Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 03., kedd 07:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
amolyan érettségi tétel féle megfogalmazásban:

Helyezd el Jézust a Heródespárti--Zelóta és a Farizeus--Esszéneus tengely mentén, különös tekintettel az eretnekségek (pl. samáriai vallás) kezelésére.

ugye milyen ABSZURD?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 03., kedd 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ha Exnek az volt ezen idézettel a célja, hogy ....
Az volt a célom, hogy van egyfajta gondolkodás politikai oldaltól függetlenül, amelyik arról szól, hogy én annyira megtaláltam az igazságopt, hogy na és akkor jogom van ezt a velem nem egyetértőkre ráerőszakolni. Aki ellenáll az démonizálható, eltaposható, kirekeszthető, mert nekem annyira igazam van, ők meg ha ezt nem látják, vagy buták vagy szándékosan gonoszak, éppen ezért minden eszköz alkalmazható velük szemben.
A cikkben ez a gondolkodásmód éppen a szélsőbal színeiben jelent meg, de ma is nálunk is a viláh egyéb tájain is felismerhető ez az erőszakos gondolkodás. Nálunk jelenleg leginkább szélsőjobb szinekben, a világban máshol szélsőbal szinekben is, de leginkább az radikális iszlámban.
A helyzet az, hogy ezekkel sajnos akarsz vagy sem nem lehet tárgyalni. Itt nincs diplomácia. Nem működika pacifizmus. Ezekkel meg kell küzdeni és le kell győzni, ha nincs kedved hozzá, akkor is mert az alternatíva az, hogy téged tapos el (ld. még a nácikkal szemben a bizakodó reménykedő békés zsidó tömegek).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 03., kedd 16:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A helyzet az, hogy ezekkel sajnos akarsz vagy sem nem lehet tárgyalni. Itt nincs diplomácia. Nem működika pacifizmus. Ezekkel meg kell küzdeni és le kell győzni, ha nincs kedved hozzá, akkor is mert az alternatíva az, hogy téged tapos el (ld. még a nácikkal szemben a bizakodó reménykedő békés zsidó tömegek).


Kedves Ex!

Ha erőszakra erőszakkal válaszolsz, ugyan arra az oldalra kerültél, hívjuk ezt jobb vagy bal, nő vagy férfi, iszlám vagy keresztyén, református vagy pünkösdista felekezetnek.

Nem lehet legyőzni a rosszat rosszal.
A gonosz JÓVAL győzd le, erre az Isteni kijelentésre lehet ENGEDELMESKEDNI!

(Te mit értettél az alatt, hogy "küzdeni" és "győzni". Lehet félre értelek (akkor bocsánat), ezért szeretném tudni.)

Az egység Krisztus elítélése és kivégzése alatt olyan volt, ami azóta se valósult meg a világon.
Jézus Krisztus IGAZSÁG párti volt, nem zelóta, nem Heródes, nem farizeus, nem szadduceus és még csak nem is samária párti.
Erre gondolt Net, - szerintem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 03., kedd 16:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Akik kihívják a megtért embereket más felekezetekből, hogyan szerethetik azokat, akik ezekben a felekezetekben keresik Jézus Krisztust?

Ha kimenne minden új életet kapott hívő az adott felekezetéből és bemenne abba, ami a legjobban megközelíti - általában az oda járók szerint - a 100%-ot akkor mi lenne az EGÉSZ TESTEL?

Nagyon vigyázni kell azzal, hogy mi hogyan állunk a Krisztus testhez.
Egy amputáció az egész testet érinti még az egészséges - vagy annak vélt - testrészt is!

És ez nem jelenti azt, hogy nem kell a testrészeken belül gyógyulni!

Erre gondoltál?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 03., kedd 21:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Aki ellenáll az démonizálható, eltaposható, kirekeszthető, mert nekem annyira igazam van, ők meg ha ezt nem látják, vagy buták vagy szándékosan gonoszak, éppen ezért minden eszköz alkalmazható velük szemben.


Tipikusan leírtad, hogy mit művel a balliberális oldal Orbánnal, és a pártjával, közösségével.


exrefis írta:
A cikkben ez a gondolkodásmód éppen a szélsőbal színeiben jelent meg, de ma is nálunk is a viláh egyéb tájain is felismerhető ez az erőszakos gondolkodás.


Igen ez igaz olyan értelemben, hogy tipikusan Ungváry Rudolfra, a cikkszerzőre illik ez a mondat. Van-e olyan ATV néző, ki ezt az emberkét ne ismerné... :wink:

Az érdekes az egészben ez a tripla csavar, amikor valaki gyalázza a régi komcsi havert, csak azért, hogy most megpróbáljon belerúgni a mai ellenfelébe, miszerint az démonizál, holott az Ungváry az, aki valójában démonizál.

ezekért a tripla csavarokért értelmiségi az ÉS, különben egy szennylap...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 06:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
(Te mit értettél az alatt, hogy "küzdeni" és "győzni". Lehet félre értelek (akkor bocsánat), ezért szeretném tudni.)

Maradjunk abban, hogy félreértettél. Az, hogy fel kell venni a harcot nem azt jelenti, hogy nekitámadsz az ellenségeidnek. Arra semmi szükség. Az Ördög és az általa használt embereknél nem kell erre várni, mert ők támadnak, neked pedig reagálnod kell, ha akarsz, ha nem.
Ha egy rablógyilkos már elvágta egyik gyereked torkát, akkor ebben a helyzetben nem az az ige érvényes, hogy tarts oda a másik arcodat is, vagyis nem kell felkínálnod a másik gyerekedet is, hanem ekkor az érvényes, hogy meg kell védened a házad népét. Kénytelen vagy felvenni a harcot és győznöd kell. Erről írtam.
Ebben az esetben is jóval győzöd le a rosszat. Ebben az esetben az a jó ha keményen ellenállsz.
Az ördögnek különben is ellene kell állni. Meghátrálni a testvéreiddel szemben kell (amíg testvér). :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 06:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Kedves Ex, tökéletesen egyetértek veled. ...Ilyen ellentmondást nem tűrő, emelt hangon előadott kinyilatkoztatások mhol előfordulhatnak; hogy mást ne mondjak, az egyházakon belül is....
Úgy tűnik mégsem érted. Az egyháakra ez csak abban az esetben igaz, ha úgy gondolja, hogy hatalmi szóval is jogos az igazságát rákényszeríteni másokra. A középkori államegyház esetében ez valóban igaz volt. Ma viszont egy egyház tanainak követése teljesen önkéntes, tehát szó sincs a tárgyalt esetről. Akkor sem ha egy felekezet másokat eretneknek tart. Amíg tiszteletben tartja a másik szabadságát, addig ez egy vélemény, amit szintén toleranciával lehet kezelni. A kulcs a ráerőszakolás. Egyébként is a vallásokra, felekezetekre az jellemző, hogy magát beljebb tudja az igazságban mint mások, és ez teljesen természetes. Ha egy másik felekezetet jobbnak tart a magáénál, akkor a logikus lépés a jobbnak vélthez való átvándorlás. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 07:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Az ördögnek való ellenálás kapcsán az az Ige jön elő, ami így szól:

Jakab 4.
7. Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.
8. Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek.

Az ördögnek való ellenállást az Ige keretbe foglalja:
- engedelmeskedjetek az Istennek
- közeledjetek az Istenhez és ennek kibontása

Engem is kicsit meglepett a "MINDEN ESZKÖZ" engedélyezve van.
:-(

A tanítványoknál az utolsó pillanatokig a köppenyek alatt kardok voltak.
Jézus Krisztussal így jártak a 3 évig!!!!
Az Úr várta, hogy eldobják ezeket, de nem tették.
Ekkor MIUTÁN ELŐRE FIGYELMEZTETTE PÉTERT AZ ÚR, hogy kísértés jön - a Sátán kikérte őket - elhagzott ez a mondat Jézus szájából:
"Mindenki adja el amije van és vegyen belőle kardot"
Mennyire illik ez a mondat Jézus Krisztus személyéhez a 3 év tanításához???

És ekkor a kardok szabály szerüen kiugrottak a köppenyek alól.
Tudod mit mondott ekkor az Úr?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 07:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Az a pillanat van, amikor nem igazán értem, hogy mit akartál nekem mondani.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm Péter, én ÉRTEM...

és láttam SZÁMOS amputációt, gyógyítottam csonkákat, és néztem fejnélküli lábak masírozását, igen...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
köszönöm Péter, én ÉRTEM...

és láttam SZÁMOS amputációt, gyógyítottam csonkákat, és néztem fejnélküli lábak masírozását, igen...
Nosza! Akkor magyarázzatok!
Ezt a mostani hozzászólásodat sem értem, hogy hogy kapcsolódik ide. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szorosan nem ide, hanem a másik topicba tartozott, ahol ugye a "mé nem jó az összes jófejet elvinni egy gyüliből" téma felvetődött... de a HARC (a SZELLEMI harcnak ÁLCÁZOTT presztizs- és befolyás-harc) itt a kardokkal kapcsolatosan is "témához kapcsolódó"

ezzel együtt... nem akarok én a politikába ennél beljebb belemászni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

A "minden eszköz" az ami számomra nem elfogadható.

Pl. a kard nem engedélyezett Isten Országában és az ehez kapcsolódó erőszak. (A Lélek kardja se arra szolgál, hogy öljünk, hanem hogy műtsünk, sőt ez a kard először visszafelé vág, hogy aztán alkalmassá váljon a kezünkben mások gyógyítására)

De látni lehet, hogy a Krisztussal élő tanítványok már a házaikat, családjaikat, munkahelyüket is elhagyták Jézusért, de utolsó pillanatig ott maradt a kard a kötény alatt várakozva.
:-(

De aztán ez a kard -mint az utolsó "menedék" -kikerült még Péter kezéből is.
:-)
Dicsőség annak, aki ezt egyedül megcselekedhette!

Jézus Krisztus pedig amikor meglátta a tanítványok reakcióját az "adjatok el mindent és vegyetek kardot" kijelentésére, egyetlen szót tudott kimondani:
"Elég" és ezzel elindult a keresztre.
Mert kevés volt minden csoda és tanítás, alapjaiban nem változott meg a tanítványok élete a 3 év alatt.

Erre gondoltam, hogy vannak eszközök, amiket nem tudunk önmagunk letenni, ilyen a kard.

Legyen ez akár védekezés kapcsán használt eszköz. Én se tudom letenni, sőt egyre erősebben markolom egy vita, vagy bármi támadás kapcsán és ezzel egyre nagyobb lesz a harc.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 12:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Akkor most kérlek menj vissza és olvasd el mégegyszer amit írtam, mert te másra reagálsz.
A minden eszköz használatáűt én nem elfogadhatólag írtam, hanem azokra akik úgy gondolják, hogy olyan mértékben ismerik az igazságot, hogy azt erőszakkal is rátukmálhatják a többiekre. Ezek a kommunisták, fasiszták, iszlamisták és középkorban az inkvizítorok és hasonló "keresztény" társaik.
Ha nem esett volna le, éppen arról írtam, hogy ez a fajta viselkedés elfogadhatatlan.
Ezért nem értettem hozzászólásodat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 04., szerda 13:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
de olyan jóóó, hogy már érted :)

ja ... és ráadásul EGYET is értünk :O

ticta szembefordulás a "szent hagyományokkal" :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség