Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
T. Exrefis!

És mi volt a szellemi háttere a 7-8 millió keresztyén ukrán, a 6 millió zsidó, a 3 millió keresztyén örmény, 3 millió buddhista kambodzsai, kiirtásának? Egyáltalán a nácizmus kb 50 millió, a kommunizmus kb 100 millió áldozatának?

Tényleg kíváncsi vagyok...

Az általános szellemi háttere az emberiség nyomorúságos történelmének az, hogy az elején eltapsoltuk a paradicsomot, ezzel átengedtük a sátánnak a Föld feletti uralmat, ezért jelenleg a sátán királyságában élünk. Így alapból semmi jó nem várhatunk, minden ami jót találunk ma itt az Isten igen nagy kegyelme, amiért örökké hálásak lehetünk érte.
Tehát a válasz röviden, mert a sátán királyságában élünk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 12:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Az általános szellemi háttere az emberiség nyomorúságos történelmének az, hogy az elején eltapsoltuk a paradicsomot, ezzel átengedtük a sátánnak a Föld feletti uralmat, ezért jelenleg a sátán királyságában élünk. Így alapból semmi jó nem várhatunk, minden ami jót találunk ma itt az Isten igen nagy kegyelme, amiért örökké hálásak lehetünk érte.
Tehát a válasz röviden, mert a sátán királyságában élünk.
üdv
ex


És a mult század elején a spanyol nátha 50 milliós európai gyilkosságát mi indokolja? A sátán uralma, vagy a bálványimádás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 14:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Erika írta:
Az indiánok kiirtására gyártott elmélettel én sem értek egyet, nem tudom összeegyeztetni pl. a Róma 2:11-29-cel.

láttam egy indián apáról szóló filmet, akinek ikerfiai közül az egyiket elrabolta az ellenséges törzs. Sok-sok év múlva újra támadott a törzs, s az egyik sebesültet ez az apa ápolta. Miközben mosta le a harci színeket a férfi arcáról, ami felismerhetetlenné tette addig, -mi ez a különös érzés? tört fel az apából: felismerte az elrabolt fiát, aki szakasztott mása volt az otthon maradottnak.
Azért imádkoztam egész életemben, hogy úja egyesítsem a családomat, sírta örömkönnyek között az apa...addig is ahogy foglalkozott az unokáival, tanítgatta őket vadászni...modhatom sok keresztyén apa elé példaként lehetne állítani.

Kedves Erika!
Legalább te megpróbálsz érvelni.
Amellett, hogy az Igével természetesen egyetértek, nem igazán látom, hogy abból hogy következne az elméletem cáfolata.
Egy film pedig ebben a témában nem lehet érv, még akkor sem ha igaz történetet mutat be. Biztos vagyok benne, hogy a kánaáni népek is nagyon szerették a gyermekeiket, mégis eljutottak a hitgyakorlatukban olyan pontig, hogy Istennek elfogyott a hosszútűrése. Mi az akadálya, hogy ez más népek esetében is megtörténhessen?
Szerintem egy magyarázat van csak a dologra, hogy az európai emberek szemében az indiánokról egy romantikus képet festettek az bakkori bulvárírók, ők a természet szerető, csupa tisztesség és becsület heroikus nép, akiket a közelebbről ismert nyugati gonosz harácsoló ember kiírt.
Tessék itt van a színtíszta igazságtalanság!
Szó nincs arról, hogy fel lehetne menteni azokat az embereket minden alól, de a fenti mesterséges képnek sincs köze a valósághoz.
üdv
ex

üdv
ex



Ex, nemcsak csupa becsületes indánról olvashatunk akár a Karl May könyvekben sem, ugyanúgy vannak a becsületesek mellett galádok is, mint a keresztyén világban, így én nem látom rózsaszínűre sikeredve, igazságtalannak a rézbőrűekről szóló híradást.

Nemsok született amerikait ismerek személyesen, de az egyiknek pont indián volt a nagyapja,...talán akkortól vonhatjuk felelősségre a bálványimádásuk miatt őket, mikortól hallottak az Evangéliumról...úgy, ahogy Teomo is írta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 14:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Net!

ezt írod, már másodszor:


nem tudom olvastátok-e Ziegler Géza leghíresebb regényét (oppardon, Gárdonyira magyarosított Wink


nem tudom, mit akarsz ezzel mondani, engem zavar ez az ismételt megjegyzésed: nyilván azért magyarosította a nevét, mert magyarnak vallotta magát, ..Országh Pálnak az anyja elsírta magát, amikor hallotta a fiát magyarul szavalni,mert szlovák lévén nem értette ...s a fia elgondolkodott, felvette a Hviezdoslav nevet,tovább már az anyanyelvén, szlovákul írt,s ma szlovák költőként tartják számon.

megelőzve az én fantáziálgatásomat, mondd már meg, miért kedvenc megjegyzésed ez a névváltoztatás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 14:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
talán akkortól vonhatjuk felelősségre a bálványimádásuk miatt őket, mikortól hallottak az Evangéliumról...úgy, ahogy Teomo is írta.

Ez téves gondolatmenet. A kánaáni népek nem is hallhatták az evangéliumot. Gondolom azt nem akarod mondani, hogy Isten egy igazságtalan önkényúr? Távol legyen!
A megoldás máshol van. Az Írás logikus és nem mond ellen magának.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 14:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
És a mult század elején a spanyol nátha 50 milliós európai gyilkosságát mi indokolja? A sátán uralma, vagy a bálványimádás?

A bálványimádás is a sátán uralmámak a következménye, csak súlyosabban esik latba egyéb törvényeknél.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 14:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Teomo írta:
Kedves ex!
Én kaviccsal értek egyet ebben a témában. Az evangéliumi protestáns keresztyéneknek az volt a feladatuk, hogy az evangéliumot hírdessék az indiánok között is. Ők meg is tették ezt, saját életük kockáztatásával. Akik viszont írtották az indiánokat, azok a szememben nem voltak különbek a keresztes lovagoknál. És nem voltak sokkal keresztyénibbek náluk. Ahelyett, hogy beszéltek volna az indiánokkal, evangélizáltak volna, inkább írtották őket. Pl. tífuszos takarót adtak nekik. Ez nem túl keresztyéni. Endivel tudok egyetérteni abban, hogy nincs keresztyén nép. Max olyan nép, ami annak nevezi magát. Az egy dolog, hogy az amerikaiak között nagyobb arányban vannak hívő emberek, aminek az európai protestánsüldözések az okai, de ez nem jelenti azt, hogy az egész nép hívő, vagy akár csak a többség hívő lenne. Ez annyit jelent, hogy nagyobb arányban voltak és vannak hívők amerikában. Akik pedig a földért, a hatalomért írtották az indiánokat és olyanokat mondtak, hogy "a legjobb indián a halott indián", azokat nem nevezném keresztyénnek. Mert akik keresztyének voltak, azok inkább az evangéliumot hírdették, és sokszor rosszul is jártak.
Azzal az állítással nem tudok vitatkozni, hogy az indiánok majdnem teljes kiírtása Isten bűntetése, de azzal igen, hogy akik ezt tették, azok keresztyének lettek volna.
Még egy hónapja olvastam és sikerült megtalálnom:
"Egy tolvaj elmegy a rabbihoz:
-Nincs szerencsém mostanában, rabbi, adj rám egy áldást, hogy jobban menjenek a dolgaim.
-Még mit nem! - háborodik fel a rabbi - egy ilyen országos tolvajra!
-De rabbi, fizetek ötven dollárt.
-Csak ne lennék ilyen szegény magam is, meg a hitközség is! -sóhajt a rabbi, majd megadóan felemeli a kezét:
- Ha az Isten azzal akar büntetni valakit, hogy meglopják, téged használjon fel eszközéül!"


Teomonak erre a hsz-ra utaltam,a kánaáni népeket , a zsidók honfoglalását nem keverném az indiánokkal, az Új-világ meghódításával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 14:59 
Kedves Ex!

Tudod hol sántít az érvelésed?
Ott, hogy közben volt egy időszámítás váltás!

Dicsőség Istennek!

KR.E.
KR.U.

Ezt kifelejted a logikádból.

Ismétlem, hogy egyetlen céllal adta a ZSIDÓ - és nem a keresztyén, hiszen az apcselben nem olvasol ilyen esetet, max. olyat, hogy a tanítványoknak hatalma volt a gonosz lelkek felett - népnek Isten azt a megoldást, hogy népeket írtsanak ki az Ő nevében, ezzel ennek a felelősége alól ELŐRE - és nem utólag - feloldozást kapva!
Egyetlen céllal engedte Isten a pusztítást.
A példát leírtam, tehát az üszkösödő, életet már nem hordozó lábat el kellett távolítani addíg, amíg a beteg az Orvoshoz ér!

Csak hogy az orvos MÁR ELJÖTT ebbe a világba és ELVÉGEZTETETT a gyógyítás.

Innen kezdve a meggyógyultak nem tehetnek mást, mint hogy ehhez az Orvoshoz irányítják azokat akik betegek...

Keresztyéneket felmenteni a gyilkosság vádja és ítélete alól nem lehet csak egyetlen érvre hivatkozva.

A te állításod szerint a keresztyének alapították az USA-t.
Ezt hogy értsem? Ők is részesei voltak az ottani pusztításnak, vagy "csak" haszonélvezői, akik megvárták, míg az "erősek" elvégzik a piszkos munkát, hogy aztán nekik is jusson a zsíros földekből?

Olvastad Busch lelkész könyvét a hitleri németországról?
Mi a véleménye az akkori egyházról és ÖNMAGÁRÓL?

Nagyon őszintén ír erről...


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 16:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Ez téves gondolatmenet. A kánaáni népek nem is hallhatták az evangéliumot.


Az evangéliumot (ahogy ma ismerjük) nem, de Istent és az ő cselekedeteit ismerték!
Józs 2,9-11
És monda a férfiaknak: Tudom, hogy az Úr néktek adta ezt a földet, és hogy megszállt minket a félelem miattatok, és hogy e földnek minden lakosa megolvad előttetek. Mert hallottuk, hogy megszárította az Úr a Veres tenger vizét előttetek, a mikor kijöttetek Égyiptomból, és hogy mit cselekedtetek az Emoreusok két királyával, a kik túl voltak a Jordánon, Szíhonnal és Óggal, a kiket megöltetek. És a mint hallottuk, megolvadott a mi szívünk, és nem támadt többé bátorság senkiben sem miattatok. Bizony az Úr, a ti Istenetek az Isten fenn az égben és alant a földön!

De más esetekben is megmutatta Isten a hatalmát a pogányok istenei felett:
I Sám. 5,2-4
És megfogták a Filiszteusok az Isten ládáját, és bevivén azt a Dágon templomába, Dágon mellé helyezték el. És mikor az Asdódbeliek másnap korán felkelének, ímé Dágon leesett arczczal a földre az Úr ládája előtt. És felvevék Dágont, és ismét helyreállíták. Mikor pedig másnap korán reggel felkelének, ímé Dágon ismét leesett arczczal a földre az Úr ládája előtt; és Dágonnak feje és két kezefeje letörve a küszöbön valának, csak Dágon dereka maradt meg.

Izrael feladata volt, hogy a kánaáni népeket kiírtsa - és ennek, illetve a konkrét győzelmeknek (és esetenként kudarcoknak) híre volt a környező népek között. A kudarcoknál pont szempont is volt a zsidóknak, hogy nehogy azt higyjék a környező népek, hogy a mi Istenünk erőtlen.

És ahogy Ninivénél látjuk - ha egy nép ítélet alá kerül, választhatja a megtérést is. Ahogy Ráháb személyesen választotta is.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 16:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kavics én téged személyedben sajnállak, de te még mindég nem Isten igazságát keresed, hanem az ember igazságát. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 16:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"A te állításod szerint a keresztyének alapították az USA-t."

Tény, hogy a vallásüldözések miatt rengeteg protestáns vándorolt ki oda, így nyerve szabad hitgyakorlást. (Aki gyilkolt, erőszakolt annak nyilván nincs köze a kereszténységhez, de Isten készíthette - és szerintem készítette - a menekülés lehetőségét a puritánoknak és egyéb üldözött "eretneknek".)

Azt nem tudom, hogy az indiánok kiírtása és a kánaáni népek között lehet-e hasonlóságot keresni. Az emberi kapzsiság és gonoszság is eredményezhet ilyen hatalmas tragédiákat. Bár az indiánok pogány és borzalmas kultuszairól vannak kemény beszámolók.

Érdekes lehet azon is elgondolkodni, hogy Károli Gáspár például a törököket egyértelműen Isten büntetésének tekintette a magyarokon. Csak kósza gondolatként hallottam, hogy a magyarok káromkodásaikban nagyon változatosan szidják Istent. Más népek meg nem. (pl a litvánok legdurvább káromkodásainak egyike, az, hogy "te kiskígyó!" a lettek azt mondják egymásra: "lófej" és Istent nem szidják. Egy ilyen háttéren tekintve mondjuk történelmünk vérzivataros századait? hm... ? (de tényleg csak mint kósza gondolat)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 16:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
rosta írta:
És a mult század elején a spanyol nátha 50 milliós európai gyilkosságát mi indokolja? A sátán uralma, vagy a bálványimádás?

A bálványimádás is a sátán uralmámak a következménye, csak súlyosabban esik latba egyéb törvényeknél.
üdv
ex


Amikor átszellemült emberek a kezükben papirral és tollal jegyzetelik a
"nagy"igemagyarázó magyarázatait a Bibliáról,és amikor rájuk néz akkor heves fejrángatással jelzik,hogy mennyire egyet értenek vele,és mindez
történik egy "vidám hétvégén" az úgye bálványimádásnak számít Isten szemében ?


Ha nem válaszolsz az is válasz "net után szabadon"

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 16:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
Kavics én téged személyedben sajnállak, de te még mindég nem Isten igazságát keresed, hanem az ember igazságát. :cry:


amennyiben Isten = Magda,akkor igazad van.

Egy hívő azért jobban teszi ha Krisztus igazságát keresi és nem az emberekét.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 16:58 
Köszönöm Magda!
Jézusnál találhatok erre az Isteni kérdésre is választ, mert kérdésnek veszem az Úrtól magamra nézve.
Köszönöm azt is, hogy sajnálsz, szánsz, mert ebben a szeretet jelét látom és ezt köszönöm.

Kedves Indu!

Bátorkodom azt mondani, hogy ha valaki protestáns hívő, akkor Jézus Krisztus KÜLDETÉSÉBEN jár.
Egyet értek abban, hogy ha egy nép MEGÁTALKODOTTAN Isten ellen cselekszik, akkor ezzel önmagát pusztítja ki, mert ÉLET ELLENES gyakorlatok jönnek be a mindennapi életébe.
csecsemők feláldozása, bálvány szobrok tisztelete és ezért akár emberi életek kioltása, stb...

Amit én finomítanék, hogy az USA-t nem csupán keresztyének alapították, hanem keresztyének - akik igyekeztek az indiánokkal egységben élni, nekik Krisztust hírdetve városokat építeni és megtérésre vezetni a pogány indiánokat a bálványimádásukból - és kapzsi, pénzéhes, gazdagságra és hatalomra vágyó emberek, akik ha kellett indián falvakat írtottak ki a saját meggazdagodásuk miatt.

Én minden esetre nagyon rossz dolognak tartom, ha valaki aki Krisztusban hisz - legyek ez én is akár - nem a mentő szeretetre épít.

Lk 9,54 Mikor pedig ezt látták az ő tanítványai, Jakab és János, mondának: Uram, akarod-é, hogy mondjuk, hogy tűz szálljon alá az égből, és emészsze meg ezeket, mint Illyés is cselekedett?

55. De Jézus megfordulván, megdorgálá őket, mondván: Nem tudjátok minémű lélek van ti bennetek:
56. Mert az embernek Fia nem azért jött, hogy elveszítse az emberek lelkét, hanem hogy megtartsa. Elmenének azért más faluba.

Ha nem erről ment a vita, akkor megkövetek mindenkit és sajnálom és bánom a beírásaim, mert az USA történelmét én megváltoztatni nem fogom, ami megtörtént az az én beírásaimra MARAD a helyén.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 06., péntek 17:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Gabriel777, látom szépen tudsz utalgatni a Hit Gyülire. Csak úgy sunyiba. Ismerős ez. Majd ha eljön az időd, és újra lehet irtani a zsidókat, majd a hitgyüliseket is fogjátok?

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség