Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 124  Következő
 

Re: Hírek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 24., kedd 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Foci és futball akadémia:
A foci akkor fog változni, amikor már nem a PÉNZ van a középpontban és mellékesen "szakkör jelleggel" rúgjuk a labdát.
Orbán Viktornak a Puskás Akadémia és a felcsúti stadion építés személyes kérdés, egy olyan beruházás, amiben jelentősen benne van a személye, a személyes igénye.


Politikai keresztyénség, konzervatív kormány:
A konzervatizmus mindig együtt jár a nemzeti öntudat erősödésével. Aki ezt nem tudja, az politikailag analfabéta.
A nemzeti öntudat hála az Úrnak erősödik Magyarországon. Nagy pusztítása a liberális gondolkodásnak a családok és a nemzet értékének inflálódása. A nemzeteket az Úr alkotta, Ő hozta létre és az Ő gondolata a nemzethez való tartozás. Természetesen prioritásban előbb van az Isten Országa állampolgársága, de elutasítom a nemzeteket összegyúró emberi törekvéseket, amiknek a gyökere vagy a pénz szeretete, vagy a világi hatalom centralizálása. Ezért elutasítom a liberális gondolkodást, mert szörnyen mérgező és káros ezen a területen is.

Az állam anyagi támogatása az egyházaknak (a kis egyházak is rajthoz állnak az 1%-ért, látva az óriásplakátos marketing aktivitásukat) olyan területet nyit, mint a focinál. Bűnözők és tolvajok is letelepednek a kiosztott pénz mellé. A legrosszabb ebben, amit a napokban olvastunk a kalauz szerint:

Mikeás 3.8.-12. Én ellenben megteljesedem az Úr lelkének erejével, és ítélettel és hatalommal, hogy hirdessem Jákóbnak az ő vétkét, és Izráelnek az ő bűnét. Halljátok ezt, kérlek, Jákób házának fejei és Izráel házának vezérei! a kik útáljátok az ítéletet, és minden igazságot elcsavartok; A kik vérrel építitek a Siont, és Jeruzsálemet hamissággal! Kiknek fejedelmei ajándékért ítélnek, és papjaik jutalomért tanítanak, és prófétáik pénzért jövendölnek, és mégis az Úrra támaszkodnak, mondván: Avagy nincsen-é közöttünk az Úr?! Nem következik mi reánk veszedelem! Azért ti miattatok mezővé szántatik a Sion, és kőhalommá lesz Jeruzsálem, a templom hegye pedig erdős hegygyé.


A világban legalább nem emlegetik az Úr nevét! :-( És ez a kis közösségekben is jelen lehet! A PÉNZ és a KÉNYELEM szeretete, imádata.

Fabiny püspök is használja az állam által kiutalt pénzeket. A kérdés, hogy fel lép-e olyan dolgok ellen, amikor ez a pénz nem Isten dicsőségére kerül elköltésre, hogy A FELEKEZETÉN BELÜL VAN-E ILYEN BÁTORSÁGA megítélni a bűnt? Ha igen, akkor üldöztetéseket kell majd elszenvednie püspökként is, de akkor fog az Úr útján járni.

Politizálhat egy keresztyén? Lehet-e lelkészből politikus?
Lelkészből ne legyen politikus, mert nem erre hívta el az Úr, ugyan akkor egy politikus lehet keresztyén, Krisztust követő és kereső élet. Idézhet a Bibliából, ha az Úr erre indítja, miért kellene elhallgatni az Igét, miközben a világ "bölcsességei" szabadon áramolnak. Arra kell oda figyelni, hogy a munkáját becsületesen végezze, ne az Igével takarózzon, ha rossz dolgot tett, vagy tesz. A lelkészeknek a politikusok mellett kell állniuk, mint a prófétáknak a királyok mellett. Igaz Igét hirdetve, hogy a politikus ne szálljon el és legyen ereje a gonosz ellen hadakozni.

Az MSZP kritikája hamar le lett állítva, pedig fontos kérdés. A jelenlegi bűne ennek a pártnak, hogy nem vállalja magát. Hogy oda dörgölőzik a liberális kisebbséghez pár százalék szavazatért.
Annak örülök, hogy Mesterházy Attila most próbál ennek ellent állni, de látni kell, hogy mit kap ezért ettől a gonosz gondolkodású emberektől. Milyen lejáratás folyik ellene a hatalmat eddig megszokott liberális vezetőktől.

Beteg egyház:
A bűn a betegség, az egyházban megtűrt, elviselt, hétköznapivá vállt mocsok és szenny, az ez ellen való harc hiánya. A pénz imádata, a korrupció, a paráznaság, részegség, a kényelem szeretet, a tiszta Ige elvetése. Az egyház így egy fajta kulturális intézménnyé korcsosul, aminek semmi köze ahhoz, amire JÉZUS KRISZTUS létrehozta.
Ha az egyházi vezetők (kis gyülekezetekben is) megtérnének sok és sok fajta bűneikből, ha gyakran tartanának bűnbánatot és élnének át Jézustól adott szabadításokat, akkor erős lenne az egyház, akkor betöltené küldetését, még akkor is, ha ez szenvedéseken átvezető út. És milyen sokan vannak, akik ezt élik az egyházon belül, ők erősek és ők egészségesek.

Aki nem veszi figyelembe azt a sok-sok Igét, ami a szenvedésről szól és nem látja magát Krisztust mint szenvedőt, nem látja hogy pl. Pál apostol mennyi szenvedésen át építette az Isten Országát, az még a maga igazsága körül létezik, és nincs bent az Ő Országában. A szenvedés elvetése a "nem eshet meg ez veled Uram" péteri kijelentése.

És aki nem tud szenvedést vállalni Jézus Krisztusért, az sose fog másokon igazán segíteni, az nem fog egyetlen lelket sem az üdvösségre vezetni, gyümölcstelen és halott a hite még akkor is, ha írástudó, vagy farizeus.
Ez a kereszt igazsága, Isten ereje/szeretete a kereszten kiszenvedett Messiáson keresztül áradt bele ebbe a világba, ott a forrása az üdvösségnek, ami a zsidók számára botránkozás, a görögök számára bolondság, de akik megtartatunk, azoknak Istennek ereje. Ezen keresztül lehet csak megdicsőülni, aki másként akar, szükség szerűen elveszik.

Ami fontos, hogy hiába beteg az egyház, az üdvösség története nem fog megállni, azt semmi és senki nem tudja megölni, annak végét vetni. Heródes sok pici csecsemőt kinyírhatott, szörnyű tetteket indított el a maga önzése, féltékenysége, hatalmi törekvése, DE Isten Országát képtelen volt leállítani, mert azt az ÚR őrzi, Vele szemben pedig nincs emberi bűn, ami erősebb lenne.

Luther és az antiszemitizmus:
Luther is ember volt, bűnös és naponként vétkező. Az a kijelentés, amit írt "gyújtsátok fel a zsinagógákat" teljes mértékben elutasításra való, hazug gondolat a bűn és a Sátán elleni harcban.
Ugyan akkor a gonosz támadásaiban az ember sajnos néha tesz, mond és gondol dolgokat, amik emberiek, emberi megoldásokra bátorítók.
Nekem is napi imáim kezdődnek ezzel, hogy az Úr mutassa meg, miben vétettem ma és mit kell megbánnom Előtte.

Igazság és ítélet:
(ez nincs benne a cikkben)
Emberileg két féle ítélet létezik az egyik a jog (ami most pl. megbukott a Kúria döntése kapcsán, ők maguk ismerték el, hogy a jog ehhez kevés) a másik pedig a fegyverek által szolgáltatott. Mind a kettő tökéletlen, azaz jogilag is nyerhetnek felmentést bűnös emberek és megbüntethetnek ártatlanokat. A fegyverek igazság szolgáltatásában is menekülhetnek meg gonosz lelkek és pusztulhatnak el ártatlan családok.
Isten szerint két tökéletes ítélet létezik. Az egyik a kárhozat ítélete, ami az Istentelen és gonosz életén is megdicsőül, igazságot szolgáltat (fáraó élete) a másik a Krisztusban nyújtott kegyelem, a bűnösöket megmentő és felmentő ítélet.

Boldog emlékezést Isten Fiának e világba érkezéséről:
http://www.youtube.com/watch?v=rGtUS4As ... video_user

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2013. dec. 25., szerda 10:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 25., szerda 10:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Péter!
Olyan távol vannak egymástól világnézeteink, amit írásban nem, legfeljebb szóban lehetne megbeszélni.

"Mára a marxista populizmus helyett a posztmodern neopopulizmus lépett elő a silány agyakat megmozgató legfontosabb giccsforrássá. Kétségtelenül az egyik legfontosabb apostola ennek a magyar versenyző, Orbán Viktor, aki a sorban 94.523-dikként először feltalálta az antiliberalizmus és a Nyugat-ellenesség spanyolviaszát, majd kiöntötte ezzel a peches magyarok fülét és a szemgödreit, úgyhogy azok már se nem látnak, se nem hallanak, legföljebb ha a jó erős kolompszót, végül pedig a süket és vak magyarokat a saját házaikban fosztja ki -- és miért lehet ez? Mert hogy-hogy nem, azzal párhuzamosan, hogy a rezsim elkezdett beszélni a kötelességekről, eltűnt az érzékenysége a jogok iránt. (Jééé!!) Mivel a magyarok sajnálatosan a jogtudatosságnak viszonylag alacsony szintjén állnak, a kormányzatnak nem is kellett sokat brusztolnia azért, hogy feladják a létező kicsiny igényüket is a polgári jogaik védelmére."
http://hafr.blog.hu/2013/12/25/elobb_a_ ... kotelesseg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 25., szerda 10:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Laci!

Más úton járunk mi ketten, ez biztos!

A jelenlegi politikai vezetés gátat szab a szabad piac szereplői előtt, korlátokat állít fel a profit maximalizására törekvő vállalatoknak. Ami JÓ és egy konzervatív párttól elvárható!

Orbán Viktor vezette Fidesz koránt sem hibátlan, bűntelen. Tele van emberi nyomorúsággal, szennyel.
Ugyan akkor az általad említett két fő bűn - nemzeti öntudat, szociális érzékenység - az ERÉNYE ennek a politikai vezetésnek.

A nemzeti öntudat nagyon fontos egy közösség életében. Tudnom kell, hogy melyik Isten által rendelt nép gyermekeként élhetek, kik közé küldött első renden az Úr szolgálatra. (ahogyan első rendű szolgálati területem a családom)

A szociális érzékenység abban mutatkozik meg, hogy azoktól szed be jelentős összegeket, akik magas anyagi és hatalmi bázissal rendelkeznek (bankok, multik). Ez természetesen nem tetszik ezeknek az embereknek, de számomra ez sokadik szempont, nem igazán érdekel ezen emberek "nyomora". Látva gazdagságukat, élet körülményeiket és látva azon emberek életét, akik 100-200 e Ft-ból élnek.
Ha ez populizmus, akkor nem bánom, ha ezt a bélyeget rám nyomja egy akárki.

majd kiöntötte ezzel a peches magyarok fülét és a szemgödreit, úgyhogy azok már se nem látnak, se nem hallanak, legföljebb ha a jó erős kolompszót, végül pedig a süket és vak magyarokat a saját házaikban fosztja ki -- és miért lehet ez?


Miért lehet ez?
Mert nem elég egy liberális bankárnak pl. hogy 8 millió Ft-ra valaki 12 millió Ft-ot fizessen vissza. Ezért kitalálta, hogy egy Istenhez hű lelkész által indított megújulásban megtisztult nép (Svájc) nevét használva, mint marketing eszközt használja egy olyan hitel konstrukció kidolgozására, amibe óriási kockázatot csomagolt, amit egyedül az vállalt, aki erről semmit sem tudott, sőt a "svájci" jelzővel ez még el is volt takarva!
Ez ördögi, sátáni tett és akik ezek mögött állnak, azoknak semmilyen ideológiai eszményét nem fogom követni és elfogadni. A kirablás, a mások házának, lakásának ilyen módon való eltulajdonítása pont azokra jellemző, akik ilyen cikkeket fogalmaznak meg.

Az idézett cikked írójával messzemenőkig nem értek egyet.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 25., szerda 12:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
Kedves Laci!
A jelenlegi politikai vezetés gátat szab a szabad piac szereplői előtt, korlátokat állít fel a profit maximalizására törekvő vállalatoknak. Ami JÓ és egy konzervatív párttól elvárható!

Igen, gátat szab, de kérdés, hogy miért. Hogy maga garázdálkodhasson szabadon és a csókosok, a piac törvényeit kiiktatva. EZ JÓ? Ez várható el?
http://www.kielegyenafold.hu/a/megismer ... t-c12.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 25., szerda 17:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Isten szerint két tökéletes ítélet létezik. Az egyik a kárhozat ítélete, ami az Istentelen és gonosz életén is megdicsőül, igazságot szolgáltat (fáraó élete) a másik a Krisztusban nyújtott kegyelem, a bűnösöket megmentő és felmentő ítélet.


Nem két Isten van, egy bosszúálló és egy szerető, hanem egy, aki a Szeretet, aki a kárhozatból (amiben élnek), kifelé vonzza az embereket, nem befelé taszítja oda őket. Isten nem személyválogató - mindenkit az engedetlenség alá rekesztett, hogy mindenkin könyörüljön. Nem kétféle Isten van: egy, aki megmenti a bűnöst, és egy másik, aki kárhozatba ejti (vagy ott hagyja, végülis mindegy – csak a teológusok szeretik a szőrszálat hasogatni emiatt). Mindenki bűnös, nincs egyetlen igaz ember sem. Ki meri azt mondani, hogy az egyik bűnös kárhozatával ugyanúgy megdicsőül Isten, ahogy a másik bűnösnek juttatott kegyelemmel? Hol van itt Isten igazsága? Komolyan kérdezem: hol van Isten igazsága, ha megteremti az embert akarata ellenére, és hagyja pokolra menni örökre, hiszen magától az a szerencsétlen nem tud kivergődni a pocsolyából? Ez az a szerető Isten, akiben hinni lehet, rábízni az életünket, imádni?
A szerető Isten nem ilyen. Nem olyan, aki elkészítette a szabadulást a Fiában, és némelyeket hitre segít benne, másokat meg hagy elveszni, hanem olyan, aki aktívan küzd a megváltás művén túl is minden ember – köztük a legaljasabb – hitre jutásáért. Isten az, aki megigazítja az istentelent. Félelemből, a közelítő kárhozattól való félelemből milyen megtérés következik? A szerető Isten vajon örül-e az ilyen megtérésnek? A földi apák – akik igazán szeretnek – örülnek-e, ha a gyerekeik félelemből teszik, ami kedves nekik? Nem olyan Istent kéne prédikálni, aki mindenben együtt szenved a teremtményeivel? Nem ez az evangélium? Isten szó szerint lehetetlenné tette számunkra az ítélkezést (Róm 3, 19: tudjuk pedig, hogy a mit a törvény mond, azoknak mondja, akik a törvény alatt vannak; hogy minden száj bedugassék, és az egész világ Isten ítélete alá essék), mi mégis az ítéletet prédikáljuk.
Ha Jézus Krisztus tegnap és ma és mindörökké ugyanaz, akkor hogy lehet, hogy ma még imádkozik azokért, akik keresztre feszítették, holnap meg visszajön, hogy a mindenható Isten haragjának borsajtóját tapossa? Hogy tudod ezt megválaszolni? Ma még azt kéri tőlünk, hogy szeressük ellenségeinket, holnap meg örök kárhozatba löki azokat, akik az ő ellenségei? Nem inkább az az igazság, hogy Isten szeretete annyira ellenállhatatlan, hogy előbb-utóbb mindeneket magához vonz? ”…ha én felemeltetem e földről, mindeneket magamhoz vonzok." (János 12,32 – elég érthető beszéd, maga Jézus mondja). Nem lehet, hogy Isten békéltető szolgálata felénk éppen abban teljesedik ki, hogy eljuttat végül arra a krisztusi lelkületre, hogy nem akarjuk immár az ellenségeinket a kárhozatban látni? Mint ahogy meggyőződésem, hogy Isten nemhogy nem dicsőül meg a kárhozatban, hanem maga mondja, hogy nem kívánja a bűnös ember halálát, hanem azt akarja, hogy minden ember megtérjen, és az örök életre jusson. Ha Isten ezt akarja, meg is tudja cselekedni.
Van Jakab apostolnak egy egyszerre elkötelező és felszabadító mondata, amely intő példa lehet nekünk ítélkezéseinkben:
Jak 2. 12-13: „Úgy beszéljetek, és úgy cselekedjetek, mint akiket a szabadság törvénye ítél meg. Mert az ítélet irgalmatlan ahhoz, aki nem cselekedett irgalmasságot, az irgalmasság viszont diadalmaskodik az ítéleten.” Ez az utóbbi mondat nemcsak arról szól, hogy nekünk az utolsó szavunk az irgalmasság kell, hogy legyen, hanem arról is, hogy Istennek is ez az utolsó szava.
Valamiért könnyebb a haragvó Istennel fenyegetőzni, mint a szerető Istent kiábrázolni az életünkkel. Néha elgondolkodom, mi maradna vajon a kereszténységünkből, ha elnémulnánk, és a liturgiáink is megszűnnének. Maradna-e egyáltalán valami? Pedig meg kellene tanulni az egész világon szerte járván jót cselekedni, szótlanul és szerényen, ahelyett, hogy egy jól elkülönített, szűk helyen folyton szánkra vennénk az Úr nevét (s legtöbbször hiába).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 26., csütörtök 10:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Igen, gátat szab, de kérdés, hogy miért. Hogy maga garázdálkodhasson szabadon és a csókosok, a piac törvényeit kiiktatva. EZ JÓ? Ez várható el?


Ez nem jó! Ez nem várható és nem is várom. A korlátok mindenkire érvényesek kell hogy legyenek. Akik pedig ezeket megszegik, azokat függetlenül attól hogy multik, vagy magán vállalkozók, meg kell büntetni. A törvények egy része ma valóban a gazdagabbakat, tehetősebbeket jobban sújtja, külön adók, külön törvények formájában. De ezt én nem tartom bűnnek, mert az állam ezzel kompenzálja azon társadalmi csoportok kiszolgáltatottságát, ami pl. az érdekérvényesítő képességekben megmutatkozik.
Én nem tudok egy bankkal semmit elérni, mint magán ember, de az általam választott vezetők, mint az állam képviselői már igen.
És ROSSZNAK ítélem azokat, akik ezt a harcot nem vállalják és a könnyebbik úton ők maguk is a társadalom alacsonyabb szintjén élőket sarcolják.

Szóval a Fidesznek is vannak hibái, amiről írtál, továbbra sem tartom ezt a pártot hibátlannak, tévedésektől mentesnek, de mint irányt, teljesen elfogadom, védelmet látok a jelenlegi politikai vezetés által.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 26., csütörtök 10:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Máté 25.31-46.Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe. És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta. Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám. Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna? És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna? Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna? És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg. Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.
Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;
Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.
Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked? Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg. És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.


Az Isten kinyitott egy ajtót, kinyújtotta a jobbját kézfogásra, megbékélésre.
Jézus Krisztusban eljött az emberek közé, alázatban, szegénységben, jóságban, irgalomban.
Már akkor is volt, akiknek KELLETT ez a kegyelem és akkor is volt akik VISSZAUTASÍTOTTÁK. Erről az Evangélium beszámol.

Az irgalom diadalmaskodik az ítélet felett, de csak annak az életében, aki ebből az irgalomból él. Akinek nem kell Isten kegyelme, arra nem fogja ráerőltetni, még akkor sem, ha az ember "szeretet igényére a válasz" így lenne elfogadható. És aki ebből a szeretetből él, az elhagyja a bűneit, az megszabadul a parázna, alkoholista, tolvaj, hazudós, másokat rágalmazó, másik dolgait kívánó, gyilkos életéből. Akikben ez a szabadítás nem megy végbe, azok nem élnek a kegyelem erejével.

Mikeás 6.Megjelentette néked, oh ember, mi légyen a jó, és mit kiván az Úr te tőled! Csak azt, hogy igazságot cselekedjél, szeressed az irgalmasságot, és hogy alázatosan járj a te Isteneddel.

Isten Szent és Igaz!
Nem lehet hozzá menni csak a kegyelem útján és aki elutasítja ezt az utat, önmaga jóságában bízva az el fog veszni örökre Isten számára.
Jézus Krisztus erről nyíltan beszél és nem azért, mert SZERETETLEN, vagy mert FÉLELMET AKAR KELTENI.

Isten akarata, hogy minden ember üdvözüljön, még se fog minden ember üdvözülni, mert EGY AKARAT KEVÉS az üdvösséghez, még akkor is, ha ez Isten akarata.
Ha egy akarat elég lenne, akkor élhetnénk abban a szörnyű világban, ahol az ember, mint egy bábú létezik, olyan lenne az üdvösségre nézve, mint egy állat a természetben.
Csak hogy az üdvösség az embernek adott különleges ajándék, ami mellett és ellene is dönthet.

Senkit sem kívánok a kárhozatba, mert voltam a szélén, innen tudom, hogy van. Azt is tudom, hogy szörnyű helye a léleknek.
De azt is tudom, hogy amikor a nyomorúságomban az Úrhoz kiáltottam, akkor kimentet innen, ezért gépelhetek még neked most levelet.
Ezért szeretném Őt dicsérni mindenek felett, hirdetni azoknak is, akik még a bűn sötétségben vannak és a halál árnyékában ülnek.

Lukács 1.79.
Hogy megjelenjék azoknak, a kik a sötétségben és a halálnak árnyékában ülnek; hogy igazgassa a mi lábainkat a békességnek útjára!


Isten megdicsőül mindenki életén, mert IGAZSÁGOSAN ítél.
Nem úgy sajnos, mint néha az Őt követők, akiket még vakít a világ csillogása, dicsősége.

Egy Isten van, aki béke jobbot nyújtott, aki hosszan tűr, de nem végtelenül.
És ez nem változtatja meg a szeretetét, csak annyit tesz, hogy egy idő múlva elfordul az embertől, aki nem akart hinni az Ő Fiában, NEM ERŐLTETI RÁ SENKIRE MAGÁT.
Az ítéletében egyetlen dolog lesz, amikor ott kell majd minden embernek előtte állni és elszámolni. Az ember tettei egyetlen dologra fognak mutatni: hitt-e az Ő Fiában, vagy sem? Erre mutat minden cselekedetünk, gondolatunk. Ezt leplezi le minden írásunk, a másik emberhez való viszonyulásunk. És ELŐTTE ez teljesen tiszta lesz, majd akkor....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 26., csütörtök 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nem inkább az az igazság, hogy Isten szeretete annyira ellenállhatatlan, hogy előbb-utóbb mindeneket magához vonz? ”…ha én felemeltetem e földről, mindeneket magamhoz vonzok.


Nem ez az igazság, a valóság, még ha ezt is szeretnénk hinni.
A "mindeneket" = minden féle embert, nemtől, nemzetiségtől, társadalomban betöltött rangtól, műveltségtől, kortól FÜGGETLENÜL.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 26., csütörtök 14:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
És ez kinek jó hír (evangélium), ha mellétesszük a másik igét: "Senki sem jöhet énhozzám, csak ha az Atya vonzza" (Jn 6,44)? Ez jó hír, hogy mindenfélék mehetnek ugyan az Atyához, mégis előfordulhat, hogy te elkárhozol, mert téged nem vonz az Atya?
A mindeneket az angol-ógörög interlineáris bibliában megnéztem, semmi nyoma annak, hogy mindenfélét jelentene: angolul all, ógörögül pantas, ami a Panta rheiből talán ismerős (a.m. minden folyik, azaz minden mozog).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 26., csütörtök 15:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Egy Isten van, aki béke jobbot nyújtott, aki hosszan tűr, de nem végtelenül.
És ez nem változtatja meg a szeretetét, csak annyit tesz, hogy egy idő múlva elfordul az embertől, aki nem akart hinni az Ő Fiában, NEM ERŐLTETI RÁ SENKIRE MAGÁT.

Figyelj, Péter!
Válaszolj kérlek a józan eszed alapján: Ha te békejobbot nyújtottál egy embernek, aztán egy idő után elfordulsz tőle, bár tudod, hogy a te szeretetedtől függ az élete, akkor megváltozott-e iránta a szereteted, vagy nem?
Nos, a Szentírás szerint Isten hűsége örökkévaló, és a szeretet soha el nem múlik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 26., csütörtök 21:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Válaszolj kérlek a józan eszed alapján: Ha te békejobbot nyújtottál egy embernek, aztán egy idő után elfordulsz tőle, bár tudod, hogy a te szeretetedtől függ az élete, akkor megváltozott-e iránta a szereteted, vagy nem?


Amikor Isten békejobbot nyújtott az embernek, akkor rámutatott a bűnére és biztosította arról, hogy kész ezt megbocsájtani, kész arra, hogy meg is szabadítsa az embert minden szennyétől.

Van aki ezzel él és elfogadja ezt az ajándékot, amit Jézusba "csomagolt" a Teremtő.

És van aki még dühödtebben támad rá erre a békejobbot nyújtó kézre és mindent el akar azért követni, hogy elpusztítsa. Mert neki NINCSENEK BŰNEI és ha vannak is, ezek NEM BŰNÖK és MÁSOKNAK IS VAN és igazából az ÖNZŐSÉG IS POZITÍV LEHET és VAN NEKEM MÁR MÁS VALLÁSOM, stb...
Természetesen Istent, A Szeretet nem lehet elpusztítani, ugyan akkor az ember pusztul ebbe bele.

Az ember fordul el Istentől, a másik oldalról nézve pedig Isten az embertől. Ez egyszerre megy végbe.

De tudod mit?
Nem, azaz igen.....
Az Isten nem fordul el az embertől, nyújtja a kezét örökké. Az ember viszont képes arra, hogy örökre eltolja magától ezt a kezet. Az ember dönthet így is, ennyire szabad még akkor is, ha ez neked és nekem nagyon fáj. De nem az embernek fáj ez a legjobban, hanem az Őt alkotó Istennek.

Az ember dönthet a kárhozat mellett is, ahogyan az Édenben is megtehette ezt.....

Az Isten ezt nem akarja, ezért adja elénk az életet és a halált és könyörögve kér, hogy nézzünk a Fiára, bízzunk Benne.

5Móz 30,19
Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod;


A bajom azzal van nekem is, amikor tanítók, Biblia ismerők, csak a halált hirdetik olyan körökbe, amit tönkre akarnak tenni. Isten Igéjéből kiragadják a kárhoztató Ige szakaszokat és ezzel bombázzák a másik embert. Szörnyeteggé válnak!
Sőt, hirdetik a kárhozatól szóló Igéket és "megoldásként" ajánlják a pénzfizetést, vagy egy szektához való tartozást, ahol a vezető egy hatalmas bálvány, aki mindent megtehet, vagy bizonyos liturgiák betartását. :-(

DE!

Ugyan ilyen veszélyes a kegyelem Igéit kiragadni és "csak" a "szeretetről" szóló Igeverseket hirdetni. Ezzel is nagy kárt okozok a másik emberben, mert így értelmetlenné válik Krisztus kereszt halála. A bűnről, a kárhozatról Jézus Krisztus is legalább annyit tanított, mint a kegyelemről, irgalomról.

Szóval Isten nyújtja a kezét, Ő MARAD A SZERETET, az ember viszont szabad arra, hogy ne válassza Őt, hogy ne döntsön Mellette.
A legtöbbet arra nézve, hogy az ember bízzon Istenében, Jézus Krisztusban cselekedte meg a Mennyei Atya, ennél többet viszont már nem tehet, hiába a prófétai szó, hiába a büntetések, hiába az ajándékok, hiába minden más, KEVESEBB bármi Istentől jövő kapcsolat felvételi próbálkozás, mint amit Jézusban tett.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 27., péntek 07:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Ugyan ilyen veszélyes a kegyelem Igéit kiragadni és "csak" a "szeretetről" szóló Igeverseket hirdetni. Ezzel is nagy kárt okozok a másik emberben, mert így értelmetlenné válik Krisztus kereszt halála. A bűnről, a kárhozatról Jézus Krisztus is legalább annyit tanított, mint a kegyelemről, irgalomról.

A szeretet hirdetésével nemhogy értelmetlenné válik Krisztus kereszthalála, hanem éppen hogy abban lehet megmutatni Isten szeretetét a legtisztábban. Melyik a tisztább evangélium: az-e, amely úgy hangzik: Isten a szeretet, örökkévaló szeretettel szeretett téged, és az életed (földi és örök életed) megoldására odaadta a Fiát, hogy kimentsen abból a kárhozatból, amelyben vagy? Vagy pedig az, hogy Isten (aki méltán haragszik a bűneink miatt) feláldozta a Fiát, hogy kibékítse önmagát a gonosz emberiséggel, ha elfogadod, szeretni fog, ha nem, mész az örök kárhozatba? Tudom, hogy ez utóbbi a bevett igehirdetés, amelyre többen térnek meg, mint a másikra - de félelemből! És az egész hívő életüket is ez a félelem határozza meg. És hívők ezrei járnak lelkigondozásra, pszichológushoz, vagy csak magányosan kínlódnak a bajaikkal, mert babonás félelemmel viszonyulnak Istenhez, és továbbra is rettegnek a Sátántól, és nincs párbeszéd köztük és a többiek között, mert mindenkit elítélnek.
Nagyon érdekes dolog ez! Én az iskolában a diákjaimon próbálgatom a nevelésnek azt a másik formáját, amely nem autoritás- (büntetés-jutalmazás), hanem kérés-alapú. Mondanom sem kell, nagyon nehezen megy: részben persze azért is, mert olykor kiesem a szerepemből, és kénytelen vagyok tekintélyelvű módon fellépni, hogy ne legyen káosz. De pl. a hetvenszer hétszer megbocsátásnak vagy a bocsánatkérésnek konkrét ereje van, mert meglepő. Ezt akkor kezdtem gyakorolni, amikor rájöttem, hogy alapvetően félnek tőlem a gyerekek, és félelemből persze sokkal gyorsabban megteszik, amit kérek. De éppen ez a félelem akadályoz meg bennünket, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz.
A másik dolog, amelyre szintén a nevelés kapcsán jöttem rá, hogy a hibák (keresztényre transzponálva: "a bűnök") folyamatos hangoztatása rögzíti az aktuális állapotot (mintha egy bogarat odagombostűznél valamihez), és ezzel a rögzítéssel megbénítod a másikat a fejlődésében, sőt előre vetíted a kudarcot is. Míg ha távlatot nyitsz a másiknak a benne szunnyadó jó vágyak és igények felpiszkálásával, akkor segíted őt a fejlődésében. Vessük ezt össze a kétféle evangéliummal!
Ha én a bűn büntetésével való ijesztgetéssel zavarom Istenhez az embert, akkor dönthet-e szabadon Isten mellett? Ha viszont azt mondom neki, hogy nézd, olyan az életed, hogy nevezhetjük simán kárhozatnak, de nem kell ebben maradnod, mert szeret Isten, és elkészítette neked a megoldást Krisztus Jézusban, akkor ehhez az Istenhez szeretetből fog odamenni. Ez a második fajta igehirdetés persze sokkal nagyobb szerénységre kötelez, és sokkal inkább kiszolgáltat Isten kegyelmének: nem mehetek oda fűhöz-fához, akinek látom a bűnös életét, és nem verhetem fejbe az evangéliummal, mert nincs igénye, tehát fogadóképessége sem a szövegünkre. Persze ebből jönnek a bonyodalmak, hogy akkor megharagszunk rájuk, Isten haragját emlegetjük stb. Pedig Isten gondoskodik róla, hogy minden ember életében eljöjjön az a pillanat, amikor lehet vele beszélni, és ha épp mi vagyunk az eszközei, akkor nekünk kell beszélni Isten irgalmáról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 27., péntek 09:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem a félelem Lelkét adja Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság Lelkét.
Aki tehát fél, az még nem lett teljessé a szeretetben. A szeretet egyedül az, ami kiűzi a félelmet.

Ugyan akkor Isten az ember félelmét is JÓRA FORDÍTJA, mert ki mondhatja el, hogy már TELJES LETT a szeretetben? (én még nem :-( ) Jézus Krisztusban MINDEN az ember üdvösségét munkálja.
A félelmeim - mert vannak - jóra vezetik az életem. Nem pszichológushoz hajtanak, vagy magányos kínlódásra, hanem térdet hajthatok Uram előtt és BENNE oldódik ez az érzés, miközben még tisztábban látom Őt és önmagam, az életem valós eseményeit. A megszentelődésem nem csak örömök, hanem félelmek között is zajlik. És az Úr tudja, hogy mikor mivel "ajándékoz" meg.

pl. félelem az Ördögtől, vagy a kárhozattól, Jézus Krisztus nélkül valóban mélyre húzó gondolat világ. A legmegdöbbentőbb azonban Jób esete, mert a Sátán félelem keltő tettei és beavatkozása Jóbot még közelebb vitte Istenéhez.
A Sátán akarata Jób elvesztése volt, kapcsolatának megszakítása Istennel és ehhez egy bizonyos szintig szabad utat kapott. Az eredmény pedig pont az ellenkezője lett, mert Jób még közelebb került a próba végén Istenhez, a Megváltója által. (Jób 19.25.) Hitte, hogy ha ő por is lesz, az utolsó szó a történetben Jézus Krisztusé. Ő megmarad, mert elpusztíthatatlan, míg a Sátán, a pokol elveszik.

A tanárságban nekem a boltban dolgozó kollégáim fejlesztése jutott.
Kérni szoktam és az esetek nagyobb részében ez működik (ugyan itt nehezen megszerezhető munkahelyről van szó, amit féltenek az emberek)
Ha nem valósul meg, akkor meg szoktam kérdezi, miért nem tudta megcsinálni azt, amit kértem, mi az akadálya és miben tudnék segíteni, hogy az megvalósuljon.
Ha megvalósul, akkor igyekszem ezt észrevenni és mindig jutalmazni.

Van amikor azonban hatalmi eszközöket kell bevetnem, súlyos problémáknál.
Igaz ítélettel kell kezdenem, ami a helyzet valós leírását takarja. Ez nagyon sok munka, mert utána kell járnom dolgoknak, sokat kell ott lennem, ellenőrizni, stb. Részemről ez jelentős idő és energia befektetés.
Itt azt is el szoktam mondani, hogy az adott pozíció betöltésének mi a feltétele. mit kell tudnia, tennie pl. egy eladó-pénztárosnak és a személyes felelősséget is tisztázni szoktam, ami arról szól, hogy ezt a dolgot helyette senki se fogja elvégezni, se a közvetlen vezetője, se én.

Utána jön az irgalom, ami esély adás, azaz tisztázzuk, hogy mennyi idő adatik és mi az, amit elvárok, mi az amiben változtatni kell, miben tudok én segíteni és mi a dolgozó feladata.

A vége a hűség, ami két dolgot takar, az egyik, hogy hűséges vagyok a megbeszéltekhez és ezt elvárom a kollégától is (szintén sok munka az ellenőrzés, tanítás, fejlesztés) a másik, hogy hűséges vagyok a hivatásomhoz, a közösséghez, ami azt jelenti, hogy ha ezek után sincs fejlődés, akkor nehéz lépéseket is kész vagyok megtenni.

Áldott napokat!
Mellettem megint hangosabb lett a légkör, ami a hiányomból fakad.
Örültem neked, főleg ezzel az utolsó leveleddel okoztál örömet, jó hogy eddig eljutottunk.... :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 29., vasárnap 20:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://reformatus.hu/mutat/9082/?flavour=full
Ebből az ügyből nem látszik a józanság szelleme, sem a szeretet szelleme, annál inkább kilóg a félelem szelleme.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hírek
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 30., hétfő 22:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A HGY-et honlapján olvasható hasonló cikk? Vagy ott nincsenek zűrös esetek?

Áldom az Urat, hogy vannak még bátor emberek a ref egyházon belül, én is ismerek jó néhányat.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1847 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség