Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 09:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
Kavicspali álláspontja közel áll hozzám a jobbos/ballos kérdésben.
Nekem van egy barátnőm, aki 1-2 éve tért meg, szereti Istent, látni a gyümölcsöket, a gondolkodásátformálódást az életében, de! még mindig az MSZP-t tartja "jobbnak", mint a jobboldali Fideszt.

Kedves Boglárka!
Kavicspali valóban egy semleges álláspontot fogalmazott meg keresztény szempontból a politika irányába, de te nem.
Számodra meglepő ha valaki hívő létére baloldali és azt veszed természetesnek, hogy egy hívő az jobboldali Fideszes. A balosság pedig egy tolerálható/andó hiba. Pedig egyáltalán nem magától értetődő, természetes, hogy a keresztény = jobboldali. A keresztény mérce az abszolut, a politikai világnézetek értéke viszont relatív. A biblia szerinti jó és rossz minden helyzetben az ami, de egy társadalomnak a jómegoldás időről időre változhat. Van időszek mikor jobboldali válaszokat kell adni a problémákra, van amikor a baloldali megoldás a jó. A szélsőségeket most kizártam, az mindig rossz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 10:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Ex,

abban értettem egyet Kavics Palival, hogy nem kérdőjelezem meg valakinek a keresztyénségét attól függően, hogy a jobb v. a baloldali pártot látja jobbnak.
A magam részéről, ha az MSZP-t és a Fideszt hasonlítom össze, utóbbit látom "jobbnak" - ennyiben valóban nem vagyok semleges. (Az igazság kedvéért hozzáteszem, hogy a Fidesz képviselőit sem tartom vmiféle gáncs nélküli lovagoknak, ott is vannak helytelen indítékok stb.)

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 11:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
A magam részéről, ha az MSZP-t és a Fideszt hasonlítom össze, utóbbit látom "jobbnak" - ennyiben valóban nem vagyok semleges..... B.

Ezzel semmi baj nincs. Az én érzékeny fülemet az ütötte csak meg, mintha a kereszténység és a jobboldaliság természetes azonosság lenne.
Egyébként aki így gondolkodik, valamennyire érthető a mi kis jelekori történelmünket nézve, de messze nem biztos, hogy ami töténik az jó is, helyes is, igaz(i) is.
:* :) Ezt Kamillától tanultam.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 13:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Boglárka írta:
Kedves Ex,

abban értettem egyet Kavics Palival, hogy nem kérdőjelezem meg valakinek a keresztyénségét attól függően, hogy a jobb v. a baloldali pártot látja jobbnak.
A magam részéről, ha az MSZP-t és a Fideszt hasonlítom össze, utóbbit látom "jobbnak" - ennyiben valóban nem vagyok semleges. (Az igazság kedvéért hozzáteszem, hogy a Fidesz képviselőit sem tartom vmiféle gáncs nélküli lovagoknak, ott is vannak helytelen indítékok stb.)

B.


Bocs a kérdésért melyik Fideszt értsem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 09:05 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Istennek legyen hála az Ő – velünk megértetett – békességéért .
Olyan jó, hogy Ő nem úgy adja, ahogyan a világ, vagy a pártok teszik ezt.
Nagyon örülök annak, hogy a fórum találkozó óta, más hangnemben tudunk egymás hozzászólásaira reagálni a politikai kérdésekben isi
Teljesen ráhagyhatjuk életünket, mert tudjuk, hogy bármi is történjék velünk rövid vagy hosszú távon, minden a javunkra van.
. Saját véleményünknek hátrébb kell szorulnia, hogy teret engedjünk Urunknak életünk ezen a területén is. Természetesen lehet véleményünk, állhat egyik vagy másik párt közelebb hozzánk, de mindenesetben ezt, az Istenben való odaszánt életnek kell megelőznie.
Szeretettel,
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 18:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Én arra vagyok kíváncsi, hogy mit mondatok a gyülis testvéreiteknek a baloldali hívőről. Mondjuk ott ül a hátsó sorban egy baloldali hívő. Te meg azt mondod a barátodnak, hogy vigyázz ha barátkozol ezzel, vagy lányodnak hogy vigyázz ha udvarolni kezd! Előbb térítsd meg a jobboldalisághoz, aztán ismerkedj vele, addig eretnek, káros ember, haszontalan... na jó esetleg üdvözülhet, de addig is közösítsétek ki magatok közül.
Vagy hogy van ez? :)

Nemrég szembesültem azzal, hogy ahova járok gyüli ott majdnem mindenki jobbos. Gondolom esélyem sincs így már a lányoknál, vagy barátkozás esetén... Valamin együtt dolgozni (pl. régóta együttest szeretnék csinálni vagy filmezni) pedig eleve lehetetlen, hiszen én vagyok a baloldali hívő...

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 20:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Endi, és te el tudsz fogadni egy jobbos gondolkodású lányt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Endi, és te el tudsz fogadni egy jobbos gondolkodású lányt?


Mondjuk egy MIÉP-est, vagy Jobbost?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Én el tudok fogadni egy jobbos gondolkodású embert hívőnek, csupán az akadályozna a közelebbi kapcsolatban, hogy tapasztalataim szerint ő sose fog egy ilyen embert elfogadni...

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:26 
off:
A "sose" az egy olyan szó, amit érdemes ritkán használni, mert ezzel falakat építünk magunk köré és mások köré.

on:
Nekem már Ex a testvérem, pedig ő nem szavaz a Fideszre és az MDF-re.
Remélem most Ex nem fog megcáfolni, mert az beégés...
:-)

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
endi írta:
Én el tudok fogadni egy jobbos gondolkodású embert hívőnek, csupán az akadályozna a közelebbi kapcsolatban, hogy tapasztalataim szerint ő sose fog egy ilyen embert elfogadni...


Endi, nincs mese, akkor neked kell változtatni....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Bocs, de úgy nem lehet komolyabb kapcsolatot fenntartani, ha olyannak nézik az embert, amit ez a topic szépen bemutat, azaz hogy mit gondol a jobbos hívő a balos hívőről.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
De Endi, miért bíznád a bemutatást másra? majd szépen bemutatkozol,és lépésről lépésre meggyőződ, h. milyen is vagy valójában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 12., péntek 01:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 12., péntek 01:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség