Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 124  Következő
 

Re: Hírek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 08., csütörtök 18:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
OV is bűnös ember, ezt szívből mondom!
Vannak hibái és bűnei.

Számomra még is inkább pásztor lelkületű, mint sem béres.
És ez nekem reményt és hitet ad az ország jövőjére nézve.
Azt is tudom, hogy neked nem, de hát nem kell mindenben egynek lennünk...

Laci, tényleg nem tudom hova vezet az, hogy a két mérsékelt erőt egyfolytában lejáratjuk, kinek a malmára hajtjuk a vizet?
Szerinted?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 20., kedd 15:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem árt néha egy igazán jó hír, ami szerintem mindnkinek tetszik:

Idézet:
2011-09-20 16:03
Nem hagyta annyiban felesége kificamított bokáját a rozsnyói muzsikus

Esténként egy helyi lakos, Milan Capák önként kátyúzza Rozsnyó főutcájának járdáit, miután felesége kificamította a bokáját az egyik gödörben.

Milan Capák, a világot látott rozsnyói muzsikus éjszakánként dolgozik, a javításhoz szükséges anyagot önköltségén szerzi be – írja az Új Szó című pozsonyi napilap keddi számában.

A részben magyarok által lakott dél-szlovákiai városban régóta várat magára a töredezett járdák felújítása. Capák végül azért fogott hozzá önerőből a járdafoltozáshoz, mert a felesége egy kátyú miatt balesetet szenvedett. A bokaficam után pedig megígérte neki, hogy cselekedni fog – magyarázta Capák a lapnak.

Capák szeptember 13-án látott hozzá az első járdaszakasz kátyúinak eltüntetéséhez. A Korzár című szlovákiai napilapnak pedig azt nyilatkozta, hogy a rozsnyói városközpontban éktelenkedő gödrök egyikét három euróból (870 forint), háromnegyed óra alatt sikerült eltüntetnie. (lm)

MTI



http://www.hirtv.hu/szines/?article_hid=398938


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 30., péntek 06:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2917
Tartózkodási hely: Magyarország
Böjte Csaba írása aktuális kérdésekről:

http://mindennapi.hu/cikk/blogok/bojte- ... 09-29/7921


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 30., péntek 16:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Bekopizom a politika-gazdaság topikba, annyira aktuális.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 03., hétfő 15:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2917
Tartózkodási hely: Magyarország
Templom vagy börtön:

http://mindennapi.hu/cikk/eletmod/a-bun ... 09-25/7773


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 03., hétfő 16:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Azon csodálkozom, hogy egyetlen balliberális beírást sem találni a cikk után, amelyben tiltakoznak a kirekesztő gyakorlat miatt. Merthogy ugye rákényszerítik a bűnözőket a bűnözésnél is súlyosabb vallásos hitéletre...

Nem látok tiltakozást az állam és egyház úgymond "összefonódása" miatt sem.

Mi lesz így velünk, ha az internet Kertészei, Váserhelyi Máriái, TGM-jei már egy ilyen cikkre sem reagálnak?! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 03., hétfő 19:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Azon csodálkozom, hogy egyetlen balliberális beírást sem találni a cikk után, amelyben tiltakoznak a kirekesztő gyakorlat miatt. Merthogy ugye rákényszerítik a bűnözőket a bűnözésnél is súlyosabb vallásos hitéletre...

Nem látok tiltakozást az állam és egyház úgymond "összefonódása" miatt sem.

Mi lesz így velünk, ha az internet Kertészei, Váserhelyi Máriái, TGM-jei már egy ilyen cikkre sem reagálnak?! :)

Ne haragudj Rosta, de te hihetetlen tehetséggel tudod elkerülni a dolgok lényegét. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 04., kedd 10:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Azon csodálkozom, hogy egyetlen balliberális beírást sem találni a cikk után, amelyben tiltakoznak a kirekesztő gyakorlat miatt. Merthogy ugye rákényszerítik a bűnözőket a bűnözésnél is súlyosabb vallásos hitéletre...

Nem látok tiltakozást az állam és egyház úgymond "összefonódása" miatt sem.

Mi lesz így velünk, ha az internet Kertészei, Váserhelyi Máriái, TGM-jei már egy ilyen cikkre sem reagálnak?! :)

Ne haragudj Rosta, de te hihetetlen tehetséggel tudod elkerülni a dolgok lényegét. :)



Márminthogy?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 04., kedd 14:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Márminthogy?!

Ami igazán figyelemre méltó ebben a cikkben az az, hogy az amerikai társadalom mennyire távol áll az európai és a magyar társadalomtól. Ott ugyanis sokkal mélyebben és gyakorlati módon átszövi a táradalmat a hit, úgy, hogy a helyi hatóságok, nyilván tapasztalat alapján, teljesen komolyan gondolják, hogy az igehallgatás megváltoztathatja a bűnözésre hajlamos embereket.
Nálunk ilyet még a vallásos emberek sem gondolnának komolyan, nem hogy a világiak.
A másik, amire érdemes odafigyelni, az a helyi önkormányzat és hatóságok szabadsága és függetlensége az államtól. Ez egy helyi városi bíróság döntése, ami szintén elképzelhetetlen Európában és nálunk is.
Nekem tetszik.
Ott ha egy gyereket elkapnak drogozáson, akkor a bíró nem csak leírt törvények, hanem saját bölcsessége alapján, a helyzethez illő egyéni büntetést szabhat ki.
Pl látványos közmunka, vagy táblával a nyakában sétálhat két hétig a főutcán, hirdetve, hogy miért kapta a büntetést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 04., kedd 18:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sajnos nem vetted észre, hogy a hozzászólásomban nem az amerikai helyzetről írok, hanem a magyar helyzetről. Mégpedig a neoliberális idiótákról, akik a jöjjön el az ÉN országom után óbégatnak.

Szóval egy szót nem szóltam az amerikai helyzetről, hanem arról írok, hogy egyes konzervatív amerikai szokásoknak (melyeket jól ismerünk) ki kellene verni a honi neoliberális idiótáknál a biztosítékot.

Ezután azt hiszem okofogyott volt az okoska stílusú számonkérésed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 05., szerda 06:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Sajnos nem vetted észre, hogy a hozzászólásomban nem az amerikai helyzetről írok, hanem a magyar helyzetről. Mégpedig a neoliberális idiótákról, akik a jöjjön el az ÉN országom után óbégatnak.

Szóval egy szót nem szóltam az amerikai helyzetről, hanem arról írok, hogy egyes konzervatív amerikai szokásoknak (melyeket jól ismerünk) ki kellene verni a honi neoliberális idiótáknál a biztosítékot.

Ezután azt hiszem okofogyott volt az okoska stílusú számonkérésed.

:D :D
Erről írtam a másik topicban.
A "jöjjön el az én országom" nem neoliberális tan.
Szerintem nem is érted, hogy mi a neolib. Fel tudnál sorolni neolib idiótaságot?
Segítek, az egykulcsos adó egy neolib tétel. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 05., szerda 10:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Magyarázhatod a dolgot, a magyar neolib társulatnak, amelynek önmeghatározása, hogy neoliberálisok, a "jöjjön el az ÉN országom" jelszó volt a választási jelszava. Ezek az egyén szabadságát tartják a legfontosabbnak egészen a szabadosságig, sőt azon túl a "megélhetési bűnözésig", valamint az individum szentségét mindenekfelett. A gazdasági kérdések csak addig érdekesek számukra, ameddig ők megtömhetik a zsebüket. Ennyit az egykulcsos adózás kérdéséről. :|

Mellesleg ezt a főleg szdsz-es társulatot támogattátok a hgy-ben teljes mellszélességgel egészen addig, amíg a levegő teljesen elfogyottt körülöttük. Egészen gusztustalan módon nyújtottatok a számukra médiafelületet. Számos újságírónak, magát neoliberálisnak nevező személyiségnek ma is nyújtjátok az ATV-n felületet. Kirívó, hogy a Kuncze például ma is műsorvezetőként produkálja magát. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 10., hétfő 05:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2917
Tartózkodási hely: Magyarország
Beteg Európa:

http://www.origo.hu/itthon/20111009-kut ... ossal.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 10., hétfő 18:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hát nem tudom. Szerintem régen is voltak lelki problémák. Emlékszem, hogy gyerekkoromban nem részletezték, hogy az ezernyi lelki betegségnek melyik fajtájában szenved valaki, hanem csak azt mondta, hogy az ideggel van bajom. Egyszerűen nem volt megszokott, hogy szétrészletezze az ember a panaszkodását. Az valahogy szégyen lett volna. Ha egész éjjel nem tudott is aludni valami lelki görcs, élethelyzet niatt, nem panaszkodtak az emberek. Szerencse volt, ha a feleség észrevette és segített. Ma meg tele a padlás a panaszkodással.

Az is igaz, hogy régen az emberek 90 %-a otthon dolgozott a házában, a földeken. Ha elvégezte a munkáját, felnevelte a gyereket, akkor a kutya sem szólt hozzá, ha volt egy kis lelki defektje is. Legfeljebb elnevezték Kacska Kovácsnak, de a kutya sem bántotta. Ma meg az embereknek ebben a precíz fogaskerék rendszerben működő társadalomban meg kell felelni számtalan élethelyzetben és számtalan minőségben. Mindenki figyeli amásikat, hogy az éppen adott helyzeteket sikerül-e megoldania. Ha van valami defekt, az kézenfekvő. Magyarul az a szorongás, amit 100 évvel ezelőtt talán észre sem vettek az emberen az most betegségként jelentkezik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 18., kedd 15:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2917
Tartózkodási hely: Magyarország
Börtönlelkészi szolgálat ma hazánkban:

http://mindennapi.hu/cikk/tarsadalom/he ... 10-18/8636


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség