Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 06:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Kedves Fony!
Senki csapásáért nem szoktam imádkozni. Az ötletet sem értem.
üdv
Egyébként nem a gárda a probléma. Néhány száz elmebeteget minden ország kibír. Mindig a szalonnácizmus az igazi probléma, ahol megágyaznak az ilyen eszméknek.
Az őszi tv ostromnál sem a pártucat támadó sudribunkó volt a szomorú és veszélyes, hanem a háttérben szurkoló párezer "békés" tüntető. Nélkülük a pártucat ki sem merné nyitni a száját.
üdv
ex


Kedves Ex!
A jelzőidet kivéve tulajdonképpen egyet is érthetnénk.
De ezekben a fiatalokban én nem a sudribunkó elmebetegeket igyekszem meglátni, hanem megtévesztett emberkéket, akikért kik imádkozzanak, ha nem a keresztények?

Szóval - imádkozol értük is, vagy csak tüzet kiáltasz, (nagyon helyesen) de az oltásban nem veszel részt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 09:51 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
No kicsit ellenkeznék!

Nem a véleményekkel hanem az okokkal!

Nem ilyen felszínes a dolog!

Az István által hozott I törvénykönyv elejében ott a válasz!

Isten kegyelméből , a népért!

Ha ez az alázat nincs , hitem szerint addíg nem is lesz megfelelő országvezetés!

Ebből meg a felszaporodó konfliktusok, jogsértések származnak , az ilyen dolgokból meg , nem az egyszerű emberek , hanem a zavarosban halászók profitálnak!
HM :!:

Egyszer beszéltetek a Nemzetért való imádkozás fontosságáról!
Szerintem MINDÍG valamért és nem valami ellen kell imádkozni!

Zsolt 9:18 {KJV 9:17} Seolba jutnak a gonoszok, [oda] minden nép, amely elfeledkezik Istenről.


Szeretettel írtam!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 11:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Egyébként nem a gárda a probléma. Néhány száz elmebeteget minden ország kibír. Mindig a szalonnácizmus az igazi probléma, ahol megágyaznak az ilyen eszméknek.
Az őszi tv ostromnál sem a pártucat támadó sudribunkó volt a szomorú és veszélyes, hanem a háttérben szurkoló párezer "békés" tüntető. Nélkülük a pártucat ki sem merné nyitni a száját.


Véleményem szerint az öszödi beszéd napvilágra kerülésekor a véleményüket kinyilvánító emberek nem szalonnácik. Egyszerű normál állampolgárok ők, akik nagyon helyesen élnek törvény adta szólási szabadságukkal. Véleményem szerint a civil polgár egyéni kötelessége is, hogy ilyen helyzetben hallassa a hangját. Egy demokráciában ez természetes lenne.

A kádár korszakban nácizták, meg csőcselékezték le azokat az embereket, akik a véleményüket ki merték mondani, és zárták őket börtönbe, vagy verték őket össze a tüntetéseken.

A Magyar televízió szakmai hibája, hogy nem olvasta be a tüntetők petícióját, ez lett volna a kötelessége. Jellemző a Baló gőgös elutasítása, míg a Hír tv ott volt minden eseménynél.

Akik felgyújtották a tv bejáratát részben futball huligánok, részben feldühödött fiatalok voltak. Mint ilyenek semmiféle ideológia nem vezérelte őket, csupán az öszödi beszéd aljas tartalma, és a tv pökhendisége indukálta düh, amit a saját tehetetlenségük érzése fokozott vandalizmusig. Sajnálatos a dolog, ez nem mentség, csupán magyarázza a helyzetet.

Tudom, hogy a Hetek nem erről beszél, de hát ilyen a világ. Van többféle vélemény is…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megdöbbentettél most, rosta...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 17:06 
"Az avatáson a történelmi egyházak résztvevői is megjelentek, és megáldották a gárda zászlóját."

"történelmi egyházak részvevői" nem papjai, lelkészei és vezetői, vagy maga Szabó Imre esperes tette ezt!
A "történelmi egyházak résztvevői" kaptak most még egy pofont, benne én is, mert én is résztvevője vagyok ÉS LESZEK a református felekezetnek!
És itt a fórumon ismét TŐLED EX, kaptunk még egy pofont!
Pauler Péternek hívnak és nem "történelmi egyház résztvevőjének", van nevem, amit az Úr adott!

Itt a másik arcom:
Én nem áldok meg egy náci zászlót, eszembe se jutna, sőt elítélek minden fasiszta ideológiát itt és a jobb oldalon belül is.
Akkor most mi van? Mérlegelünk?
Darabra? Hány igen, vagy hány nem, vagy pedig kollektív bűnösség és ezért azok is pusztuljanak, akik "történelmi egyház résztevői", vagy felmentsük ezeket az embereket, mert most én ezt beírtam?

Mi legyen Ex? Mi tegyünk a "történelmi egyházak részvevőivel"? Mit suggalnak a "nem történelmi egyházak vezetői"? Vagy isten mit készít a "történelmi egyházak részvevőinek", aminek átkát a "nem történelmi egyházak részvevőinek" kell közvetíteni feléjük?

Fidesz reakció:
A Fidesz felszólítja a Magyar Gárdát, annak tagjait és aktivistáit, hogy tartsák be a törvényeket, tartsák tiszteletben az emberek szabadságjogait - mondta a párt szóvivője, Szijjártó Péter szombaton, Budapesten, a Fidesz által közzétett felhívást ismertetve. Hozzátette: a Fidesz határozottan felszólít mindenkit, hogy tartsa tiszteletben a Magyar Köztársaság alkotmányát és törvényeit.

Mint mondta, a rendőrséget arra szólítják fel, hogy a testület tartsa és tartassa be a Magyar Köztársaság törvényeit és minden ember számára egyformán biztosítsa az alkotmányban rögzített szabadságjogok érvényesülését.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. aug. 26., vasárnap 19:15-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 19:02 
NYILATKOZAT

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége a hírekből értesült arról, hogy a Magyar Gárda 56 tagjának avatásán a történelmi egyházak képviselői - így a Magyarországi Református Egyház egy lelkipásztora is - megáldották a Magyar Gárda zászlaját. A Magyarországi Református Egyház Zsinata Elnökségének tudta vagy
beleegyezése nélkül az MRE nevében senki nem járhat el.
Hivatalosan senki sem kereste meg egyházunkat ettől a szervezettől, így értelemszerűen a református egyházat hivatalosan senki nem képviselhette ezen a rendezvényen.

Még egy bocsánat kéréssel tartozom az előző levelemért Ex felé, mert most láttam a TV-ben, hogy lelkészek és papok vettek részt ezen az erőszakot szító, náci jelképekkel és katonai eszközökkel tele alkalmon.

Engem sem képviselt ez az ember ezen a rendezvényen.
Ha el jön az idő, Isten adjon erőt arra nézve, hogy ne tagadjam meg Uramat a Jézus Krisztust!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 21:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Akkor, ezek szerint már nem kell válaszolnom az előző bejegyzésedre. :)
Most már csak arra kérlek, azon gondolkozz el, hogy csípőből, a tények ismerete nélkül miért feltételezel részemről mindjárt pofont. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 21:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
megdöbbentettél most, rosta...

Engem már nem. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 22:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
Az István által hozott I törvénykönyv elejében ott a válasz!

Isten kegyelméből , a népért!

Ezzel nem vitatkozom. Az alázat nem tudom mikor volt jellemzője utoljára a magyar vezetésnek, de már nagyon régen lehetett.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 26., vasárnap 22:36 
Kedves Ex!

Azért, mert a "történelmi egyházak résztvevői" pofon csapás a részemre a cikk írójától, hiszen magam is egy ilyen felekezet tagja vagyok.
Nem te írtad le, de te hoztad ide és te hozol ide ilyen témát szinte folyamatosan, sajnos. Látom én a saját bűnöm és a felekezetem bűneit is.
Azért köszönöm, hogy ezekre ráerősítesz.
Jó alázatban lenni az Úr előtt!


Mit kell tenni a történelmi egyházakkal és azok tagjaival? Erre nem válaszoltál.
Te ref. felekezetből "mentél ki". Tehát ez egy út lehet, kihívni őket innen.
Azt gondolom, van másik út is, megmaradni a felekezetemben - mert más felekezetnél is vannak elhajlások az Igétől - és itt megélni Krisztust. Lehet ez számodra nem út - sőt biztosan nem az - de nekem ez az utam.
Te is segítettél benne, hogy ez bizonyosság legyen a számomra.

Mivel nem igen leszek már itt köztetek, sajnálom, hogy nem sikerült egységet találnunk Jézus Krisztusban.

Az Úr Jézus szeretete maradjon veled:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 08:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Kedves Ex!

Azért, mert a "történelmi egyházak résztvevői" pofon csapás a részemre a cikk írójától, hiszen magam is egy ilyen felekezet tagja vagyok.
Nem te írtad le, de te hoztad ide és te hozol ide ilyen témát szinte folyamatosan, sajnos. Látom én a saját bűnöm és a felekezetem bűneit is.
Azért köszönöm, hogy ezekre ráerősítesz.
Jó alázatban lenni az Úr előtt!


Mit kell tenni a történelmi egyházakkal és azok tagjaival? Erre nem válaszoltál.
Te ref. felekezetből "mentél ki". Tehát ez egy út lehet, kihívni őket innen.
Azt gondolom, van másik út is, megmaradni a felekezetemben - mert más felekezetnél is vannak elhajlások az Igétől - és itt megélni Krisztust. Lehet ez számodra nem út - sőt biztosan nem az - de nekem ez az utam.
Te is segítettél benne, hogy ez bizonyosság legyen a számomra.

Mivel nem igen leszek már itt köztetek, sajnálom, hogy nem sikerült egységet találnunk Jézus Krisztusban.

Az Úr Jézus szeretete maradjon veled:
Péter

Kedves Péter!
Ez egy olyan pont, ahol másként látjuk a világot.
Nem az adja a pofont, aki beszámol az eseményről, hanem aki megáldja a sötétség mozgalmát. A történelmi egyházak ebben való részvételéről volt szó és nem az egyházak tagjairól. A történelmi egyházak tagjaival pedig nem kell tenni semmit, hanem nekik van tennivalójuk, mégpedig az, hogy kiszorítsék maguk közül a történelem egyik leggonoszabb eszméjét, szellemiségét. Mert köztük van. Nem véletlen, hogy nem pl baptista és egyéb lelkészek vettek részt ilyen gyalázatban.
Az utólagos "nem az egyház képviseletében voltak jelen, hanem magánemberként" szövegről pedig a "beszédetek legyen ige,igen és nem, nem" ige jutott eszembe rögtön.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"Az utólagos "nem az egyház képviseletében voltak jelen, hanem magánemberként" szövegről pedig a "beszédetek legyen ige,igen és nem, nem" ige jutott eszembe rögtön."

Főleg azért mert lelkészként voltak jelen, egyházi szolgáltatást nyújtottak. Ha ezt az adott egyház elítéli, mondja azt: elítélem, és személyi konzekvenciái lesznek. Ha nem ítéli el, mondja azt: nincs ebben semmi rossz, ezek az emberek a közjót fogják előmozdítani.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 09:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
"Az utólagos "nem az egyház képviseletében voltak jelen, hanem magánemberként" szövegről pedig a "beszédetek legyen ige,igen és nem, nem" ige jutott eszembe rögtön."

Főleg azért mert lelkészként voltak jelen, egyházi szolgáltatást nyújtottak. Ha ezt az adott egyház elítéli, mondja azt: elítélem, és személyi konzekvenciái lesznek. Ha nem ítéli el, mondja azt: nincs ebben semmi rossz, ezek az emberek a közjót fogják előmozdítani.

Igen, erre gondoltam. Van egy rakás felekezet Magyarországon, amelyiknek a lelkésze ha rélszt vett volna ilyen ordas eszmék megáldásán, akkor már másnap levennék a szószékről.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Kedves Ex!
A jelzőidet kivéve tulajdonképpen egyet is érthetnénk.
De ezekben a fiatalokban én nem a sudribunkó elmebetegeket igyekszem meglátni, hanem megtévesztett emberkéket, akikért kik imádkozzanak, ha nem a keresztények?

Ha egy ilyen "megtévesztett fiatalember" keresztül gyalogol a kocsidon, miközben benn van a családod, nem hiszem, hogy a megtévesztett jelző fog eszedbe jutni kapásból, mint ahogy nem is arról van szó. :)

Idézet:
Szóval - imádkozol értük is, vagy csak tüzet kiáltasz, (nagyon helyesen) de az oltásban nem veszel részt?

emiatt részemről nem kell aggódnod. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. aug. 27., hétfő 19:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igazán örömteli látnom, hogy nem hiába nyitottam ezt a topic-ot, hiszen nagyon jó a látogatottsága. Sikerült végül egy igazán kiváló terepet találnom derék fórumtársaimnak a jó, szaftos fasisztázáshoz, nácizáshoz. :)

Ehhez hozzájárulok én is egy linkkel :) :

http://www.felvidek.ma/modules.php?name ... &sid=12436


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség