Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 08:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Erika írta:
Kedves Net!

ezt írod, már másodszor:


nem tudom olvastátok-e Ziegler Géza leghíresebb regényét (oppardon, Gárdonyira magyarosított Wink


nem tudom, mit akarsz ezzel mondani, engem zavar ez az ismételt megjegyzésed: nyilván azért magyarosította a nevét, mert magyarnak vallotta magát, ..Országh Pálnak az anyja elsírta magát, amikor hallotta a fiát magyarul szavalni,mert szlovák lévén nem értette ...s a fia elgondolkodott, felvette a Hviezdoslav nevet,tovább már az anyanyelvén, szlovákul írt,s ma szlovák költőként tartják számon.

megelőzve az én fantáziálgatásomat, mondd már meg, miért kedvenc megjegyzésed ez a névváltoztatás?


Net, tényleg érdekel a válaszod /ha már megtetted, jelezd,hogy hol olvashatom /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bocsi, nem is vettem észre a kérdést!!

Azért kedvenc megjegyzésem, mert "nagy magyarjaink" magyarsága NEM a SZÁRMAZÁSUKBÓL következik (de még csak nem is abból, hogy tudtak magyarul, az aradi 13 többsége nem tudott!!)

Ziegler Géza mellett Petrovics Sándort is felsoroltam, de még sok mást is idehozhatnék... a lényeg: ha valakire BÜSZKÉK LEHETÜNK, annak könnyebben "megbocsátjuk", hogy "nem magyar" (lásd még a "magyar" nóbeldíjasok jó részét...)

én nagyon szeretném ezt az egyorrú hétköznapi emberekre kiterjesztve is látni... hát EZÉRT hörcsögölök ezen...

érthető volt?

még egy apróság, ami NEKEM megmelengeti a szívemet: az első MAGYAR KÖLTŐNK nem is magyarul írt :D
FORDÍTÁSBAN volt szerencsénk tanulhatni irodalomórán!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 09:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Erika írta:
Kedves Net!

ezt írod, már másodszor:


nem tudom olvastátok-e Ziegler Géza leghíresebb regényét (oppardon, Gárdonyira magyarosított Wink


nem tudom, mit akarsz ezzel mondani, engem zavar ez az ismételt megjegyzésed: nyilván azért magyarosította a nevét, mert magyarnak vallotta magát, ..Országh Pálnak az anyja elsírta magát, amikor hallotta a fiát magyarul szavalni,mert szlovák lévén nem értette ...s a fia elgondolkodott, felvette a Hviezdoslav nevet,tovább már az anyanyelvén, szlovákul írt,s ma szlovák költőként tartják számon.

megelőzve az én fantáziálgatásomat, mondd már meg, miért kedvenc megjegyzésed ez a névváltoztatás?


Net, tényleg érdekel a válaszod /ha már megtetted, jelezd,hogy hol olvashatom /

Kedves Erika!
Pedig egyszerű, lefordítom:
Kedves nacionalista antiszemiták, vegyétek már észre, hogy mennyi zsidó(ha nem zsidó, akkor sem tipikus magyar név) ember van aki nagyban hozzájárult a magyar kultúra lényegéhez.
Pl. az egyik leghazafiasabb kötelező olvasmány szerzője(Gárdonyi).
(Ld. még Petrovics Sándort stb)
Szóval egy kis csipkelődés a mélymagyarok felé, hogy picit józanodjanak.
Net korrigálj, ha nem erről volt szó.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 09:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
bocsi, nem is vettem észre a kérdést!!

Azért kedvenc megjegyzésem, mert "nagy magyarjaink" magyarsága NEM a SZÁRMAZÁSUKBÓL következik (de még csak nem is abból, hogy tudtak magyarul, az aradi 13 többsége nem tudott!!)

Ziegler Géza mellett Petrovics Sándort is felsoroltam, de még sok mást is idehozhatnék... a lényeg: ha valakire BÜSZKÉK LEHETÜNK, annak könnyebben "megbocsátjuk", hogy "nem magyar" (lásd még a "magyar" nóbeldíjasok jó részét...)

én nagyon szeretném ezt az egyorrú hétköznapi emberekre kiterjesztve is látni... hát EZÉRT hörcsögölök ezen...

érthető volt?

még egy apróság, ami NEKEM megmelengeti a szívemet: az első MAGYAR KÖLTŐNK nem is magyarul írt :D
FORDÍTÁSBAN volt szerencsénk tanulhatni irodalomórán!!


Net, Petrovics- Petőfi leírta, hogy ne legyünk tudatlanságban: magyar vagyok, magyarnak születtem, magyarul dalolt a dajkám felettem- tehát nincs mit megbocsátani a nem kóser magyarságán-kapnánk tőle egy alaposat, hogy most egyáltalán ezt kétségbe vonjuk..

ezzel együtt nem vagyok nacionalista, sem elvakult a magyarokkal szemben,kaptunk épp elég magyar pofont, ami sokkal jobban fáj a más pofonoknál...

csak az zavar, ha magyarok között is kellemetlen sallangként hat, hogy az ember ragaszkodik a gyökereihez, s ezt különösen evangéliumi keresztyének között tapasztaltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 09:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Kedves Erika!
Pedig egyszerű, lefordítom:
Kedves nacionalista antiszemiták, vegyétek már észre, hogy mennyi zsidó(ha nem zsidó, akkor sem tipikus magyar név) ember van aki nagyban hozzájárult a magyar kultúra lényegéhez.
Pl. az egyik leghazafiasabb kötelező olvasmány szerzője(Gárdonyi).
(Ld. még Petrovics Sándort stb)
Szóval egy kis csipkelődés a mélymagyarok felé, hogy picit józanodjanak.
Net korrigálj, ha nem erről volt szó.
üdv
ex


Ex, nem kellett lefordítanod, mert bármilyen hihetetlen, értek magyarul, mégha olykor érződik a kifejezésmódomon, hogy nem magyar közegben élek.

Az, hogy ki milyen a névvel születik, azt nem ő dönti el. Később kerül esetleg választás elé, amikor dönt, hogy mi a fontos...és esetleg hátrányokat vállalva is aztán hozzátesz ahhoz a kultúrához, amivel a szíve összedobban, legyen a neve olyan , amilyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 09:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
bocsi, nem is vettem észre a kérdést!!

Azért kedvenc megjegyzésem, mert "nagy magyarjaink" magyarsága NEM a SZÁRMAZÁSUKBÓL következik (de még csak nem is abból, hogy tudtak magyarul, az aradi 13 többsége nem tudott!!)

Ziegler Géza mellett Petrovics Sándort is felsoroltam, de még sok mást is idehozhatnék... a lényeg: ha valakire BÜSZKÉK LEHETÜNK, annak könnyebben "megbocsátjuk", hogy "nem magyar" (lásd még a "magyar" nóbeldíjasok jó részét...)

én nagyon szeretném ezt az egyorrú hétköznapi emberekre kiterjesztve is látni... hát EZÉRT hörcsögölök ezen...

érthető volt?

még egy apróság, ami NEKEM megmelengeti a szívemet: az első MAGYAR KÖLTŐNK nem is magyarul írt :D
FORDÍTÁSBAN volt szerencsénk tanulhatni irodalomórán!!


Igen... a kedvenc vakjátszmáid... feltételezel a másikról valamit, amiről feltétlenül "fel kell világosítani".

Erre szoktam én mondani, hogy elhelyezzük a másik hátán a csótányokat, amit aztán szívességből egysével lenyilazhatunk...

És ha esetleg belemegy a játékba, és visszalő, mert nincs tisztában azzal, hogy miért csinálod, akkor bukta. Máris rásütheted, hogy náci.

Ugyes...

Gondosan ügyelsz arra, hogy jogilag sehol ne lehessen belekötni. De az ilyen hozzászólásod szándékában ellenséges. Merthogy azt a vitapartnert veszi célba, akit társadnak kellene tekints magyarságban is. Mire jó az ilyen ismételt provokáció, ha nem arra, hogy rávedd a náladnál valamivel több nemzeti öntudattal rendelkező partnert, hogy megvédje magát és legszentebb érzéseit?

Vagy meddig tűrjük még neked birkatürelemmel, ahogy folyton abba taposol bele, ami nekünk a legnagyobb érték?
Még köszönjük is meg, hogy megtisztítasz a nyilaiddal a csótányoktól?

Elnézést kérek, ha esetleg nem voltam most a legbékésebb. Azért én szeretlek így is... De kellemesebb lenne enélkül.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 13:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hiába, ezért kedvelem a beírásaidat, mert meglehetősen plasztikusan tudod érzékeltetni a lényeget!

Ami netet illeti, azt mondták régen, hogy ölelgetés közben másik kézzel a bordád közé nyomja a bökőt. Ezért viselem el jobban a nyiltan nácizó, antiszemitázó, exrefist, meg a mocskosozó endit... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 13:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
? :O.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 14:15 
Idézet:
ezzel együtt nem vagyok nacionalista, sem elvakult a magyarokkal szemben,kaptunk épp elég magyar pofont, ami sokkal jobban fáj a más pofonoknál...


:cry:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 14:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Erika írta:
exrefis írta:
Kedves Erika!
Pedig egyszerű, lefordítom:
Kedves nacionalista antiszemiták, vegyétek már észre, hogy mennyi zsidó(ha nem zsidó, akkor sem tipikus magyar név) ember van aki nagyban hozzájárult a magyar kultúra lényegéhez.
Pl. az egyik leghazafiasabb kötelező olvasmány szerzője(Gárdonyi).
(Ld. még Petrovics Sándort stb)
Szóval egy kis csipkelődés a mélymagyarok felé, hogy picit józanodjanak.
Net korrigálj, ha nem erről volt szó.
üdv
ex


Ex, nem kellett lefordítanod, mert bármilyen hihetetlen, értek magyarul, mégha olykor érződik a kifejezésmódomon, hogy nem magyar közegben élek.

Az, hogy ki milyen a névvel születik, azt nem ő dönti el. Később kerül esetleg választás elé, amikor dönt, hogy mi a fontos...és esetleg hátrányokat vállalva is aztán hozzátesz ahhoz a kultúrához, amivel a szíve összedobban, legyen a neve olyan , amilyen.


Dehát pontosan ezt mondta Net is! Hogy attól még, hogy fajilag, vagy biológiailag (vagy hogy) volt bennük más, attól még mennyrie természetes volt nekik is, és mennyire természetes most nekünk is, hogy ők magyarok voltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 16:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kamilla írta:
Erika írta:
exrefis írta:
Kedves Erika!
Pedig egyszerű, lefordítom:
Kedves nacionalista antiszemiták, vegyétek már észre, hogy mennyi zsidó(ha nem zsidó, akkor sem tipikus magyar név) ember van aki nagyban hozzájárult a magyar kultúra lényegéhez.
Pl. az egyik leghazafiasabb kötelező olvasmány szerzője(Gárdonyi).
(Ld. még Petrovics Sándort stb)
Szóval egy kis csipkelődés a mélymagyarok felé, hogy picit józanodjanak.
Net korrigálj, ha nem erről volt szó.
üdv
ex


Ex, nem kellett lefordítanod, mert bármilyen hihetetlen, értek magyarul, mégha olykor érződik a kifejezésmódomon, hogy nem magyar közegben élek.

Az, hogy ki milyen a névvel születik, azt nem ő dönti el. Később kerül esetleg választás elé, amikor dönt, hogy mi a fontos...és esetleg hátrányokat vállalva is aztán hozzátesz ahhoz a kultúrához, amivel a szíve összedobban, legyen a neve olyan , amilyen.


Dehát pontosan ezt mondta Net is! Hogy attól még, hogy fajilag, vagy biológiailag (vagy hogy) volt bennük más, attól még mennyrie természetes volt nekik is, és mennyire természetes most nekünk is, hogy ők magyarok voltak.


Csak azt nem értem ha Net a nacionalista antiszemitáknak cimezte a mondókáját akkor mit keres a parókia portálon az írása,menjen arra a portálra ahol nacionalista antiszemiták vannak és nekik mondja el a véleményét.

keressen egy nacionalista antiszemita portált és mondja el ott a cimzetteknek a kritikáját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 07., szombat 16:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
"attól még, hogy fajilag, vagy biológiailag (vagy hogy) volt bennük más (mint ahogy mindenkiben van, mert összevissza vagyunk keveredve, ezért sincs értelme ennek az egésznek úgy, ahogy van), attól még mennyrie természetes, hogy magyarok voltak"

Lehetne ez a náci (meg a többi általatok felsorolt) definíciója, hogy akinek ez a fenti mondat nem természetes.
Akinek meg nem inge, ne vegye magára.

(akinek meg van kedve, kikapcsolódásként olvassa el az Asimov-idézetet, amit egyszerrégen begépeltem ide: http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=10161&highlight=#10161)

És itt abba is lehetne hagyni ezt a topikot, szerintem túl van tárgyalva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 16., hétfő 19:59 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
A "náci" fogalom legfontosabb kérdése a hívőnek, miért útálták a zsidókat, Isten népét!

Talán itt választ kaphattok!

http://www.proteo.hu

ezen belül található: http://www.freepress-freespeech.com/holhome/antihr/blazare.htm#r17

Az okokról!

Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17., kedd 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a cikk első ráfutásra szimpatikus (majd becsületesen is elolvasom)

viszont ez a Protestáns Teológiai Intézet ez ÉÉÉÉÉRDEKES:

"az erdélyi magyar református, unitárius és evangélikus, illetve a szász evangélikus egyházak lelkészképző egyeteme"

NAGYON érdekelne, hogy hogy tud egy református és egy szentháromság-tagadó unitárus teológusgárda együttműködni... egymással, és - nem mellékesen - a Szentlélekkel, aki ugye kissé MÁS valaki/valaMi a két oldal szerint...

érdekes...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17., kedd 09:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
NAGYON érdekelne, hogy hogy tud egy református és egy szentháromság-tagadó unitárus teológusgárda együttműködni... egymással, és - nem mellékesen - a Szentlélekkel, aki ugye kissé MÁS valaki/valaMi a két oldal szerint...

érdekes...

Megy az simán, ha a problémákat a szőnyeg alá söpörjük. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség