Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 12:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Mindenkinek köszönöm a hozzászólását!
Úgy látszik olyan leszek, mint az Illés zenekar, akik kb. 30 búcsúkoncertet tartott. Nem kéretni akarom magam és jól esett a marasztalás. De mindenképpen el kell gondolkodnom. Elég érdes a modorom. Azt is komolyan kell vennem, hogy másokat megbotránkoztattam, mert ezt egy hívő nem teheti. Ezért bocsánatot kérek mindenkitől, nem ez volt a szándékom.
Biztos ismétlem már magam, de a lényeg az, hogy nem megbotránkoztatni, főleg nem megsérteni akartam senkit. Csupán az a véleményem, hogy a baloldaliságban olyan történelmi és szellemi terhek rejtőznek a mélyben, amit ha megismer és utánnagondol, akkor rájön, hogy az egész ideológia egy szellemi képtelenség. Mint ahogy hívő általában véve nem igazán mondhatja ki magáról azt sem, hogy jobboldali. A szélsőségesekkel, de igazándiból a radikálosokkal és a populistákkal sem vállalhat feltétlen kötzösséget. Sem Endinek, sem másnak nem tulajdonítok olyan dolgokat, amik a baloldaliság általános jellemzői. Ezért írtam, hogy el tudom fogadni mint testvért és ezért kértem, hogy írjale, hogy mit is ért baloldaliság alatt. Titkon bíztam is benne, hogy néhány dologtól elhatárolódik. Na ez nem nagyon sikerült.
Az a rohadó gyümölcs nélküli fa hasonlata és az, hogy mindegy, hogy mit gondolok a földi hovatartozásról nem esett jól. Nem sértődtem meg, vagya haragot nem táplálok, csak ide eljutva újra kell gondolni a szerepemet a fórumon.
Egy baloldalit sem gyűlölök. Nem tudom mi van az öreggel, de egy városban éltem évekig azzal a volt ávóssal, aki a nagyszüleimet kínozta. Soha semmi bosszúvágy nem volt bennem. De ettől nagyobb aljasságok esetén is el tudom választani a bűnt és a személyt. Egyikre nemet, a másikra igent kell mondani. Van néhány baloldali ismerősöm, még baráti viszony is létezik és ha szóba kerülnek szellemi dolgok legfeljebb nem értünk egyet. De úgy látszik, hogy ez nem tud itt a fórumon átjönni és a megbotránkoztatás csak a pogány filozófiákban erény.
Köszönök minden hozzászólást: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 14:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Azt hiszem, h. nem járok messze az igazságtól, ha most elénekelem a 133. Zsoltárt, aki tudja, csatlakozhat/bocs a hibákért, nem tudok héberül, ez csak olyan tábori szerzemény/


Hinné matób umanájim,sebet achim gam jachad
Hinné matób umanájim,sebet achim gam jachad,
Hinné matób , sebet achim gam jachad,
Hinné matób, sebet achim gam jachad.


Van magyar szöveggel is:

Tégy eggyé Urunk,tégy eggyé Urunk,
Hogy meglássa a világ, h. eljöttél,tégy eggyé, Urunk!

Ó mily szép és gyönyörűséges a testvérekkel egységben lenni,
Az Úr áldása bőven árad ránk, mint túlcsorduló olaj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bizony nem sokan akarják megérteni ezt az igét:

2Tim 2,4 Egy harczos sem elegyedik bele az élet dolgaiba; hogy tessék annak, a ki őt harczossá avatta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 15:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
például a FŐNÖKÖM se akarja megérteni, hogy MÉ FÓRUMOZOK FOLYTON :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 18:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Vezér-Igém a Róma 8,28
Kedves Kuruc!

Kár lenne nélküled. Én aztán nem szoktam udvarolgatni (kérdezd meg Erikát!), de - bár vannak nézetkülönbségeink, mint Exrefissel is - nagyobbrészt azonosan gondolkodom, mint te. S tudod: hasonló a hasonlónak örül (a latint talán hagyjuk!).
Abban reménykedtem, hogy, ha már hagyom magam fórumtalálkozóra fogni, egyszer már láthatom közvetlenül a képes feledet, s egy baráti ölelés - mint Exrefisnek is - kijárt volna..

Az összhangzat hiányos lenne a te hangod, nézeted nélkülözésével.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 19:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
Én aztán nem szoktam udvarolgatni (kérdezd meg Erikát!)



Miről beszélsz, Figyelő? csak a szépre emlékezem,különösen így a találkozó előtt. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 21:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Exrefis!

Köszönöm kimerítő reagálásodat soraimra. Nekem csak futtában van alkalmam "visszabeszélni"

A csaknem-testvér nem lefokozás kívánt lenni, inkább a titulusnak kijáró figyelem. Bíztatás, amint az Úr az írástudónak mondta:
"nem messze vagy Isten Országától"

A felételezés, miszerint nem önálló dolgozatot írtál esetleg az "oldalak" mibenlétéről, ugyancsak nem a képességeidet próbálta kétségbe vonni, csupán a lehetőséggel számolt, hogy hozott anyag(ból is dolgozunk!)

Végül két rövid, költői kérdés:

1.) Ha OV olyan katyvasz szerinted, vajon az Európai Néppárt miért nem veszi ezt észre?
2.) Ha Öszöd (vagy nöm, nöm kapsz mást!) egyértelműsítette; GyF és sleppje mindennemű hazugságot bevetett hatalma megtartásáért, akkor hogyan és miért várja el a bizalmat, s miért nincs benne annyi gerinc, hogy lemondjon - amint akárhány tudósító elmondta:"ennél jóval szimplább ügynek is azonnali távozás a következménye a nyugati demokráciában?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 23:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Nagyon köszönöm Nektek a bátorítást és a szeretetet. Egykettőre felülírta bennem a hitem megkérdőjelezése miatti szándékokat. Néhány nap önvizsgálat után visszajövök és nem is ebben a topicban jelentkezem. Remélem érdemi és talán méltó feleletet tudok adni a kritikákra.
Köszönök mindent Erikána, Exrefisnek, Figyelőnek, Rostának, Kavicsnak.
Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 07:41 
Drága Kuruc, nekem mint ref. gyülekezetbe járónak sokszori beszéd témám a testvérekkel az ország vezetésének kritizálása és a jelenlegi ellenzék támogatása.
Részemről nincs ilyen mély személyes érintettség, mint nálad, sőt.....
Nagyszüleim pont az előző rendszer pártaktivistái voltak!
:-(

Azoban látni kell, hogy más gyülekezetekben ez pont fordítva van.
Ex is ugyan azt tudja leírni, mint te csak ellenkező előjellel, ő egy jobb oldali szavazóról nem tudja elképzelni, hogy Isten Gyermeke.
Nekem nagy szabadítást adott az, hogy megérthettem, hogy nem csak nem haragszom egy baloldali szavazóra, hanem TESTVÉREMNEK tekintem Krisztusban!
Tudod ez az a csoda, ami számomra is bizonyítéka Isten Lelkének a munkájának, hiszen ezt magamtól a halálomig nem tudtam volna kijelenteni.
Imádkozom, hogy az Úr Lelke adjon neked is szabadítást arra nézve, hogy tetsvérnek láss mindenkit, akik Krisztusban vannak és semmilyen fal ne álljon eléd!

A megbocsájtás topicban leírom az ávós emberről a véleményem.

Sok szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 10:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Kedves Endi és Mindenki!

Bedobtad a gumicsontot és kiszálltál az egészből.
Pont mint a világi politikai játszmájú forgatókönyvekben, független bármilyen oldaliról is legyen szó. A szétdobáló hatékony munkáját ezen a területen tudja a legjobban sikerre vinni, és itt egy kicsit magamból is beszélek. Csűrcsavar levelét olvassátok el, aki még nem olvasta, az olvashatja a, Mit olvastam? Topikban.

Ezért a következőkben – a békesség kedvéért-, mindenkinek azt tanácsolnám, hogy ne indítsunk ilyen jellegű, parázsvitára alkalmas témát, ha nem vagyunk felkészülve rá. Illetve csak akkor indítsunk, ha felvagyunk vértezve indulatmentesen vezetni azt, és nem hagyjuk cserben az általunk indított témát.
A legnagyobb gondot ott látom, hogy ne ismerjük egymást, és így látatlanban, főleg fenn ál a veszélye annak, hogy elhamarkodott lesz szólásunk, és késedelmes az átgondolásunk. Pedig az Úr pont a fordított sorrend betartását tanácsolja nekünk, Igéjében, éppen a mi védelműnkben, ill. annak védelmében tanácsolja ezt, hogy ne bántsunk meg fölöslegesen másokat. Be kell vallanom, mivel hirtelen ember vagyok, én is belestem többször ebbe a csapdába, de az Úr kegyelme sokat formált ezen a területen is.


Íme egy írást, - hosszú, de annál tartalmasabb szösszenet-, amit egy lelkész írt a választások közeledtével. Nem akarok senkit bántani, de vannak dolgok, amit ki kell mondani.
Azért is teszem ezt tiszta őszinte szívvel, mert a következő választások messze vannak, ezért most nem annyira túlfűtött a hangulat, és remélem, hogy addig mindenkinek lesz elég ideje – ez iromány fényében is-, bölcsen átgondolni álláspontját.
Nem kell senkinek kiszállni, most újból Jézus kérdi tőletek, hogy:
„-Ti is el akartok menni?...
Ne tegyétek. Kívánom, hogy sértődéseteket az Úr elé letéve, térjetek vissza békességgel a szívetekben.

Egy keresztényoldali testvér
Zoli

-----------------

A tanácsadó

Péld 8,33-36

Életünk során többször kell súlyos kérdésekben döntenünk: milyen pályára menjünk? Hol dolgozzunk? Kit válasszunk életünk párjául? Sokat tusakodunk, küszködünk, vívódunk, mérlegeljük a dolgokat, újra és újra átgondoljuk a lehetőségeket. Mások tanácsát is kikérjük, mert senki nem akar létfontosságú kérdésekben olyan rossz döntést hozni, amit később keserűen megbán, ellenkezőleg: helyes döntéseket szeretnénk hozni, ezekhez azonban szükségünk van jó tanácsadóra.

A bölcs tanácsadó a jó döntések titka! Hol találunk bölcs tanácsadót? Az orvosi rendelőben? A templomban? A munkahelyen? A szomszédban? A TV-ben? Az újságokban? Saját szívünkben: érzelmeinkben, indulatainkban, sejtéseinkben? Nem! Hányszor nyert igazolást, hogy nem ezek adják nekünk a jó tanácsokat?! E világban bölcs tanácsadót csak az Úrban találhatunk! Ő a legbölcsebb tanácsadó, Aki tökéletesen jó tanácsokat ad nekünk a Bibliában! Nincs olyan életkérdés, amivel Hozzá ne fordulhatnánk imádságban tanácsért és amire ne tudna tökéletesen megbízható választ adni! Nos, Ő, a Bölcsesség azt mondja ma nekünk: „Szám igazságot szól, ajkam utálja a gonoszt. Intésemet fogadjátok el ne az ezüstöt, inkább a tudást, mint a színaranyat. Mert értékesebb a bölcsesség az igazgyöngynél és nem fogható hozzá semmiféle drágaság.” (Péld 8,8kk)

Ha elfogadjuk az Urat tanácsadónknak, akkor forduljunk bátran Hozzá imádságban és kérdezzük meg az egyik legidőszerűbb kérdésben, a választások kérdésében: Uram, mit tanácsolsz nekem?

Az Úr tanácsa, hogy tanuljunk a bibliai történelemből. Izrael népén akkor volt áldás, amikor élükön istenfélő király és emberei álltak. Ha az istenfélő király nem is volt minden útjában tökéletes, Isten mégis megáldotta a népét. Sokkal jobban volt dolga Izraelnek ezen uralkodók idejében, mint azokban, amikor istentelen-bálványimádó vezetőik voltak. Ha a kormányzó hatalommal megbízható emberek közt vannak ilyenek, akkor mögéjük kell felsorakoznunk! „Az igazságosság felmagasztalja a nemzetet, a bűn pedig gyalázatukra van a nemzeteknek” (Péld 14, 34)

Az Úr tanácsa, hogy népünket istenfélő emberekre bízzuk! Ő maga is ilyen embereket állított népe élére, kivéve, amikor ítéletképpen istentelen uralkodók kezébe juttatta népét! Ha nem találunk istenfélő vezetőket, akkor nem az a megoldás, hogy senkire nem szavazunk! Hanem az, hogy olyanokat válasszunk, akik, ha Istent nem is követik, legalább nem ellenségei akaratának és népének. Melyik áll közelebb ehhez?
Világképe és értékrendszere bibliai eredetű és ezért olyan alapértékeket hordoz, mint: a haza, nép, család, közösség, szeretet, hit, bibliai korlátok között megélt szabadság! Kormányzásuk idején tettekkel bizonyították, hogy nem ellenségesek Istennel, istenfélőkkel, az ország népével. Szabad utat biztosítottak az igének, támogatást adtak az erkölcsöt-hitet építő keresztyén erőfeszítéseknek Sőt: számtalan fontos kérdésben követték a bibliai törvényeket, hallgatva keresztyén tanácsadóik szavára. Ezen okokból – jobb híján – egy keresztyén ember nyugodt lelkiismerettel szavazhat nekik bizalmat.

Az Úr tanácsa, hogy az Ő beszéde alapján ítéljük meg az istentagadó és anyagiakat istenítő embereket. „Mert a bolond csak bolondot beszél, szívében álnokságot forral, elvetemülten jár el. Tévelygést hirdet az Úrról, éhezni hagyja az éhes embert, megfosztja italától a szomjazót. A gazembernek gonoszak az eszközei és galádságot tervez: hazug beszéddel megrontja az alázatosokat, még ha a szegénynek igaza van is.” (Ézs 32,6-7) „Olyan a szegény népen uralkodó istentelen, mint az ordító oroszlán és az éhes medve. Ha esztelen a fejedelem, nagy lesz az elnyomás…” (Péld 28, 15-16) „Elbukik, aki gazdagságában bízik…” (Péld 11, 28) Íme Isten, Aki jól ismeri az istentelen embert és útjainak végét, bemutatja nekünk! S azt tanácsolja, hogy az Ő igéje alapján ítéljük meg az embereket és ne annak alapján, amit ők mondanak, s ne szimpátia alapján! Ne állj soha istentelenek mellé, ne bízz ígéreteikben, ne várd tőlük az életed és az ország életének jó irányba fordítását! „Fiam, ha a vétkezők csábítanak, ne engedj beszédüknek” (Péld 1,10)

Vajon – az elmondottak tükrében - azt tanácsolja nekünk az Úr, hogy azokat válasszuk, akiknek világképe és értékrendje a hitetlenségre, istentagadásra épül? Vajon azt tanácsolja, hogy országunk élére Isten törvényeit megvető embereket válasszunk!? Vajon azt tanácsolja, hogy pénzt bálványozó embereket válasszunk? Vajon azt tanácsolja, hogy a liberalizmus, a korlátlan szabadosság híveire bízzuk népünket? Vajon azt tanácsolja, hogy olyanokat válasszunk akik, bármikor voltak országunk élén, szóval és tettel népünk érdekei ellen dolgoztak és akadályozták Isten munkáját? Olyanokat válasszunk, akik kormányzásuk alatt – nem a retorika, hanem a konkrét tettek szintjén - mindent elkövettek azért, hogy a társadalom minden szintjéről kiszorítsák és ellehetetlenítsék a keresztyén egyházakat, melyek Istent, Jézus Krisztus evangéliumát, az isteni erkölcsi rendet hirdették? Minderre egyértelmű nem a felelet! Isten azt tanácsolja: „Az ember, akit vérontás bűne terhel, hadd fusson a sírig, ne segíts neki.” (Péld
28,17) „A hitetlenek útjára ne menj se ne járj a gonoszok ösvényén.” (Péld 4,14)

Isten tanácsának követéséhez, az Ő segítségével le kell győznünk magunkban néhány akadályt. Az Úr tanácsainak gyakorlati követésében akadályozhat a hitetlenség, a személyes sérelmek, családtagjaink vélekedései, rossz megszokásaink, esetleg személyes haragunk, ellenszenvünk valakikkel szemben vagy éppen a média agymosó hatása. Nem szabad, hogy ezek határozzák meg kit választunk! Keresztyénként figyelnünk szabad az Úrra, hogy Ő kit tanácsol nekünk!

Érdemes megfontolnunk az Úr figyelmeztetését: „Kiáltottam nektek, de vonakodtatok, kinyújtottam kezemet, de senki nem figyelt. Semmibe vettétek minden tanácsomat és feddésemmel nem törődtetek. Ezért én is nevetek majd bajotokon, kigúnyollak, ha eljön, amitől rettegtek és megjön forgószélként bajotok… mert gyűlölték a tudást és az Úrnak félelmét nem választották. Nem törődtek tanácsommal, ezért majd tetteik gyümölcsét eszik és tanácsukkal laknak jól.” (Péld 1,26)
Lássuk azt is, hogy az Úr tanácsait követve mindig áldás száll reánk! Isten ezt az ígéretet teszi: „Aki rám hallgat, biztonságban lesz és nyugodtan, mert nem rettenti baj.” (Péld 1,33) „Ha készségesen hallgattok rám, élhettek az ország javaival”.” (Ézs 1,19)

Ha valaki arra döbbent rá, hogy korábban nem jól választott, változtassa meg döntését! Mindig szabad jobb irányba fordulni! Ha valaki azt mondja: „úgyis mindegy, kire szavazok, nem az én szavazatomon fog múlni” - az vegye fel a döntés felelősségét és érezze kötelességének, hogy most is elmenjen választani!

Mindezek fényében azt tanácsolom, hogy válasszunk az Úr szavára hallgatva! „Aki figyelmez az igére, jót nyer és aki bízik az Úrban,
óh, mily boldog az.” (Péld 16,20)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 00:08 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 18., szerda 22:41
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: vidéken
Nagyon elkeserít az egyháznak ilyen állapota. Ti komolyan azt gondoljátok, hogy ez egy fontos kérdés? Kicsit olyan ez, mint amikor a szülők azzal töltenek órákat, hogy kiválasszák a megfelelő színű bögrét a szülinapra, de nincs tíz percük beszélni a tizenéves gyermekükkel. Valahogy felborultak itt a fontossági sorrendek. Szerintem a keresztyénség dimenzióiban hót indiferens kérdés, hogy ki kire szavaz és miért. Persze lehet róla beszélni de én pl. ugyanúgy elfogadom testvérnek (bár gyanakodva), aki a káposztás tésztát cukorral eszi, holott szerintem borson kívül mást rászórni minimum vétek.
Mielőtt hozzánem értésről szólnátok: kishíjján alapítója vagyok a fidesznek, rendszert váltottam, tüntettem, megvertek, 12 éve vagyok képviselőtestületi tag stb. Karakteres pontosan ismerhető szigorú jobbos politikai hovatartozásom van.
A beírt prekát, pedig elhibázottnak tartom.
Miért? Mert adottnak vesz olyan dolgokat, amelyek nem azok, összeköt olyn dolgokat amelyek nem összeköthetőek. Ilyen komoly (de hibás) bibliás okfejtéssel nyilatkozni egy ilyen üdvösség sazempontjából pimf kérdéssel: nevetséges. Miért lenne istenfélőbb egy vallásra hivatkozó párt, mint egy másik? A farik nem hivatkoztak a vallásra? Nem ők voltak a legvallásosabb emberek? És mégis: ki kiabált a leghangosabban? Mi köze a választott népet vezető Istennek a mai magyar pártokhoz? Semmi. Se választott nép nem vagyunk, de még istenünk is többféle van. Attól, hogy én keresztyén vagyok, valaki lehet nálam rendesebb, lelkiismeretesebb, jobb ember (mint pl. Ézsau volt Jákóbnál) mégis elkárhozik mert nem tért meg Jézushoz: ha jobbos, ha balos elkárhozik. Nem tök mindegy?

_________________
Kavics Pali


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 08:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
cilla írta:
Kedves kavics és exrefis!
Igen, értem.Egy példát szeretnék mondani.Volt egy ember, drogozott, lopott
betört, utcán élt évekig.Egy nap megszólították, hosszú évekig rehabilitálták,
segélyezték.Ma egy gyülekezet megbecsült tagja, sőt úgy tudom tanít is.
Tudom van ellenpélda is, nagyon sok. ISTEN áldjon meg Titeket!


Cilla, nagy öröm volt olvasni ezt a példát, köszönöm, hogy leírtad! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 08:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kavicspali álláspontja közel áll hozzám a jobbos/ballos kérdésben.
Nekem van egy barátnőm, aki 1-2 éve tért meg, szereti Istent, látni a gyümölcsöket, a gondolkodásátformálódást az életében, de! még mindig az MSZP-t tartja "jobbnak", mint a jobboldali Fideszt. Amikor először hallottam tőle, nagyon meglepett az álláspontja, akkor beszélgettünk is erről...azóta ez nem téma köztünk.
Nem értek egyet a nézetével, részemről azt gondolom, hogy idővel Isten még formálhatja a gondolkodását ebben is. Jelenleg így látja, de ettől még nem kérdőjelezem meg a keresztyénségét! (legfeljebb a tisztánlátását bizonyos dolgokban...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezért is volt nagyon jó a fórumtali :)

mondtam is előre: majd jól a szemetekbe nézek :)

jó volt látni BENNETEK KRISZTUST... ezek után nem érzem szükségét, hogy BÁRKINEK "korrigáljam a téves nézeteit" :)

jó köztetek :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 09:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Kedves kavics és exrefis!
Igen, értem.Egy példát szeretnék mondani.Volt egy ember, drogozott, lopott
betört, utcán élt évekig.Egy nap megszólították, hosszú évekig rehabilitálták,
segélyezték.Ma egy gyülekezet megbecsült tagja, sőt úgy tudom tanít is.
Tudom van ellenpélda is, nagyon sok. ISTEN áldjon meg Titeket!

Kedves Cilla!
Én is reagálok erre a példára. Nem ellenpélda, hanem a megoldás példája. Nem a segélyezés hozza ki ebből az állapotból az embert, hanem Jézus, a megtérés. Pontosan erről beszéltem. Ezt ajánja Isten a szegénység a nyomorúság ellen és nem állami intézményeket. És valójában ez az egy, ami igazán működik. Más területen is ez van, drogosokon alkoholistákon stb. semmilyen állami program nem tud segíteni. A leghatékonyabban Isten segít, Ő tud kihozni ezekből a helyzetekből.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség