Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 32  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 21., szerda 16:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Drága Cilla!
Azért szúrtam be, hogy vannak valódi problámák.


Kedves Ex!
Jaj, de szépen szólítottál! :*:



Idézet:
De ha már itt tartunk, akkor nézzük a valódi proplémák okát!
Miért is szrájkolnak a vasutasok most? Azért, hogy a veszteséges vonalakat ne számolják föl. Miért veszteséges? Azért mert már más világ van, mint amikor építették, nincs utas, a magasabb jegyárakat meg nem fizetné meg senki. Mi a követelés? Más emberek adójából üzemeltessenek 20 ember kedvéért egy méregdrága játékszert.



Nézzük.Azt értem, hogy nem gazdaságos és meg kell szüntetni.Kérdésem, hogy az ott dolgozóknak, lesz munkájuk, ha megszűnnek ezek a vonalak?
Szerintem azért sztrájkolnak, mert félnek attól, hogy nem lesz munkalehetőségük, ha ez megszűnik.A másik kérdésem, hogy a kistelepüléseken lakóknak lesz helyette más közlekedési lehetőség, vagy így még jobban elzárják őket?
Ezt kellene valahogy egyensúlyba hozni.


Idézet:
Ezért tépem itt a számat, hogy a kapitalizmus, a verseny nem engedne meg ilyet, ez mind a kádári rendszer öröksége és aki ezeket az intézményeket védelmezi akaratlanul is a kommunizmust tartósítja.
A valódi kapitalizmusban neked is jobb lenne a helyzeted, mert lenne jól fizetett munkád. :)



Hú, de jó lenne!! :*: :*:

Azért milyen szépen elrendeznénk az ország sorsát.Mindkét oldalt megvizsgálva, és egymás mellett, nem egymás ellen. :*: Így kellene a politikusoknak is, de ha az alap nincs meg, arra hiába építkeznek. :cry:


Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 21., szerda 16:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Kérdésem, hogy az ott dolgozóknak, lesz munkájuk, ha megszűnnek ezek a vonalak? Szerintem azért sztrájkolnak, mert félnek attól, hogy nem lesz munkalehetőségük, ha ez megszűnik.
Nem tudom, de semmiképpen sem az a megoldás, hogy e miatt tartsanak fenn felesleges méregdrága vasutat. Ha már kényszerfoglalkoztatni kell, lehet azt sokkal olcsóbban. De a lényeg, hogy feleleges kiadások lefaradásával, az adókat lehet csökkenteni és akkor felpörög a gazdaság és akkor sokkal több embert tudnak alkalmazni.

Idézet:
A másik kérdésem, hogy a kistelepüléseken lakóknak lesz helyette más közlekedési lehetőség, vagy így még jobban elzárják őket?
Ez csak médiának szánt duma én is hallottam sokszor. A helyzet az, hogy a helyiek most sem ezeken közlekednek, többek között azért veszteségesek.

Idézet:
Azért milyen szépen elrendeznénk az ország sorsát.
Az biztos, hogy jobban járnának velünk, mint a mostaniakkal meg az opciós esélyesekkel. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 21., szerda 17:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Vasútkérdésben kicsit félre vagy tájékoztatva. Mivel egy távoli ismerősöm ott ül a szakértők között, hát nyugodtan elmondhatom, hogy nem gazdasági, hanem gazdálkodási kérdésről van szó, no és politikairól.

Tudni kell, hogy valamikor ezek a vonalak helyiérdekűek voltak. Az szdsz afféle vaddisznó liberális módon most bezáratná azokat a vonalakat is, ahol pedig naponta 400-700-ig terjedően utaznak az emberek. A te csodagyógyszerként kezelt szlogenednek, a "versenyszellem" szlogennek megfelelően. A szakértők szerint viszont nem kellene bezáratni a vonalakat megfontolás nélkül, hiszen ez afféle központi, kádárista módon történne, ehelyett szakértő módjára kellene kezelni a kérdést.

Először is az egykor beállamosított vonalakat vissza kellene alakítani azzá, amik voltak, helyiérdekűvé, és rá kellene bízni egy gazdára, az önkormányzatokra. Természetesen nem pénz nélkül, hanem az eddig is évente ráköltött pénzt oda kell adni az önkormányzatoknak minden évben, és adni kell nekik vagy öt évet, hogy el tudják dönteni, hogy melyik megoldás jó nekik. A vasút, a Volán busz, netán mindkettő. Nekik nyilván könnyebb olcsóbban működtetni a helyiérdekűt, hiszen például a takarítást saját munkaerővel végeztethetik, no meg a pályafenntartást, hiszen a munkanélkülieknek tudnak munkát adni ezzel, jelentős adókedvezménnyel. Nem kell külső cég például a takarításra, meg a pályafenntartásra, másra. De ha nem megy, hát akkor majd bezárják ők maguk.

Mivel a vasutak reggel csúcsforgalomban sokkal gyorsabban megközelítik a városokat, amelyek dugók miatt buszokon nehezen megközelíthetőek, hát reggel vonattal kellene bevinni a népet a városba, délután meg hárommal befejeződően haza kellene vinni a diákokat, és utána estig átvehetné a Volánbusz a feladatot a sokkal kisebb forgalommal.

Ahol meg akarják szüntetni a vonalakat, ott a Volán bejelentette, hogy a plusz emberek szállítására további buszokat kell vennie. Itt százmilliókról van szó. Ezen az áron a vasutat teljesen modernizálni lehetne, és a meglévő Volánbusz parkkal ragyogó közlekedést lehet a városok vonzáskörzetében biztosítani.

Mindezt csupán amiatt írom le, hogy lásd, az szdsz-es szlogenek semmit sem érnek, amikor valódi gazdálkodás, szakértők kerülnek képbe. Versenyt csújjogatni könnyű, de gazdálkodni nehezebb! :wink:

Ami azon kérdést illeti, hogy kinek kellene hálásnak lenni, szinte láttam magam előtt, ahogy kicsapod a nagy érvet, hogy Istennek. Szomorú vagyok, hiszen Istent nem való a szádra venni feleslegesen, főleg ha politizálsz. :cry:

Érdekesnek tartom továbbá az ellentmondást, hogy amikor az emberek a ballibekre szavaznak, akkor szerinted azok milyen okosak, és amikor elfordulnak a ballibes oldaltól, akkor hirtelen mesterséges hangulatszítás áldozatává válnak. Ez tényleg érdekes… :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 09:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
hát nyugodtan elmondhatom, hogy nem gazdasági, hanem gazdálkodási kérdésről van szó, no és politikairól.
Tegyük fel, hogy ez egy az egyben így van. Akkor miért nem tettek eddig semmit a jobb gazdálkodásért. (egyébként fel volt/van nekik ajánlva a saját működtetés, mégsem igyekeztek rácsapni) Vajon miért? Azért mert sokkal egyszerűbb az állami támogatásokban veszteségesen dagonyázni mint tenni valamit. Ez a szocializmus. Ha csak a megszüntetésre hajlandók valamit lépni, akkor méginkább igazolja, hogy ezt kell tenni. Vagyis ki kell tenni a piaci működésnek. Az egész MÁV-val ez kellene már régen csinálni.

Idézet:
Szomorú vagyok, hiszen Istent nem való a szádra venni feleslegesen, főleg ha politizálsz. :cry:
Az én lelkiismeretem nyugodt efelől, mert olvastam a Bibliát. :)

Idézet:
Érdekesnek tartom továbbá az ellentmondást, hogy amikor az emberek a ballibekre szavaznak, akkor szerinted azok milyen okosak, és amikor elfordulnak a ballibes oldaltól, akkor hirtelen mesterséges hangulatszítás áldozatává válnak. Ez tényleg érdekes… :wink:
Ez megint a szokásos ráolvasásos módszer. Ilyet én soha nem állítottam, lévéln jobboldali gondolkodású.
Hangulatszítás meg volt is van is, hol beveszik az emberek, hol nem.
A választások előtti Fidesz depresszió kampányára nem voltak vevők, most a megszorítások miatt vevők. Jobboldali emberként viszont egyáltalán nem örülök, hogy a"jobboldal"-nak a ballib kormánynál is baloldalibb eszméire ilyen vevők az emberek. A balos komcsi eszmék ma sem hoznak semmi jót, csak tartósítják a nyomort.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 13:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
A választások előtti Fidesz depresszió kampányára nem voltak vevők, most a megszorítások miatt vevők. Jobboldali emberként viszont egyáltalán nem örülök, hogy a"jobboldal"-nak a ballib kormánynál is baloldalibb eszméire ilyen vevők az emberek. A balos komcsi eszmék ma sem hoznak semmi jót, csak tartósítják a nyomort.
ex


Szia Ex!

Az szerintem nem úgy van, hogy a depressziós kampányra nem voltak vevők az emberek.Hanem a többség elhitte amit a Gyurcsány mondott.Ezeket Te is tudod, hogy nem lesz tandíj, stb, és hogy hazudik az Orbán amikor ilyeneket állít.Ja, és dübörög a gazdaság.Én is elhittem, mert nekem eszembe sem jutott, hogy egy politikus aki kiáll a nép elé hazudjon.De tényleg, ugyanis én addig, annyira nem foglalkoztam a politikával, hogy szavazni sem voltam soha.Szóval így nyert az MSZP.Ha valaki így a szemembe tud hazudni, akkor számomra nagyon hiteltelenné válik.Már nem tudok benne bízni, és így vannak ezzel az emberek, és azok is lassan akik mindennap követik a politikát, és nagy MSZP-sek voltak.
Most valahogy úgy látom, gyorsan mindent kiadni az állam kezéből, és ha nem megy, akkor lehet mondani, hogy bocsi, de nem én tehetek róla, nem én szabom az árakat, nem én vagyok a felelős, a kapitalisták tehetnek róla.Mintha erre játszanának.Nekem nagyon így tűnik.Pedig nekik az lett volna a feladatuk, hogy megerősítsék az állami vagyont, hogy fejlesszék.Ha ez az alap nincs meg, ha nincs gazdasági alap, akkor az semmi lesz.Szerintem.
Vegyesgazdálkodás kellene, mondom én aki nem értek hozzá.

Üdv szeretettel cilla :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Én is elhittem, mert nekem eszembe sem jutott, hogy egy politikus aki kiáll a nép elé hazudjon.
Te tényleg nagyon naiv vagy. :) ({)
A helyzet az, hogy két hazugot láthattál és a kisebbik hazugot választották meg a választók. Orbán ugyanis többet ígért.(14. havi nyugdíj, stb), csak nem volt benne logika, mert azt mondták, hogy sokkal nagyobb a hiány, mint amennyit a kormány állít, akkor abból mégtöbbet ígérni teljes felelőtlenség (egyébként tényleg nagyobb volt a hiány).
GYF azt mondta, hogy dübörög a gazdaság, fejlesztést modernizációt ígért osztogatásban pedig kevesebbet. Ez még a laikusoknak is hihetőbb volt. Ráadásul akkor még tényleg futott a gazdaság, a mostani lelassulás pontosan a megszorítások miatt lett, ami meg a kassza egyenesbehozás a miatt kellett.
Egyébként meg, aki egy picit is gondolkodott, tudta, hogy bármit ígér bármelyik, az osztogatásnak vége, a hiány miatt megszorításokat kell csinálni és sürgősen elkezdeni a reformokat, hogy ne csússzunk még lejjebb.
Ha a Fidesz nyert volna, neki is megszorításokkal kellett volna kezdeni, csak könnyebb dolguk lett volna, mert mindent a szocikra fogahattak volna(jórészt igaz is), a szocik viszont rövid távra nem tudnak visszamutogatni, csak a 17 éve halogatott dolgokra(amik tényleg halogatva vannak, tehát az is igaz).
A probléma az, hogy fáziseltolásban vagyunk. Most egy kemény jobboldali liberális programmal lehet csak az országot gatyába rázni, de a szociknak nem nagyon megy a kapitalizmus építése, ezért ilyen torzszülemények jönnek a világra minr ez a mostani EÜ törvény tervezet.
A másik baj, hogy a "jobboldali" ellenzék mindennek kereszbe fekszik, annak is amire nagyon nagy szükség lenne. Inkább demagóg baloldali eszméket hirdet, nem mond programot, mert akkor igent kellene mondani sok kormányzati törekvésre, amit most ellenez.
Ha valamitől nagyon retteg az az, hogy ez a kormány valamilyen reformot sikeresen véghez visz és ez által jobbra fordul az ország sorsa, mert akkor ott áll majd a legközelebbi választások előtt egy reformokkal kilábaló országgal, amely reformoknak ő mind keresztbe feküdt. A fidesznek tehát az az érdeke, hogy a reformok megbukjanak, vagy legalábbis nem hozzanak lényeges javulást.
A hülye szocik meg ezt nem képesek belátni és még a zsönge reformkezdeményezéseket is fel akarják puhítani.
Így állunk, így jártunk. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 15:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
exrefis írta:
Te tényleg nagyon naiv vagy. :) ({)



Hihi :*: , ezt már mondták rám mások is.

Üdv szeretettel cilla (})


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 20:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
cilla írta:
Szia kedves Gabriel!

Idézet:
Ami pedig a gazdasági versenyt illeti,az hosszú távon mindig minőség javuláshoz és olcsobb árakhoz vezet,megfelelő szabályozás mellett.


Lehet, hogy ennek így kellene történnie, ha a verseny minőségi és nem mennyiségi lenne.Akkor el tudom képzelni, hogy a verseny ezt eredményezi.

Üdv szeretettel cilla


Kedves Cilla

Szerintem téged az téveszt meg,hogy a multik elárasztják az országot olcsó és egyben silány minőségű termékekkel,és ebből Te azt szüröd ki,hogy a multik érdeke
a több profit érdekében a silány de olcsó áruk terjesztése.

Ez azonban csak részben igaz,hisz ha a magyar piacon a jóminőségű de így értelemszerűen drágább termékekre lenne nagyobb igény,akkor természetessen a multik is a jobb minőségű és drágább árukat forsziroznák inkább.

Azonban a magyar piac inkább ár érzékeny,mint minőség érzékeny,így értelemszerűen ehhez idomulnak a multik is.

A magyar társadalom nem, elég érett,hogy a nyakába zúdult árúböséget megfelelően kezelje,és inkább vesz többet de silány minőségben ,mint kevesebbet de jobb minőségben.

És akkor még nem is beszéltem,a hamis reklámok tulzott fogyasztásra való buzdításáról.

Egy többszereplős gazdasági versenyben pedig mindig a fogyasztói igények határozzák meg a verseny fő irányát.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 21:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
cilla írta:
Én is elhittem, mert nekem eszembe sem jutott, hogy egy politikus aki kiáll a nép elé hazudjon.
Te tényleg nagyon naiv vagy. :) ({)
A helyzet az, hogy két hazugot láthattál és a kisebbik hazugot választották meg a választók. Orbán ugyanis többet ígért.(14. havi nyugdíj, stb), csak nem volt benne logika, mert azt mondták, hogy sokkal nagyobb a hiány, mint amennyit a kormány állít, akkor abból mégtöbbet ígérni teljes felelőtlenség (egyébként tényleg nagyobb volt a hiány).
GYF azt mondta, hogy dübörög a gazdaság, fejlesztést modernizációt ígért osztogatásban pedig kevesebbet. Ez még a laikusoknak is hihetőbb volt. Ráadásul akkor még tényleg futott a gazdaság, a mostani lelassulás pontosan a megszorítások miatt lett, ami meg a kassza egyenesbehozás a miatt kellett.
Egyébként meg, aki egy picit is gondolkodott, tudta, hogy bármit ígér bármelyik, az osztogatásnak vége, a hiány miatt megszorításokat kell csinálni és sürgősen elkezdeni a reformokat, hogy ne csússzunk még lejjebb.
Ha a Fidesz nyert volna, neki is megszorításokkal kellett volna kezdeni, csak könnyebb dolguk lett volna, mert mindent a szocikra fogahattak volna(jórészt igaz is), a szocik viszont rövid távra nem tudnak visszamutogatni, csak a 17 éve halogatott dolgokra(amik tényleg halogatva vannak, tehát az is igaz).
A probléma az, hogy fáziseltolásban vagyunk. Most egy kemény jobboldali liberális programmal lehet csak az országot gatyába rázni, de a szociknak nem nagyon megy a kapitalizmus építése, ezért ilyen torzszülemények jönnek a világra minr ez a mostani EÜ törvény tervezet.
A másik baj, hogy a "jobboldali" ellenzék mindennek kereszbe fekszik, annak is amire nagyon nagy szükség lenne. Inkább demagóg baloldali eszméket hirdet, nem mond programot, mert akkor igent kellene mondani sok kormányzati törekvésre, amit most ellenez.
Ha valamitől nagyon retteg az az, hogy ez a kormány valamilyen reformot sikeresen véghez visz és ez által jobbra fordul az ország sorsa, mert akkor ott áll majd a legközelebbi választások előtt egy reformokkal kilábaló országgal, amely reformoknak ő mind keresztbe feküdt. A fidesznek tehát az az érdeke, hogy a reformok megbukjanak, vagy legalábbis nem hozzanak lényeges javulást.
A hülye szocik meg ezt nem képesek belátni és még a zsönge reformkezdeményezéseket is fel akarják puhítani.
Így állunk, így jártunk. :(
üdv
ex


Csak jelzem, hogy ez már vagy a tízedik hozzászólás, melyre az Adminom miatt nem írhatok semmi érdemlegeset.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 22:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szerintem téged az téveszt meg,hogy a multik elárasztják az országot olcsó és egyben silány minőségű termékekkel,és ebből Te azt szüröd ki,hogy a multik érdeke
a több profit érdekében a silány de olcsó áruk terjesztése.

Ez azonban csak részben igaz,hisz ha a magyar piacon a jóminőségű de így értelemszerűen drágább termékekre lenne nagyobb igény,akkor természetessen a multik is a jobb minőségű és drágább árukat forsziroznák inkább.

Azonban a magyar piac inkább ár érzékeny,mint minőség érzékeny,így értelemszerűen ehhez idomulnak a multik is.

Kedves Gabriel!

Igen silány terméket árulnak, de nem azért mert erre lenne szükségük az embereknek, hanem azért mert megtehetik.Megtehetik, mert nagy a szegénység, megtehetik mert hagyja az állam.Minőség alatt pedig gondolok én arra, hogy pl.a lejárt sajtokat, amit kötelező lenne olcsóbban adni és feltüntetni a minőséget, azt kicsomagolják és feldarabolják és ugyanannyiért vagy még drágábban adják el.Vagy a csirkét ami már majdnem ehetetlen, megsütik jól besózva fűszerezve, és jó drágán eladják....stb.Itt gondolok én a minőségre.

Persze azt tudom, hogy ugyanannyiért ne akarjak bőr cipőt, de pl.bőrnek feltüntetni és csillagászati összegért adni azt a táskát, aminek a felső rétegén van egy vékony sertésbőr?

Ja és volt itt egy ismerősöm, mondta hogy katasztrofális ahogy kinéz itt ugyanaz az áruház.Náluk ezt nem engednék meg.Kérdeztem, hogy milyen itt az árak, mondta, hogy átszámítva kb.ugyanaz.Hát igen.A minőség.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22., csütörtök 23:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Csak aláírni tudom, amit mondasz Csilla. Németországban ugyanazok az árak, mint itt. Csak itt megengedik maguknak a multik, hogy fonnyadt zöldséget, és büdös halat adjanak, míg a németeknél ezt nem tehetik meg. Sajna ez a helyzet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23., péntek 07:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Csak jelzem, hogy ez már vagy a tízedik hozzászólás, melyre az Adminom miatt nem írhatok semmi érdemlegeset.
Ha csak moderálandó indulatos személyeskedéssel tudnál válaszolni, akkor azon neked is érdemes elgondolkodni. De ha a moderáció tart vissza ettől, akkor az azt jelenti, hogy jól végzi a dolgát.
Esetleg próbálkozhatnál indulat nélkül érvekkel, tényekkel válaszolni, azt biztosan nem fogják kimoderálni.
Egyébként sem értem, hogy miért kell azon felhúznod magad, ha valaki másként látja a világot mint te.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23., péntek 10:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Csak jelzem, hogy ez már vagy a tízedik hozzászólás, melyre az Adminom miatt nem írhatok semmi érdemlegeset.
Ha csak moderálandó indulatos személyeskedéssel tudnál válaszolni, akkor azon neked is érdemes elgondolkodni. De ha a moderáció tart vissza ettől, akkor az azt jelenti, hogy jól végzi a dolgát.
Esetleg próbálkozhatnál indulat nélkül érvekkel, tényekkel válaszolni, azt biztosan nem fogják kimoderálni.
Egyébként sem értem, hogy miért kell azon felhúznod magad, ha valaki másként látja a világot mint te.
üdv
ex


Nem indulatról van szó, hanem arról, hogyha megírom a reális tényeket, akkor abból a személyes konzekvenciát is le kellene vonni. Ezt az Adminom nem tartja a fórum szempontjából elfogadhatónak. Így nem írok semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23., péntek 18:22 
Idézet:
A helyzet az, hogy két hazugot láthattál és a kisebbik hazugot választották meg a választók. Orbán ugyanis többet ígért.


Amikor OV kormányzott, akkor vált számomra VALÓSÁGGÁ, hogy lakást vegyek.
Akkor vált számomra VALÓSÁGGÁ, hogy az állam támogatja azt, aki adót fizet és aki 4 gyermeket nevel.
Akkor volt VALÓSÁG számomra, hogy a fizetésem évről évre emelkedett.
(most a vállalat 3 éve emeli, de az adóterhek és megszorítások miatt 3 éve csökken)

Most számomra semmi nem valóság abból, amit GYF ígért. Nem valóság az a program, amit meghírdetett, ha rá szavaznak az emberek.

Persze nem kérdés számomra, hogy a következő választásokat megnyerheti.
Nem kell más a tömegnek, mint egy kis pénz. Elég lesz a választások előtt fél évvel megnyitni a pénztárcáját. Akkor a hamisságai a pénz mögé bújnak és láthatatlanná válnak a nép szemében és ismét bizalmat kaphat.

DE mind ezek felett ott áll a TEREMTŐ ISTEN szeretete, megtérésre hívó szava Jézus Krisztus által!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 24., szombat 13:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Cilla

Mondanál nekem egy multit,ahol kizárólag csak silány minőségü termékeket árulnak,és nincsenek ott a polcokon a jó minőségű de drágább termékek is ?

Bevallom én még ilyenben nem jártam,ezért kiváncsivá tettél.

Ha pld. a Tescot nézem ott mind az olcsó silány minőségű termék mind a jó minőségű de így értelemszerűen drágább termék is megtalálható.

Az,hogy melyiket válassza a vásárló,az pedig teljessen rá van bízva.

A Tescónál maradva,igazatok van abban Rostával,hogy nyugaton nem tehetné meg azt a Tescó amit itt megenged magának.

De ehhez nagyban hozzá járul az amiről már írtam előzőleg,hogy a magyarok közelről sem olyan tudatos vásárlók mint pld,a tölünk nyugatabbra levő vevők,és ezzel a multik is tisztában vannak.


A másik az ellenörzés és a számonkérés hiányosságában keresendő ami az államiszervek részéről áll fenn.

Én úgy látom,hogy ez a két ok teszi lehetővé a nyugati országokhoz képest,az itteni silányabb minőségű szolgáltatást a multik részéről.
Ami azért mindig javul a meglátásom szerint.

Egyébként pedig,természetessen nem a multik azok akik többségében lejárt szavatosságú ,átcimkézett árukat árusítanak,hanem a kevésbé szemelött levő kiskereskedések.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség