Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 14:11 
Lehet megkapta az utazási kedvezményt :-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 14:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Lehet megkapta az utazási kedvezményt :-)

:D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 19:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Ex!
Ezt én sem tudom elképzelni, hogy Isten akarata lett volna az indiánok irtása.Hiszen kik mentek oda.Pénzsóvárak, földfoglalók..stb.Az emberek akarták ezt.Szörnyű.Az igazi misszionárusok, na ők nem öltek, hanem Isten Ígéjét hirdették, vállalva még azt is, hogy őket ölik meg.Sajnos ilyenek az emberek, nagyon szeretnek harcolni, ölni, kegyetlenkedni, a gyengébbeket elnyomni. Krisztust gyilkolászással nem lehet hirdetni.Egyik apostolról sem olvastam, hogy öltek volna, azért, hogy megbüntessék azokat, akik nem hittek Nekik.
Én így gondolom.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 21:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Kedves Rosta!
Csak azt kérdeztem, hogy mit szólsz a net linkjéhez. Nem azt, hogy tudsz-e ellenlinket keresni.
Na persze a nem válasz is válasz volt.

A belinkelt tanulmánnyal meg fordítva ültél a lóra és csak a mi numerus claususunk aljasságát húzod vele alá.
A tanulmány ugyanis arról szól, hogy a faji megkülönböztetés éveiben egyes magán egyetemeken diszkriminációt alkalmaztak a felvételnél.
Ezt ítélte el a plgárjogi törvény és utána elkezdtek pozitív diszriminációt alkalmazni a korábbiak kompenzálására.
Hogy jön ez egy lapra a magyar állam által hozott diszkriminatív törvénnyel?
Továbbiakban a tanulmány éppen a pozitív diszriminációs gyakorlat csődjéről szólnak (természetes, hisz az is diszrimináció).
ex


T. Exrefis!

Nem várhatom el, hogy úgy értelmezz egy tanulmányt, ahogy egy hétköznapi ember tenné. Te egy különleges hitgyülis, exrefis ember vagy. A kormányod ellen szavazók számodra mind nácik, az indiánok, meg hát magukra vessenek, hogy ki lettek írtva, merthát bálványimádók voltak. Igazi büszke Német Sándor tanítvány vagy! Gratulálok!

A tanulmánnyal nekem az volt a célom, hogy egy csapással két legyet üssek. Egyrészt rámutassak, hogy az általad imádatig szeretett USA egészen 1964-ig default a numerus clausus állapotában működött. Először a nők szabadultak meg ez alól. Majd a zsidók. Legvégül a négerek. Ezzel a tanulmánnyal helyére akartam tenni a te USA rajongásodat. Ami, természetesen már látom, hogy hibás elképzelés volt.

A második célom csak annyi volt, hogy megmutassam, korrekt cikket is lehet erre a fórumra hozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 06:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Az érdemi kommunikációt minimálisra fogom szűkíteni veled, mert folyamatosan figyelmen kívül hagyod a tényeket is meg azt is amit a másik ember mond. Te kizárólag azzal a virtuális képpel vitatkozol, ami az elmédben létezik.
Pl.
- Honnan veszed azt, hogy én imádom, rajongok USA-ért?
- Mikor hallottál te NS-től bármit is az indiánokról?
Nem nagyon érdemes társalogni egy ilyen emberrel, mit te, aki ennyire tele van gyűlölettel azokkal szemben, akiknek más a világlátásuk, meg értenek vele egyet.
Az Úr irgalmazzon neked!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 07:02 
Kedves Vitatkozók!

AZ ÚR IRGALMAZZON MINDANNYIUNKNAK!
Mert csak az Ő irgalma az, ami miatt még nincs végünk!

Kedves Rosta!

Kérlek ne keverd bele a dolgokba NS-t és a hit gyülit, mert így is igen kusza ez a NÁCI téma. Ezzel még csak olajat öntesz a tűzre és olyan lángok fognak felcsapni, amiből mindenkinek jut egy sérülés.
Ezt Isten nem akarja!

Kedves Ex!

Láttad a Misszió című filmet?

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 07:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Kedves Ex!

Láttad a Misszió című filmet?

Köszönöm:
Péter

Nem. De ha röviden összefoglalnád...
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 08:09 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
Kedves Rosta!
Csak azt kérdeztem, hogy mit szólsz a net linkjéhez. Nem azt, hogy tudsz-e ellenlinket keresni.
Na persze a nem válasz is válasz volt.

A belinkelt tanulmánnyal meg fordítva ültél a lóra és csak a mi numerus claususunk aljasságát húzod vele alá.
A tanulmány ugyanis arról szól, hogy a faji megkülönböztetés éveiben egyes magán egyetemeken diszkriminációt alkalmaztak a felvételnél.
Ezt ítélte el a plgárjogi törvény és utána elkezdtek pozitív diszriminációt alkalmazni a korábbiak kompenzálására.
Hogy jön ez egy lapra a magyar állam által hozott diszkriminatív törvénnyel?
Továbbiakban a tanulmány éppen a pozitív diszriminációs gyakorlat csődjéről szólnak (természetes, hisz az is diszrimináció).
ex


T. Exrefis!

Nem várhatom el, hogy úgy értelmezz egy tanulmányt, ahogy egy hétköznapi ember tenné. Te egy különleges hitgyülis, exrefis ember vagy. A kormányod ellen szavazók számodra mind nácik, az indiánok, meg hát magukra vessenek, hogy ki lettek írtva, merthát bálványimádók voltak. Igazi büszke Német Sándor tanítvány vagy! Gratulálok!

A tanulmánnyal nekem az volt a célom, hogy egy csapással két legyet üssek. Egyrészt rámutassak, hogy az általad imádatig szeretett USA egészen 1964-ig default a numerus clausus állapotában működött. Először a nők szabadultak meg ez alól. Majd a zsidók. Legvégül a négerek. Ezzel a tanulmánnyal helyére akartam tenni a te USA rajongásodat. Ami, természetesen már látom, hogy hibás elképzelés volt.

A második célom csak annyi volt, hogy megmutassam, korrekt cikket is lehet erre a fórumra hozni.


Rosta!

A személyes leveleket küldd el e-mailben vagy PM-ben, és ne terheld vele a fórumot.
Köszönöm, admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 09:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
admin írta:
Rosta!

A személyes leveleket küldd el e-mailben vagy PM-ben, és ne terheld vele a fórumot.
Köszönöm, admin


Admin!

Ilyen alapon be lehet zárni a fórumot, mert minden hozzászólás hasonlóan személyes, amelyet írtam. Működhetne az egész priviben. Érdekes, hogy jobboldal nácizás, vagy hogy én Dunába akarom lőni exrefist, illetve az indián kiirtás ügyében ilyen higgadtan tűröd a személyes véleményeket.

Már kíváncsian várom, hogy az exrefis szerint bálványimádó katolikusok istentelenségével kapcsolatosan milyen ötletei lesznek exrefisnek. Ha a véleményét nézem, miszerint a bálványimádó indiánok Isten által jogosan lettek kiirtva, hát kicsit félek is.

Persze ezt is mindenki majd hang nélkül fogja eltűrni, legfeljebb Csilla lesz az, aki halkan azért elmondja, hogy ezzel nem ért egyet, ezt mégsem kellene…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 09:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
rosta írta:
Persze ezt is mindenki majd hang nélkül fogja eltűrni, legfeljebb Csilla lesz az, aki halkan azért elmondja, hogy ezzel nem ért egyet, ezt mégsem kellene…
Az indiános gondolattal - ahogy láttam - senki sem értett egyet. Az lett volna a furcsa, ha igen.
Teomo írta:
Én úgy gondolom, hogy a népírtást nem lehet megmagyarázni.
endi írta:
Exrefis, ne is haragudj, de marha nagy baromság amit írsz.
kavics írta:
A protestánsoknak nem az lett volna a feladata, hogy az Evangéliumot vigyék a pogány világba?
JennyT írta:
Te jó ég...

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 09:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az indiánok kiirtására gyártott elmélettel én sem értek egyet, nem tudom összeegyeztetni pl. a Róma 2:11-29-cel.

láttam egy indián apáról szóló filmet, akinek ikerfiai közül az egyiket elrabolta az ellenséges törzs. Sok-sok év múlva újra támadott a törzs, s az egyik sebesültet ez az apa ápolta. Miközben mosta le a harci színeket a férfi arcáról, ami felismerhetetlenné tette addig, -mi ez a különös érzés? tört fel az apából: felismerte az elrabolt fiát, aki szakasztott mása volt az otthon maradottnak.
Azért imádkoztam egész életemben, hogy úja egyesítsem a családomat, sírta örömkönnyek között az apa...addig is ahogy foglalkozott az unokáival, tanítgatta őket vadászni...modhatom sok keresztyén apa elé példaként lehetne állítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az indiánok (eléggé durva) hitvilágáról viszonylag kevés könyv szól, vagy ha mégis, azok olyan NewAge-es kiadványok, hogy olyat "rendes keresztény nem olvas"... a SZIMPATIKUS oldalukkal meg tele van az összes létező ifjúsági regény...

ha MINDKÉT oldalt ismerjük, akkor válik kiegyensúlyozottá a kép!

jöjjünk picit közelebb... (nem árt a "laboratóriumi körülmények közti vizsgálódást" felcserélni valami életszerűbbre)

nem tudom olvastátok-e Ziegler Géza leghíresebb regényét (oppardon, Gárdonyira magyarosított ;))

az Egri csillagokban is van egy "török-kép", meg pl. Fekete István Koppányi aga testamentumában is

sokat lehet tanulni mind2ből (az iszlámmal kapcsolatos ismereteim jó részét bizony Gárdonyi alapozta meg, ha ÍGY újraolvassátok, bizony még a siíta-szunnita ellentét is benne van!! arról nem is szólva, hogy meg lehet belőle érteni, hogy miért TELJESEN FELESLEGES aláírni egy "békekötési egyezményt" egy hithű muszlimmal...)

itt is nagy különbséget látunk a "kutya törökök" és a Fekete által ábrázolt EMBEREK között

ez a kérdés mondjuk visszaköszön majd még1x a törökök EU-tagsága kapcsán :)

MEGLESZNEK (sőt megVANNAK) a magunk indiánjai...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Érdemes elolvasni:
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=418670 ... 414&pass=2

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Prokopp Dóra mondta: "LÉTEZIK az a pénz, amiért KORPÁS A HAJAM..."

Ma Magyarországon lehetne sorolni, hogy kinek MIRE nincs jogalapja...

én csak egyet mondok: az EGYHÁZAKNAK nincs nagyjából SEMMILYEN társadalmi "beavatkozásra" jogalapja, amíg nem láttuk feketén-fehéren: KIK voltak az Ő SORAIKBAN AZ ÜGYNÖKÖK....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Teomo írta:
rosta írta:
Persze ezt is mindenki majd hang nélkül fogja eltűrni, legfeljebb Csilla lesz az, aki halkan azért elmondja, hogy ezzel nem ért egyet, ezt mégsem kellene…
Az indiános gondolattal - ahogy láttam - senki sem értett egyet. Az lett volna a furcsa, ha igen.
Teomo írta:
Én úgy gondolom, hogy a népírtást nem lehet megmagyarázni.
endi írta:
Exrefis, ne is haragudj, de marha nagy baromság amit írsz.
kavics írta:
A protestánsoknak nem az lett volna a feladata, hogy az Evangéliumot vigyék a pogány világba?
JennyT írta:
Te jó ég...

Kedves Teomo!
Itt szó sincs megmagyarázásról, vagy mentegetésről. Én úgy gondolom, hogy anno ott ez volt a szellemi háttere a történésnak. Kicsit nem értem a merev elutasítást, pláne úgy hogy egyetlen érv sem hangzott el.
Csak megjegyzem, hogy előtte és utána annnak a népességnek a többszörösét irtották itt Európában, annak a szellemi hátterén is el lehet gondolkodni és nem fog mutatni semmi magasabb erköcsi nagyságot.
Győzzetek meg! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség