Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 

Felhős kamaszkor
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 29., péntek 14:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Szeretettel köszöntök mindenkit!
Remélem jókat fogunk beszélgetni, vitázni ebben a témakörben annak ellenére, hogy már túl vagyok a kamaszkoron, ám vannak kamasz gyermekeim és látom, hogy a kamaszkor korántsem mindig "felhőtlen"

Szívesen fogadom, ha felhőitekről :cry: és a felhők után érkező derüitekről :wink: megírjátok tapasztalaitokat, véleményeteket.

Tehát rajta: beszélgessünk!

Üdv:
Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 29., péntek 23:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
Én speciel már pár éve túl vagyok a kamaszkoron - most vagyok 25 éves -, de eszembe jutott valami a hozzászólásod kapcsán. Még pedig a saját kamaszkorom. Ez azért lényeges, mert amikor én voltam kamasz, még teljesen más volt minden, mint a mostani tiniknél. Sokszor úgy érzem, hogy generációs különbség van köztem és a mostani serdülők között. Ezt a legkomolyabban mondom! Nekem is voltak zűrjeim, de ezek jó részt kimerültek abban, hogy feleseltem a szüleimmel - mint ahogy a legtöbb kamasz -, valamint, hogy "folyton" szerelmes voltam - gyakorlatilag plátóian. Semmi egyéb. Én még diszkóba sem jártam.
Most viszont, ahogy elnézem a tinédzsereket..... el vagyok hűlve! :-(
Nálunk ez még nem így volt. Te jó ég, mi lesz, ha majd lányom lesz??? Hát ettől félek kicsit. Nem irigyellek, kedves Anti, mint ahogy más kamaszkorú gyerek szülőjét sem. (És ahogy majd magamat sem fogom. :-) )
Sokan vannak, akik itt már ismernek, így azt is tudják rólam, hogy nem vagyok hívő; de amit sok mai "fiatal" művel, azt még nekem sem veszi be a gyomrom. :-(

Persze nem szeretnék senkit megbántani, csupán összehasonlítottam a saját és a mostani tinik helyzetét. Fényévnyi a különbség! Világi szinten mindenképpen. Viszont ha hívő valaki, akkor talán jobban védve van dolgoktól. Vagy nem? Mindenesetre így sem lehet könnyű. Hogy a szülőnek nehezebb-e vagy a kamasznak? Talán mindkettőnek egyformán nehéz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 10:07 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Nyugodj meg, Petra, a fiatalok most sem rosszabbak, mint mi voltunk tizenix évvel ezelőtt. A külömbség annyi, hogy most már a dolgok legtöbbjét (helytelen szexualitás, pia, drog, erőszakos magtartás, vedd el, amire szükséged van, stb...) valamennyire elfogadottnak tekintjük (erre mi is kénytelenek vagyunk), a srácok meg itt élik ki magukat - felvágnak vele. Megoldás - jó példát, helyes elfoglaltságokat kell(ene) nekik biztosítanunk. Ezért külön köszönet jár a VISz (GyEK) gyermek- és ifis programjainak. Vidd a gyermekedet templomba, szoktasd hozzá a keresztyén környezethez, normákhoz. Ha mindez "belenevelődik", még az sem garancia, de jó alapot adhat. Meg aztán, Isten eléggé megbízhatónak bizonyult a történelem során... Az ima sokat segíthet. Ha nem, akkor én is nagyon meg fogom járni. :wink:

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 12:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
Petra írta:
Én speciel már pár éve túl vagyok a kamaszkoron - most vagyok 25 éves -, de eszembe jutott valami a hozzászólásod kapcsán. Még pedig a saját kamaszkorom. Ez azért lényeges, mert amikor én voltam kamasz, még teljesen más volt minden, mint a mostani tiniknél. Sokszor úgy érzem, hogy generációs különbség van köztem és a mostani serdülők között. Ezt a legkomolyabban mondom! Nekem is voltak zűrjeim, de ezek jó részt kimerültek abban, hogy feleseltem a szüleimmel - mint ahogy a legtöbb kamasz -, valamint, hogy "folyton" szerelmes voltam - gyakorlatilag plátóian. Semmi egyéb. Én még diszkóba sem jártam.
Most viszont, ahogy elnézem a tinédzsereket..... el vagyok hűlve! :-(
Nálunk ez még nem így volt. Te jó ég, mi lesz, ha majd lányom lesz??? Hát ettől félek kicsit. Nem irigyellek, kedves Anti, mint ahogy más kamaszkorú gyerek szülőjét sem. (És ahogy majd magamat sem fogom. :-) )
Sokan vannak, akik itt már ismernek, így azt is tudják rólam, hogy nem vagyok hívő; de amit sok mai "fiatal" művel, azt még nekem sem veszi be a gyomrom. :-(

Persze nem szeretnék senkit megbántani, csupán összehasonlítottam a saját és a mostani tinik helyzetét. Fényévnyi a különbség! Világi szinten mindenképpen. Viszont ha hívő valaki, akkor talán jobban védve van dolgoktól. Vagy nem? Mindenesetre így sem lehet könnyű. Hogy a szülőnek nehezebb-e vagy a kamasznak? Talán mindkettőnek egyformán nehéz.


Hali Petra! : ))

Nemtom, én sem látok ám akkora különbséget a saját fiatalkorom, meg a mostani tinik között. Szerintem csak örgszünk. : )))

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 18:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Két héttel ezelőtt egy német tini volt a vendégünk. Szombat esti programként nem tudtunk neki semmi jót kitalálni, ő "bulizni" akart. Egyik lányommal mentek el, tizenegyig engedtem a dolgot. Mikor negyedtizenkettőkor beszáltak az autóba, a lánykát a "haverok" rendesen körbenyalták. Igaz, ő beszállás közben annyit mondott "Verrückt" (hülyék).

Mi is igyekeztünk minden lehetőséget megragadni a bulira... De ma valóban sokkal több a lehetőség!

De magam azt is érzem, hogy nem csak nekem a szülőnek nem egyszerű...

Igaz?

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 09:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
[quote="Blue highway ACE"][quote="Petra"]Én speciel már pár éve túl vagyok a kamaszkoron - most vagyok 25 éves -, de eszembe jutott valami a hozzászólásod kapcsán. Még pedig a saját kamaszkorom. Ez azért lényeges, mert amikor én voltam kamasz, még teljesen más volt minden, mint a mostani tiniknél. Sokszor úgy érzem, hogy generációs különbség van köztem és a mostani serdülők között. Ezt a legkomolyabban mondom! Nekem is voltak zűrjeim, de ezek jó részt kimerültek abban, hogy feleseltem a szüleimmel - mint ahogy a legtöbb kamasz -, valamint, hogy "folyton" szerelmes voltam - gyakorlatilag plátóian. Semmi egyéb. Én még diszkóba sem jártam.
Most viszont, ahogy elnézem a tinédzsereket..... el vagyok hűlve! :-(
Nálunk ez még nem így volt. Te jó ég, mi lesz, ha majd lányom lesz??? Hát ettől félek kicsit. Nem irigyellek, kedves Anti, mint ahogy más kamaszkorú gyerek szülőjét sem. (És ahogy majd magamat sem fogom. :-) )
Sokan vannak, akik itt már ismernek, így azt is tudják rólam, hogy nem vagyok hívő; de amit sok mai "fiatal" művel, azt még nekem sem veszi be a gyomrom. :-(

Persze nem szeretnék senkit megbántani, csupán összehasonlítottam a saját és a mostani tinik helyzetét. Fényévnyi a különbség! Világi szinten mindenképpen. Viszont ha hívő valaki, akkor talán jobban védve van dolgoktól. Vagy nem? Mindenesetre így sem lehet könnyű. Hogy a szülőnek nehezebb-e vagy a kamasznak? Talán mindkettőnek egyformán nehéz.[/quote]

Hali Petra! : ))

Nemtom, én sem látok ám akkora különbséget a saját fiatalkorom, meg a mostani tinik között. Szerintem csak örgszünk. : )))

Üdv,
Blue[/quote]

Szia, Blue!

Örülök, hogy te is itt vagy!

Továbbra is úgy gondolom, hogy igenis van különbség - nem is kicsi - a mostani kamaszok és például a tíz évvel ezelőtti kamaszok között. Persze nem mindenkire igaz, de általánosságban elmondható sajnos. A mai tinik sok mindent előbb kezdenek. Nem csupán a szexuális életet, de az "alkoholizálást", a bulizást és sok egyéb ilyen dolgot.
Eszembe jut egy eset. Nyolcadikosok voltunk, és három napos osztálykiránduláson voltunk Szegeden, 1995 májusának végén. Amikor megérkeztünk a kollégiumba, ahol a szállásunk volt, összegyűlt az osztály és az osztályfőnök is. Akkor volt egy mondata az ofőnek, amin igencsak "elcsodálkoztunk" akkor. Azt mondta, hogy "reméli, hogy nem fogunk semmi "olyat" csinálni, amit még nem kéne." (Gondolom, érted. ;-) ) Tizennégy évesek voltunk akkor, és bizony eszünkbe sem jutott, hogy ott, az osztálykiránduláson "essünk át a tűzkeresztségen". Ezzel csak azt akarom mondani, hogy számunkra ennyi idősen még nem volt téma sem a szex, sem az alkohol stb. Illetve csak beszélgetés szintjén. "Értetlenkedve" néztünk, hogy miért is gondol a tanár ilyet. :-) Ma meg mi van? Ahogy hallom tizenéves ismerőseimtől, már nyolcadikban arról folyik a beszélgetés sokszor, hogy kinek hány barátja és barátnője volt. (Persze olyanokra gondolok, akikkel nem csak kézen fogva sétálnak a holdfényben.) Nem egyszer ciki, ha valaki még 14 évesen szűz. Hát hova tartunk????? Nekem, világinak is sok ez, nagyon sok!
A másik sztori tegnap esett meg velem, a villamoson. Középiskolások beszélgettek a párkapcsolatokról, meg a szexről. Hát, kissé elhűltem, amikor olyan hangosan beszélgettek arról, hogy "te már biztosan nem vagy szűz", hogy a fél villamoskocsi hallotta; ha akarta, ha nem. Szerintem az ilyen témák nem a "nagy nyilvánosságra tartoznak"; az ember beszélje ki ezt a barátaival, oszt jó napot.
Vagy öregszem, vagy konzervatív vagyok, de nekem egyáltalán nem tetszik az, ahogy a fiatalok a szexuális témákat az emberi és párkapcsolatokat kezelik. És mondhat bárki, bármit, nálunk még nem volt ennyire durva a helyzet. Az én kamaszkoromban is voltak meredek dolgok, de ahogy tapasztalom, a helyzet egyre inkább elfajul. :-( De hol a vége?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 16:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Néhány különbség tényleg van.
Gyakorlatilag a legtöbb dolog esetében egyre jobban kitolódik az alsó korhatár, manapság ez leginkább a szexre és a káros szenvedélyekre érvényes + az első mobiltelefonra és számítógépre, de korábban is így volt pl. a sminkeléssel, nejlonharisnyával, magas sarkú cipővel, amik ma már természetesnek számítanak. Ahogy nekünk nehéz (volt) a szüleinkkel, úgy a szüleinknek is nehéz volt annakidején a nagyszüleinkkel, csak talán más dolgok jelentették a feszültségek forrását.
Néha azt gondolom, hogy a kamaszokkal a saját szüleiknek a legnehezebb, mert bárki másra inkább hallgatnak, mint rájuk. De minden látványos szabálysértés ellenére legbelül mégis ragaszkodnak azokhoz a dolgokhoz, amikre a szüleik tanították őket vagy amit elvárnak tőlük, csak ez majd csak néhány évvel később lesz nyilvánvaló.
Ahhoz, hogy egy kamasz tisztelje a szüleit, az kell, hogy már kisgyermekként is tisztelje őket. Ahhoz pedig, hogy egy gyermek tisztelje a szüleit, az kell, hogy a szülők tiszteljék egymást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 12:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 10., kedd 12:03
Hozzászólások: 1
Sziasztok.

Hát, ahogy lvasom a beszélgetéseteket, igaza van azoknak, akik szerint változott a "rendszer" a fiatalság körében. :(

Itt egy meglepő példa. A koli ahol lakom nemcsak fősulisok és egyetemisták kolija, hanem gimis lányoké is... Most került ide egy kislány, talán 9.es vagy 10.es. Nagyon rossz családi állapotbol (apja börtönben, anyja élettárssal él, apja verte őket, és szegény kislány sovány mint a gerenda, remeg, idegi alapon és nem tudja kimondani a "S" betüt). Nem is evett, a többi társa odarakta elé a vacsit, akkor se nyult hozzá, lasssanként elkezdett nyámologni vmit...
Én meg nagyon közkedvelt vagyok a gimis kislányok körében, mindenki szeret, és "fogadott lányaim" is vannak.
A mult héten odajött hozzám ez a kislány, hogy segitsek neki matekozni, fogalmazást irni, biologiát kikérdezni... Egyre gyakrabban jött, és egyszer elkezdte, hogy "baj-e, ha egy lány már nem szüz 14 évesen"... Én eléggé meghültem, s azt mondtam "hát eléggé, de miért". Erre bevallotta, hogy van egy barátja, aki 24 éves, 3 honapja ismeri és már le is feküdtek, és milyen jo volt. Erre megkérdeztem:"miért csináltad" mire ő "azért, hogy elég felnőttnek nézzen". Elkezdtem az okos dumámat, hogy nem szabad ilyen korán, mert lelkileg is készen kell álnni a szexuális életre stb.
Láthatolag értette. Aztán szombaton a nagymarosi ifire mentünk (mert katolikusok vagyunk), de a kislány nem akart jönni, mondván, hogy ugyis unatkozni fog. Pár percig nyomtam a szöveget, hogy milyen jo ifjusági programok lesznek, erre felcsillant a szeme: lesznek fiuk is? Én meg "hát persze, de ott lesz vagy 500 ember"... "De jo, akkor majd megismerkedek fiukkal".
Eléggé elképedtem megint. Este, hazajövet után dicsexi, hogy "képzeld, megismertem 3 fiut, le is fotoztam őket a telefonomba, és telefonszámot is cseréltünk, de jooo".. "És mi lesz a barátoddal? Ez nem volt szép dolog, mi lenne, ha megtudná, és ha ő is más lányok számát elkérné, neked az tetszene?"
Másnap ujságolja, hogy elmondta az anyjának, aki továbbadta a barátjának és szakitottak.

Ennyit erről. 14 éves kislány, aki 11-12 éves szinten van agyilag és már nem szüz, csak hogy tetsszen a barátjának.. Hova fejlődik a világ könyörgöm?!
Vannak, akik 20évesen is szüzek, és büszkék rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 12:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
no igen... mint "lányos apa" meg "fogadott lányos apa" tudnék mesélni...

VAN 20 évesen szűz lányom is, meg olyan - fogadott - is, aki 13 évesen HÁROM srác általi megerőszakolás útján "veszítette el" :S

meg olyan nem-lányom is, aki 23 éves korára - saját bevallása szerint - 100 + - 30 fiúval volt együtt :S (ennek is megvan az oka, nem akarom azt mondani, hogy "szegény, nem tehetett róla", de MAJDNEM ez a helyzet...)

és hogy miért mesélek horrort:

az a véleményem, h az egyházban nem igazán kezelik megfelelően a kérdést... (nyilván nem ismerem az ÖSSZES megközelítést, de azért sokfélével találkoztam már, JÓVAL igen ritkán...)

ezekkel a skacokkal LEHET őszintén beszélni!!! semmi értelme nincs ilyen szőrmentén-szemérmesen példálózni...

nagyon nagy sikere volt egy ifjúságiban (14-18 éves korosztály) a "direkt beszédnek" : mindjárt INDÍTÁSként tisztáztuk: MIT AKAR a fiú, MIT AKAR a lány... és MIÉRT lesz ebből egy kölcsönös hazugságra épülő csereüzlet...

úgy vettem észre: ha tisztázzuk az ALAPOKAT, utána lehet velük "keresztényül" is beszélni...
ha ez kimarad: "képmutatásra képezzük" a skacokat...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 13:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Iteneren, és mindannyian!

Szomoru történet és elgondolkodtató a szülői felelősség oldaláról, hogy mit látott otthon ez a gyerek ha nem tisztelte a saját testét annyira hogy ez neki csak felvágósdira kellett!
Az hogy a barátjának érzéseit sem tisztelte, az is az othoni "családi légkörből" levezethető! : :(
Nem mintha a srác aki szvsz csak kihasználta , hovatovább használta, őt piedesztára lenne emelve általam!
De attól hogy mit tett valaki ellenem , nem muszály nekem is olyan erkölccsel hozzáállással viszonyúlnom hozzá! Ez minősít engem is!
No a magam nevében írtam hogy én hogy látom!
Két lányos apuka vagyok és nem is öreg ,( magam szerint :D ) A nagyobbik teljes gázzal robog bele a tini korszakba!
Most nagyon fontos hogy a barátot is és az apát is lássa bennem! Nagyon nehéz barátnak lenni aki beszélget vele , vígasztalja , figyelmezteti, amikor ott kell állni a porondon mint apuka , ha beindul a tinivér!
Van egy barátnője aki már , roppantul érdeklődik a fiuk iránt, és vinné bele a dolgokba őt is ! A számítógépen már találtam letöltéseket olyan oldalakról , szóval teljes a riadókészültség! :?
Egypá hajszálam biztosan kifehéredik , és ott van még a kissebbik akinek 4 év mulva ugyenezek lesznek a bajai!
Bízni bennük , de résen is lenni!
Azt hiszem a többit meg saját példánkal tudjuk mutatni csak!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 13:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmm... térjünk vissza 2 év múlva erre...

az én "két nagyom" már túl van ezen a korszakon, relatíve könnyen beszélek...

mindenesetre az "ott kell állni a porondon mint apuka , ha beindul a tinivér!" - mondatod komoly aggodalmakat indított be bennem... SZURKOLOK nektek... (vagyis imádkozom, naná :))

csak nagggyon pianissimo jegyzem meg: EGÉSZSÉGES, ha az apa "szerepét" (részben, nyilván) egy MENTOR veszi át, az IFIVEZETŐ pl. lehet alkalmas erre...
én "protekciós" vagyok: VOLT nagyon jó ifivezetőjük a skacoknak :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 14:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A kamaszkor kezelésével a legnagyobb probléma az, hogy akkor már késő.
A kamaszkori problémákat 3-6 éves korig lehet lerendezni és közben is olyan családi (kersztényi)köznyezetet kell fönntartani, ami automatikusan ad egy védettséget, biztonságot. Különben effektíve nem sokat lehet már tenni. :)
Szerintem (2db kamaszkezelésen túl és egy előtt :) ).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 14:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
KISSÉ kapálózok ellene...

2 nagylánynál BEJÖTT... 16 éves fiamnál SEMMIT nem számít (látszólag) a 3-6 (-13) éves kor "rendessége" és a családi harmónia...

ő most FŐÁLLÁSBAN kamasz :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 14:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Meg ezt hallani, hogy 'most már késő, nem tehetsz semmit', amúgy se igazán vidám dolog, ha az embernek problémája van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 14:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
Meg ezt hallani, hogy 'most már késő, nem tehetsz semmit', amúgy se igazán vidám dolog, ha az embernek problémája van.

Vigaszként annyit, hogy az valóban nem igaz, hogy nem tehetsz semmit. Mindig lehet még rosszabbá tenni a helyzetet. :)

Most komolyan. Valóban lehet mit tenni, de amit tenni lehet, azt korábban sem volt képes megtenni a szülő, ezért azt most sokkal nehezebb megtenni és sokkal kisebb a hatékonysága.
Tehát. Ha eddi elkényeztetted, akkor abból nagyon nehéz visszakozni.
Ha eddig nem voltál vele következetes, nem valószínű, hogy most képes leszel.
Ha eddig nem alakult ki a szerető légkör és bizalom és tekintély, akkor ma már kevés esély van rá.
Ilyesmikre gondoltam. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség