Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 16:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
endi írta:
Én arra vagyok kíváncsi, hogy mit mondatok a gyülis testvéreiteknek a baloldali hívőről. Mondjuk ott ül a hátsó sorban egy baloldali hívő. Te meg azt mondod a barátodnak, hogy vigyázz ha barátkozol ezzel, vagy lányodnak hogy vigyázz ha udvarolni kezd! Előbb térítsd meg a jobboldalisághoz, aztán ismerkedj vele, addig eretnek, káros ember, haszontalan... na jó esetleg üdvözülhet, de addig is közösítsétek ki magatok közül.
Vagy hogy van ez? :)

Nemrég szembesültem azzal, hogy ahova járok gyüli ott majdnem mindenki jobbos. Gondolom esélyem sincs így már a lányoknál, vagy barátkozás esetén... Valamin együtt dolgozni (pl. régóta együttest szeretnék csinálni vagy filmezni) pedig eleve lehetetlen, hiszen én vagyok a baloldali hívő...


Szia Endi!
Részben igazad van, sajnos van ilyen.
Én csak arról tudok bizonyságot tenni, hogy jelenleg egy általad baloldalinak nevezett testvért hozott elém az Úr, és mint másképpen gondolkozó, az elfogadás művészetére tanít rajta keresztül.
Hálás vagyok neki, mert sokat formál, csíszól engen is.
Engedj te is ennek a csíszólásnak!
Szeretettel,
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 00:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Ebben a topicban elég viharos körülmények közt távoztam. Azóta igyekeztem átgondolni a dolgokat és úgy gondolom, hogy itt kell visszatérnem is. Hiszen hiányzik a társaságotok és többeknek mgigértem, hogy nem végleges a távozásom.
Először is örülök neki, hogy Endi mégiscsak visszatért, még ehhez a témához is. Sajnálom, hogy megbántottam, meg is követem őt azért, elnézst kérek. Nem állt ugyanis szándékomban és meggyőződésem, hogy mind ő, mind Admin félreértette, amit írtam.
Nem akarok sebeket szaggatni, éppen ellenkezőleg, tisztázni szeretném a keményen hangzó hasonlatot.
A baloldali hívő kifejezés számomra alig értelmezhető. Ha valaki MSZP szavazó egyébként nem értem, hogy miért gondolja magát baloldalinak, ugyanis az MSZP politikájában én semmi baloldali jelleget nem látok.
Ez a kisebb probléma. A nagyobb a baloldali eszmékkel van:
1. A light-os szocdemek múltja ugyanis nemcsak egyszerűen összefonódott a forradalmi marxistákéval, hanem az első 50 évük közös volt.
2. Az európai baloldal még egy évtizeddel a háború után is szimpatizált Sztálinnal és a Szovjetunióval. A mai meghatározó politikusok múltja sem foltmentes. J. Fisher pl. jó kapcsolatot ápolt az egyik "leghatékonyab" terrorszervezettel (RAF), vagy ott van a zöld frakcióvezető, aki 68-as zavargásokban vett részt, aztán pedagógus korából pedifil kalandokról emlékezik saját önéletírásában.
3. A régi és a közeli múlttal kapcsolatos problémáktól van egy még zűrösebb dolog. A baloldali ideológiákban egy közös elem van: a megtermelt materiális javakat újra el kell osztani. A társadalom problémáit szerintük az anyagi javak igazságos elosztásval lehet megoldani. No ez a vegytiszta ateizmus. Ugyanis az ember gondjaira az egyedüli megoldást Krisztus jelenti. A problémák megoldásának szellemi útja van elsősorban, minden más csak másodlagos lehet. A balodali ideológiák semmivel sem tartalmaznak több értéket, mint a Szentírás szeretetre, szolidaritásra vonatkozó parncsai. Jobb esetben ugyanazt állítják a balosok is, persze az egészből Istent és a kegyelmét hagyják ki. Ezért a baloldali hívő olyan, mint az ateista hívő. Ha valaki hívő, akkor nem hiheti, hogy az ember problémáit az anyagi javakhoz hozzájutás oldja meg. Ez olyan súlyú szellemtelenség, mint egy hívőnek azt mondani, hogy nem is olyan nagy baj a főúvonal mellett retikült lóbálva sétálgatni.
Én ebben és kizárólag ebben az értelemben használtm a hasonlatot. Endi és Admin ezzel ellentétes értelmezését szelíden, de határozottan visszautasítom. A baloldaliság, mint jelenség bírálata nem keverhető össze a személyek bírálatával.
Bízom benne, hogy sikerült érthetőnek lennem és sikerült oldani azt a feszültséget, amit szándékomon kívül keltettem.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 06:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Kuruc örülök neki, hogy itt vagy, és annak még jobban, hogy foglakoztat Isten országának és igazságának keresése. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 08:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Kuruc!

A te érkezésedben mindig van valami rendkívüli, köszönöm, h. most is megszerezted ezt az érzést . Nagyon-nagyon örülök neked, úgy, mint a ki kiérdemelhetetlen kegyelemnek.írj sokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 08:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Ha valaki MSZP szavazó egyébként nem értem, hogy miért gondolja magát baloldalinak, ugyanis az MSZP politikájában én semmi baloldali jelleget nem látok.

Szerintem Endi is csak annyira baloldali, hogy MSZP-re, vagy balra szavazott. Elvileg nem hiszem hogy az.
Sajnos az MSZP politikájában van annyi baloldaliság, hogy a megtenni szükséges lépéseket felhígítsa és így rontsa azok hatásosságát.

Idézet:
A baloldali hívő kifejezés számomra alig értelmezhető.

Fenti értelemben igenis értelmezhető. Ráadásul az ateizmus nem elvi alapja a baloldali gondolkodásnak. Az igaz, hogy közel vannak és összegereblyézhető.

Idézet:
A nagyobb a baloldali eszmékkel van:

Nézd, baloldali eszmék vannak az tény. A nagyobb baj hogy pl. az ide írogató magukat kereszténynek és jobboldalinak valló emberek, valójában a gyakorlatban baloldali eszméket vallanak, csak mozgalmi szinten jobboldaliak eszmeileg nem. Attól tartják magukat jobboldalinak, hogy hivők és a történelmi egyházakat támogatják(nem személyesen, hanem állam által).
Az őszi politikai vitában kiderült, hogy mindenki valójában a gondoskodó állam lebontása ellen protestál, az egyéni felelősség, helyett mindenben az állami felelősségről beszél. A FIDESZ-t támogatja, ami egy az egyben kádárista balos elveket hirdet, antikapitalista, etatista.
A felsorolt neokonzervatív, jobbos elveimmel egyáltalán nem arattam sikert. Tőlem jobboldalibb itt nem szólalt meg (ha valakiről megfeledkeztem, akkor boccs).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 22:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Elnézést Ex!
Az ebédszünetembe napközben csak az eleve elrendelésről írtak fértek bele.
Azt írtad, hogy a baloldalnak nem elvi alapja az ateizmus. Ezzel nem értek egyet. A baloldal szellemtörténeti gyökere az ateizmus (ráadásul az elég sötét feauerbach-i változat). Egyébként ha nagyon megértő vagyok a baloldali eszmék iránt és kedveskedőbe átmegyek, akkor annyit tudok differenciálni, hogy a baloldali gondolkodás a gyakorlatban szinte teljesen átfedésben van az ateizmussal. Elméleti alapja pedig a materializmus. Az, hogy az elosztott és hozzáférhető javak határozzák meg az ember létét. Persze lehet, hogy hiányosak az ismereteim. Ha tudsz olyan szocdem nyilatkozatról, vagy dokumentumról, ami azt írja, hogy a szellem az elsődleges és az igazságos társadalom felé a legfontosabb lépés az emberek lelkében zajlik, akkor rögtön szólj.
A magyar pártok tiszta eszméket nem igazán képviselnek. Az etatizmusra pedig lehetne szép példákat hozni a másik oldalról. Most öt év idétlenkedéssel ők k..ták el, nekik kell ezért fogyókúrára fogni az államot, de meglepődnék ha emögött elvi elkötelezettséget vélnél felfedezni.
Az elveid tényleg valódi neokon elvek. A pontjaidhoz írnék néhány kommentet, ha rájuk találok.
Most már tapasztaltam saját bőrömön, hogy a politika mennyire képes szembefordítani embereket. Megpróbálok más témákban is jelenlenni, még akkor is, ha komolyabb lelkibb témákban nem szerencsés az, hogy gyakran nem érek rá.

Kedves Erika!
Nagyon köszönöm a szavaid, bele is pirultam. :oops: [/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Kuruc!
Hogy a baloldal etatista az természetes, hiszen egyik alpelve az olyan szolidaritás, ami azt mondja, hogy a gazdagság az eleve valami rosszból származik(kizsákmányolás), tehát a szegény, az eleve ezért jobb és jár neki, hogy a gazdagoktól elvegyük és osztogassunk a szegények felé.
Ez persze csak etatista alpon történhet.
A nagyobb baj az, hogy jobboldal is etetista és 16 éve ők se nyomatták az embereknek a saját felelősségről szóló elveket, hanem azt, hogy a "ti boldogságotokat a mi hatalomba kerülésünk adja".
A jobboldal tök balos eszméket programokat hirdet és bolsevik módszereket alkalmaz.
Tudob mit? Elfogadom, hogy az ateizmus hozzátartozik a baloldalhoz.
Kérdésem, hogy a magukatt keresztény jobbonak mondóknak, akkor mi köze a balos programokhoz, megoldásokhoz, a javak elosztásához stb.?
:) üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 19:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erika írta:
Szia Kuruc!

A te érkezésedben mindig van valami rendkívüli, köszönöm, h. most is megszerezted ezt az érzést . Nagyon-nagyon örülök neked, úgy, mint a ki kiérdemelhetetlen kegyelemnek.írj sokat!


Minden hiábavalóan kimondott szóért számot kell adnunk egyszer.
Azért is, ha a semmivel össze nem hasonlítható, felbecsülhetetlen kegyelmet (mely az üdvösségünk záloga) egy síkon kezeljük egy emberi lénynek való örömünkkel, legyen az bár a világon a legfontosabb is számunkra... :oops:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 21:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Figyelő, erre inkább nem mondok semmit- a múltkor hallgatást ajánlottál, megfogadom a tanácsodat/akkor lehet,h. nem fogsz keresztben lenyelni/


:shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22., hétfő 23:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Erika és Figyelő!
Remélem nem fogtok morogni és nehztelni egymásra. Nekem meg sem forult a fejemben "komoly" értelmezése annak, amit Erika írt. Már a gyakorító forma miatt sem (ki ki). Váratlan meglepetés, szeintem Erika és én is egyaránt így értettük. Mindazonáltal jogos a 2 pont Figyelőnek. Annél is inkább, mert még Ex sem volt ilyen éber.

Kedves Ex!
Az etatizmus valamennyire átszövi mindegyik modern demokráciát. A skandináv államok gazdasága telejsít a legjobban Európában és ott veti ki a legtöbb adót az állam és vállalja fel a legtöbb feladatot. A jóléti államot egyébként a német kereszténydemoraták találták ki (akikről Te is jókat írtál, nem véletlenül). Most az EU egyenrangú partnere akar lenni az USÁ-nak, Kínának, Japánnak, ezért kidobál minden koloncot a léghajóból, hogy az emelkedjen. Szerintem az állami gondoskodás nem ördögtől való, annak a helyes célját és mértékét kell megtalálni.
Tudod mit? Igazad van. A mai magyar jobboldal részben etatista, de ami ettől problémásabb: populista húrokat penget (pl. nyilatkozat arról, hogy a Fidez egy plebejus párt). De ne hidd, hogy a másik oldalt a józan meggyőződés motiválta, hanem az, hogy zsákutcába kerültek.

Én pedig priviben kérdezek valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Annél is inkább, mert még Ex sem volt ilyen éber.

Tényleg nem voltam elég éber. :)

Idézet:
De ne hidd, hogy a másik oldalt a józan meggyőződés motiválta, hanem az, hogy zsákutcába kerültek.

Az ne várd, hogy megvédjem őket. Amit most tenniük kell az a természetüktől idegen, ezért megy ilyen langyosan, hígítva. Kényszerpályán, de legalább próbálkoznak. Akinek viszont ez lenne a feladata, az meg keresztbe fekszik mindennek és elég ostoba módon még a saját érdekeit sem ismeri fel.
Például ha nem feküdtek volna keresztbe a régiósításnak, most minden régióban ők lennének helyzetben a régiónak szánt EU-s pénzek felett. E helyett a bénakacsa megyékben ott ülnek "nyertesen", míg kormánykinevezett bizottságok osztják a pénzt. (vulgárisan ez a helyzet)

Idézet:
Én pedig priviben kérdezek valamit.

Várom a kérdésed, de eddig még nem jött semmi.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 08:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Most látom, hogy ez itt off volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
offnak off, viszont teljesen érdekes (ezt a régió-megye dolgot még nem is gondoltam ÍGY át, de teljesen jogos!!!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25., csütörtök 00:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Na milyen népszerű a topicom. :)

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 21:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Dezi, miféle csiszolódásnak engedjek? Én elfogadom a jobboldali embert hívőnek, észrevételeim szerint fordítva szoktak gondok lenni. Persze a duma az meg hogy "persze, elfogadunk" stb.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség