Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 22:14 
Hiteseknek:
Nem kell mentegetnetek hites barátaim GYF-et, attól faló félelmetekben, hogy a történelmi egyházak majd elveszik az anyagi és egzisztenciális léteteket.
Kedves FM, ha ezt nem látod, és "Jézus ment szavazni Gyúrcsányra" felirattal élsz, akkor nem tudod, hogy Jézus nem szavaz, mert Ő KIRÁLY! Nem szavaz senkire és semmire. Se rád, se rám, se senki másra, mert egy ország KINEVEZETT KIRÁLYA.
Ne féljetek és akkor látni fogtok!
Ne féljetek a gyülekezetetek véneitől, karizmatikus vezetőitől, anyagi jólétetektől hanem egyes egyedül Isten Igéjére támaszkodva ítéljetek!
Meglátjátok milyen felszabadító érzés. :-)


Történelmi egyházasoknak:
GYF Isten akaratából és rendeléséből rendelkezik hatalommal. Nem tőlem, tőled, vagy a néptől van a hatalma. Az Úr engedte meg, hogy ezek a dolgok megtörténjenek, egyetlen célból:
MINNÉL TÖBBEN TÉRJENEK MEG HOZZÁ, AMÍG MÉG NINCS VÉGE ENNEK A VILÁGNAK, AMÍG VISSZA NEM JÖN!
Feladatunk imádkozni azért, hogy Isten könyörülő akaratát minden szereplő vegye észre abból, amit Ő tett.
Velem kezdve, hogy higgyem KÖZELEDIK ezeken az eseményeken keresztül is, bármennyire az ellenkezőjét látják a szemeim.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 22:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Még lábat is mos, azért mert példát ad, nem úgy mint a világ vezetői :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 05:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
FM írta:
1. ponthoz mivolt amit a M.P. kormányzásának idején kellett kifizetni.

A többi is így igaz.

Elárulok egy rejtélyes dolgot: a gyes az a pénz, amit a gyermeket nevelő családok kapnak havonta. Nem 4 évvel a gyermek születése után fizetik ki. Had egészítsem ki Rostát. Visszaállította a Fidesz a gyedet is, amit Hornék töröltek el, hogy a bérből élő családok gyermekvállalás esetén ne veszítsék el kapásból a jövedelmük felét. Azt esetleg nem fogod "igazmondó" érveid közé felvenni, hogy a szemét horthysta Antall-kormány azért vezette be a munkanélküli segélyt, hogy szegény Fletó kormányát terheljék?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 05:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
FM írta:
Na képzeld kapaszkodj!!! az idézett jelzőktől eltekintve ezt mondta a Vasas spt-n.

Emlékszem, ott csápoltam az első sorban. Felemelő volt, mikor Fletó igéretet tett a tandíj bevezetésére. Akkor már izzott a levegő, amikor megköszönte OV-nak, hogy felhozta a vizitdíj témát és így őszintén bevallhatta, hogy bevezetik. Hiszen Fletó úriember, nem vette volna a lelkére, ha igaztalanul nyer. De a csúcspont az volt, mikor halk, bársonyos szavakkal, elkomolyodva kitárulkozott: azért gondoljátok meg barátaim, mert ha én kormányzok tovább, az fájni fog. És mi csak álltunk örömtől kipirult arccal, tekintetünk a jövőt fürkészte és tudtuk, hogy egy boldog országot építünk népünk bölcs vezérével. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 06:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nagyon rosszul közelítitek meg a dolgot...
Nem Gyurcsány Ferenccel van itt a gond! Hanem azon kéne elgondolkozni, hogy miért nem egy rendes, becsületes, igazmondó, hazáját szerető, ne adj Isten, keresztyén ember a miniszterelnök.

- Az ilyenek képtelenek a kormányzásra?
- Nem hitelesek a nép szemében?
- A demokrácia velejárója, hogy a többségi csőcselék csőcselék miniszterelnököt választ magának?
- Képtelenek megvédeni magukat a "hagyományos" politikusokkal szemben?
- Nincs is ilyen?
... vagy miért?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 07:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
32ezüst írta:
Nagyon rosszul közelítitek meg a dolgot...
Nem Gyurcsány Ferenccel van itt a gond! Hanem azon kéne elgondolkozni, hogy miért nem egy rendes, becsületes, igazmondó, hazáját szerető, ne adj Isten, keresztyén ember a miniszterelnök.

- Az ilyenek képtelenek a kormányzásra?
- Nem hitelesek a nép szemében?
- A demokrácia velejárója, hogy a többségi csőcselék csőcselék miniszterelnököt választ magának?
- Képtelenek megvédeni magukat a "hagyományos" politikusokkal szemben?
- Nincs is ilyen?
... vagy miért?


Sok keresztyén ember a politikában való aktív résztvételt elutasítja, lenézi, elvilágiasodás jelének tartja. Nem hívő emberhez méltó tevékenységnek.
Dániel, József példája/és sokat említhetnénk a magyar történelemből is/ nem elég meggyőző arra nézve,h. lehet ezt is Istentől vett feladatként végezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 08:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
.............törölte az öncenzura............


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fony 2007. jan. 10., szerda 16:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 15:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
32ezüst írta:
- A demokrácia velejárója, hogy a többségi csőcselék csőcselék miniszterelnököt választ magának?


Na igen, erre mondják azt, hogy a Nobel-díjas 1 szavazatát is felülírja 2 hülye szavazata...

FM és ex!
Nem akarom kezdeni a régi (fórumos) lemezt előlről. De ebben a szituációban is az jön elő, hogy majd a református portálon megmondják (megmondjátok) nekünk a szabadkeresztyének, Hitesek, meg mittoménkicsodák, hogy mit gondoljunk. Nem kéne...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 15:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Külön színnel kéne jelölni, hogy valaki mennyire református, ha ez szempont itt a portálon... És akkor nyugodtan. Mert én se vagyok az a telefonkönyv, hogy mindenkiről kapásból tudjam...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 15:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Ha másról nem is, de exről elég könnyen eldönthető anélkül, hogy egy betűt is leírna... :*: De ha gyakran nézegetsz be, és több topicot nyomon követsz, hamar kiderül számodra is, kedves 32ezüst, hogy ki kicsoda-micsoda.
De azért a külön színezést remélem te is csak viccnek szántad. Én is más színnel írok, mint az
átlag. De nem ettől vagyok református, vagy nemreformátus.
Azt sem gondolom, hogy csak a reformátusok írhatnak, soha nem volt ilyen diszkriminatív szándékom. Csak ne nekünk kelljen itthon (mert én itthon érzem magam a Parókián :D ) meghúzni magunkat.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 20:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Kavics, testvérem, megint helyettem is szóltál! Köszönöm. :)

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 21:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Kedves JennyT,
A "mittudoménkicsodák" részéről közlöm, hogy semmi gondom azzal, amit a reformátusok gondolnak, ha azt gondolják ebben az ügyben, mint Kavics. Én is azt gondolom ugyanis. :)
Nem tudom Ő mennyire számít reformátusnak, de én meglehetősen baptistának és méginkább kereszténynek vallom magam. :wink:
Ez a fórum pedig mindigis nyitott volt (régen túlságosan is), így nem gondolom, hogy itt a nem reformátusok véleménye valami kisebb fajsúlyú dolog volna. Ez fórum, ahol a vélemények ütközhetnek. Valóban azért jönnek ide az emberek, hogy mindenki a maga meggyőződése szerint foglaljon állást, így természetes, hogy úgy érzed a többiek akarják megmondani neked (is), hogy mit gondolj. Te is ezt teszed mások felé, még ha nem is elszántan. Ettől fórum a fórum.
Isten adjon bölcsességet nekünk, hogy egymás épülésére írjunk, és hogy magunk is épüljünk mások hozzászólásaiból!

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 21:43 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kicsit OFF lesz, amit írok. Bocsi ezért :oops:
Nekem főleg ex hozzászólásait olvasva mindig az az érzésem, hogy úgy kompletten le vannak sajnálva a reformátusok, meg az összes történelmi egyház, csak azért, mert neki nem jött be az, amit a református gimnáziumban tapasztalt. Lehet, hogy én vagyok erre nagyon érzékeny, meg nem is kellett volna ezt írnom, csak hát...nna...nem esik jól... ha meg nem értek vele egyet, mindjárt nem is tértem meg, és én vagyok a megtestesült Antikrisztus, vagy annak vmi beépített szolgája... :cry:
És ezt éreztem ebben a topicban is. Ha én nem bírom Gyurcsányt, akkor én a hatalom ellen = Isten ellen támadok. Ez fáj nekem, nagyon fáj. Talán nem az én lelkivilágomnak való a fórumozás - erre kezdek rájönni. Mert túl komolyan veszek minden sértést és bántást... :cry:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 10:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Hiteseknek:
Nem kell mentegetnetek hites barátaim GYF-et, attól faló félelmetekben, hogy a történelmi egyházak majd elveszik az anyagi és egzisztenciális léteteket.
....
Ne féljetek a gyülekezetetek véneitől, karizmatikus vezetőitől, anyagi jólétetektől hanem egyes egyedül Isten Igéjére támaszkodva ítéljetek!
Meglátjátok milyen felszabadító érzés. :-)

Péter


Nem tudom ki hites itt még rajtam kívül, úgyhogy magamra vettem az üzenetet. :)
Kedves Kavics!
Azért nehogy má' odáig jussunk már, hogy feje tetejére állítjuk a tényeket.
1. Már írtam korábban, hogy nem érzem egyáltalán feladatomnak Fletó megvédését, pláne, hogy nem is értek vele egyet, persze másik irányból mint az itteni kritikusok. Erről szólt a 13 pontom.
2.A HGy nem félti senkitől egszisztenciális létét, mert az eddig is, meg ezután is a saját meg az Úr kezében van. Ezt sem a történelmiek, sem az állam nem veszélyezteti, mert a történelmiekkel ellentétben nem állami apanázsból létezünk, hanem a hívők adakozásából. :)
Ha valaki kínosan fél az állami támogatások miatt az éppen a történelmiek, úgy hogy mondogasd csak nekik, hogy ne féljenek. :) Meg esetleg emlitsd meg, hogy meg kellene egyszer próbálni Isten gondoskodásában bízni az állam helyett. :)

Természetesen nem keressük a rosszabb sorsot, ezért nem támogatjuk OVi-t, de amikor miatta rosszabbra fordult a sorsunk, mi abból is csak jobban jöttünk ki, mert az igazaknak minden javukra van. :)

Ja és annyit, hogy nem hoztam ide semmilyen hites tanokat(nincs is), hanem egyedül az Igére hivatkoztam. Ilyen esetben a Hitgyülivel előjönni, olyan mintha személyeskedésbe kezdtél volna. De semmi gáz. :)

Idézet:
Történelmi egyházasoknak:
GYF Isten akaratából és rendeléséből rendelkezik hatalommal. Nem tőlem, tőled, vagy a néptől van a hatalma. Az Úr engedte meg, hogy ezek a dolgok megtörténjenek, egyetlen célból:

Ebben egyetértünk és mégegyszer idehozom:
1. Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.
2. Azért, a ki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; a kik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.

A Kossuth téri csürhe, az ostromlók, a velük egyetértők és a követelőzést támogazó egyházak is nettó istentelenek.
És amikor megújulás képtelenségen, erőtlenségen, meg az ország nyavalyáinak kereséséről van szó akkor ilyenekre kell gondolni.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2006. okt. 21., szombat 10:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 10:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
A Kossuth téri csürhe, az ostromlók, a velük egyetértők és a követelőzést támogazó egyházak is nettó istentelenek.
És amikor megújulás képtelenségen, erőtlenségen, meg az ország nyavalyáinak kereséséről van szó akkor ilyenekre kell gondolni.


Csak leszögezem, hogy én rokonszenvezem a Kossuth tériekkel, és egyáltalán nem tartom őket csürhének, és a követeléseket támogatom, mint ahogy az egyházamat is támogatom a véleményében.

Azt, hogy te ennek okán minek nevezel engem, az alkotmányos jogokat védő Kossuth térieket, na és az egyházamat, hát az téged minősít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség