Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Szerinted hogyan kéne reagálnia a Református Egyháznak ifj. Hegedűs Lóránt terrorista szervezetére?
Fel kéne szólítani, hogy amennyiben nem hagy fel a szervezettel, visszavonják lelkészi diplomáját. 86%  86%  [ 18 ]
Engem nem zavar, ha egy lelkész terroristákkal szimpatizál. 14%  14%  [ 3 ]
Szavazatok száma : 21

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 10., kedd 14:37 
Kedves Teomo!

Örülj annak, hogy nem kell püspökként döntéseket hoznod.
Nekünk nem az a feladatunk, hogy az előljáróinkat kritizáljuk és meg mondjuk nekik, mi a helyes és mi a helytelen, mit tegyenek és mit nem.

A református egyházban nagy dolog az, hogy püspök váltás történt és nagy dolog az, hogy nem úgy működik a felekezet, mint ifj. Hegedűs Lóránt!

Van miért hálát adni testvérem!

Filippi 4.

7. És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.

8. Továbbá, Atyámfiai, a mik csak igazak, a mik csak tisztességesek, a mik csak igazságosak, a mik csak tiszták, a mik csak kedvesek, a mik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekről gondolkodjatok


Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 10., kedd 14:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Azért az rendben van, hogy Hegedűséket mindenki kritizálja. De!

Mutassátok meg nekem, a többiek mit tesznek. Róluk miért nem hallani a médiában? Miért az ifj. Hegedűs volt az egyetlen, aki miatt felfigyeltem arra, hogy a református egyház egyáltalán létezik?

Könnyű fű alatt jófiúnak maradni. Azzal, ha nem vállalja valaki a véleményét a másikkal szemben, és úgy teremt békességet, még egyáltalán nem biztos, hogy Isten akaratát képviseli.

Nem azt mondom, hogy szándékosan provokálni kell, de ha ennyire agyonhallgatják a mi érdekeinket, talán még ez is elfogadható eszköz lehet, hogy bekerüljön a köztudatba, hogy mi, magyarok is létezünk, és nekünk is lehetnek jogaink.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 10., kedd 16:41 
Kedves Gabi!

Azt gondolom, hogy botrányokon kívül is fel lehet figyelni valamire, vagy valakire.
Nem szükséges, hogy a média irányítsa a figyelmünket. A magam részéről nem szeretném, hogy Jézus Krisztus egyháza onnan lenne látható az emberek előtt, hogy botrányokat csinál.
Amit kívánok és kérek, hogy abból legyen látható a hétköznapokban, hogy cselekszi Ura akaratát és áldások kísérik útját.
Jézus elmondta, hogy az Ő egyháza hogyan lesz látható az emberek előtt.

Nem rég olvastam a farizeusok vádjait Jézus ellen, amit Pilátus előtt kimondtak.
Köztük volt, hogy fellázítja a népet.
Ekkor Pilátus Heródeshez küldette Jézust, hogy vizsgálja ki, tanításával csak ugyan fellázítja a népet?
Heródes pontosan tudta, hogy Jézus mit tett eddig.
Ezzel a váddal nem is foglalkozott Jézus kihallgatásakor.

Te azért Hegedűs Lóránton keresztül figyeltél fel a református egyházra, mert azt kerested, amit ő kínál.
Alapban nagyon érzékeny vagy a határon túliak ügyére és a magyarok ügyére. Ezt látom belőled, biztos jó okod van erre.
Nekem sem mellékes népem sorsa, DE ha megtér egy ember, utána kezdi el keresni Isten akaratát a személyes életére nézve. Ezen az úton indulhat el egy nép felvirágzása.
Pl: Debrecen, Hollandia, Svájc.
Mert az Istennek van akarat és terve a családokra, a házasságokra, a gyermeknevelésre, a munkahelyi viselkedésre és minden emberi kapcsolatra nézve.

Ezt gondolom és remélem a békesség keresésem mellett őszintén eléd tudtam tárni a gondolataimat, véleményemet.

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 10., kedd 16:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Kavics kérem az Úr további áldását hitbeli utadra.
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 10., kedd 17:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Ezüst!

ezt írod::

Nem azt mondom, hogy szándékosan provokálni kell, de ha ennyire agyonhallgatják a mi érdekeinket, talán még ez is elfogadható eszköz lehet, hogy bekerüljön a köztudatba, hogy mi, magyarok is létezünk, és nekünk is lehetnek jogaink.


ettől már nem kell tartanod,ha addig nem is, tavaly ősztől ország-világ tudja, h. létezik Magyarország, /elég messze elhallatszott a csetepaté zaja/

azonkívül egyáltalán nem mindegy,hogy a nemzeti érdekeket hogyan hallatják...

"nehogy,ki távol sír e nemzeten,
megutálni is kénytelen legyen."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 10., kedd 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kuruc írta:
Kedves Rosta!
Eddig tisztes távolból figyeltem a vitátokat. Talán most sem szerencsés, hogy beleszólok. Azért teszem, mert bár általában a te véleményeid szimpatikusak, most nem értek veled egyet.
A hamasz név akkor is rossz üzenet, ha ifjabb hegedűs egyébként elítéli a terrorizmust. A névadás valamilyen közösségvállalást jelent (lásd: Lenin tér). Ez nem egyszerű polgárpukkasztás. A palesztin hamasz fő tevékenysége a terrorista harc. Messze nem igaz, amit még az elején Teomo írt, hogy minden "hitetlent" meg akarnak ölni. Ők azt vállaják fel, hogy politikai céljaik érdekében bárki (felnőtt, gyerek, hittestvér) áldozatukká válhat. Ilyen dologgal egy ref. lelkész nem kerülhet egy lapra, nemhogy egy név alá.
A másik dolog Izrael megítélése. Amiket az idézett riportban leírtál, az egy csomó másik államra is igaz. De Izrael több, mint egy világi állam, vallási közösség is, akiket nem lehet leterroristázni.

Szóval ez a hamaszos névadás súlyos hiba és ami fontosabb, összeegyeztethetetlen a kereszténységgel. Az külön ciki, hogy azzal védekezett, hogy Irvinget nem ő hívta meg, hanem a termet az egyháztól bérlő Gede testvérek. Ha valaki ismeri a Gede testvérek által kiadott könyveket, akkor tudnia kell, hogy egy templomnak még a mellékhelyiségébe sem lenne szabad őket beengedni.


Kedves Kuruc csak néhány árnyalatnyi problémám van a mondandóddal.

1. Nem veszed figyelembe, hogy népi urbánus vitáról, harcról van szó, amely egy külföldi számára önmagában érthetetlen.
2. Ebben a viszonylatban két rasszista oldal van. Az antiszemita, és az antimagyar. A két oldal semmiben sem különb a másiknál. Az antimagyar ugyanolyan feka, mint az antiszemita.
3. A rasszizmus bármely néppel szemben lép fel egyformán elítélendő, nincs kiemelt nép.
4. Mivel az urbánus népi vita a fenti két rasszizmus vitája, talán nem kellene a "szövegkörnyezetbő" kiragadni a Hegedűst, mint egyedüli rasszistát.
5. Amikor a Hegedűs disznóságairól beszélünk, akkor tényszerűen kellene fogalmazni. Például, hogy a népi urbánus harc állása szerint jelenleg Hegedűs vitt be egy ütést az urbánus oldalnak. Válaszul az urbánusok széles médiapalettájáról elkövetett, mondjuk egy napkeltés lengőhorgára.

6. Ami a palesztinok, és Izrael viszonyát illeti, itt talán mégsem kellene vallási alapon álnod, mint a neokonoknak. Ez nem vallási ügy egy keresztyén számára bármennyire paradoxnak hangzik.

7. Emiatt szomorú vagyok, hogy vallási alapon állva, a Hamasz gyilkolási teljesítményét sokszorosan felülmúló, faji, szegregációs alapon álló zsidó állam a számodra tiszta, mint a hó, vagy mint a többi állam. Bár, ha az USA-t nézzük, ott csak 50 éve lett vége a faji szegregációnak, 140 éve a rabszolgaságnak, és vagy 10 millió indiánt leöltek a legkülönfélébb módszerekkel, valamint a kontinens prérijének az összes bölényét, gazdag vad állományát leölték. Ilyen alapon még jó pár tisztesnek mondható nyugati országgal valóban közösségben lehet a terrorista zsidó állam.

8. Ami a Gede testvérek munkásságát illeti ez beletartozik a népi urbánus harcba. A két rasszista fél harcába. Csak ezeket nem minden könyvesboltban árulják, mint az antimagyarok tonnányi könyveit, hanem néhány eldugott helyen. Részemről nem vagyok önkínzó, hogy bármelyik fél szemetét olvassam, de azért van benyomásom mind a két fél szemetéről.
Nem örülök, ha ezeket viszontlátom, de ha már az antimagyar könyvek ellen sem teszek semmit, mondjuk TGM módra nem bortítgatom fel az antimagyar szemetet, hát ezek ellen sem teszek, nem vagyok szemforgató.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 10., kedd 21:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
admin írta:
Talán éppen a korod sodor bele újra és újra ebbe a csapdába:
Milyen kár, hogy csak frontokban tudsz gondolkodni. Én adnék a fiataloknak egy esélyt, hogy több eszük lesz mint neked (nekünk). :)
Mi van, ha ők megtanulnak gondolkodni, és - ellentétben a mi generációnk tagjainak többségével - nincs szükségük Nagy Vezérekre, akiket követhetnek, és akik a saját céljaikra használhatják őket.


Kedves Admin!

A dolgok jelenlegi állása szerint bizony inkább te csalogatod a fiatalokat csapdába. Talán kicsit úgy is, mint a Parókia vezére.

Az urbánus népi vitát már rég meghaladottnak tartom. Számomra nem egy örömteli látvány, amint a fiatalok itt a fórumon olyan bunkókkal kezdenek csapkodni, amit nem kellene felvenni, olyan csapdákba kerülnek bele, amit legjobb lenne elkerülni.

A népi urbánus vitának sok a haszonélvezője, de az ország csak a kárát látja ennek. Amikor Soros ki akarta vonni a pénzét, a támogatását az országból, rögtön kiderült, hogy ez egy velejéig antiszemita ország. Ezt gyorsan ledokumentálták különféle rémhírekkel, és a Soros újra kinyitotta a bukszáját. A megélhetési antiszemitázók azóta is jól megélnek a buliból.

Mint Spiró kitüntetései mutatják az antimagyarozás a kutyát sem érdekli. Én viszont szeretek egyenlően mérni. Ha az antiszemitázást elítéljük, ami bizony előfordul nagy ritkán, akkor az antimagyarozást is el kell ítélni. Vagy pedig hagyni az egészet a fenébe. Mert, ha hagyjuk a fenébe, az egész nem érdekel senkit, és a dolgok állása szerint ez a birkózás végét jelenti.

Így hát ha antiszemitáznak, antimagyaroznak egészen addig ne érdemeljen figyelmet, amíg az törvényt nem sért. Mert nem is érdemel. Elképesztő bajokkal küzdünk országszerte, és efféle gumicsontot adunk oda, hagyjuk rajta rágódni a fiatalokat, ahelyett, hogy normális dolgokra tanítanánk őket. A jó öreg urbánus népi vitát!

Ez az, ami a legnagyobb böszmeség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 07:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
rosta írta:
Így hát ha antiszemitáznak, antimagyaroznak egészen addig ne érdemeljen figyelmet, amíg az törvényt nem sért. Mert nem is érdemel.


Látod, tökéletesen egyetértek veled, és ezzel a mondatoddal is. Mert pont azzal, hogy törvénybe foglalják ennek a jelenségnek az egyik felét, egészen asszimmetreikusan, azzal vonják bele ebbe azokat is, akiket eddig nem érdekelt, vagy kívül akartak maradni. Mert azért még nem szólna senki, hogy egyik-másik oldal épp mit mondott egymásnak a rendszeres adok-kapokban. De az ilyen diszkrimináció már azért felpiszkálja az ember igazságérzetét. És ez az egyoldalú törvénykezés igazolni is látszik azokat, akik az antimagyar oldal erős fölényéről beszélnek.
Ezekután azért erős hit kell ahhoz, hogy az ember ne vegyen elő nyilvánvaló, a politikában mindennaposnak számító nem keresztény eszközöket.
Szóval lehet álszentkedni, de kíváncsi vagyok, hogy ti ilyen éles helyzetben vajon mivel védekeznétek?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 07:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Kíváncsian várom Kuruc válaszát a nyolc pontodra.
Én mielőtt reagálnék, kérdeznék tőled.
Pontosan mit értesz hazai antimagyar rasszizmuson. A határon túli antimagyar rasszizmus világos, de itthon kiket tartasz antimagyar rasszistának?
Másik. Hogy érted azt, hogy "Mivel az urbánus népi vita a fenti két rasszizmus vitája, "?
A népi urbánus vita hogy lehet rasszista mikor az magyarok között zajlik?
(egyébként a külföldi minden további nélkül értheti, sőt lehet jobban mint a hazaiak, de ez most mellékvágány)
Vagy mit értesz pontosan a népi urbánus vitán?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 07:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
az antimagyar oldal erős fölényéről beszélnek.

Már ne haragudj, de ezen a ponton a józan ész padlót fog.
Olyan nincsen, hogy egy nemzetben a nemzeti gondolat kisebbségben van és az antinemzeti fölényben.
Egy nemzetben a többségi gondolat a nemzeti, nem lehetséges olyan, hogy antinemzeti fölény. Ez egyszerűen marhaság, vagy skizofrénia.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 07:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nos, azt hiszem, hogy nagyjából lényegtelen, hogy "a magunkfajta közemberek" mit értenek rajta (legalábbis az eddigi okfejtésből az jött ki, hogy bízzuk ezt a SZAKEMBEREKRE)

ezért is linkelem be a következő könyvet...
http://gondola.hu/cikkek/cikk.php?szal=44541
gyanum szerint ilyesmi gondolatok járnak nem-szakértő barátunk fejében is
amúgy... Varga Domonkost nagyon szeretem, a fiát (csak "Kisdombi" néven emlegeti) a könyvet elolvasva TISZTELEM (bár nagyon másképp gondolkodom, mint ő), mert TÖREKSZIK AZ OBJEKTIVITÁSRA (amivel itt sokakat túlzás lenne megvádolni...)

még egy formabontó megjegyzés (elvileg ELKÖSZÖNTEM Rostától, de erre muszáj 1 félmondatot reagálnom):

rosta írta:
...nincs kiemelt nép.

hmmm... erről Izrael Istenét kérdezted már? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 07:51 
Köszönöm Magda és viszont kívánom neked!

A Bárány halála és vére, feltámadásának ereje megőrzi az Övéit a kegyelemben és az igazságban való járásban, megszenteli őket a Vőlegény érkezésére.

Áldjon meg téged az Úr!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 08:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:

elvileg ELKÖSZÖNTEM Rostától,

Feladtad az ugartörést? Kitűzted a kis fehér zászlót? :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 08:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ezért is linkelem be a következő könyvet...
http://gondola.hu/cikkek/cikk.php?szal=44541
gyanum szerint ilyesmi gondolatok járnak nem-szakértő barátunk fejében is

neten nem olvasható?

Idézet:
bízzuk ezt a SZAKEMBEREKRE

Eddig rájuk volt bízva és látszik, hogy nem fogják megoldani. Úgyhogy nem kellene rájuk bízni, illetve ezügyben bízni bennük. :)
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2007. ápr. 11., szerda 08:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 11., szerda 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
net2rist írta:

elvileg ELKÖSZÖNTEM Rostától,

Feladtad az ugartörést? Kitűzted a kis fehér zászlót? :D
üdv
ex


nézd... én nem GYŐZNI vagyok itt :)
azt már Valaki elvégezte helyettem :D

ha TUDOK HASZNÁLNI: fektetek bele energiát... ez most fekete lyuknak ítéltetett, úgyhogy... van énnékem ÉPP ELÉG más irány, ahova a megtérülés esélyével fektethetem...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 250 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség