Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 22., kedd 06:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
"Nyithatok-e Bécsben cukrászdát?"

Hát, tulajdonképpen...

http://index.hu/kultur/klassz/zimpla0421/

:D

Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 22., kedd 12:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bármilyen szörnyű dolgok ezek... de olyan, mint az ágy alatt lakó MUMUS: ha BESZÉLÜNK róla, máris veszít a félelmetességéből!!

köszönöm!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 22., kedd 12:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Végre egy tényleg "érdekes", tanulságos megállapítás, és köszi Eeyore, hogy mások számára is hozzáférhetővé téve, ismertetted az írást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 25., péntek 12:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ezzel a cikkel teljesen egyetértek, már csak azért is mert én is ezt fújom régóta. :)
http://www.hirszerzo.hu/cikkr.egy_ketha ... 64009.html

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 26., szombat 15:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Rád melyik sor vonatkozik?
Mert rám csak ez: "Magyar anya szült engemet "
:)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 26., szombat 18:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jó idézeteid vannak!

nekem meg Csernus "tolakodik ide":

Csernus Imre írta:
Ha valaki tanácsért jön hozzám, akkor nagyon kevés időm marad, hogy megmutassam azt, hogy lehet másképpen is élni. Azt is tudom, hogy fél és retteg attól, amit hallani fog. ... Én nem akarok senkivel se erőszakoskodni, sőt, hangsúlyozom, azt, ami ebben a könyvben elhangzik, vagy leíródik, ne higgyék el feltétel nélkül. Sőt. Egyáltalán ne higgyék el, ami itt majd leíródik. Mert ha elhiszik, akkor én beviszem Önöket az erdőbe, úgy, hogy közben nem gondolkodtak. Ezt a folyamatot úgy hívják, hogy befolyásolhatóság. Mert abban a pillanatban, amikor Önök elkezdenek gondolkodni valamin, ellenvetéseket állítanak fel, tehát mérlegelnek, hogy igazam van-e vagy nincs igazam, mármint a Csernusnak. ... Majd döntéseket fognak hozni, de azok már az Önök döntései lesznek. Onnantól kezdve Önök lesznek felelősök a saját életükkért! Nem én leszek a hunyó, mármint a Csernus Imre!

Ez a tudatosítással járó nagy veszély. Ezek után már nem lehet nyugdtan azt mondani, hogy a saját el.... életemért nem én vagyok a hunyó! Ha valaki mégis ennek az ellenkezőjét teszi, azt tudatos vegetálásnak hívják. Így ebben a rövid időben, amit itt eltöltünk, rengeteg időt hol erre, hol arra fecsérlünk, és pocsékoljuk az időnket, miközben azt hisszük, hogy élünk. Valójában nem. Ez vegetálás. Görcsökkel.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 29., kedd 20:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ma reggel hallgattam a Fialát.
kb. 10-50 másodpercig tudom őt hallgatni. Ami miatt ma hosszabban hallgattam őt, az a beszélgető partnere miatt volt.
"Goj motoros" vezér, a nevét nem jegyeztem meg.

A beszélgetésben hol az egyik, hol a másik oldalra álltam és hol az egyik félnek, hol a másik félnek "drukkoltam".
Aztán rájöttem, hogy amit ők maguk is megfogalmaztak valamilyen szinten - hogy ők bizonyos szempontból egyformák - valóság.
Innen kezdve értettem meg, hogy nincs más lehetőség és nincs más oldal az erőszak, az emberölés a hazugság ellen, mint a Mennyek Országa.
Azon kívűl bármely szélsőséges oldal képviselője igazából ugyan ott áll.

Haraggal töltött el, hogy engem csak azért mert jobb oldali szavazó vagyok ezek az emberek közé sorolnak, haraggal töltött el, hogy emberek hogyan gondolkodnak cigány embertársaimról és akkor még a zsidóság szóba se került.

Egy helyen van menedék az egy oldallal szemben, az Úr Jézusnál, az Ő országában! Nem tudom, hogy mit hoz a jövő, bízom benne, hogy ha valamikor élesben színt kell vallanom, akkor maradok az Úr gyermeke.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 01., vasárnap 18:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ma tíz percet tévéztem, és amilyen okos vagyok azt is azzal töltöttem, hogy Bánó, és Budai Bernadett kormányszóvivőnő beszélgetését figyeltem. Bánó kérdezte a nőt, és ő szabatosan válaszolt, már amennyire egy ilyen kormányzás mellett erre lehetősége lehet.

Tetszett a befejezés, amelyben Bánó arra kérdezett rá, hogy mi a véleménye Orbánnak a beszélgetéséről Kéri diákjaival, ahol az Orbán állítólag azt mondta, hogy befagyasztja a nyugdíjakat, és a nagyberuházásokat. A kis nő olyan szabatosan, és kereken válaszolta meg, hogy ez mennyire felháborító, és hogy ez mennyire tönkreteszi az országot, és havi minimum 2000 Ft-al csökkentené Orbán a nyugdíjak értékét, hogy minden hozzáértő ballibes médiaember csak csettintett a nyelvével.

Úgy tűnik, hogy ugyanott vagyunk, mint a Kövér köteles beszédénél, meg a 23 millió románnál, a ballibek megintcsak sajátmaguk által életrekeltett hazugsággal kampányolnak. Hiába tiltakozik a balliberális politológus a Kéri, hogy semmi ilyesmi nem hangzott el azon a bizonyos beszélgetésen, már megint próbálkozna ez a minősíthetetlenül becstelen társaság.

Kíváncsi vagyok, hogy ezt a népet tényleg akkor lehet ráuszítani az Orbánra, ahányszor csak akarják?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 01., vasárnap 21:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Végre valami értelmes dolgot is lehet hallani Ovitól!
Pont ezen mééltatlankodsz?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 01., vasárnap 21:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A probléma az, hogy nem bontják ki teljességgel az igazságot már megint, és ezt minden létező újságban egész oldalas reklámokkal teszik. Magyarul lejárató kampányt folytatnak.

Ha jól értem megfeledkeztek arról, hogy REÁL értéken fagyasztja be Orbán a nyugdíjat, ami azt jelenti, hogy a nyugdíj inflációkövető lesz. A nagyberuházások esetén arról van szó, hogy meg fogja vizsgáltatni, hogy miért kerülnek azok duplájába, háromszorosába, és ahol ilyen van, hát azt nem engedi ezzel a kondícióval tovább.

Szerintem ez amúgy egy főpróba a Gyurcsánynak, amellyel beméri, hogy milyen manipulálható állapotban van a lakosság, és azt próbálkozik kideríteni, hogy milyen témákkal lehet majd köteles, és hasonló kampányokban nekimenni az Orbán csapatnak.

Na de ezt már végig örömködhettétek 2002-ben, meg 2006-ban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 01., vasárnap 22:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az MSZP megpróbál vissza ülni a HELYÉRE, kár hogy ezt azzal teszi, hogy először is lejáratja az ott űlőket.
Szerintem ha TENNÉ AZT amit egy szociális párt magának vallhat, akkor ez elég lenne arra nézve, hogy ismét megerősödjenek, de hát a romboláshoz sokkal kisebb erő is elég.....

pl. a feleség érzi már, hogy nem neki kellene hordani a kalapot és első lépésként lejáratja a férjét, hogy milyen csúnyán öltözteti a gyerekeket reggel az óvodába indulva, amit a férj egy ideje már végez, holott ez nem az ő feladata lenne.
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 02., hétfő 08:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Na de ezt már végig örömködhettétek 2002-ben, meg 2006-ban...
Én utálom a hazugságkampányt, de láthatólag neked semmi bajod vele. Neked nem a hazugság fáj abszolut értékben, hanem a forrás fáj.
Ha Gyurcsány hazudik, az nagyon fáj, és nagyon hergel téged, de ha Orbán hazudik azzal semmi bajod.
2006-ban is hazugságban versenyeztek és az egyik győzött, ettől döhös vagy, ha a másik győzött volna ugyanakkora vagy nagyobb hazugságokkal, akkor semmi bajod nem lenne. Orbánnak is neki kellett volna fogni az ellenkezőjét csinálni, mint amit hazudott a kampányban, csak akkor nem vonultál volna dühösen az utcára "hazudott Orbán" kiáltásokkal.
Pedig 14. havi nyugdíjat ígért, pedig pontosan tudta, hogy azt nem lehet adni, sőt a 13. havit is vissza kellene venni, stb, stb.
Nos ez a kétmércésség maga a politikai cinizmus, maga az erkölcsi válság.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 02., hétfő 12:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ezt érdemes elolvasni:
http://www.es.hu/pd/display.asp?channel ... 905-01QUFX

meg egy ki adalék

http://konzervatorium.blog.hu/2008/05/3 ... rvativok_1

ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 02., hétfő 13:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Na de ezt már végig örömködhettétek 2002-ben, meg 2006-ban...
Én utálom a hazugságkampányt, de láthatólag neked semmi bajod vele. Neked nem a hazugság fáj abszolut értékben, hanem a forrás fáj.
Ha Gyurcsány hazudik, az nagyon fáj, és nagyon hergel téged, de ha Orbán hazudik azzal semmi bajod.
2006-ban is hazugságban versenyeztek és az egyik győzött, ettől döhös vagy, ha a másik győzött volna ugyanakkora vagy nagyobb hazugságokkal, akkor semmi bajod nem lenne. Orbánnak is neki kellett volna fogni az ellenkezőjét csinálni, mint amit hazudott a kampányban, csak akkor nem vonultál volna dühösen az utcára "hazudott Orbán" kiáltásokkal.
Pedig 14. havi nyugdíjat ígért, pedig pontosan tudta, hogy azt nem lehet adni, sőt a 13. havit is vissza kellene venni, stb, stb.
Nos ez a kétmércésség maga a politikai cinizmus, maga az erkölcsi válság.
ex


Szerintem te viccelsz, amikor ezeket írod. A kisóvodás gyerek is tudja, hogy a hazugság, és az igéret az nem ugyanaz a kategória. Az egyik alma, a másik körte, nem lehet őket összehasonlítani. Aki megpróbálja ezt az általános iskola negyedik osztályában, azt megbuktatták még Magyar Bálint előtt.

A hazugság az például, amikor a jelenlegi igazság ismeretében Gyurcsány, Kóka hamis adatokat közölt a gazdaságról, stb. Mellesleg amikor az adatokat meghamisította az már egyben bűnügy is.

A megtévesztő igéret az, amikor valaki a hazugság ismeretében megtévesztő igéretet tesz. Ezeket csinálták a ballibek.

Az Orbánék eleve nem hazudhattak, hiszen nem állt rendelkezésükre adat, nem ismerték az állam állapotát. Olyannyira nem ismerték, hogy alapvetően elszúrták a választási kampányukat, hiszen azzal kampányoltak, hogy rosszabbul élnek az emberek, mint 4 évvel korábban. Ez nem csoda, hiszen a statisztikai hivataltól kezdve minden szakembert leváltottak Gyurcsányék, hazudtak mindenről, ahogy kiderült az öszödi beszédből. Orbánéknak csak a gazdaság dübörög, bennünket irigyelnek a németek, franciák sületlenségek voltak a kezükben. Legfeljebb igérhettek a jövőre nézve.

Megtévesztő ígéretek sem tettek, hiszen ehhez az adatokat kellett volna ismerniük. Orbánék ígérete legfeljebb megalapozatlan lehetett volna, de ez sem áll meg. Ha hatalomra kerültek volna nyilván igyekeztek volna teljesíteni az igéretet. Nem tudhatjuk, hogy mit tettek volna, ha hatalomra kerültek volna.

Mellesleg szerintem már börtönben csücsülne az egész Gyurcsány, Kuncze bagázs...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 02., hétfő 21:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az embernek a látóköre szűk. Alig képes felfogni és belátni valamit csak abból a valóságból is, amiben közvetlenül él. (és akkor még nem beszéltünk a nagyobb közösségekről)
Ha meg már lát belőle valamit - nyílik a tér - egyre jobban látja tehetetlenségét, elveszettségét, korlátoltságát.
Ekkor gyorsan bemenekül egy biztonságos skatulyába, jól ismert falak közé.

Egymást is szeretjük beskatulyázni, főleg akkor ha azt érezzük, hogy a másik ember veszélyt jelent számomra. Legyen ez anyagi, vagy ami még ennél is félelmetesebb az ÉN igazságomat támadó.
(ilyenkor válhat az ember erőszakossá)

Mit jelent ez?
Ne legyenek meggyőződéseink? Ne legyenek olyan igazságok, amikhez ragaszkodunk?

Azt gondolom hogy ez nem lenne jó, DE

Azt hiszem, hogy Isten nem szorul skatulyára. Ő sem akar bemenekülni és én sem tudom bezárni Őt sehova.

Jézus Krisztust nem lehetett beskatulyázni és Ő se menekült ideák mögé, emberi gondolat tákolmányok erődítményébe.

Szabad volt, mert hitte, hogy MINDEN FELETT az Ő Atyja áll és uralkodik!
És még ennél is többet tudott, tudta, hogy aki végső soron kezében tartja az egyéni életét és a teljes teremtet világ sorsát, Ő JÓ!

Ez elégséges volt arra nézve, hogy megmutassa mit jelent EMBERKÉNT élni ebben a világban!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség