Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 23:17 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
endi írta:
egy magát baloldalinak tartó, metálzenét (is) szerető hívővel, akit nem érdekel az utazás, nyaralás, külföld, nincs jogosítványa (és nem is lesz soha), nincs diplomája (és nem is lesz soha), és aki nem jár semmilyen gyülekezetbe, egyházba.


Tudod, mi a vicc? Hogy a baloldaliságot leszámítva ez a leírás rám is teljesen passzol...ill. még anniyt azért...., hogy én szeretnék járni valamilyen gyülibe (a millió negatív tapasztalatom ellenére is), sőt múlt vasárnap el is mentem a mi kisvárosunk gyülijébe(vagy 2 év után először újra), és nem bántam meg. És ezen a hétvégén is szándékomban áll.

Mégvalami...minden tételt tudtam( természetesen nem 100százalékig, az lehetetlen; de valamennyire igen), mégis megbuktam csütörtökön). Egyszerűen kimerült vagyok, szomorú, elkeseredett, rettegő és hitetlen. És már régóta elegem van az egyetemből és az életből(nem a szakból, amit tanulok...nyugi, nem orvos lennék :P :) ) Egy kérelmet sem volt erőm és bátorságom leadni a héten. Azért megpróbálom, valszeg. De már semminek nem látom értelmét régóta. Nekem már ez egy soha véget nem érő kínlódás csak...
Bocs, ha nem reagálok minden hozzászólásra, holnap korán kell kelnem, most értem haza.

Üdv:Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 11:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Meg még annyi, hogy neked lesz diplomád. Arról nem is beszélve, hogy, hacsak nincs valami egészségügyi akadálya a dolognak, miért ne szerezhetne akármelyikőtök jogosítványt?
Meg még az is, hogy Endi felsorolása úgy lett volna teljes, és őszinte, ha beleírja, hogy 'és akinek központi problémája ez a diploma-jogosítvány-kérdés'. Neked más problémáid vannak. Nem hasonlítasz Endire.
Nagyon gondolok rád, hogy sikerüljön megírni azt a kérelmet.
És amúgy is nagyon gondolok rád.
Komolyan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 16:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
„Mi a csoda? … Hát egyszerűen az, hogy a szerelem örök, emberfeletti és titokzatos erejével megszünteti a magányt, eloszlatja a távolságot két ember között, lebont mindenféle mesterséges választófalat, melyet társadalom, nevelés, vagyon, múlt, emlékek emeltek közénk. Mint aki életveszélyben körülnéz és egy kezet keres, mely titkos szorítással üzeni, hogy van még részvét, van együttérzés, élnek még emberek valahol.” (Márai Sándor: Az igazi)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 16:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
"Te meg kérded, hogy szeretni úgy kell-e, hogy sokszor mondod, hogy szeretlek, meg más ilyenek. Minek masni a nyers húsokra? Mondd meg nekem, én figyelek." - Lovasi.
Az a baj, hogy már a mi generációnknak is, az utánunk jövőknek meg főleg ez az alapélménye a szerelemről :(. Azt, hogy ebben valami szépség is lenne amúgy, külön tanítani kell. És nem nagyon hiszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 17:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
kamilla írta:
Endi felsorolása úgy lett volna teljes, és őszinte, ha beleírja, hogy 'és akinek központi problémája ez a diploma-jogosítvány-kérdés'.


Ha egy lánynak fontos hogy a férjének legyen diplomája meg jogosítványa, akkor miért baj az, hogy szerintem is fontos kérdés ez?

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 17:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Az egy másik kérdés, hogy baj-e vagy sem. Csak annyit akartam mondani, hogy amennyire én látlak, jobban jellemez téged, ahogy megéled a diploma hiányát, mint maga a diploma hiánya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 17:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
A legtöbb lányt pedig az jellemzi hogy szükséges hogy legyen a párjuknak diplomája. Ez normális? Én nem a diploma, hanem ez ellen szoktam írni.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 18:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Éló, nem összeveszni akartam veled! Nem is ismerlek, nem foglak le-nemnormálisozni. Csak annyit mondtam, amit fenn is tartok, hogy nem az a kulcskérdés nálad, hogy van-e diplomád, hanem hogy ez neked egy fájó pont. Biztos megvan az okod, amiért fáj, ezt nem tudhatom. Szurkolok neked, hogy túl tudj rajta jutni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 18:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Engem totál nem érdekel, hogy nincs diplomám. Másokat érdekel, méghozzá a legtöbb embert, a nőket különösen.

Soha életemben nem érdekelt, hogy nekem vagy másnak minden papírja van.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 18:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Na, ebből megint az derül ki, hogy emberekkel beszélgetni azért jó, mert ha figyelünk, meglátjuk a másikban a saját tükörképünket.
Mit nyávogtam én itt el pár hozzászólással följebb? Hogy aki nem elég szép, azt nem veszik emberszámba a gonosz pasik. Sőt, előtte még azt is mondtam, hogy aki nem elég okos, annak nincsenek barátai.

Te most azt, hogy akinek nincs megfelelő papírja, azzal nem állnak szóba a lányok.

Pedig, közben valahol mélyen mindketten tudjuk, hogy a jelen lévő házasemberek közül hányan mondanák, hogy azért vették el a feleségüket, mert olyan jó lába volt, vagy mert olyan magas pontszámot ért el az íkúteszten.
És a fleségek közül pedig hányan, hogy azért mentek a férjükhöz, mert megfelelő volt az iskolai végzettsége.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 18:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Én lennék a legboldogabb, ha minden lány tetszene külsőre, akármilyen is... De sajnos nem így van és ezen nem tudok változtatni.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 20:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:) ha a feleséged lennék, és minden lány tetszene neked külsőre, attól marha mérges lennék

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 21:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
:) sokkal kevesebb is elég a családi perpatvarhoz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 21:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Indu! Pedig ha az ember megházasodik, akkor is továbbra is tetszenek neki más nők is. Ezt csak a képmutató ember tagadja le (bizonyára egyesek szentnek is hiszik ez miatt).

Ha lesz feleségem, akkor is tetszeni fognak más nők is, de természetesen már nem fogok úgy rájuk nézni. (Illetve ha fogok, az bűn bennem és útálni fogom magamban, és a feleségem is tudni fog róla, mert én nem fogok képmutató álszent házasságban élni.)

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 22:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Endi!
Ha Isten is megsegít, 2 év múlva diplomás leszek. Persze ez más, mert egy lelkészi diploma azért nem olyan, mint egy építészmérnök, vagy tanár, vagy akármi. Mert CSAK (?) lelkészi.
Az én párom pedig autófényező szakmunkás. Érettségi nélkül. Engem rohadtul nem érdekel. De mindenkinek ez volt a 2. mondata, miután összejöttünk, hogy a páromnak kapaszkodni kell, és tanulni, ha engem meg akar tartani. Pedig nem vagyok egy hőzöngős és felvágós, pláne a tudásra nem, aki ismer, az talán "bizonyítani" is tudja ezt (kamilla és Kikka előnyben ;) )De a páromat egyre jobban zavarja. Nem azért, mert nincs papírja, hanem sokszor nem tud hozzászólni a beszélgetésekhez, nem érti az idegen szavakat, amiket én természetesen használok már.

De ebből még igazán nagy konfliktus nem volt köztünk. Mert ennek ellenére én azt mondtam, hogy nem érdekel, milyen papírja van vagy nincs. Jó szakember, és ez a lényeg. Autófényezésből meg nem osztanak diplomát (ha osztanának, én adnék neki :) )

Viszont neki is vannak olyan kirohanásai, főleg amikor valami mocskos fizikai munkát végez, hogy na ezt egy diplomás kis köcsög biztos nem végezte volna el, mert azok ilyenek meg olyanok (elnézést, nem sértegetni akarok, ez nem a fórumozó diplomásoknak szól). Közben pedig igenis az van a háttérben, hogy talán ő is szívesen lenne "diplomás kis köcsög". Persze nála millió más oka van annak, hogy kisebbrendűségi komplexusa van, de ez is egy jel.

És bocs Endi, de az előző néhány beírásodban mintha őt olvastam volna. Tudod, azt szokták mondani, hogy az kiabál, akinek ég a háza.... Akinek probléma, hogy nincs diplomája, az fogja ostorozni a csúnya világot, aki ezt megköveteli, és elvárja, pedig egyébként nem, mert mindenhol azt hallani, hogy szakmunkás-hiány van.

Nem az a baj egyébként, ha valakinek nincs diplomája, hanem ha nem nyitott a tudásra, és a világ dolgaira. Ez meg nem papír kérdése.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség