Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 05:21 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
reformatus.net oldalról idézném a következőket:

"A mi egyházunk nem tökéletes egyház – mert ilyen egyház nincs a földön –, de őszintén törekszünk az Ige hűséges hirdetésére és arra, hogy az egyház életének minden területét a Szentírás normái szerint folyamatosan felülvizsgáljuk."

"Ugyanakkor nem fogadjuk el a római katolikus, a görögkeleti tanításokat és minden más szektát, amely nem vallja, hogy az üdvösség egyedül kegyelemből van, egyedül hit által, egyedül Krisztusban. Továbbá elutasítjuk a karizmatikus mozgalmat is, mivel arminiánus, misztikus és hamis az istentiszteletről való felfogása."


régi tesztkérdésem: "oké, nem ti vagytok az egyedül üdvözítő egyház.... rendben.... elhiszem.... akkor lennél szíves legalább MÉG EGY olyan közösséget mondani, ahol nem eretnekek vagy alsóbbrendű keresztények vannak?!?!"

(ezt feltettem már pár közösségben, kaptam is hümmögést rendesen)


Már a kérdésed is rossz, hiszen nem földi egyház üdvözít, hanem Krisztus. S innen már könnyű a válasz, ott van üdvösség, ahol Jézust tisztán hirdetik, és az emberek átadják neki életüket. Legyen az akár egy megtért rabbi egy zsinagógában, Spurgeon egy baptista gyülekezetben, vagy egy egyszerű metodista akinél például Spurgeon megtért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 05:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Literaty írta:
Tulip!
Lehet, hogy sokmindenben igazad van, de e jelenlegi fórum a Magyarországi Református Egyház fóruma.
Te ugyanúgy nem vagy ennek az egyháznak tagja mint ahogy azok sem akik kizárását követeled.
A saját felekezetetek fórumán, ha van ilyen ez jogosabb lenne(de még ott sem biztos, ha nem vagy ezzel megbízva).
Ugyanannyit ér a véleményed mint itt a fórumon bárki másé.
Nem kéne bírói székbe ülnöd, amikor nem ott a helyed.


Olvasás értési nehézségeid vannak:
1. Nem követelte, hanem javasoltam.
2. Nem több hanem egy emberét.
3. 1993-as megtérésem óta ugyanahhoz a gyülekezetéhez tartozom a MRE-nek, s születésem után is ide kereszteltek.
4. BSZ tag is vagyok.
5. A nevemet is megadtam már. Ez rajtam kívül nem sokan tették meg.
6. Ott voltam a kassai találkozón.
7. Kevered a bíráskodást, a bomlasztók elleni felszólalással.
8. Ez a fórum ebben a formában megalázó az MRE felelősen gondolkodó tagsága számára.
8. Vagy vállalják fel moderátorok a hitvallásainkat, vagy nevezzék át a fórumot annak, ami.
9. Fizetést a felszólalásaiért legfeljebb exrefis kap, hisz ő itt az idegen, bomlasztó elem.
10. Szóval, ha ez az MRE fóruma, akkor én itthon vagyok. Hadd tegyem már szóvá, ha bomlasztási kísérletet látok, főleg, ha olyan alapos tanulmányokra tudom felhívni a figyelmet, mint amiket belinkeltem, egyházunk felelős lelkészétől.
11. A bomlasztást mutatja, hogy a tanulmányokra érdemi reagálása exrefisnek nem volt, tipikus provokátor beszólás volt az egyetlen reakciója, ami a bértolnokok jellemzője, bár ő lehet ingyen teszi. Net2ristról már ne is beszéljünk, úgy tesz mint aki lelki Izraelről nem is haloott, s lesüllyed a melyik földi egyház üdvözít szintre. Hát se Izrael állam, se a RKE nem üdvözít, egyedül Jézus, s akiket üdvözít azok alkotják a lelki Izraelt, Isten választott népét.
12. A bértolnok provokátorok egy egy beszólása azt célozza, hogy vihart kavarjanak, mert felesleges fejtegetésekre ingerlik a jó érzésű embereket. S ha a moderátorok hagyják, akkor élnek, mint hal a vízben, jól felkavarva az iszapot. Aztán jön egy látogató és forgó gyomorral távozik, amivel céljukat elérték.
13. Ettől függetlenül hiába mondom a moderátoroknak, hogy csak az érdemi vitát hagyják, gyakran maguk is beszálnak a túloldalt erősítve. Arról már nem is beszélve, amikor nekem támadnak, ahelyett hogy a feladatukat ellátnák. Na de miket beszélek, fogalmuk sincs mi a feladatuk.

@rosta: Igazad van, de ha egyszer exrefis itt bomlaszt itt szólok érte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 08:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Tőlem:
Idézet:
Te ugyanúgy nem vagy ennek az egyháznak tagja mint ahogy azok sem akik kizárását követeled.

Tulip, ezek szerint ez a megállapításom nem helytálló,(talán számomra nem volt világos a kapcsolódásod a www.reformatus.net -hez, mivel ez egy más felekezetet takar, nem mintha ez baj lenne) ezért bocsánatot kérek.

A többin kérlek gondolkodj el. Illetve a magad szerepén. Most is minősíted a moderátorokat. Tedd meg privátban, de ne így ha látásod van. Valószinűleg más a látásod, de nem mindenki gondolkodik ilyan szűk spektrumban mint te.
Azonkívül én még idáig leírhattam szabadon a véleményem, ha ez egy politikai rovat, hogy jön ehhez a hitvallás?
Van politikai hitvallása a MRE-nak?

A lelki-testi izráel kérdésre még majd reagélok, de nem most rögtön.
Mármint az ószövetség vonalán mert erre is utaltál.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 08:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tulip írta:
net2rist írta:
reformatus.net oldalról idézném a következőket:

"A mi egyházunk nem tökéletes egyház – mert ilyen egyház nincs a földön –, de őszintén törekszünk az Ige hűséges hirdetésére és arra, hogy az egyház életének minden területét a Szentírás normái szerint folyamatosan felülvizsgáljuk."

"Ugyanakkor nem fogadjuk el a római katolikus, a görögkeleti tanításokat és minden más szektát, amely nem vallja, hogy az üdvösség egyedül kegyelemből van, egyedül hit által, egyedül Krisztusban. Továbbá elutasítjuk a karizmatikus mozgalmat is, mivel arminiánus, misztikus és hamis az istentiszteletről való felfogása."


régi tesztkérdésem: "oké, nem ti vagytok az egyedül üdvözítő egyház.... rendben.... elhiszem.... akkor lennél szíves legalább MÉG EGY olyan közösséget mondani, ahol nem eretnekek vagy alsóbbrendű keresztények vannak?!?!"

(ezt feltettem már pár közösségben, kaptam is hümmögést rendesen)


Már a kérdésed is rossz, hiszen nem földi egyház üdvözít, hanem Krisztus. S innen már könnyű a válasz, ott van üdvösség, ahol Jézust tisztán hirdetik, és az emberek átadják neki életüket. Legyen az akár egy megtért rabbi egy zsinagógában, Spurgeon egy baptista gyülekezetben, vagy egy egyszerű metodista akinél például Spurgeon megtért.



Idézet:
...építitek a próféták sírjait! és ékesgetitek az igazak síremlékeit.
30. És ezt mondjátok: Ha mi atyáink korában éltünk volna, nem lettünk volna az ő bűntársaik a próféták vérében.


mi lenne, ha MAI példát mondanál?

Spurgeont KÖNNYŰ szeretni... az egyszerű névtelen metodista, meg az ELKÉPZELT rabbi még könnyebb eset...

MAI közösség? MAI ember? akivel KÖZÖSSÉGET tudsz vállalni a TESTben?

vagy akkor MONDD KI, hogy ilyen NINCS...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
Ha exrefis csak így mocskolódni tud, eretnekség mélységeinek nevezi a lelki Izraelt, akkor egy végleges kizárást javasolnék...Mondjuk fm ennél kevesebbért lett elküldve... Ha ez nem megy, akkor javaslom a fórum megszüntetését, vagy a református jelző törlését... Mert ez nem játék, ami itt folyik az a reformátusság szisztematikus bomlasztása!

Kedves Tulip!
Nem a "lelki Izraelt" neveztem eretnekségnek, hanem a helyettesítési teológiát, ami meg tudtommal nem szerepel a Ref. egyház hitvallásai között.
Nagyon nagyot képzelsz rólam, ha bomlasztásra képesnek tartasz.
Mert meg van írva, hogy:
38. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39. Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Nos ha ezek nem tudják elválasztani a híveket Krisztustól, akkor hol jövök a kébe a kis bomlasztásommal én? :D
Ráadásul, ha hited szerint mindenkinek a sorsa előre le van predestinálva, akkor a feltételezés is értelmetlen, hisz és senkit sem odaragasztani, sem leválasztani nem tudok Róla. Nemde? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 10:19 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Exrefis írta:
Idézet:
Nem a "lelki Izraelt" neveztem eretnekségnek, hanem a helyettesítési teológiát

Nos nem a helyetesítés teológiája az eretnekség.
Noha nem értek egyet vele.Ez következik az amilenista látásból ami Agustinushoz kapcsolódik.
Ahol a nagy nyomorúság és a Krisztus földi uralma csupán szimbolizálja az egyház jelenlegi küzdelmét és nem szó szerint értendő. A bibliában a két esemény csupán szimbolikusan értelmezendő.
Persze sok alapot adott a középkori( és mai?) elzárkózáshoz a zsidóságtól, ill. az egyházból való kirekesztéshez.
De ez szélsőség, mint ahogy az ellenkező premillenista oldal is rendelkezik szélsőséggel(pl. adventizmus, jehovisták, millitáns anabaptista mozgalom, /nem keverendő az evangéliumi középkori anabaptizmussal/ )

Szemben az evangéliumi premillenista nézettel, mely vallja, hogy Krisztus visszajövetele után még egy korszak lesz a földön az uralma alatt, ezt követi a vég, az utolsó ítélet.
(ennek semmi köze a jehovista stb spekulációhoz)

Létezik még a postmillenista nézet is, főleg 19 sz. nagy evangéliumi ébredései hozták ezt elő, miszerint Krisztus uralmának a feltétele a világ keresztyénné válása.

Önmagában mindegyik keresztyéni nézet, lehet rajta vitatkozni, de eretnekségnek egyiket sem nevezném, ha megmarad a józan evangéliumi, biblikus vonalon.
Az exegézis adja az eltérést, hogy hol húzódik a szószerinti értelmezés és a szimbolika, vagy az alegórikus, metafórikus értelmezés határa.

Ami eretnekség az a zsidóság totális megszünése, megszüntetése, avagy megtagadása a Krisztus hitre való térésre.
Ill. ami ma magyarországon elég divatos kezd lenni a keresztyénség keverése az ősmagyar hitvilággal(szinkretizmus).

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 10:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tulip írta:
12. A bértolnok provokátorok egy egy beszólása azt célozza, hogy vihart kavarjanak, mert felesleges fejtegetésekre ingerlik a jó érzésű embereket. S ha a moderátorok hagyják, akkor élnek, mint hal a vízben, jól felkavarva az iszapot. Aztán jön egy látogató és forgó gyomorral távozik, amivel céljukat elérték.

Arra azért érdemes lenne egy felmérést csinálni, hogy mi kavar fel több gyomtot, az én beírásaim, vagy a te szikrázó utálatod és megvetésed a másként gondolkodókkal szemben?
Azért a bomlasztó jelző tőled, rám vonatkoztatva ... az megmosolyogtató volt. :)
Én egy kívülálló vagyok, de te egy a RE belül egy erősen elkülönülő kis csoport tajga vagy. Remélem érzed a kettők közötti bomlasztó képességbeli különbséget? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 11:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Nos nem a helyetesítés teológiája az eretnekség.
....
Ami eretnekség az a zsidóság totális megszünése, megszüntetése, avagy megtagadása a Krisztus hitre való térésre.
Ill. ami ma magyarországon elég divatos kezd lenni a keresztyénség keverése az ősmagyar hitvilággal(szinkretizmus).

Kedves Lit!
Nekem nem fontos, hogy az eretnekséget minden áron rábélyegezzem egy teológiára, de a helyettesítés lényege éppen az amit a második mondatodban leírtál. Lehet különböző képpen árnyalni, finomítani a dolgot, de a lényeg az hogy az egyház helyettesíti, helyébe lép Izraelnek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 11:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez tényleg érdekes, köszi Tulip, hogy beidézted. Szóval a Hit Gyülekezete csakugyan a jehova tanui szintjén áll, ahogy Exrefis hozzászólásaiból kisejlett. Jóslásokkal foglalkozik, megfejtették a közeljövőt, és tudják, hogy mi is az Isten terve, és a mai Izraelt, az ott történteket behelyezték az üdvtörténetbe.:

Hetek írta:
Németh Sándor, a Hit Gyülekezete vezető lelkésze beszédében kiemelte: a Szentírás egyértelműen leszögezi, Isten célja az, hogy újra összegyűjtse népét, Izraelt, a világ nemzetei közül, és visszavigye őket a saját földjükre, hogy ott egységes nemzetté kovácsolja őket. Ez a folyamat pedig a szemünk előtt zajlik, ezért ünnepelünk. És ez az, ami választ ad arra a kérdésre, miért figyel a világ erre a látszólag jelentéktelen méretű országra, és miért figyelnek a keresztények százmilliói Jeruzsálemre.

„A megemlékezés mellett ma az egyik legfontosabb feladatunk az, hogy elmondjuk: nem értünk egyet a keresztény antiszemitizmussal, sem az e mögött álló teológiával, amit általában helyettesítési teológiának neveznek, és amely évszázadokon keresztül meghatározta a keresztény gondolkodásmódot és teológiát” – folytatta az egyházvezető. A fordulatot a protestáns keresztény cionista gondolkodók hozták, akik azt hirdették: Isten nem vetette el a zsidóságot. Ezt a nézetet az egyháztörténészek általában futurista teológiának nevezik.

Mint Németh Sándor elmondta, Izrael létezése nagyban hozzájárult a Biblia hiteles értelmezéséhez. Hiszen ezzel bibliai alapon is tarthatatlanná váltak a helyettesítési teológia állításai. Ugyanis egyre több keresztény számára világos, hogy Izrael megalakulása és léte nem csupán korunk meghatározó világpolitikai fejleménye, hanem üdvtörténeti jelentőségű esemény. Ennek alapján indult el a különböző felekezetekben a keresztény-zsidó megbékélés és párbeszéd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 14:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
tulip írta:
Literaty írta:
Tulip!
Lehet, hogy sokmindenben igazad van, de e jelenlegi fórum a Magyarországi Református Egyház fóruma.
Te ugyanúgy nem vagy ennek az egyháznak tagja mint ahogy azok sem akik kizárását követeled.
A saját felekezetetek fórumán, ha van ilyen ez jogosabb lenne(de még ott sem biztos, ha nem vagy ezzel megbízva).
Ugyanannyit ér a véleményed mint itt a fórumon bárki másé.
Nem kéne bírói székbe ülnöd, amikor nem ott a helyed.


Olvasás értési nehézségeid vannak:
1. Nem követelte, hanem javasoltam.
2. Nem több hanem egy emberét.
3. 1993-as megtérésem óta ugyanahhoz a gyülekezetéhez tartozom a MRE-nek, s születésem után is ide kereszteltek.
4. BSZ tag is vagyok.
5. A nevemet is megadtam már. Ez rajtam kívül nem sokan tették meg.
6. Ott voltam a kassai találkozón.
7. Kevered a bíráskodást, a bomlasztók elleni felszólalással.
8. Ez a fórum ebben a formában megalázó az MRE felelősen gondolkodó tagsága számára.
8. Vagy vállalják fel moderátorok a hitvallásainkat, vagy nevezzék át a fórumot annak, ami.
9. Fizetést a felszólalásaiért legfeljebb exrefis kap, hisz ő itt az idegen, bomlasztó elem.
10. Szóval, ha ez az MRE fóruma, akkor én itthon vagyok. Hadd tegyem már szóvá, ha bomlasztási kísérletet látok, főleg, ha olyan alapos tanulmányokra tudom felhívni a figyelmet, mint amiket belinkeltem, egyházunk felelős lelkészétől.
11. A bomlasztást mutatja, hogy a tanulmányokra érdemi reagálása exrefisnek nem volt, tipikus provokátor beszólás volt az egyetlen reakciója, ami a bértolnokok jellemzője, bár ő lehet ingyen teszi. Net2ristról már ne is beszéljünk, úgy tesz mint aki lelki Izraelről nem is haloott, s lesüllyed a melyik földi egyház üdvözít szintre. Hát se Izrael állam, se a RKE nem üdvözít, egyedül Jézus, s akiket üdvözít azok alkotják a lelki Izraelt, Isten választott népét.
12. A bértolnok provokátorok egy egy beszólása azt célozza, hogy vihart kavarjanak, mert felesleges fejtegetésekre ingerlik a jó érzésű embereket. S ha a moderátorok hagyják, akkor élnek, mint hal a vízben, jól felkavarva az iszapot. Aztán jön egy látogató és forgó gyomorral távozik, amivel céljukat elérték.
13. Ettől függetlenül hiába mondom a moderátoroknak, hogy csak az érdemi vitát hagyják, gyakran maguk is beszálnak a túloldalt erősítve. Arról már nem is beszélve, amikor nekem támadnak, ahelyett hogy a feladatukat ellátnák. Na de miket beszélek, fogalmuk sincs mi a feladatuk.

@rosta: Igazad van, de ha egyszer exrefis itt bomlaszt itt szólok érte.



nyugavér és csigalom, kedves Tulip, lassan kitanuljuk a szakmát/a 6. pont megmelengette a szívemet ebben a cudar időben :D /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 20:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A zsidóság hátán való üdvözülés hirdetése eretnekség, Isten Igéjétől távol álló tanítás.

Idézet:
hogy Izrael megalakulása és léte nem csupán korunk meghatározó világpolitikai fejleménye, hanem üdvtörténeti jelentőségű esemény. Ennek alapján indult el a különböző felekezetekben a keresztény-zsidó megbékélés és párbeszéd.


NEM!
Hazugság, mert az igazi párbeszéd/megbékélés akkor kezdődik, amikor a zsidóság maradéka felismeri Krisztusban a Messiást!
Addig csak anyagi, vagy hatalmi játszmák vannak a háttérben és ennek a "békessége".
A zsidóság egy része nem ismerte fel a Meglátogatóját, azt látja max. hogy vannak nem zsidó emberek, akik szimpatizánsok, de ha beszélsz nekik a zsidó Messiásról, akkor meglátod mit kapsz tőlük, mert MOST HALOTTAK!
Ezt is mondjátok nekik a párbeszédben és így is áll a békesség?

Ex, én is azt mondom, hogy bomlasztasz, más kérdés, hogy milyen sikerrel, mert ehhez kell a másik oldal is.

Hazug és förtelmesen gonosz kijelentés pl. - és ezt lehet nagyon kulturáltan, csendben, smylival mondani - hogy az első hitbeli cselekedet a vízbe merítkezés ritusa.
Mert ezzel több százezer embert - olyat is, aki már az Úrnál van - akarsz kiereszteni az üdvösségből jól célzott érdekek mentén, ezt mindenki tudja, aki ismeri az Úr Igéjét.
Szóval nem kell ahhoz káromkodni, meg hangoskodni, hogy gyilkos legyen egy tanítás.

A helyettesítési teológia azt tanítja, amit az IGE mond.
Vannak száraz ágak, amik kivágattak és a helyére pogányok oltattak.
DE az eklézsiában vannak zsidó származású emberek IS, sőt az alap is zsidó származású. (Jézusra épültek az apostolok, de a zsidó elvettetés miatt az Ige eljuthatott a pogányokhoz is, még hozzám is)

Szóval rossz válasz az, amit a HGY képvisel Izrael kérdésében, legalább olyan káros az Evangélium szempontjából, mint a szélsőjobb.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 30., péntek 20:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ill. ami ma magyarországon elég divatos kezd lenni a keresztyénség keverése az ősmagyar hitvilággal(szinkretizmus).


igen, ez nagyon gáz.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 02:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.terrorismawareness.org/what-really-happened/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 02:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://www.terrorismawareness.org/what-really-happened/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 08:11 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
net2rist írta:
tulip írta:
net2rist írta:
reformatus.net oldalról idézném a következőket:

"A mi egyházunk nem tökéletes egyház – mert ilyen egyház nincs a földön –, de őszintén törekszünk az Ige hűséges hirdetésére és arra, hogy az egyház életének minden területét a Szentírás normái szerint folyamatosan felülvizsgáljuk."

"Ugyanakkor nem fogadjuk el a római katolikus, a görögkeleti tanításokat és minden más szektát, amely nem vallja, hogy az üdvösség egyedül kegyelemből van, egyedül hit által, egyedül Krisztusban. Továbbá elutasítjuk a karizmatikus mozgalmat is, mivel arminiánus, misztikus és hamis az istentiszteletről való felfogása."


régi tesztkérdésem: "oké, nem ti vagytok az egyedül üdvözítő egyház.... rendben.... elhiszem.... akkor lennél szíves legalább MÉG EGY olyan közösséget mondani, ahol nem eretnekek vagy alsóbbrendű keresztények vannak?!?!"

(ezt feltettem már pár közösségben, kaptam is hümmögést rendesen)


Már a kérdésed is rossz, hiszen nem földi egyház üdvözít, hanem Krisztus. S innen már könnyű a válasz, ott van üdvösség, ahol Jézust tisztán hirdetik, és az emberek átadják neki életüket. Legyen az akár egy megtért rabbi egy zsinagógában, Spurgeon egy baptista gyülekezetben, vagy egy egyszerű metodista akinél például Spurgeon megtért.



Idézet:
...építitek a próféták sírjait! és ékesgetitek az igazak síremlékeit.
30. És ezt mondjátok: Ha mi atyáink korában éltünk volna, nem lettünk volna az ő bűntársaik a próféták vérében.


mi lenne, ha MAI példát mondanál?

Spurgeont KÖNNYŰ szeretni... az egyszerű névtelen metodista, meg az ELKÉPZELT rabbi még könnyebb eset...

MAI közösség? MAI ember? akivel KÖZÖSSÉGET tudsz vállalni a TESTben?

vagy akkor MONDD KI, hogy ilyen NINCS...


Már régen kimondtam, minél jobban elfogadja valaki hitvallásainkat annál nagyobb közsséget tudok vele vállalni. Ebben persze semmi újdonság nincs, mindenki így van ezzel. Bizonyos teológiai nézeteltérések mentén például már nem működik a közös misszió.

A névtelen és az ismeretlen nevű nem ugyanaz.
A rabbi se kitalált. Nem kevés ideig hirdette Krisztust a zsinagógába, mire felettesei észbe kaptak.(http://www.ujszeged.ref.hu/letoltes/mp3 ... 81105e.mp3)

Te mit keresel itt ha hitvallásainkkal ennyire nem tudsz közösséget vállalni? Miért próbálsz lyan színben feltüntetni, hogy nem vállalok senkivel közösséget? Miért hazudtad névtelennek a metodistát, s kitalációnak a rabbit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség