Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 10:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
FM és ex!
Nem akarom kezdeni a régi (fórumos) lemezt előlről. De ebben a szituációban is az jön elő, hogy majd a református portálon megmondják (megmondjátok) nekünk a szabadkeresztyének, Hitesek, meg mittoménkicsodák, hogy mit gondoljunk. Nem kéne...[/color][/b]


Kedves Jenny!
Neked nem mittoménkicsodák-kal van problémád, hanem magával Isten igéjével. Neked is idekopizon emlékeztetőül.

1. Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.
2. Azért, a ki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; a kik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.


Az a szomorú, hogy nem is egyszerű mezei hívő vagy hanem olyan, aki ezeket a bibliátlan nézeteit még terjeszteni is fogja.
Te is, meg itt néhányan -tisztelet a kivételnek- politikai nézeteitek alapján viszonyultok Isten igéjéhez. Én pedig a Bibilia szemüvegén keresztül viszonyulok a politikához. Ez a különbség közöttünk és nem arról van szó, hogy nekem nem jött be refiben. Én nagyon jól éreztem ott magam, ha valami nem jött le ott nekem, az, Isten Igéje, de kevés kivétellel másnak sem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 10:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Azt, hogy te ennek okán minek nevezel engem, az alkotmányos jogokat védő Kossuth térieket, na és az egyházamat, hát az téged minősít.

Így van. Csak nem felejtsd el, hogy én a Bibliát idézten ide, tehát téged meg az minősít.
Ez nem baj egyelőre, csak legalább picit el kéne gondolkodni Isten igéjén, ha már kereszténynek mondod magad.
Egyébként nincs semmi indulat bennem e miatt, csak Isten parancsát teljesítem, mikor emlékeztetlek az Igére, különben rajtam kérné számon az Úr a sorsodat, ha nem figyelmeztetlek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 11:18 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Számomra üditően izgalmas ez a vita MINDADDIG, amíg GYF-ről szól és nem csap át - ismét, sokadszor - szeméyeskedésbe.
Ezért vállalva a vita tartalmának csorbulását is, elkezdek törölni, ha nem sikerül mederben tartanotok a beszélgetést.


- Mindezt keddtől, mert 10 perc múlva elutazom hétvégére.
Szép ünnepet vagy pihenést, kinek kinek kedve szerint!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 11:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
admin írta:
Számomra üditően izgalmas ez a vita MINDADDIG, amíg GYF-ről szól és nem csap át - ismét, sokadszor - szeméyeskedésbe.
Ezért vállalva a vita tartalmának csorbulását is, elkezdek törölni, ha nem sikerül mederben tartanotok a beszélgetést.


- Mindezt keddtől, mert 10 perc múlva elutazom hétvégére.
Szép ünnepet vagy pihenést, kinek kinek kedve szerint!


Benne vagyok! Maradjunk Isten Igéjénél! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 11:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ex,
A Bibliában sehol sincs szó a mai értelemben vett demokráciáról (még akkor sem, amikor még Izráelben nem voltak királyok). Isten autokratikusan uralkodik és ez természetes. A Bibliai királyok is ugye mind egyeduralkodók voltak. Menet közben az ember kitalálta a demokráciát, aminek lényegi eleme, hogy az egyén kifejtheti nézeteit a vezetőkkel kapcsolatban (hiszen választhat), akár negatíve is. Ha a demokráciára ráhúzzuk az egyeduralmakra született perencsolatokat, akkor abból az lesz, hogy az egyik oldal (a vezetőség, aki nem tartja be az ÚR rendeléseit) ki fogja fosztani a másikat, aki nem szól ezellen semmit. Akkor nem szükséges a hívő embereknek demokráciában élni, hiszen az lényegileg ellenkezik a biblikus gyakorlattal. De ha már itt élünk, és szólásszabadságot kaptunk elméletileg, akkor úgy gondolom, hogy a keresztény embernek is feladata, hogy akár látványosan is szembeforduljon a nyilvánvaló bűnökkel, bármelyik politikai oldal kövesse is el azokat.
Én nem lázadok mindenezek ellen, mert tudom, hogy Isten látja, hogy a harmadik szakmámat tanulom, és most teszik lehetetlenné azt is, mielőtt még befejezném a tanulmányaimat, és tudom, hogy nem hagyja, hogy földönfutóvá legyek. De azzal nagyon is egyet tudok érteni, hogy ha valaki hangos szóval rámutat, a vezetőség bűneire, hogy maga is bűnrészessé ne váljék azokban.
Nem tudom, te mit gondolsz mindezekről?

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 12:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
exrefis írta:
1. Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.


Csak a kíváncsiság kedvéért megnéztem az eredeti görögben hogy van. Az Istentől-t úgy fejezi ki, hogy [i]hüpo Theou. A Theou genitivusban van, így a hüpo genitivussal azt jelenti, hogy alatta, vmi alatt. (Varga Zsigmond görög magyar szótárából) Így megvizsgálva arra jutottam, hogy nem arról van szó, hogy Isten rendelte volna el az összes hatalmasságot, a hazugságával együtt, hanem hogy Isten alá rendeltettek ezek. Nagy különbség...

Ami pedig a személyeskedést illeti, ez a legfájóbb ezen a fórumon. (máshol is, de itt különösen). Mert ha nem értek egyet valakivel, már nem is vagyok az ő szeméében hívő, vagy megtért, vagy keresztyén. Még szerencse, hogy nem emberek, hanem Isten ítél meg ama napon

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 12:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
JennyT írta:
Csak a kíváncsiság kedvéért megnéztem az eredeti görögben hogy van. Az Istentől-t úgy fejezi ki, hogy hüpo Theou. A Theou genitivusban van, így a hüpo genitivussal azt jelenti, hogy alatta, vmi alatt. (Varga Zsigmond görög magyar szótárából) Így megvizsgálva arra jutottam, hogy nem arról van szó, hogy Isten rendelte volna el az összes hatalmasságot, a hazugságával együtt, hanem hogy Isten alá rendeltettek ezek. Nagy különbség...


Kedves Jenny!

Ha jól értem arról van szó szerinted, aki nem amatőr a kérdésben, hiszen tanulod a Biblia értelmezését, eredeti nyelvét, hogy az Istennek alárendelt hatalmasságoknak kell engedelmeskednünk?

Tehát a Sátánnak alárendelt hatalmasságoknak nem.

Jól értelek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Igen, ROSTA, azt hiszem. De ahogy SEMI írta, ezek a parancsolatok tényleg nem demokráciákra lettek kitalálva, a levelek főleg egy adott csoportnak szólnak, és ilyen értelemben az ottani viszonyokra reagálnak. Vannak emellett nyilván olyan rendelkezések (és ezek vannak többségben), amik gond nélkül "ráhúzhatók" a mai viszonyokra is. De ez a hatalmi kérdéskör nem tartozik ide. Sőt ha ennyire bötű szerint szeretnénk venni a Bibliát, királyt=vezetőt sem kéne választanunk, mert ugye Izráel esetében ezt is tiltotta az ÚR, vagy legalábbis nem nézte jó szemmel. Aztán amikor mégis királyt választottak, azt kérte Isten, hogy legalább olyan embereket válasszanak, akik a jó úton vezetik a népet. Persze így is voltak, akik szörnyű mocskos bűnökbe sodorták a népet, és hagyta Isten. De adott kimenekedést, hol egy-egy próféta, hol egy-egy bíra (=politikai vezető!!!!) személyében.
Ha ebből a szemszögből nézzük a mai viszonyokat, akkor azt kell mondanom, hogy Isten megengedte, hogy Gyurcsányt válassza a nép. De ez nem jelenti azt, hogy Gyurcsány a jó! De elkészíti a kimenekedés útját: megtérés -> bűnök tisztán látása -> tiltakozás a bűn ellen, mégha az ország vezetője követi is el. Sőt akkor méginkább! -> és olyan vezetőt választani, aki mellett nagyobb esélyünk van a jó úton járni.
Nem mondom azt, hogy Orbán Viktor a jó/jobb. De hogy Gyurcsány rossz és hazug az egész csapatával együtt, azt mondom. Mert az tuti, és ebben nem kéne különböznie a keresztyén emberek véleményének.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Izrael az egyház előképe, és nem a világi államé, tehát következtetésed rossz.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Izráel egy speciális eset, ez igaz. De ez a specifikum abban rejlik, hogy egységes vallású és származású népként alkottak önálló államot.
Arra pedig teljesen jó példa szerintem, hogy Isten hogyan képzeli el az emberek vezetését még állami szinten is.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
JennyT írta:
Ha ebből a szemszögből nézzük a mai viszonyokat, akkor azt kell mondanom, hogy Isten megengedte, hogy Gyurcsányt válassza a nép. De ez nem jelenti azt, hogy Gyurcsány a jó! De elkészíti a kimenekedés útját: megtérés -> bűnök tisztán látása -> tiltakozás a bűn ellen, mégha az ország vezetője követi is el. Sőt akkor méginkább! -> és olyan vezetőt választani, aki mellett nagyobb esélyünk van a jó úton járni.


Kedves JEnny!

Köszönöm a választ.

Ha jól értelek, akkor egyrészt vannak Sátánnak alárendelt hatalmasságok, és csak reménykedhetünk, hogy ezek megtérnek.

Másrészt nekünk Istennek alárendelt hatalmasságoknak kell engedelmeskednünk

Harmadrészt manapság magunk választhatunk Istennek alárendelt vezetőt.

Hiába, innen látszik, hogy mennyire fontos, hogy Isten Igéjét pontosan értsük!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
endi írta:
Izrael az egyház előképe, és nem a világi államé, tehát következtetésed rossz.


Ha jól tudom Izraelben, ahol a zsidó vallás szerint él a nép, jelenleg valamiféle demokrácia van, ahol a nép az erkölcstelen, nőket megrontó vezetőt éppen most távolítja el...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
semibrevis írta:
..
Akkor nem szükséges a hívő embereknek demokráciában élni, hiszen az lényegileg ellenkezik a biblikus gyakorlattal. De ha már itt élünk, és szólásszabadságot kaptunk elméletileg, akkor úgy gondolom, hogy a keresztény embernek is feladata, hogy akár látványosan is szembeforduljon a nyilvánvaló bűnökkel, bármelyik politikai oldal kövesse is el azokat.

Kedves Semi!
Valóban nem szükséges az embernek demokráciában élni, de abszolut nem Biblia ellenes, sőt az ember által kitalált legjobb, a Biblia szemszögéből nézve.
A szólásszabadság messze nem azonos a lázadással, ami jelenleg folyik.
Amíg Isten megengedte, hogy megítéld a hatalom bűnét, úgy nem engedte meg a lázadást. Négy év múlva lehet szavazni.
A Bibliában az is benne van pontosan, hogy a hívőnek meddig kell engedelmeskedni és hol van a határ ahol nem.
Korábban írtam erről Rostának, mert mindjárt Hitlerrel jött elő erre az igére válaszul. Hadd nem kelljen mégegyszer leírnom.
Nos a hatalom erkölcsi bűne nem elég alap a lázadásra. A Bibliában rengeteg példa van. Pl. Dávid sokkal nagyobb bűnt követett el mint GyF, még sem merült fel, hogy ezzel kapcsolatban a leváltás. Egyrészt mert ezt a jogot Isten magának tartja fenn és nem emberi indulatoknak, másrészt az opciós lehetőségek bűnügyileg semmivel sem jobbak Isten szemében, tehát nem ez a szempont. A kérdés jó volt. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Korábban írtam erről Rostának, mert mindjárt Hitlerrel jött elő erre az igére válaszul. Hadd nem kelljen mégegyszer leírnom.
Nos a hatalom erkölcsi bűne nem elég alap a lázadásra. A Bibliában rengeteg példa van. Pl. Dávid sokkal nagyobb bűnt követett el mint GyF, még sem merült fel, hogy ezzel kapcsolatban a leváltás. Egyrészt mert ezt a jogot Isten magának tartja fenn és nem emberi indulatoknak, másrészt az opciós lehetőségek bűnügyileg semmivel sem jobbak Isten szemében, tehát nem ez a szempont. A kérdés jó volt. :)
üdv
ex


Írd csak le nyugodtan Seminek, hogy te mire is gondolsz, mert én akkor sem értettem abból, amit nekem írtál, hogy miért nem szabad a vezetőinken ma a demokráciában számonkérni az erkölcsöt...?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 13:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
exrefis írta:
1. Minden lélek engedelmeskedjék a felső hatalmasságoknak; mert nincsen hatalmasság, hanem csak Istentől: és a mely hatalmasságok vannak, az Istentől rendeltettek.


Csak a kíváncsiság kedvéért megnéztem az eredeti görögben hogy van. Az Istentől-t úgy fejezi ki, hogy [i]hüpo Theou. A Theou genitivusban van, így a hüpo genitivussal azt jelenti, hogy alatta, vmi alatt. (Varga Zsigmond görög magyar szótárából) Így megvizsgálva arra jutottam, hogy nem arról van szó, hogy Isten rendelte volna el az összes hatalmasságot, a hazugságával együtt, hanem hogy Isten alá rendeltettek ezek. Nagy különbség...

Ami pedig a személyeskedést illeti, ez a legfájóbb ezen a fórumon. (máshol is, de itt különösen). Mert ha nem értek egyet valakivel, már nem is vagyok az ő szeméében hívő, vagy megtért, vagy keresztyén. Még szerencse, hogy nem emberek, hanem Isten ítél meg ama napon


Kedves Jenny!
Ez az értelmezgetés semmit nem változta vitánk lényegén.
2. Azért, a ki ellene támad a hatalmasságnak, az Isten rendelésének támad ellene; a kik pedig ellene támadnak, önmagoknak ítéletet szereznek.

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség