Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 46  Következő
 

Re: Árpádsávos zászló
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 19:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Teomo írta:
Engem az zavar, hogy ilyen Árpádsávos zászlót lengető, rongáló, köztörvényes bűnözők (főleg MIÉP-esek és Jobbikosok) miatt a többi, békés tüntető lenácizására, lecsőcselékezésére indokot kap a kormánypárt. (tisztelet a normális Árpádsávos zászló lengetőknek) Mindannyian tudjuk, hogy ez a zászló félreérthető. És azt is tudjuk, hogy egyesek szeretnek mindent félreérteni, csakhogy lecsőcselékezzék a másikat. Kérdezem én: megéri? megéri lengetni iylen zászlókat? Miért nem jó a normál magyar zászló?
Amúgy ha látom ezt a zászlót, nekem is bizonyos szélsőjobbos körök jutnak eszembe (mindamellett, hogy tudom, hogy van történelmi alapja).


Nem értem miért nevezed a Miépeseket, meg a Jobbikosokat rongálóknak, köztörvényeseknek? Merthogy nem azok. Az egyik Miépes kollégám például doktorált, és a legjobb műszaki az intézetben. A légynek sem tudna ártani. Nem dolgom megvédeni őket, igazából én sem nagyon kedvelem őket, de egyedüli vétküknek azt nevezhetem, hogy sarkosan fogalmaznak olyan kérdésekben, amelyekben nem mindig van igazuk. Ők sokmindent fehéren feketén látnak, idealisták, pedig a világ bonyolultabb annál, amit ők állítanak.

Ezeket a Jobbikos gyerekeket meg most tudtam megnézni magamnak, hogy kijártam a tüntetésekre (valakinek csak ki kell menni...), hát idealista, udvarias, pelyhedző képű, valószínüleg hozzád hasonló gyerekeket láttam ott.

Szerintem ne légy rest, menj ki egy tüntetésre, és nézd meg magadnak a társulatot. Sok habókos, sértett ember is van köztük, de nem bűnözők ezt azért legjobb rögtön leszögezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 19:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Még annyit kedves Teomo, hogy őszintén szólva ki a jófenét érdekel, hogy a liberóbolsevik pártok által kézben tartott média éppen kit csőcselékez le?! Ma például a Metro újság vezércikkében a Kossuth téri tüntetőket tették meg felelősnek az olaszliszkai roma lincselésért. Ez komoly!

Őszintén! Téged annyira érdekel ezeknek az újságoknak, televízióknak bármiféle állítása, vélekedése, és híre mit mond?! Hitelesnek tartod azokat? Mert például én teljesen immunis vagyok ezek iránt.

Ezt az immunitást úgy lehet megszerzni, hogy minél több fajsúlyos liberálbolsevik lapot olvasol. Én annak idején minden ÉS-t elolvastam. Neked is ezt kellene tenned, hogy lásd, merre meddig hány méter. Olvasni kell az ÉS-t, a 168 órát, a HVG-t, és a többi fajsúlyosnak kikiáltott lapot. A Magyar Narancsot, az értelmiségi réteglapokat. Természetesen könyvtárban, hogy anyagilag ne járj rosszul. A végén Te leszel a büszke, hogy lecsőcselékeztek, ezt garantálom...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Árpádsávos zászló és sok minden más
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 20:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Teomo írta:
köztörvényes bűnözők (főleg MIÉP-esek és Jobbikosok)
rosta írta:
Nem értem miért nevezed a Miépeseket, meg a Jobbikosokat rongálóknak, köztörvényeseknek?
Nem azt mondtam, hogy a MIÉP-esek és Jobbikosok mind köztörvényesek, hanem fordítva: a köztörvényesek közt (TV-ostrom) volt sok MIÉP-es és Jobbikos és emiatt a Fideszeseket is bántják, holott nem ők tették. A másik az, hogy ezek a szélsőséges pártok csak elveszik a szavazatot a Fidesztől. Nekem pedig egy Jobbikos barátom van, sőt talán a legjobb barátom. Régen Fideszes volt. De telemagyarázták a fejét marhaságokkal. Annyira, hogy egyes népírtásokról azt állítja, hogy nem történtek meg. Amúgy ő sem tudna senkinek ártani. Nem ő a rossz, az a rossz, aki teledumálta a fejét. Én tudom, hogy milyen eszmék vannak a Jobbik hátterében... A másik pedig az, hogy ők a Fideszeseket egykutyának tartják a kormánnyal.
Még amit utálok a MIÉP-ben és Jobbikban, az az, hogy származás szerint ítélkezik embereken. Többek között Isten népén. Én szeretem őket, vannak jó barátaim köztük. Számomra furcsa ez a gyűlölet ellenük.
rosta írta:
Ők sokmindent fehéren feketén látnak, idealisták, pedig a világ bonyolultabb annál, amit ők állítanak.
Ez igaz. Az a bizonyos barátom is ilyen. És nem azok a hibások, akik elhiszik, hanem akik elhiszik.
rosta írta:
Ezeket a Jobbikos gyerekeket meg most tudtam megnézni magamnak, hogy kijártam a tüntetésekre (valakinek csak ki kell menni...), hát idealista, udvarias, pelyhedző képű, valószínüleg hozzád hasonló gyerekeket láttam ott.
Ez az idealizmus nem tetszik bennük. Biztosan hozzám hasonló pejhedző képű gyerekek. Csak valószínűleg nekik még nem volt zsidó barátnőjük...

Tüntetésre nem szeretnék menni, mert nem szeretném, ha a vandálokkal egy kalap alá vennének. Ezen kívül pofátlanságnak tartom azt is, hogy felolvasták a zsidó származású politikusok neveit. És azt is rossznak tartom, amikor azt akarják, hogy engedjék szabadon a "politikai foglyokat" (vandálokat). Amit viszont sokkal de sokkal rosszabbnak tartok ezeknél, az GY.F. És teljes mértékben egyetértek veled, ha kimész a tüntetésre és mindenkivel, aki békésen tüntet. Viszont én úgy gondolom, hogy akkor tehetem meg a tőlem telhető legtöbbet a jó ügyért, ha itt leírom a színtiszta igazságot. Én szomjúhozom az igazságra... Ezért muszáj valahol leírnom ezeket, ugyanis a legtöbb helyen ezt nem mondhatom el.
rosta írta:
Őszintén! Téged annyira érdekel ezeknek az újságoknak, televízióknak bármiféle állítása, vélekedése, és híre mit mond?! Hitelesnek tartod azokat? Mert például én teljesen immunis vagyok ezek iránt.
Nem tartom hitelesnek őket. Viszont immunis sajnos még nem vagyok rájuk.

Én pl. néha nézem az ATV-t. És tanulok belőle, hogy hogyan lehet félrevezetni az embereket: hogy hogyan lehet félmondatokkal azt a látszatot kelteni, hogy... És hogy hogyan lehet kimagyarázni a kimagyarázhatatlant és belemagyarázni a belemagyarázhatatlant.

És köszönöm neked, hogy mindezeket higgadtan és szeretettel írtad le nekem. Látszik, hogy keresztyén vagy.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: kérések
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 20:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
Úgy látom, senki nem válaszolt a kérdéseimre. Pedig sztem jogosak. Főként exrefis, net2rist, Andi és FM véleményére lennék kíváncsi. Tehát a kérdések ismét:

1. Miért jó az, ha GyF miniszterelnök marad, amikor hazudott, káromkodott és tönkretette Magyarországot?
2. Hogy lehet a hazugság pozitív tulajdonság?
3. Miért tesznek úgy egyesek, mintha a kiszivárgott(!) öszödi beszéd nyílt őszinte tett lett volna? (Amikor valójában csa kiszivárgott, tehát lebukott, nem beismerte. A lebukás és a beismerés között nagy különbség van.)
4. Miért a magyar állampolgároknak kell megfizetniük kormányuk bűnéért? Miért a magyar állampolgár fog ingatlanadót fizetni? Miért a magyar diák fog tandíjat fizetni, és egyéb megyszorításokat elszenvedni, amikor a kormány miatt van olyan helyzetben az ország, amilyenben van?
5. Miért nem vonják felelősségre a felelősöket? Egy átlag magyar állampolgár meg tudna úszni egy ilyen esetet börtön nélkül? (azt nem is kérdezem, hogy a posztján tudna-e maradni)

Ezen kívül lenne egy kérésem is:
Nézzétek meg az alábbi kétrészes videót (CNN-es interjú Gyurcsánnyal) és reagáljatok rá:
1. rész: http://youtube.com/watch?v=d2WVdLeR97Y
2. rész: http://youtube.com/watch?v=9JJWIkzerUg
Egy amerikai srác ezt írta kommentárnak a videóhoz: "A nap kérdése: Vennél használt autót ettől az embertől?"


1. GyF a választások előtt festette magát, ahogy ez a világon mindenütt szokás a politikusoknál. Ovi is ugyanazt tette, csak mégtöbbet hazudott.
Namost a két hazug közül az országnak az a jobb, ha GyF marad. Ha e felől kétséged van, nézd meg a tőzsdét és a forint értékét azóta hogy kiderült, hogy Fleto marad.
2. Nem tudom, hogy mondott volna-e valaki ilyet.
3. Szerintem nem mondja senki. Ez egy zárt körő beszéd volt májusban. Nyíltan is ugyanezeket mondta a parlamentben és másütt. Gatyába kell rázni a gazdaságot, mert elszaladt a költségvetés.
4. A kormány bűne az volt, hogy olyan pénzt osztott szét az állampolgároknak, aminek nem volt fedezete. Tanuld meg végre, hogy egy kormánynak nincs pénze. A miénket osztogatja, tehát ha túlosztogatja magát nekünk, az is nekünk kell megfizetni. Értsétek meg, bármennyire is marxisták vagytok, nics olyan hogy állami támogatás, csak az van hogy elvesz és átcsoportosít. A legoptimálisabb, ha ez az újraelosztás a lehető legkisebb. Erről is szól a korábbi 13 pontom.
5. A politika csúcsán exrtám helyzeteket leszámítva politikai felelősségre vonás van. Négy év múlva megint szavazhat a polgár.

Én már reagáltam korábban a video ajánlatodra.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 20:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az Árpád sávos zázlóval nem önmagáért van baj. Az a baj, hogy a magyar történelem legaljasabb bandája beszennyezte ezt a nemzeti jelképet. Még ez sem lenne probléma normális esetben, idővel leperegne róla. Ma az a baj, hogy annak a mocskos bandának a szellemi örökösei vették megint a kezükbe azt a zászlót.
Úgy lehetne megtisztítani, hogy kiverik a kezükből, coki, ehhez nem nyúlhattok.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Árpád sávos zászló
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 20:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
exrefis írta:
Az Árpád sávos zázlóval nem önmagáért van baj. Az a baj, hogy a magyar történelem legaljasabb bandája beszennyezte ezt a nemzeti jelképet.
Nekem sem az a bajom vele, hogy a piros nem passzol a zöldhöz. Nekem is pont ugyanazok a gondjaim vele, mint neked. A magyar történelem legaljasabb bandája beszennyezte azt a nemzeti jelképet: Ezzel egyetértek. És ezek szellemi örökösei veték kezükbe: ezzel is egyetértek. De azért nem mindenkit tartok rossznak, aki lengeti a zászlót. Köztük is vannak olyan emberek, akik nem azért lengetik, mert szimpatizálnak az említett aljas bandával, hanem mert történelmi jelkép, csak éppen nem látják azt, hogy mennyi vér tapad ahhoz a dologhoz.
exrefis írta:
Úgy lehetne megtisztítani, hogy kiverik a kezükből, coki, ehhez nem nyúlhattok.
Nekem nem ez a stílusom.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: kérések
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 20:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
exrefis írta:
GyF a választások előtt festette magát, ahogy ez a világon mindenütt szokás a politikusoknál.
Utána sem vallotta be azonnal. Sőt: nem bevallotta, hanem lebukott.
exrefis írta:
Ovi is ugyanazt tette, csak mégtöbbet hazudott.
Szánalmasnak tartom azt a helyzetet, ha nem azzal kampányolnak, hogy "én jobb vagyok", mert attól röhögőgörcsöt kapnának az emberek, hanem azzal, hogy "a másik mégrosszabb". Amúgy OV nem hazudhatott a magyar gazdaság állásáról, hiszen nem ő volt a miniszterelnök. Igazából neki is (mint magyar állampogár) hazudott GYF, az már més kérdés, hogy ő tudta, hogy hazudnak. Ő erre figyelmeztette is az embereket, csaképpen ellenfelei ezért azt mondták róla, hogy rémhírt terjeszt.
exrefis írta:
nézd meg a tőzsdét és a forint értékét azóta hogy kiderült, hogy Fleto marad
Nézd meg a buxád, miután befejezte ezt a 4 évet is!2.
Teomo írta:
Hogy lehet a hazugság pozitív tulajdonság?
exrefis írta:
2. Nem tudom, hogy mondott volna-e valaki ilyet.
A TV-k állandóan azt sujkolták, hogy végre valaki őszinte az emberekkel és megpróbál kitörni a 16 éve tartó hazugságáradatból. Egyikben sem merült fel, hogy nem bevallotta, hanem lebukott!
exrefis írta:
3. Szerintem nem mondja senki. Ez egy zárt körő beszéd volt májusban. Nyíltan is ugyanezeket mondta a parlamentben és másütt. Gatyába kell rázni a gazdaságot, mert elszaladt a költségvetés.
Nyíltan csak akkor mondta a parlamentben ezeket, miután lebukott.
exrefis írta:
nincs olyan hogy állami támogatás, csak az van hogy elvesz és átcsoportosít..
Meg olyan, hogy zsebretesz... Az átcsoportosítós dolgokkal nincs is bajom.
exrefis írta:
5. A politika csúcsán exrtám helyzeteket leszámítva politikai felelősségre vonás van. Négy év múlva megint szavazhat a polgár.
Az egy dolog, hogy nem olyan rendszerben élünk, mint amilyen Kuba, Észak-Korea vagy Irán. Eddig OK. Mi 4 évente dönthetünk. Ennek következtében 4 évente gyorsan elkezdenek úgytenni, mintha dolgoznának. Abban egyetértnk, hogyha helytelenül irányítja a dolgokat a kormány, rosszul csoportosít át, stb., akkor 4 év múlva azt lehet, hogy köszönjük szépen, most valaki más kell. De amikor hazudnak, direkt félrevezetnek minket, és félrevezetik Európát, csak azért, hogy a hatalmat megtarthassák. Ezért még alkotmányt is sértenek. Olyankor azért nem kéne megszavazni a bizalmat a miniszterelnöknek.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 21:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Kavics!
Nem, Isten ruházta fel hatalommal!
Igaz. Ezért istentelen az ellen való erőszakos lázadás a Róma 13 szerint.
Azért, a ki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; a kik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.
Tehát a Kossuth tériek magukra húzzák Isten ítéletét.

A felelősségre vonástól ez a kijelentés nem menti meg.
Nem de az afelelősségre vonás ott lesz ahol majd mindnyájan állunk.

A nemzet pusztul, mióta ez a provokátor részekeskedik.
Túlosztogattak, ezt kell most megfizetnünk. Ez még messze nem pusztulás. Azon kívül nézd meg a tőzsdét és a forint értékét azóta hogy kiderült, hogy Fleto marad. Szó sincs pusztulásról.
Tehát ha pusztul a nem zet, akkor az nem egy ember miastt van hanem a nemzet hitetlensége miatt.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: kérések
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 21:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kedves Teomo!

Utána sem vallotta be azonnal. Sőt: nem bevallotta, hanem lebukott.
A megválasztása beszél a gatyába rázásról és a reformokról, vagyis ugyanazt mondja mint az öszödi beszédben csak nem olyan stílusban.

Amúgy OV nem hazudhatott a magyar gazdaság állásáról,
Ő is ismerte a helyzetet, sőt még rosszabbnak állította be mégis többet ígért osztogatni mint a szocik, holott tudta, hogy azt úgy sem lehet. Tehát ő még nagyobbat hazudott. Az a baj hogy neked OVi hazugsága nem fáj a Fidesz lopásai nem fájnak csak a másik oldal "zsebretesz"-ét veszed észre.

A TV-k állandóan azt sujkolták, hogy végre valaki őszinte az emberekkel és megpróbál kitörni a 16 éve tartó hazugságáradatból. Egyikben sem merült fel, hogy nem bevallotta, hanem lebukott!
Ő az első miniszterelnök, amelyik ilyen világosan fel akarja számolni a kádári rendszereket, tehát ebben az értelemben igaz, hogy "megpróbál kitörni a 16 éve tartó hazugságáradatból".

Nyíltan csak akkor mondta a parlamentben ezeket, miután lebukott.
Nem igaz. Első perctől a "csomagról" tehát a szükséges változásokról beszél.

Az átcsoportosítós dolgokkal nincs is bajom.
Ez elég baj. Mert ez okozza a hiányt, másrészt ennek mértékét kellene minimálisra szorítani.

De amikor hazudnak, direkt félrevezetnek minket, és félrevezetik Európát, csak azért, hogy a hatalmat megtarthassák. Ezért még alkotmányt is sértenek. Olyankor azért nem kéne megszavazni a bizalmat a miniszterelnöknek.
Normál esetben valóban le kellene mondania, de jelen esetben praktikusan jobb ha marad, mert különben sokkal rosszabbul járunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 21:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Teomo!
Én megértem, hogy egyesekben rossz érzéseket vált ki az árpádsávos, vagy akár a nemzeti zászlónk. Nem velük van problémám. Hanem a megélhetési politikusok műbalhéival. Amikor Árpi bácsi mondott avató beszédet a tatabányai Turulnál, akkor a Turul pc madár volt. Mikor Mitnyan György avatta fel, akkor már nem az építési engedély hiánya zavarta a megmondó embereket, hanem a barbár, pogány, fasiszta jelkép. A németek is megtartották címerükben a sast. Csak most nem kiterjesztett szárnyú domináló, hanem nyugalmi helyzetben van. Ez a sas pedig valóban kereszténység előtti pogány jelkép és a nácik is rendesen használták. A porosz katonai tradíciókból származó lovagkereszt Hitler idejében is a német haderő felségjelzése volt és most is az.
Normális ország normális értelmisége nem kidob egy nemzeti jelképet, hanem megtisztítja azt. Az árpádsávos zászlóval is csak a szokásos játékot játszák. Nem kell beszállni a játékba. Ha lenne bocskaim, gátlások nélkül hordanám, mert a protestáns progresszió, a rebellis nemzeti értelmiség és lelkészek viselete volt. Éngem hidegen hagy, hogy miben flangál Ekrem Kemál György, vagy Csurka István.
Üdv: Kuruc
Még valami: azt még ha haragosom lennél sem feltételezném, hogy kormánypárti vagy. Jelen helyzetben gondolkodó ember nem lehet az.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 21:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
A németek is megtartották címerükben a sast.

A németek nagyon sokat tettek azért, hogy a történelmi jelképeiket megtisztítsák a náci szennytől. Sajnos ezt mi nem tettük meg, hanem állandósult a bűnök megmagyarázása és az áthárítás.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 22:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kuruc írta:
Az árpádsávos zászlóval is csak a szokásos játékot játszák. Nem kell beszállni a játékba. Ha lenne bocskaim, gátlások nélkül hordanám, mert a protestáns progresszió, a rebellis nemzeti értelmiség és lelkészek viselete volt.

Még valami: azt még ha haragosom lennél sem feltételezném, hogy kormánypárti vagy. Jelen helyzetben gondolkodó ember nem lehet az.


Mondjuk nekem van egy nemzetiszínű csuklószalagom. Hogy az emberek némelyike milyen borzalommal nézi, amikor véletlenül felcsúszik a kabátom ujja a metrón, amikor megyek haza a tüntetés után, és elővillan a csuklógumi. :)

Akinek fóbiája van, annak fórbiája van... :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 22:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Ex!
Jól ismerem a morális maximalizmusodat, tisztellek is érte. De néha a történeti következtetéseiddel nem értek egyet. Nem gondolom, hogy mi magyarok úgy általában nem számoltunk le a náci bűnökkel. Ha jól emlékszem a tanulmányaimra, akkor Magyarországon talán nem csak lakosságarányosan, de abszolút számokban is több háborús bűnöst végeztek ki, mint Németországban. Németországban számos tartományi parlamentben és néha a szövetségiben is benn van a náci örökséget nyíltan felvállaló nyíltan náci párt.
Meggyőződésem, hogy a náci eszméket mélységesen elítéli a magyar társadalom elsöprő többsége.
Abban egyetértek veled, hogy a múltat nem kell takargatni, mentegetni. Korábbi vitáinkban a vétkesség fokának megítélése gyakori téma volt, ezért kanyarodok oda, hogy a "szem vagy a láncban" teória nekem mindig büdös volt. Véleményem szerint személyes felelősség létezik csak a vétkesség foka szerint. Tettesé, pszichikai bűnsegédé, passzív szemlélőé (mert ha valaki cselekedhetné a jót, de nem teszi, bűne az annak), tudatlané és jól informálté.
A megmagyarázás és áthárítás bűn. Nálunk azért vannak olykor kedélyborzoló kijelentések, mert a XX. század eseményeivel kapcsolatban érdemi diskurzus nem folyhatott komcsi időkben (pl. kisnyilasok, vagy a "nagy" Erdélyi József átigazoltatása miatt). Ezt a dolgot is helyére teszi a történettudomány, majd a tények megismerése után morálisan elhelyezhető lesz minden történelmi szereplő és cselekedet. Ahhoz pedig, hogy ebben a folyamatban ne töketlenkedjenünk az kell, hogy ne maradjunk következmények nélküli amorális nemzet. A legfontosabb alapelveket sértő botrány után ne hivatkozzunk praktikus szempontokra. Remélem érted, hogy ki az a közjogi méltóság, akire most célzok.
Üdv: Kuruc
Még egy kérdés: hogyan lehet olyan kis ablakban idézni mások hozzászólását?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 23:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ex,
A kormány bűne nem az, amit írsz. Magad sem vagy ilyen naív, csak jobban tartotok ti a Hitesek Orbántól, mint GyF-től, és a kisebbik rossz alapján... Csakhogy GyF korántsem a kisebbik rossz. A kormány bűne konkrétan az, hogy a mi -adó formájban befizetett- pénzünket offshore cégeken át privát tulajdonba mentik. Ebben az SZDSZnek oroszlánrésze van (Kókával az élen). Kár szépíteni.
Ezután majd mégjobban kirabolnak minket, mi meg hagyjuk...
Te is tudod, hogy GyF nem Isten embere, nem fogja Isten akaratát képviselni, hacsak meg nem tér (az se volna rossz, momentán azonban kicsi az esély), és tönkrevágja az országot. Biztos, hogy erre van szükségünk?

Tisztítsa meg az ÚR az országunkat a hazugságtól és adjon igaz vezetőket! (Akik vlsz nem Orbánék lennének, de nem is Gyurcsányék, az SZDSZ tagjai meg a legkevésbé...)

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 07:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Andi írta:
Ja és nagyon jó exrefisnek ez a mondata:

"Ha van morális válság ebben az országban, akkor az az, hogy egyik oldalt sem abszolut mértékben zavarják a bűnök, hanem csak a másik oldal bűnei zavarják."
Ez nagyon igaz.


Andi jókat írsz és őszintének látszol :*:
bocs nem bánts, hanem humor akar lenni. :*:

Azt is érdekesnek tartom, hogy senkinek nem sérti az erkölcsi érzékét a jogtalan kiszivárogtatás. Még ezen a portálon sem.

Nekem ez mindennek a teteje :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség