Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 04:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
rosta írta:
exrefis írta:
rosta írta:
A fentiek alapján nemigazán értem, hogy az Úr miért is adta a kiválasztott népnek a Tízparancsolatot, de ha már adta, miért is kötelezte a népét arra, hogy betartsa azt. Az Úr miért is ítélta halálra a szombatot megszegőt, és miért nem hagyta a kiválasztott népet jó kis szexis Baál szobrokat imádni. Miért is volt fixa ideája, hogy Őt tisztelje a népe, holott mondhatta volna, hogy nem vagytok elkötelezve? Ha nép eltávolodott tőle, akkor rabságba vitte, vagy csapásokkal térítette vissza, de akár szét is szélesztette a népet. Miért is kellett a királyoknak a Tóra szerint uralkodni, és miért nem volt jó az Úrnak egy kis vallási szinkretizmus, egy kis vallási multikulti?
Szívesen elbeszélgetek erről a témáról is, de hogy jön ez a kultúralopással vádolt globáltőkéhez?
ex


Úgy jön ide, hogy a globál tőkének nem a Tízparancsolat terjesztése az érdeke. A mammon érdeke, hogy őt szolgálják, és ne az Úrat. A mammon érdeke a multikulti, a fogyasztói szinkretista világ tégely, amelyben az ő fogyasztási cikkei, és szolgáltatásai a közös nevező, és ezért minden eszközt bevet.

Az Úr azt mondta, hogy nem lehet egyszerre szolgálni a mammont, és Őt, hanemhogy csak őt. Úgy jön ide!




Bizony...fogyasztoi....

ki mondta hogy egy orszagot a 10 parancsolat alapjan kell kormanyozni?

Mit hasznalt a 10 parancsolat ?
kik jutottak altala udvosegre??

egyebkent nem ertelek ,:) :) :)

altalaban a global toket az izraelita szarmazasuakra ertik ....magyarul (a zsidokra )
akkor most ne legyen global toke ,de zsido torvenyek igen???? :)
nagyon jo:):)


egyebkent nem ertem ezt ..

ha valaki nem tartja be a torvenyt akkor fogsagra kell vinni?
csapasokat merni ra???

ha valaki nem megy vasarnap templomba ,ki kene vegezni???

szep allapotok lennenek mondhatom....


mondom en ,hogy itt nem sok szeretet van ...

az is furcsa peldaul hogy a microsoft windows vistan vagy xp-n es .
magan az interneten ,morognak egyesek a global toke ellen...
:)

a penz szeretetehez meg nem kell nyugatinak lenni...
es ha korulottunk mindenki balvanyimado az nem jelenti azt hogy nekunk is annak kell lenni...

Istent es a mammont egyszerre nem lehet szolgalni...a hivonek

aki meg nem, tert meg az meg ugyis szolgal valamit...

vannak emberek akiknek ,nem az alkohol a gyengeje meg a dohanyzas ,hanem a politika :)

ez is egy szenvedelybetegseg ,ugyan olyan fuggoseg mint a globaloknal a Wall streeten a yield curve

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára centralpark 2008. szept. 23., kedd 05:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 04:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
Net, nincs időm most elolvasni a cikket...



azért ha valaki másnak volna ideje, örülnék neki :)

szörnyű, ahogy a POLITIKA megeszi a LEGELEMIBB EMBERI ÉRZÉSEKET is...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 06:13 
net2rist írta:
Erika írta:
Net, nincs időm most elolvasni a cikket...



azért ha valaki másnak volna ideje, örülnék neki :)

szörnyű, ahogy a POLITIKA megeszi a LEGELEMIBB EMBERI ÉRZÉSEKET is...


Kedves Net!
Én elolvastam. De sajnos NEM TUDOK Veled vitatkozni.
Szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 07:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Úgy jön ide, hogy a globál tőkének nem a Tízparancsolat terjesztése az érdeke. A mammon érdeke, hogy őt szolgálják, és ne az Úrat. A mammon érdeke a multikulti, a fogyasztói szinkretista világ tégely, amelyben az ő fogyasztási cikkei, és szolgáltatásai a közös nevező, és ezért minden eszközt bevet.

Az Úr azt mondta, hogy nem lehet egyszerre szolgálni a mammont, és Őt, hanemhogy csak őt. Úgy jön ide!

Kedves Rosta!
A globáltőkének valóban nem érdeke, célja sem a tízparancsolat sem az evangélium terjesztése, ahogy más társ/gazd. rendszernek sem. Amikor meg a feudális állam felvállalta ezt abból igen sötét dolgok sültek ki.
De ez még mindig nem mutat semmi kapcsolatot a globáltőke "kultúra lopási" vádjával.
A globalizációhoz leginkább kapcsolódó multikultira éppen az ellenkezője a jellemző, azaz minden kultúrát tolerál értékétől függetlenül, illetve nagyon helytelenül egyenlően kezeli mindegyiket, tehát nem ellop, hanem hagy, tolerál mindent.
De fenti írásodban a nemzeti kultúráról átváltottál hirtelen a kereszténységre pedig ennek a kettőnek sem sok köze van egymáshoz.
A magyar nép nem(sem) keresztény, a magyar kultúra nem(sem) (bibliai)keresztény kultúra.
Ha meg a kereszténységet félted a globalizációtól, akkor arra emlékeztetlek, hogy feladtad a sola scriptura elvét, ami nem szép dolog egy magát reformátusnak mondótól.
Az ige ugyanis azt mondja:
Idézet:
38. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39. Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Tehát nincs ott, hogy kivéve a globáltőkét. :)
Az embert(a magyart is) egy valami választhatja el Krisztustól, saját maga a bűnei által.
Tehát, ha azt látod, hogy a magyar nép el van szakadva Istentől, akkor annak nem a globáltőke, nem Gyurcsány és nem a baloldal, nem a liberálisok, nem a kommunisták az oka.
Ha meg predestináció hívő vagy, akkor meg pláne nem érthető a dühödt megvető indulat ezek felé, hiszen ezek előre lefixált dolgok, nem tudod semmivel befolyásolni, teljesen higgyadtan mosolyogva kellene szemlélni az egészet. Nem? :)
üdv
ex

u.i.: A globáltőkének viszont pillanatok alatt érdekévé fog válni a keresztény értékek terjesztése, ha a vevők ezeket az értékeket fogják keresni (ahogy erre van is példa az általad nagyon utált USA-ban).
Tehát nem kell fordítva ülni a lovon, nem a globáltőkét, meg a tőkéseket kell megváltoztatnod, hanem a vevőket. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 08:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, azért ne gondold, hogy nem szakítottam időt este a cikk elolvasára.
Nem tudom milyen választ írhatnék...sok mindent megéltünk mi is:a férjem elvégezte a Műszaki Egyetem elit szakát, s aztán itt a nyelvet nem tudva volt: festősegéd, évekig autóbuszvezető,/akkor sírtam/, múhelyvezető, tanár,most vállalkozó..nem öltönyös-nyakkendős, de kétkezi , de sokszor egészen hasznát veszi, amit anno az elit szakon tanult.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 08:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
Erika írta:
Net, nincs időm most elolvasni a cikket...



azért ha valaki másnak volna ideje, örülnék neki :)

szörnyű, ahogy a POLITIKA megeszi a LEGELEMIBB EMBERI ÉRZÉSEKET is...


Én is elolvastam.

Nekem ez a könyv jutott eszembe, igaz, hogy teljesen más.

Plass, Adrian
Plass, Bridget :Ha Isten fia táncol...

(velük ki tette?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 09:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eeyore írta:
Erika írta:
Net, azért ne gondold, hogy nem szakítottam időt este a cikk elolvasára.
Nem tudom milyen választ írhatnék...sok mindent megéltünk mi is:a férjem elvégezte a Műszaki Egyetem elit szakát, s aztán itt a nyelvet nem tudva volt: festősegéd, évekig autóbuszvezető,/akkor sírtam/, múhelyvezető, tanár,most vállalkozó..nem öltönyös-nyakkendős, de kétkezi , de sokszor egészen hasznát veszi, amit anno az elit szakon tanult.

Kedves Erika, az a félelmetes, hogy ugyanez, amit írtál, a nyolcvanas években megtörténhetett egy "nigger" jamaikai villamosmérnökkel Bécsben (csak sofőr lehetett a származása miatt. Magyarországon semmi a vallásos nézetei miatt; azok nélkül mérnökként dolgozhatott volna, tekintve, hogy itt szerezte a diplomát).
De ma, ha nem is teljesen természetes a Net által bemásolt történet - de igen, ma mégiscsak az.


offolok, mg sül a sütim: kicsi a világ :D a jamaikai villamosmérnököt minden valószínűség szerint nagyon közelről ismerjük-vagy inkább ismertük/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
úgyszintén...

KICSI és DURVÁN TAGOLT (mondhatni BELTERJES és ebből adódóan túlzottan ÖNMAGÁVAL FOGLALKOZÓ) ez a "nagy magyar evangéliumi kereszténység"... ebből is látszik :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 10:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
A szegénységet nem a szegények teremtik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 10:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
úgyszintén...

KICSI és DURVÁN TAGOLT (mondhatni BELTERJES és ebből adódóan túlzottan ÖNMAGÁVAL FOGLALKOZÓ) ez a "nagy magyar evangéliumi kereszténység"... ebből is látszik :S


Net, hadd raboljam egy kicsit az idődet,....ezt a beírásodat mondd el légyszi hosszabban, úgy, hogy az én netre be-bekukkantó elmém is értse.
hálásan köszönöm előre is./azt is , hogy ez a :S mit jelent ,mert bevallom,nem tudom :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 10:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:S = SE :) SE :( hanem a kettő kombinációja

a TÖBBI azt hiszem elég egyértelmű:

Eeyore, TE (ti) meg én (mi) is ott voltunk nevezett jamaicai testvérünk "közvetlen környezetében"

aztán "érdekes szétágazódás" lett az egészből, most mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy olyan nagy egység lenne hármunk között


és ez valahol ilyen "cseppben a tenger" jelenség, meg lehetne nézni, hol (és hogy) vannak a hajdani Bereczkisták, a hajdani Hőgyes utcaiak, hogy csak két RITKÁN szóba kerülő (és hajdanában NAGYON JELENTŐS) csoportot hozzak fel példának...

túlnyomórészt UGYANAZOK az emberek keringenek körbe-körbe, a "jelentős keresztény tömegek" ugyanazokból az emberekből állnak (oké, kis túlzással), legyen szó EzAzA Napról, városevangélizációról vagy Salvador koncertről...

úgy szeretnék több ÚJSZÜLÖTTET látni (nem csak azért, mert nekik még minden vicc új ;) )

most volt 10 éves az Autonóm (ex-hitgyülis szakadár csapat, amúgy ez is tipikus, mindenkiről (a HitGyüli eredeti budaörsi közösségéről) is meg lehet mondani, hogy HONNAN szakadt ki...), nagyon üdítő volt KÍVÜLRŐL megtért emberek bizonyságait hallgatni

iszonyat aktuális (lenne) a Filippi három:
13. Atyámfiai, én enmagamról nem gondolom, hogy már elértem volna:
14. De egyet cselekszem, azokat, a melyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, a melyek előttem vannak, nékik dőlvén, czélegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.
15. Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek:
16. Csakhogy a mire eljutottunk, ugyanabban egy szabály szerint járjunk, ugyanazon értelemben legyünk.

az ELLENKEZŐJÉT csináljuk sokszor: a "hátunk megett levőkkel" törődünk, amik előttünk vannak (vagy lennének), arra meg legyintünk, hogy "lehetetlen! itt? ezekkel?"

legyünk már végre TÖKÉLETESEK (ILYEN ÉRTELEMBEN, ahogy Pál mondja!)

:)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 11:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, köszi, este válaszolok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 19:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Net!

Eljött az este, megpróbálok válaszolni.



:S = SE Smile SE Sad hanem a kettő kombinációja

hm...én jobban szeretem a szavakat ezeknél a pofácskáknál..

a TÖBBI azt hiszem elég egyértelmű:

Eeyore, TE (ti) meg én (mi) is ott voltunk nevezett jamaicai testvérünk "közvetlen környezetében"

aztán "érdekes szétágazódás" lett az egészből, most mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy olyan nagy egység lenne hármunk között

itt álljunk meg egy szóra! azért a helyzet sokkal bonyolultabb, mint ahogy ezt most leírtad.

igaz, hogy mindhárman ismerjük ezt a valakit, de egymással sohasem találkoztunk, mindig is más-más környezetben, gyülekezetben éltünk, tehát számomra nem gond, hogy jelenleg is van távolság közöttünk.Ettől függetlenül szerintem egység is van, az alapvető hitigazságokat tekintve a leglényegesebb pontokban egyetértünk.




és ez valahol ilyen "cseppben a tenger" jelenség, meg lehetne nézni, hol (és hogy) vannak a hajdani Bereczkisták, a hajdani Hőgyes utcaiak, hogy csak két RITKÁN szóba kerülő (és hajdanában NAGYON JELENTŐS) csoportot hozzak fel példának...

én hiszem, hogy ki-ki a maga helyén szolgál . Persze, különbség van a szolgálatokban- általánosságban a lelki munka A Szolgálat, a család, a gyerekekkel való bíbelődés sajnos nemegyszer szükséges rosszként van elkönyvelve- mindenkinek a saját felelősége, hogy milyen elvárásoknak akar megfelelni:a gyülekezetének, egyes hívő embereknek, vagy az Úrnak..

túlnyomórészt UGYANAZOK az emberek keringenek körbe-körbe, a "jelentős keresztény tömegek" ugyanazokból az emberekből állnak (oké, kis túlzással), legyen szó EzAzA Napról, városevangélizációról vagy Salvador koncertről...

úgy szeretnék több ÚJSZÜLÖTTET látni (nem csak azért, mert nekik még minden vicc új Wink )

délután várakozni kényszerültem valahol, és abba a könyvbe lapoztam bele, amiből már idéztem: Wilhelm Bush: Isten megkísértett szolgái...
-" Türelemre van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedvén elnyerjétek az ígéretet. Zsid. 10,36- az apostol tudta, hogy Istennek ez a módszere: megvárakoztatni kiválasztott és megváltott gyermekeit"
- nehéz engedni, hogy megteremjen ez a gyümölcs bennünk. Ábrahám is türelmetlenkedett, szerette volna már látni az ígéretet, s mint tudjuk, elsiette a dolgokat-
ezzel nem azt mondom, hogy nem lenne jó, ha naponként kellene olyan embereket útbaigazítani, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot.
Az én életemben is más volt a vető, más az öntöző, más az arató ....én sem válogathatok a feladatok végzésében.
Nagyon szeretem a Szerettem volna nagyra törni című éneket-de abból rám az a sor érvényes, hogy : "a hétköznapok dzsungelébe parancsolt vissza jó Uram"/nagyon hálás vagyok, hogy legalább a fórumon itt lehetek/



most volt 10 éves az Autonóm (ex-hitgyülis szakadár csapat, amúgy ez is tipikus, mindenkiről (a HitGyüli eredeti budaörsi közösségéről) is meg lehet mondani, hogy HONNAN szakadt ki...), nagyon üdítő volt KÍVÜLRŐL megtért emberek bizonyságait hallgatni

iszonyat aktuális (lenne) a Filippi három:
13. Atyámfiai, én enmagamról nem gondolom, hogy már elértem volna:
14. De egyet cselekszem, azokat, a melyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, a melyek előttem vannak, nékik dőlvén, czélegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.
15. Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek:
16. Csakhogy a mire eljutottunk, ugyanabban egy szabály szerint járjunk, ugyanazon értelemben legyünk.

az ELLENKEZŐJÉT csináljuk sokszor: a "hátunk megett levőkkel" törődünk, amik előttünk vannak (vagy lennének), arra meg legyintünk, hogy "lehetetlen! itt? ezekkel?"


majd mindig aktuálisan üss a fejemre, ha ilyet teszek, mert olyan vak vagyok, hogy ezt eddig észre sem vettem ...

legyünk már végre TÖKÉLETESEK (ILYEN ÉRTELEMBEN, ahogy Pál mondja!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 23., kedd 19:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eeyore írta:

És Erika: én is voltam Bernben 1x


Nahát! 90-ben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség