Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 124  Következő
 

Re: Hírek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
nemosinex írta:
exrefis írta:
Az ugyanis igazságtalan, ha a növekvő jövedelmek növekvő adókulccsal adóznak.

Én a Bibliából is úgy tudom, hogy akinek többje van, attól többet várnak. Milyen bibliai elv támasztja alá az előbbi mondatodat?

Kedves Nx!
Nem az én állításomat kell alátámasztani. 100e Ft-nak a 10%-a 10e Ft.
1M Ft-nak a 10%-a 100e Ft.
A 100e több mint a 10e, tehát akinek többje van többel járul hozzá a terhekhez.
De ha te a gazdagtól elveszel még 100e-t, azért hogy másoknak add és mert olyan jószívűnek gondolod magad, az sima rablás. Na erre találj igei aládúcolást. :)
üdv
ex

Persze, hogy több az 1 M tíz százaléka, mint a százezeré. De nézzük meg a visszájáról.
Százezer forintnak a 10%-a tízezer. Marad kilencvenezer, amiből ugyanúgy ki kell fizetni a villanyszámlát, gázszámlát stb. Ugyanannyi az egységár szegénynek és gazdagnak. Ha a gazdag egymilliójából netán kétszázezret veszek el, még mindig marad nyolcszázezer. Nem fogom ezért a nyolcszázezerért sajnálni őt.
És az adózást nem célszerű elvételnek tekinteni. Van egy ilyen fogalom, hogy közös teherviselés, amiben mindenkinek aszerint kell részt vennie, amije van, nem aszerint, amije nincs.
Azért én mégis szeretném, ha az Ige fényében megmagyaráznád, miért igazságtalan, ha a gazdag többet fizet, mint a szegény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 08:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A felelősségről én olyan értelemben beszéltem, hogy mekkora hatása van az ember munkájának a társadalomra, és hogy ez arányban áll-e azzal, amit ezért a munkáért kap. Neked erről a felelősségrevonás jut eszedbe, ami nem ugyanaz.
Egyébként a tanár hármas ellenőrzés alatt van: a gyerekek, a felettese és a szülők részéről. Ez a helyzet. Felmérések mutatják, hogy a brókerek után a legstresszesebb életük a tanároknak van. Csak a brókerek nem ugyanannyiért tűrik a stresszt.
Egyébként azt nagyon nehéz felmérni, hogy egy tanár milyen mértékben befolyásolja a gyerek életét, hiszen számos hatás éri őket minden irányból. Ezért tehát nem szoktak valóban elbocsátani tanárokat. Konkrét hibákért azonban igen, ilyenről én is tudok.
Nem jó irányba visz ez, hogy itt az orvosok és a tanárok lesznek a fekete bárányok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 08:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Persze, hogy több az 1 M tíz százaléka, mint a százezeré. De nézzük meg a visszájáról.
Hát ez az. Nem nézheted a visszájáról
Idézet:
Nem fogom ezért a nyolcszázezerért sajnálni őt.
Tehát a gazdagotól el lehet venni, akár ki is lehet rabolni, mert neki úgy is van sok. Ez nem keresztény erkölcs, hanem Robin Hood filozófiája.
Idézet:
És az adózást nem célszerű elvételnek tekinteni.
Marx is ilyeneket gondolt. A gazdag csak úgy lehet gazdag, hogy kizsákmányolta a szegényt, tehát nem bűn tőle elvenni, hiszen bűnözéssel szerezte. Végső soron nem csak aránytalanul adóztatni lehet, hanem el is lehet venni a vagyonát és osszuk el a szegények között. Ez volt a szocializmus lényege és mivel igazságtalanságra épül meg is bukott, vagy ahol működik, onnan menekülnek az emberek.
Idézet:
Van egy ilyen fogalom, hogy közös teherviselés, amiben mindenkinek aszerint kell részt vennie, amije van, nem aszerint, amije nincs.
Pontosan akkor arányos és igazságos a közteherviselés, ha arányos.
Idézet:
Azért én mégis szeretném, ha az Ige fényében megmagyaráznád, miért igazságtalan, ha a gazdag többet fizet, mint a szegény.
Arányosan is többet fizet és úgy igazságos. Az az igazságtalan, ha aránytalanul fizet többet. Neked kellene az aránytalanság igazságosságát igazolni igével. Előre megmondom nem fogod tudni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Neked erről a felelősségrevonás jut eszedbe, ami nem ugyanaz.
Felelősségre vonás hiányában értelmetlenség felelősségről beszélni

Idézet:
Egyébként azt nagyon nehéz felmérni, hogy egy tanár milyen mértékben befolyásolja a gyerek életét, hiszen számos hatás éri őket minden irányból.
Pont ezzel lehet a felelősséget elmaszatolni. Vagyis évtizedeken át lehet felelőtlenül tanárkodni, felelősségre vonás nélkül. Rendben, csak akkor nem lehet azt mondani, hogy olyan rettentő nagy felelősség van rajtuk.
Egy bróker, bankár egy rossz döntéssel vagyokat tud elveszíteni és ezt nem csinálhatja meg sokszor. Egy orvos akár életeket is elvehet felelősségre vonás nélkül.

Idézet:
Nem jó irányba visz ez, hogy itt az orvosok és a tanárok lesznek a fekete bárányok.
Én nem csinálok belőlük bekete bárányt, csak nehogy má' a vakolat verje le a kőművest. Azt akartam csak megmutatni, hogy ez a csípőböli kijelentésed a felelősségről mennyire nem valós.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 12:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem akarom végeérhetetlenül magyarázni. Az a jó, hogy ezek a hozzászólások leginkább a hozzászólóról szólnak, így kit-kit nem a másik, hanem a saját szavai minősítik leginkább.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Az a jó, hogy ezek a hozzászólások leginkább a hozzászólóról szólnak, így kit-kit nem a másik, hanem a saját szavai minősítik leginkább.
Üdv
nX

Ebben kivételen egyetértünk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 12:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jelen esetben engem az el-nem-mondott szavaim...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 13:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
jelen esetben engem az el-nem-mondott szavaim...

:)
Nos az én el nem mondott szavaim is jellemeznek engem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 13:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Egy bróker, bankár egy rossz döntéssel vagyokat tud elveszíteni és ezt nem csinálhatja meg sokszor. Egy orvos akár életeket is elvehet felelősségre vonás nélkül.


egy bankár embertelen döntése gazdasági válságot idéz elő, amiben nem látványosan, de milliók élete mehet tönkre
a következmény földi értelemben pedig az, hogy az állam kisegíti a csődbe jutó bankot, mert félti azokat a kis embereket, akiknek ott a pénzük

aránytalan az, hogy értünk az Atya odaadta a Fiát, aránytalan, hogy ugyan annyit fizet azoknak, akik csak egy órát dolgoztak, ez az aránytalanság az Isten Országa, a kegyelem!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
és amik el vannak mondva, csak nem itt és nem nektek

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 15:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
egy bankár embertelen döntése gazdasági válságot idéz elő, amiben nem látványosan, de milliók élete mehet tönkre
a következmény földi értelemben pedig az, hogy az állam kisegíti a csődbe jutó bankot, mert félti azokat a kis embereket, akiknek ott a pénzük

Kedves Péter!
Már az is a világnézetet jellemzi, hogy azt írod "egy bankár embertelen döntése". Ez annyit jelent, gyakorlatilag alapértelmezetten rosszindulatúnak, embertelennek bélyegzed, már majdnem helyből bűnöző. Egy rossz döntést tévedésből is hozhat és valóban nagy felelőssége van és rá még az is igaz, hogy ezt a játékot nem követheti el soxor.
Néhány napja Kósa és Szíjjártó felelőtlen kijelentése még az eurót is majdnem bedöntötte.
Ehhez képest egy tanár nagyon sok hülyeséget mondhat minden következmény nélkül

Idézet:
aránytalan az, hogy értünk az Atya odaadta a Fiát, aránytalan, hogy ugyan annyit fizet azoknak, akik csak egy órát dolgoztak, ez az aránytalanság az Isten Országa, a kegyelem!
Ez a kegyelem az üdvösségre vonatkozik és nem alkalmazhatod a hétköznapi munkára, mert ott egyfajta "kegyetlenség" (a ti szemetekben), érvényes, azaz, aki nem akar dolgozni, az ne is egyék.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 17:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Már az is a világnézetet jellemzi, hogy azt írod "egy bankár embertelen döntése".


Aki sok pénz mellett él, aki sok pénzt kezel, az nagy kísértésnek van kitéve. Vannak becsületes bankárok is, de azt látom, hogy a mammon isten torka elég széles.

Volt egy falu, ahol volt egy hívő fiú. Sokáig sehol sem alkalmazták, mert nem szerették ha Istenről beszél, meg az élete is ítéletes volt sokak számára. Inkább elkerülte a falu a fiút, különcnek tartották.
Egyszer azonban nagy baj történt. Árvíz jött, ami összedöntött sok épületet. A falu a szomszéd településekhez fordult segítségét, ahonnan kaptak is annyi pénzt, hogy teljesen újjá lehetett építeni a települést.
Igen ám, de kinél legyen a pénz? Kire bízzák? Egymásra néztek, de mindenki tudta, hogy a másik mennyi piszkosságban volt már, hogy épült fel a saját háza.
Az újjá építés ezért lehetetlennek tünt, de akkor valakinek eszébe jutott a különc fiú.
Teljes egyetértésben bízták rá azt a hatalmas vagyont, amiből a község újjá épülhetett.

Azt gondolom, hogy az extra profit oltárán sok lélek vezsett már oda, bár ne így lenne és lenne több tisztességes bankár, aki pl. nem akar a részvényeseknek extra keresetet adni egy olyan helyzetben, amikor emberek tömegei veszítik el a munkahelyüket, ahol emberek tömegeinek a mindennapi kenyér lesz a kérdés.

Idézet:
Ehhez képest egy tanár nagyon sok hülyeséget mondhat minden következmény nélkül


Nem gondolom, hogy minden következmény nélkül. A bankárok is azt hiszik, hogy minden következmény nélkül átélhetnek egy gazdasági válságot, amiből úgy is kisegíti őket az állam, amibe milliók veszítik el amunkahelyüket, ahol családok hullanak szét emiatt, ahol emberek betegednek ebbe bele.
Földi értelemben igen, így van, de én abban hiszek, hogy az ember bűnébe bele van kódolva a büntetés. Jézusra nézve ez tisztán látszik, mert Ő ebbe halt bele.

Idézet:
Ez a kegyelem az üdvösségre vonatkozik és nem alkalmazhatod a hétköznapi munkára, mert ott egyfajta "kegyetlenség" (a ti szemetekben), érvényes, azaz, aki nem akar dolgozni, az ne is egyék.


hm....
Az üdvösségnek szerintem az egész életünket át kell járnia, nem lehet hétköznapi életünk, meg vasárnapi életünk.
Szerintem kegyelem kell ahhoz, hogy az ember ne pénzt, kaját adjon egy koldusnak, hanem felemelje, leüljön vele beszélgetni, hitet adjon neki, segítse őt elfoglaltságot találni, mert először is le kell ehhez szálni a magas lóról, aztán türni kell az elutasítást, bírni kell a visszaeséseket.
Nagyon sok kegyelem kell ehhez az úthoz, hogy valaki dolgozni tudjon ismét, vagy először.
Mennyi kegyelmet gyakorolt az Élő Isten a kivonuló néppel, mire eljutott oda, hogy saját földjén már dolgozhatott.
Mennyi kegyelmet gyakorolt Jézus Péterrel, mire kimondhatta, hogy jó, most már legeltedheted a nyájamat.
És mi is volt ennek a "delegálásnak" az egyetlen feltétele?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 28., hétfő 07:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://index.hu/belfold/2010/06/27/orba ... l_lenniuk/

A Jobbik nevű párt ezzel nem ért egyet, mert számukra nem a közbiztonság a fontos, nem a törvényes rend, hanem egy társadalmat szétziláló akár katonai erőszakszervezet, ami politikai, etnikai, világnézeti alapokon kész embereket akár megölni is, ha ezt parancsolják nekik.
Szegény lelkek, nem tudják mi van ennek az útnak a végén,............. a külső sötétség, ahol fogcsikorgatás és vígasztalhatatlan sírás van.
Az Úr mentsen meg sok magyar fiatalt és időset ettől a pusztulástól, pusztítástól!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 28., hétfő 23:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
http://index.hu/belfold/2010/06/27/orban_a_rendvedelemben_dolgozoknak_feddhetetleneknek_kell_lenniuk/

A Jobbik nevű párt ezzel nem ért egyet, mert számukra nem a közbiztonság a fontos, nem a törvényes rend, hanem egy társadalmat szétziláló akár katonai erőszakszervezet, ami politikai, etnikai, világnézeti alapokon kész embereket akár megölni is, ha ezt parancsolják nekik.
Szegény lelkek, nem tudják mi van ennek az útnak a végén,............. a külső sötétség, ahol fogcsikorgatás és vígasztalhatatlan sírás van.
Az Úr mentsen meg sok magyar fiatalt és időset ettől a pusztulástól, pusztítástól!

Én csak azt nem értem, hogy mit keres itt B. Zoltán olimpikon akinek a megtérést a 90-es években csodálattal hallgattuk kazettán.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 29., kedd 05:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
viewtopic.php?f=19&t=119&p=52997&#p52997

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség