemi, vagy kultúrális dolognak. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 14:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*: egy jó lehetőség, ha kidobjuk a tv-t, egy csomó idő szabadul fel értelmesebb dologra, a gyerekek is egy ideig védettebb környezetben nőnek fel, a tv okozta űrt pedig közös DVD nézéssel, Internetezéssel stb tölthetjük ki, így sokkal kontroláltabban ömlik a fejünkbe a mindenféle.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 15:41 
NO
A net nálunk szakadást fog okozni.....
:?

A legjobb, ha van téma!
Mi volt veled, képzeld a kolléganőm már megint beégetett a többiek előtt, meg stb...
Aztán van hogy nincs téma, akkor ajánlok egy könyvet felolvasásra, rövid részekkel, majd ezt megbeszélni, hogy az író milyen hülyeséget ír, vagy pont nem...
Aztán el lehet menni tollasozni, meg egyéb.

Mi a lényeg, hogy keressük egymás társaságát, üljünk le mellé a konyhába és hallgassunk, lehet 15 perc csönd, aztán jön egy mondat és utána még kettő.

DE EZ FÁRADSÁGOS ÉS TUDATOS TETT.
Nem olyan magától jövő, hanem rákészülős, aztán magától jövő, aztán megint elmúlik és akkor rákészülős, stb


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12., csütörtök 18:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:

DE EZ FÁRADSÁGOS ÉS TUDATOS TETT.
Nem olyan magától jövő, hanem rákészülős, aztán magától jövő, aztán megint elmúlik és akkor rákészülős, stb


Akkor is tudatosan meg tudod csinálni, ha minden nap 7-kor megy el otthonról és este 8-11-re ér haza?

Én is jártam dolgozni, és tudom, milyen az, amikor az ember elalszik a vonaton hazafele, és csak két megállóval később száll le.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 13., péntek 06:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Emilien írta:
net2rist írta:
ha már így szóbakerült: ex-drogos ex-sztriptáncos fogadott lányom japán vőlegénye tegnap reggel szólás nélkül ELTŰNT... ha valaki hajlandó az információt (és engem) komolyan venni... IMÁDKOZZATOK már értük... (Móni és Yu)


O.K.


KÖSZI!!! előkerült a japán lovag, nagy csokor vörös rózsával, mélyen hallgatva arról, hogy hol járt :)

vasárnap utaznak "haza" Japánba, ha már így szóbakerültek, TOVÁBBI ima se árt (2gyerekes család lesznek, ennek minden szokatlanságával, különösen móni számára lesz ez újdonság...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Netnek!
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 16., hétfő 13:09 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Net!

Ő az akinek a keresztapukája vagy?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 16., hétfő 14:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem :D

a keresztlányom az egy "rendes református asszony" :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 08., szerda 07:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Mint az almafa az erdőnek fái közt, olyan az én szerelmesem az ifjak közt."
Énekek Éneke 2: 3

ezt az erdélyi havasokban fedeztem fel, pont ma 33 éve.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 08., szerda 07:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
deJÓÓÓÓÓ :):):)

nekünk "csak" 22 éves "múltunk" van (na jó, 26)

de nekünk is van pár IGEN NEVEZETES igénk :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 08., szerda 11:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Na jó, én is "csak" 25 éve vagyok -né,...de legalább van egy szép hosszú történetünk addig is :D , és megtapasztalhattuk, hogy igaz:

"kipótolom nektek az esztendőket, amiket tönkre tett a szöcskő, a cserebogár és a hernyó és a sáska, az én nagy seregem, amit reátok küldöttem."Jóel 2:25


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 08., szerda 12:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség