Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 16:55 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Centralparkot nincs szerencsém személyesen ismerni, nekem tetszik a stílusa, a bátorsága, de az nyilvánvaló, hogy halvány fogalma sincsen... Nem bántásból mondom.

centralpark írta:
Bizonyos dolgokat kivulrol jobban latni...

Azt amit irtam a szemerol es amit latni bennuk ..
Azt en reszvettel irtam ,mert nagyon de nagyon boldog lennek ha nem igy lenne...


Én is látom azt a különbséget, amiről beszél. Több külföldön élő barátomtól hallottam, hogy kint nem élnek jobban anyagilag, de jobban érzik magukat, kiegyensúlyozottabbak, és ezért nem szeretnének hazajönni. Idegileg nem bírnák.

"a nyugat hibáival butaságaival, mindennel együtt, ha megnézed, és ezt nem tagadhatod le, sokkal kiegyensúlyozottabbak az emberek... " Igen, de ez nem a nyugat érdeme, és nem is a kelet-európai emberek hibája.

Amíg nálunk diktatúra volt, nyugaton az emberek szabadabban élhettek, békében, és ezért kiegyensúlyozottabb lett a személyiségük. És ez nem elsősorban azzal függ össze, hogy anyagilag milyenek a körülmények, hanem a gondolkozásmóddal.

Nálunk egész generációk nőttel fel abban, hogy jobb a megalkuvás. Magyarországon ezért lehet mindet megtenni az emberekkel, mert az a természetes alapállapotuk, hogy mindent meg lehet velük tenni, és az a furcsa, ha valaki tiltakozik. Ettől depressziósak.

Ebből legfeljebb az a következtetés vonható le, hogy a demokrácia és a szabadság jobb, mint a diktatúra, mert kiegyensúlyozottabbak az emberek. Viszont, ha jól értem, az a kérdés, hogy a mai Magyarországon, ahol már szabadság van (?) miért nem boldogok az emberek? És ez miért nem változik meg?

Mert nem olyan könnyű a gondolkodásmódot megváltoztatni. Nem azért ilyenek, mert nem akarnak változni, hanem mert NEM KÉPESEK RÁ.

Az iskolában pontosan tudtuk, hogy nem szabad a tanároknak kérdéseket feltenni a hivatalos tananyaggal kapcsolatban, mert azzal zavarba hozod, megharagszik és neked ad rossz jegyet. Amikor később lettek külföldi tanáraink, nem értették, miért nem kérdezünk, amikor nem értünk valamit, vagy miért nem mondjuk el a véleményünket? Nem értették, hogy azért, mert AZT NEM LEHET!!!

Egyszer, nem sokkal a rendszerváltás után, egy barátnőmmel, aki külföldön nőtt fel, elmentem a McDonalds-ba. A szendvicsemben volt egy hajszál, bosszankodtam, én ezt aztán nem eszem meg. A barátnőm azt mondta, vigyem vissza, és kicserélik. Én nem akartam visszamenni, reklamálni, mert.. izé… csak (hát te nem érted, hogy NEM SZABAD SZÓLNI!!!). A barátnőm kinevetett, visszavitte a szendvicset és hozott egy másikat. Számára ez a világ legtermészetesebb dolga volt.

Akkor értettem meg: ezek az emberek nyugaton máshogy gondolkoznak! "és van egy alap nyitottságuk vidámság..vagy nem tudom ...természetes dolgok" IGENIS LEHET máshogy élni.

Az a baj, hogy nálunk túl jól megtanulták a leckét. A gyerekeiknek is ezt adják tovább, hiába van demokrácia már majdnem 20 éve.

Ami nyugaton természetes, hogy megpróbálod érvényesíteni az érdekeidet, kiállsz magadért, elmondod a véleményedet, vitatkozol, az a szemükben elképesztő vakmerőség. Nem értik, hogy a szabadságnak értéke van, és élni kellene vele.

Hányszor lehet hallani, hogy régen jobb volt... Mint ahogy a zsidók zúgolódtak a pusztában, miért nem megyünk vissza Egypitomba? És mi lett a vége? "Nem mentek be arra a földre, amelyről esküvel ígértem, hogy ott fogtok lakni, csak Káléb, Jefunne fia és Józsué, Nún fia. De gyermekeiteket, akikről azt mondtátok, hogy prédává lesznek, azokat beviszem, és megismerik azt a földet, amelyet ti megvetettetek."

Ha nem állsz ki az érdekeidért, akkor eltaposnak. Ha igen, valószínűleg akkor is eltaposnak, de azt legalább elérheted vele, hogy belül szabad leszel: őszintén tudsz mosolyogni, az emberek szemébe nézni, és nyugodtan alszol.

Magyarországon azért van annyi boldogtalan ember, mert belülről továbbra sem szabadok. És igen, ez nagyon szomorú.

Attól tartok, nekünk is 40 évig kell a pusztában bolyongani, amíg meg nem hal mindenki, aki a fogságban született... Vagy kezdjünk el szabadon cselekedni, és bízni az Úrban, és akkor talán lesz esélyünk, mint Józsuénak.

:( :( :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 17:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Ertem en ,nagyon is..
De mi van az 1970 ,71,72 ,73 utan szuletett emberekkel ?.
Nekik mar nem volt olyan durva..
Amikor ok felnottek mar lazabb volt...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 26., péntek 18:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
centralpark írta:
Ertem en ,nagyon is..
De mi van az 1970 ,71,72 ,73 utan szuletett emberekkel ?.
Nekik mar nem volt olyan durva..
Amikor ok felnottek mar lazabb volt...


:D :D :D

Éppen rólu(n)k beszéltem.

Én 1979-ben születtem, ezek az iskolás élményeim a 80-as évekből. Hogy nem mondhatod el a véleményedet, hogy a tulajdonodat nem tartják tiszteletben, hogy megfélemlítenek... Persze, a rendszerváltás után kinyíltak a lehetőségek, csak ennek nem mindenki örült.

Találkoztam ezzel a problémával még az egyetemen is, az ezredforduló után!!! Sok kommunista beállítottságú tanárunk volt, aki a régi stílust képviselte. Az emberek lasssssan változnak, ha egyáltalán változnak.

A fiatalok, kb. 85 után születettek, már mások, lehet érezni a viselkedésükön, bátrabbak, határozottabbak, tudják, mit akarnak. Tényleg észrevehető egy generációs váltás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 27., szombat 16:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
En ezt forditva tudom ,nagyok sok olyat ismerek aki 70es evekben szuletett,es nekik mar semmit se jelentett az egesz ,..
80as evekben mar kabel tv is volt MTV Magyarorszagon nem csak pop zenet hallgattak volt punk korszak is...
Amikor ott voltam Anyu volt osztalytarsnoje mar felhaborodva vitte vissza a sajtburgert mert kifelejtettek az uborkat :) :)
Mondjuk en csak Budapesten voltam 2004ben akkor mar ott nyoma se volt annak ,hogy nem mernek beszelni...
Sot sok 70es evekbeli mondta hogy ok mar az iskolaban visszabeszeltek ,kettot ismerek akiket kizartak az uttoro csapatbol :)

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 27., szombat 21:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bocsi, hogy elvonom a figyelmet a 70es évekről (pedig mennyivel vidámabb téma ugye...)

találtam egy NAGYON DURVA elemzést egy TÖRTÉNÉSZtől, aki - ahogy elnézem - NAGYON NEM kormánypárti, viszont vannak az ellenzékről is érdekes megállapításai. Étvágygerjesztőnek egy kis részlet:


Bereznay András írta:
Késő?

Az embernek olyanféle képe alakul ki, hogy „Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Gyurcsány, egy Orbán, és a nép. Egyrésze Gyurcsány híve volt, másik része Orbáné. Gyurcsány és Orbán elhívták a népet a tóhoz fürdeni. Az emberek le is tették ruháikat a parton és bementek a vízbe. Hamarosan kiderült, mocsárba mentek. Hínárok akaszkodtak rájuk, úszni nem tudtak, és csak süllyedtek lejjebb és lejjebb, a feneketlen lápba. Orbán hívei egyik kezükkel torkon ragadták Gyurcsány híveit, Gyurcsány hívei egyik kezükkel torkon ragadták Orbán híveit, míg másik kezükkel mindnyájan egymás arcába mutogatva kiabálták: »Miattatok kerültünk a mocsárba, miattatok kerültünk a mocsárba!« Közben egyre lejjebb süllyedtek, de csak szorították egymás torkát. Még a szemek is kigúvadtak, de hörögve ismételték, »Miattatok kerültünk a mocsárba, miattatok kerültünk a mocsárba!« Azután eltűntek, és csak buborékok szálltak föl. Gyurcsány és Orbán egymásra néztek, összeszedték a ruhákat és elvitték eladni, hogy abból is kerüljön még egy kis pénz.”

Föl kell ocsúdni.

...


Értelmetlenség volt abban bízni, hogy az Európai Unióhoz csatlakozás majd magától megoldja a problémákat, és ugyanilyen értelmetlenség az euro bevezetésének majdani áldásos hatásától is bármit remélni. A múltban keresett dicsőség felé fordulástól sem lehet a helyzet semmiféle javulását várni, és nem segít az sem, ha az átlag magyar abban az önáltatásban keres vigaszt, hogy „mindenhol ilyen a politika”. Ez nincs így, de ha lenne, akkor sem következne belőle semmi. Hiba lenne ettől az írástól is a járandó út ennél pontosabb kijelölését, afféle mindenható formula részletes előre megtervezését elvárni. Csak a valóban demokratikus keretek kialakítása a fontos, a többi spontán erők majdani megjelenésén múlik. Bénító kishitűségen túl, abszurditás is azt föltételezni, hogy egy tízmilliós, a civilizáció csúcsán lévő, rétegezett társadalommal rendelkező államban nincs személyi alternatívája néhány, a hatalomba magát odatrükközött áldemokratikus csoport uralmának. Csak az esélyt kell megkapnia a társadalomnak az egészséges kibontakozásra. Ebben kell bízni, a magyar nép erejében és képességeiben, nem valamiféle, ahogy egyesek elképzelik, mindent egy csapásra megoldó személyi importban, vagy ahogyan mások teszik, a Szent Koronában.

Ideje, a legfőbb ideje, mindnyájunknak nagyon mélyen elgondolkozni.



http://www.kibulizottorszag.net/

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2008. szept. 27., szombat 21:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 27., szombat 21:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Nagyon jo idezet ...:)

es mennyire ide illik

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 28., vasárnap 19:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hogy visszatérjek a 70es évek iránti nosztalgiára, bemásolnám erdélyi magyartanár barátném blogbejegyzését ebben a tárgyban:

Idézet:
kommunizmus-nosztalgia

Az az érdekes, hogy nem az idősek körében zajlik mostanában otthon, hanem a fiatalok közt (hmmm, "Szindbád-szindróma"). Csak annyi a gond a véleményükkel, hogy szemernyit nem éltek az illető korszakban, ráadásul alig tudnak valamit róla, merthogy a történelemkönyvek épp csak futólag említik a második világháború utáni korszakot.
De történt egy érdekes dolog a román tanügyben. Jövőtől opcionális tantárgyként tanulhatnak 11-12-edikes diákok a kommunizmusról. Most dobták piacra a tankönyvet is hozzá. Ana Blandiana volt ennek az akciónak az egyik élharcosa. "Gyökér nélküli generációk formálódnak, az európai integráció pedig identitásvesztéssel jár" - ezt mondta, és úgy látja, ez a tankönyv ellensúlyozhatja, vagy legalább lassíthatja ezt a folyamatot.
Hát jöjjön egy kicsit Magyarországra. Csak úgy ontják a történelmet a diákokra (középiskolában akár heti 4 órában is), holokauszt-témában is készült tankönyv - nem ér semmit...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 06:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ne hagyj minket péntekig tudatlanul, foglald össze röviden a lényeget! :)
üdv
ex

Egyébként, hogy mit kell tenni azt sokan tudják, aki meg is tenné, abból van kevés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 10:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
ex

Egyébként, hogy mit kell tenni azt sokan tudják, aki meg is tenné, abból van kevés.


Én is úgy gondolom, hogy biztosan tudják, de nem akarják.Ha igazán akarnának tenni, akkor már rég nem itt tartana a világ, és egész Afrikát vízhálózat tekeregné körbe.Nem lennének éhezők, csak azok akik valóban nem akarnak dolgozni.

Én is tudom a megoldást. :D
Nem kellenek politikusok, mert ők csak összekutyulnak mindent.Egy sem kell.Rögtön nem lenne sem bal oldal sem jobb, sem közép, csak Magyar emberek.
100 szakember és passz.Ha nem jól végzik a dolgukat, 2év múlva le kell váltani, és semmi végkielégítés.Na biztos igyekeznének jól dolgozni.

és még lenne egy-két jó ötletem :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
bocsi, hogy elvonom a figyelmet a 70es évekről (pedig mennyivel vidámabb téma ugye...)

találtam egy NAGYON DURVA elemzést egy TÖRTÉNÉSZtől, aki - ahogy elnézem - NAGYON NEM kormánypárti, viszont vannak az ellenzékről is érdekes megállapításai. Étvágygerjesztőnek egy kis részlet:


Bereznay András írta:
Késő?

Az embernek olyanféle képe alakul ki, hogy „Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy Gyurcsány, egy Orbán, és a nép. Egyrésze Gyurcsány híve volt, másik része Orbáné. Gyurcsány és Orbán elhívták a népet a tóhoz fürdeni. Az emberek le is tették ruháikat a parton és bementek a vízbe. Hamarosan kiderült, mocsárba mentek. Hínárok akaszkodtak rájuk, úszni nem tudtak, és csak süllyedtek lejjebb és lejjebb, a feneketlen lápba. Orbán hívei egyik kezükkel torkon ragadták Gyurcsány híveit, Gyurcsány hívei egyik kezükkel torkon ragadták Orbán híveit, míg másik kezükkel mindnyájan egymás arcába mutogatva kiabálták: »Miattatok kerültünk a mocsárba, miattatok kerültünk a mocsárba!« Közben egyre lejjebb süllyedtek, de csak szorították egymás torkát. Még a szemek is kigúvadtak, de hörögve ismételték, »Miattatok kerültünk a mocsárba, miattatok kerültünk a mocsárba!« Azután eltűntek, és csak buborékok szálltak föl. Gyurcsány és Orbán egymásra néztek, összeszedték a ruhákat és elvitték eladni, hogy abból is kerüljön még egy kis pénz.”

Föl kell ocsúdni.

...


Értelmetlenség volt abban bízni, hogy az Európai Unióhoz csatlakozás majd magától megoldja a problémákat, és ugyanilyen értelmetlenség az euro bevezetésének majdani áldásos hatásától is bármit remélni. A múltban keresett dicsőség felé fordulástól sem lehet a helyzet semmiféle javulását várni, és nem segít az sem, ha az átlag magyar abban az önáltatásban keres vigaszt, hogy „mindenhol ilyen a politika”. Ez nincs így, de ha lenne, akkor sem következne belőle semmi. Hiba lenne ettől az írástól is a járandó út ennél pontosabb kijelölését, afféle mindenható formula részletes előre megtervezését elvárni. Csak a valóban demokratikus keretek kialakítása a fontos, a többi spontán erők majdani megjelenésén múlik. Bénító kishitűségen túl, abszurditás is azt föltételezni, hogy egy tízmilliós, a civilizáció csúcsán lévő, rétegezett társadalommal rendelkező államban nincs személyi alternatívája néhány, a hatalomba magát odatrükközött áldemokratikus csoport uralmának. Csak az esélyt kell megkapnia a társadalomnak az egészséges kibontakozásra. Ebben kell bízni, a magyar nép erejében és képességeiben, nem valamiféle, ahogy egyesek elképzelik, mindent egy csapásra megoldó személyi importban, vagy ahogyan mások teszik, a Szent Koronában.

Ideje, a legfőbb ideje, mindnyájunknak nagyon mélyen elgondolkozni.



http://www.kibulizottorszag.net/

Átrágtam magam a nagyján, igazad van jobb mint a szokásos egyoldalú jobboldali elemzések, pl.:
Idézet:
Legalábbis nem mentes a szerepzavartól a Fidesz, a már érintett, a bal illetve jobboldalhoz tartozás ellentmondásaitól függetlenül sem. Kezdeti, a kommunisták ifjúsági szervezetének demokratikus alternatívájakénti megjelenése után, először az SZDSZ-től is balra álló liberális jellegű párttá alakult. Csak jóval később, sikertelenségét tapasztalva változtatta arculatát hirtelen fordulattal jobboldalivá. Ezt a jellegét azonban csak a nemzeti értékekkel, szempontokkkal való azonosulása adja meg, ami szintén kérdéseket ébreszt. Jelei vannak ugyanis, hogy részéről még ez az azonosulás is nagyrészt csak fölszínes, mely a megfelelő szavak és jelképek használatán túl inkább csak üres gesztusokban merül ki. Érdemes itt arra gondolni, hogy bármennyire is fölvállalta az erről szóló népszavazás alkalmával a kisebbségbe szorult magyarok kettős állampolgárságának ügyét, nemcsak, hogy nem tőle származott a kezdeményezés, de még amikor kevéssel korábban kormányon volt, ezért semmit nem is tett. Helyette az érintetteknek semmit igazán meg nem oldó, lényegileg üres gesztus értékű, és még e minőségében is fölhígított magyar igazolvány bevezetésével igyekezett egy ilyen – kézenfekvő – követelés fölmerülését, úgy látszik, mintegy előre megelőzni. Úgy tűnik, a népszavazás alkalmával is csak annyi történt, hogy a Fidesz, ha már a kérdés így is, úgy is napirendre került, arculatát tekintve, egyszerűen nem tehette meg, hogy a kettős állampolgárság ügyét ne támogassa. Mindez nem mutat részéről a nemzeti meggondolások érdembeli, őszinte és elkötelezett képviseletére.

de azért ebben a tanulmányban is vannak önellentmondások meg logikátlanságok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 15:48 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
net2rist írta:

és MÉGIS ... ha keresztényként "világmegváltani támad kedvem".... valamerre ERRE keresgélek, valahogy EBBŐL szeretnék kiutat találni "nekik"

és ANNYIRA már vagyok tapasztalt, hogy ezt a KORMÁNY/RENDSZER/HŰBÉRÚR-váltás NEM tudja megoldani....


Nos, kedves Net2rist, Dezi, Ex, Rosta és mindenki más, akit érdekel és akit nem:

végre hallottam egy előadást arról, mit lehetne tenni a mostani reménytelen helyzetben.

Civil Akadémia, Echo televízió, a műsor ismétlése jövő pénteken.

Akit érdekel, hogyan lehetne a végpusztulástól megmenteni az országot, nézze meg, feltétlenül. Ne csak egyszer, többször is. És gondolkozzon el azokon, amiket hall.

És EZEN FELÜL még mindig lehet buszbérletet venni egy kárpátaljai teológushallgatónak...

DE a műsorban vázoltak több reményt nyújtanak egy buszbérletnél :?


Kedves Eeyore!

A műsort sajnos nem láttam, az alapján, amit írtál, jó ötletek vannak benne, és nagyjából egyetértek, de sajnos nem sokkal hatékonyabbak a buszbérletnél... csak a felszín kapargatása.

A reklámok, a multik, a magánnyugdíjpénztár stb. mind csak következményei annak a helyzetnek, hogy a társadalomban nincsenek olyan erős közösségek, amelyek meg tudnák védeni a lakosság érdekeit, a gazdaságban pedig komoly szerkezeti problémák vannak. És ezeket nem lehet megoldani törvényekkel vagy akár egy új alkotmánnyal, mert valós alap is kéne.

De ha mindenképpen "világmegváltani támadt kedvünk", véletlenül tudom a tuti megoldást. Ti is tudjátok!!!

Akkor találtam rá, amikor közgazdász ismerőseim azt fejtegették, hogy a mostani hitelválság azért alakult ki, mert a pénzintézetek olyan magas kamatokkal helyeztek ki hiteleket, amelyeket a gazdaság szereplői (vállalkozások, magánszemélyek) már nem tudnak kitermelni. Most ezért borul az egész, mert nem tudják visszafizetni a hiteleket, illetve nem vesznek fel több hitelt.

Elmagyarázták, hogy erre nem az a megoldás, hogy szüntessük be a hitelezést (mert akkor csak még nagyobb válság lesz...) hanem hatalmas összegű kamatmentes hitelt kellene kihelyezni a reálszférába. Továbbá, hosszú távon sem lenne szabad megengedni, hogy a GDP növekedés mértékét ilyen szinten meghaladó kamatokkal helyezzenek ki hiteleket.

Nem tudom, mindez mennyire támasztható alá számításokkal. A lényeg, hogy én személy szerint azon gondolkoztam el, milyen abszurd ötlet, ugyan kit lehetne rávenni arra, hogy kamatmentes hiteleket adjon, amikor személyi kölcsönért 200%-os kamatokat kérnek?

Olvasgattam kicsit, és rátaláltam:

"Ti azonban szeressétek ellenségeiteket, tegyetek jót, és adjatok kölcsön, semmit sem várva érte: nagy lesz akkor a jutalmatok, és a Magasságos fiai lesztek, mert ő jóságos a hálátlanok és gonoszok iránt." (Lukács 6:35)

:oops: :oops: :oops:

Szóval, Valaki mégiscsak tudja, hogyan kell ezt csinálni, csak oda kellene figyelni Rá.

Ez most komoly! Olvassátok el az Evangéliumot tisztán gazdasági szempontból, nagyon durva. Ha mind betartanánk, nem lenne éhezés, gazdasági válság, háborúra sem lenne szükség... "fenntartható fejlődés" lenne, amiről mostanában állandóan beszélnek.

Persze, hogy nem működik, mert a "másik oldalnak" ez nem érdeke...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 16:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Shannon írta:
Akkor találtam rá, amikor közgazdász ismerőseim azt fejtegették, hogy a mostani hitelválság azért alakult ki, mert a pénzintézetek olyan magas kamatokkal helyeztek ki hiteleket, amelyeket a gazdaság szereplői (vállalkozások, magánszemélyek) már nem tudnak kitermelni. Most ezért borul az egész, mert nem tudják visszafizetni a hiteleket, illetve nem vesznek fel több hitelt.

Kedves Shannon!
Ez nem így volt, hanem éppen fordítva. A Bankok nem tudnak nagy kamatta sok hitelt kihelyezni éppen azért mert a nagy kamat miatt drága, tehát kevesen vesznek fel hitelt.
Éppen az volt a helyzet, hogy naghyon alacsony volt a kamat, ez azt üzente az amerikaiaknak, hogy most kell hitelt felvenni, mert majdnem ingyen van. Megindult az ingatlan vásárlás és az azt követő berendezés vásárlás. A túlkereslet beindította az inflációt. Attól nagyon félnek ezért elkezdték emelni a kamatokat.
E miatt kezdtek bedőlni a hitelek, bedőlt hitelek miatt lementek az ingatlan árak. A kamatok tehát megnőttek a hitelek mögötti ingatlan fedezet ára meg csökkent. Tehát beindult egy önmagát erősítő folymat és a sok bedőlt hitel miatt megroggyantak a hitelező bankok és ez így terjedt tovább.
Egy nagy pénzvilágbeli összeomlás mindenkinek rossz, amit úgy lehet elkerülni, igazad van és az igének is, hogy sok pénzt kell ingyen(azaz kamatmentesen) belepumpálni a rendszerbe.
Ezt két forrásból lehet. Az egyik, a kevésbbé érintett része a pénzvilágnak, tehát egyéb bankok, vagy az állam. Ha az állam fizet, valójában azt jelenti, hogy az adófizetők fizetnek. És amint majd tapasztaljuk az emberek egyáltalán nem szeretnek ingyen kölcsönt adni másoknak.
Idézet:
Ha mind betartanánk, nem lenne éhezés, gazdasági válság, háborúra sem lenne szükség... "fenntartható fejlődés" lenne, amiről mostanában állandóan beszélnek.
Hát persze, Kedves Shannon!
Erről szól alapvetően a Biblia. :) Ha jó hívők lennénk, akkor semmi bajunk nem lenne., függetlenül, hogy milyen társadalmi gazdasági rendszer regnál.
Egy keresztény rabszolga tartónak a rabszolgája is jól érzi magát a bőrében. Vagy, ha mindenki úgy dolgozna, mintha Jézus Krisztusnak dolgozna és mindenki úgy alkalmazna embereket, mindha Jézust alkalmazná, akkor semmilyen válság nem fordulhatna elő a világban.
Lesz majd ilyen, de most még messze nem ez van.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. szept. 29., hétfő 17:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 17:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Ex!

Köszönöm a szakértő kiigazítást!


Shannon írta:
Akkor találtam rá, amikor közgazdász ismerőseim azt fejtegették, hogy a mostani hitelválság azért alakult ki, mert a pénzintézetek olyan magas kamatokkal helyeztek ki hiteleket, amelyeket a gazdaság szereplői (vállalkozások, magánszemélyek) már nem tudnak kitermelni. Most ezért borul az egész, mert nem tudják visszafizetni a hiteleket, illetve nem vesznek fel több hitelt.


Kedves Shannon!

Ez nem így volt, hanem éppen fordítva. A Bankok nem tudnak nagy kamattal sok hitelt kihelyezni éppen azért mert a nagy kamat miatt drága, tehát kevesen vesznek fel hitelt.

Éppen az volt a helyzet, hogy nagyon alacsony volt a kamat, ez azt üzente az amerikaiaknak, hogy most kell hitelt felvenni, mert majdnem ingyen van. Megindult az ingatlan vásárlás és az azt követő berendezés vásárlás. A túlkereslet beindította az inflációt. Attól nagyon félnek ezért elkezdték emelni a kamatokat.

Értem, nem eleve magas kamattal helyezték ki a hiteleket, hanem az ingatlanárak növekedése miatt megemelték. Ha megemeljük a kamatot, akkor csökken az infláció?

Ha jól értem, ha a kamat folyamatosan alacsony lenne, nem érte volna meg megrohanni a bankokat hitelért, hogy ingatlanba fektessenek.

Ezt a közgazdász ismerőseim is mondták, hogy nem szabad fogyasztásra olcsó hiteleket adni, mert az gerjeszti az inflációt.


E miatt kezdtek bedőlni a hitelek, bedőlt hitelek miatt lementek az ingatlan árak. A kamatok tehát megnőttek a hitelek mögötti ingatlan fedezet ára meg csökkent. Tehát beindult egy önmagát erősítő folyamat és a sok bedőlt hitel miatt megroggyantak a hitelező bankok és ez így terjedt tovább.

Egy nagy pénzvilágbeli összeomlás mindenkinek rossz, amit úgy lehet elkerülni, igazad van és az igének is, hogy sok pénzt kell ingyen(azaz kamatmentesen) belepumpálni a rendszerbe.

Még egy kérdés: ha nem a fogyasztásra adnak olcsó hitelt (hogy ne növelje az inflációt), hanem a termelésre, attól meg nem alakul ki túltermelési válság?

Ezt két forrásból lehet. Az egyik, a kevésbé érintett része a pénzvilágnak, tehát egyéb bankok, vagy az állam. Ha az állam fizet, valójában azt jelenti, hogy az adófizetők fizetnek. És amint majd tapasztaljuk az emberek egyáltalán nem szeretnek ingyen kölcsönt adni másoknak.

Lehet, hogy szívesebben adnának, ha a saját helyzetükön éreznék a javulást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 17:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Shannon:
1.: írtam, hogy nem láttam át a koncepciót, csak morzsákat írtam le belőle. Szinte biztos vagyok abban, hogy az előadó célja, hogy a társadalomban erős közösségek jöjjenek létre, és a gazdaság szerkezeti problémái is helyrejöjjenek.
2.: a közgazdász ismerőseidnek nagyon jó ötletei vannak. Már működnek is ilyen pénztárak, ha rettenetesen marginálisan is. Az araboknál ez egészen természetes: ott tilos a kamat.
Meg is lehet nézni, mondja exrefis, hová jutottak vele. Bizonyára a banktőke egyeztethető össze a protestáns keresztény etikával. :?


Kedves Eeyore!

1. Nem bántásból írtam. Szívesen megnézem majd az előadást, ha adják.

2. Például új alkotmány: ezerszer átbeszélt, lerágott csont. Mindenkinek, aki számít, van saját új alkotmány tervezete. Nekem is lenne javaslatom :)

Az alkotmány csak egy papír: jobb alkotmányhoz jobb parlament kellene, amelyik azt elfogadja, és azután be is tartja; ahhoz jobb politikusok, akikből választani lehet; ahhoz jobb érdekérvényesítés; ahhoz nagyobb összefogás, együttérzés, erősebb közösségek. Ez az alap.

3. Az "islamic finance" -re gondolsz? Már hallottam róla, de nem ismerem a feltételeit. Hogy az arabok hol tartanak, azt tudjuk.

4. Protestáns keresztény etikáról nem vagyok kompetens nyilatkozni, nem vagyok teológus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 29., hétfő 18:05 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
exrefis írta:
Shannon írta:
Ha mind betartanánk, nem lenne éhezés, gazdasági válság, háborúra sem lenne szükség... "fenntartható fejlődés" lenne, amiről mostanában állandóan beszélnek.
Hát persze, Kedves Shannon!
Erről szól alapvetően a Biblia. :) Ha jó hívők lennénk, akkor semmi bajunk nem lenne, függetlenül, hogy milyen társadalmi gazdasági rendszer regnál.


Tudom, tudom, ez naivitásnak hangzik. De fentebb az volt a kérdés, mit tehetünk??? Egyszerű, le van írva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség