Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 46  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 19:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
semibrevis írta:
Pau, ne küzdj... aki nem akar látni, az behunyja szemét, és nem fog látni. És nem te leszel az, aki kinyitja ezeket a szorítva csukvatartott szemeket, hanem az ÚR.

Isten adjon világosságot a magyar embereknek, hogy mikor mit cselekedjenek!


Szóval nem akarok látni? :)
Légy szives világosíts fel akkor! Mi az összeesküvés célja? Miért, vagy ki ellen irányul?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 19:46 
Szia Ex!

Azon kellene elgondolkodnod AZ ÚR ELŐTT, hogy ha Gyurcsányról beszélünk, miért nem az Igére hivatkozol, miért nem erre a mércére teszed őt és ehelyett miért mondod egy idő múlva, hogy bezzeg Orbán Viktor és a jobb oldal.
Még jó, hogy te nem nevezel minket képmutató keresztyén brigádnak, akik azt hiszik, csak náluk lehet az igazság.... :-)

Erre a hályogra gondolt Manó!

Bízom abban, hogy az Úr leműti rólad ezt a vakságot. :wink:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 19:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Még mindig a 23.-ai, utcai eseményekről.
Isten látja lelkemet, hogy nem az indulatok felkavarása a célom. A bemásolt szöveget sem a Fidesz honlapjáról vettem át.
De az azért nem semmi, hogy Görgényi polgártárs büszke rendőreire, akik szerinte szakszerűen és jogszerűen, de leginkább arányosan jártak el az attrocitásokat elkövetőkkel szemben.

Az a reménységem, hogy Exrefis barátom elvarázsoltságából felébred, s reálisan felismeri ő is az események mögött a hatalom brutalitását. Ilyen valóban csak nálunk fordulhat elő, hogy rendőrök kiéljék megmagyarázhatatlan gyűlöletüket nemcsak azokon, akiket le kellene szerelniük, fékezniük, hanem teljesen vétlen, semleges embereken is. Amint alább olvasható (s lenne még egyéb anyag is!!) nem tévedésből, megkülönböztethetetlenség miatt, hanem aljasul. Mint amikor a hivatalnok meg van sértve - és megvetését érzékelteti az ügyféllel -, mert "merészelte munkaidőben zavarni"...


Fejbe lőtték, majd menekülés közben ötször hátba



Munkája végeztével haza akart jutni a VI. kerületből egy férfi október 23-án, ezért tanácsot kért a rendőröktől, merre mehet biztonságosan haza. Talán nem kellett volna rájuk hallgatnia, mert amikor a Síp utca felé került, bár egyedül volt, a rendőrök felszólítás nélkül fejbe lőtték egy gumilövedékkel.

Öt méterről lőtték gumilövedékkel fejen, majd többször hátba lőtték a rendőrök az üres Síp utcában egy VI. kerületi üzlethelyiség vezetőjét október 23-án nem sokkal hat óra után. A férfi csütörtökön tett feljelentést az ügyészségen, jogi képviseletét a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvédje, Pelle Andrea vállalta.

A névtelenséget kérő K. K. maradandó látáskárosodást szenvedett. Állítása szerint hazafelé tartott a Gellérthegyre, és mivel a Deák térre kivezető Király utcát és Madách teret a rendőrök már lezárták, az ő tanácsukra a Síp utca felé került. Éppen amikor odaért, a Dohány utcai Zsinagóga felől 20-30, egyenruhás, védősisakos rendőr fordult be az utcába.

Feloszlatni az egyfős tömeget
K. K. állítása szerint a rendőröknek látniuk kellett őt, és azt is, hogy az utcában belátható távolságban nincs senki más. A rendőrcsapat ekkor könnygázgránátokkal kezdett tüzelni a Síp utca felé.

K. K. behúzódott a fal mellé, de mivel a gránáteső nem szűnt meg, egy, a kávézóból mosásra hazavitt fehér konyharuhát kezdett lobogtatni, és azt kiabálta a rendőröknek, hogy el szeretné hagyni a helyszínt

Ahogy azonban lépett egyet, az egyik rendőr - felszólítás nélkül - öt méterről fejen lőtte. A gumilövedék közvetlenül a bal szeme mellett csapódott az arcába. K. K. kiabálni kezdett, hogy meglőtték, és kérte a rendőröket, engedjék át, mert haza akar menni.

Egy rendőr közelebb ment hozzá, ráüvöltött, hogy takarodjon onnan, és ekkor K. K. - nem tudja, hogyan, de - a földre került, csak arra emlékszik, hogy szeméből dől a vér, feltápászkodik, és az ellenkező irányba elrohant.

Hátba lőtték, ötször
A rendőrök ekkor még öt lövést adtak le rá, erről azonban már csak a szemészeten, az orvosi kezelés közben győződhetett meg. Két lövés a hátát, három a lábait érte. Menet közben még kihívta a mentőket a Wesselényi utca Síp utca sarkára, mert attól félt, hogy elveszti az eszméletét. A mentők gyorsan, 5-10 perc alatt értek ki.

K. K. jelenleg is kórházi kezelés alatt áll, október 30. környékén engedik haza. Az orvosok közölték vele, hogy a bal szeme maradandó károsodást szenvedett, a látáscsökkenés mértékét csak később tudják megállapítani. K. K. ügyvédje csütörtökön, október 26-án tette meg a feljelentést, amihez orvosi látleletet csak később csatolnak.

Az Index percről percre tudósított az október 23-ai eseményekről, riperterünk nem sokkal K. K. után érhetett a helyszínre. "Tudósítónk sem tud átjutni a Dohány utca és a Síp utca kereszteződésén, mert a rendőrök gumilövedékkel tüzelnek az áthaladókra a Rákóczi út felé (lásd a térképet). Közben a Blaha Lujza tér felől is elkezdtek könnygázt lőni az Astoria irányába" - jelentette 18 óra 56 perckor.

A bűncselekménynek minősülő rendőri intézkedéseket a Fővárosi Főügyészség vizsgálja ki. Eddig 11 feljelentés érkezett, de még egyik esetben sem indított eljárást az ügyészség; a feljelentéstől számított három nap alatt kell eldöntenie, hogy megindítja-e a nyomozást.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
kavics írta:
Szia Ex!

Azon kellene elgondolkodnod AZ ÚR ELŐTT, hogy ha Gyurcsányról beszélünk, miért nem az Igére hivatkozol, miért nem erre a mércére teszed őt és ehelyett miért mondod egy idő múlva, hogy bezzeg Orbán Viktor és a jobb oldal.
Még jó, hogy te nem nevezel minket képmutató keresztyén brigádnak, akik azt hiszik, csak náluk lehet az igazság.... :-)

Erre a hályogra gondolt Manó!

Bízom abban, hogy az Úr leműti rólad ezt a vakságot. :wink:


.... igen, valami ilyesmire.... de bízom benne, hogy Ex sem fog egyoldalúan ítélni, és nem csak OVira mutogat mindig, hanem -ha már nézi- meglátja a túloldal egyre vaskosabb vétkeit is...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Az lenne jó, ha vagy nem mondanánk semmit, vagy mondjunk ki mindent.

Ha OVi bűneit felsoroljuk az Ige mércéjén megmérve, akkor soroljuk fel GyFéit is. Vagy egyikét se soroljuk... de kettős mércével ne mérjünk, mert Isten csak egyet adott, és az az Ő szent Igéje, azt megcsúfolni nem lehet úgy, hogy egyszerűen eltekintünk tőle, ha kényelmetlen fénybe helyezne valakit, akit nem szeretnénk...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Háztetőkről hirdettük Ex-szel a régi fórumon Ovi bagázsának istentelenségeit, amit titokban terveltek ki...világos nappal soroltuk, amit sötét este tettek, ezért sokat kaptunk a Fideszes fórumozóktól... most, amikor a túloldal káromloja az URat, a dolgaival, akkor miért maradsz ki ebből a tiszta beszédből, Ex? miért nem szólsz inkább figyelőhöz sem?
Láttuk mi egymást szemtől szemben, és tudom, hogy Istentől megáldott ember vagy. És csak várom, hogy mikor fogod te is az Ige mérlegére állítani GyF-et is...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:14 
Én ebbe a topicba többet NEM írok!
Ha bejönne ez az öntelt ember, büszkén dölhetne hátra, hogy a legtöbb hozzá szólás az ő neve alatt van.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Bárcsak bejönne, és elolvasná...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Szia Ex!

Azon kellene elgondolkodnod AZ ÚR ELŐTT, hogy ha Gyurcsányról beszélünk, miért nem az Igére hivatkozol, miért nem erre a mércére teszed őt és ehelyett miért mondod egy idő múlva, hogy bezzeg Orbán Viktor és a jobb oldal.

Bízom abban, hogy az Úr leműti rólad ezt a vakságot. :wink:


Kedves Kavics!
Eleve az igéből indultam ki ebben atémában és többször is idéztem és mindannyiszor lesöpörtétek.
Nem én vagyok egyoldalú, csak a mérlegetek másik serpenyőjébe teszek némi tényt és főleg igei hivatkozást. Én nem vagyok GYurcsány-fan, én csak a kisebbik rossz választási lehetőségnek tartom.
Nos én azt hiszem, hogy nem az én szememről kell hályogot műteni, amikor a szemetek láttára akarja tönkretenni az országot OVi és nem tűnik fel nektek. Ha sikerül a hétigenes népszavazást keresztül vinni, akkor hosszú időre taccsra vágja az országot a kádári reformkontrázó programjával. Ha kegyelmet nyerünk Isten előtt akkor meg fog bukni ez a kezdeményezés. Az EU-t meg arra biztatja, hogy nem támogassa Magyarországot. Mivel más támogatás nincs ez azt jelenti, hogy a pénzmegvonást szorgalmazza, ami nettó hazaárulás.
Brüsszelben meg csak lesnek, mert még ilyet nem pipáltak, hogy valaki a saját hazája ellen szólal fel.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:33 
"Én nem vagyok GYurcsány-fan, én csak a kisebbik rossz választási lehetőségnek tartom."

Válaszd a JÓT Testvérem - Manó is erre hív -, a többi részt nem is másolom be, mert az én igazamat támassza alá, az pedig nem fog meggyőzni, sőt....

Keresd az Úr igazságát, meg fogod találni, mert kegyelmes és irgalmas Ő, a megtört szívűekhez közel van....

Miattad, ha úgy tetszik érted írtam ide, de én többet nem... :-(


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:58 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ex, légyszi ne az anyagi támogatásokon aggódj, Isten gondoskodik az Ő népéről, hanem azon, hogy istentelenségre neveli az embereket ez a vezetés, miközben maga is káromolja az URat. Ezzel nem lehet ilyen kényelmesen közösséget vállalni, hogy "kisebbik rossz" alapon. Muszáj nekünk választani közülük? Jézus kevés nekünk, ha vezetésre gondolunk?
Én sosem hunytam szemet OVi dolgai felett, ezért nem veszem magamra ezirányú megjegyzésed sem.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 20:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Válaszd a JÓT Testvérem ....


A Jót választottam már 16 évvel ezelőtt.
E miatt nem kell izgulnod. Ami miatt izgulhatsz az az, hogy református emberek az ige hallására ingerültek lesznek, és ez a jobbik eset, van akit majd szét vet a gyűlölet. Másoknak pedig olyan idegenül hangzik a bibliai gondolkodásmód, mintha kínai beszédet hallana.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 21:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Még mindig a 23.-ai, utcai eseményekről.
Isten látja lelkemet, hogy nem az indulatok felkavarása a célom. A bemásolt szöveget sem a Fidesz honlapjáról vettem át.

Kedves Figyelő Testvérem!
Fölösleges Fideszes honlapról idézned, mert annak hitelessége ebben a témában nulla. Mivel csak az érdekei szerint beszél. Ráadásul Pokornira rá is bizonyult, hogy hazudik, mert azt állította, hogy mentősőket vertek meg a rendőrök, ami nem volt igaz.
Azt pedig, hogy a rendőrök túlkapásokat is követtek el kapásból lehet valószínűsíteni, anélkül is ha bármi bizonyíték lenne rá, mert ilyen helyzetben sokminden megtörténhet.
Azon azért mosolyogtam, hogy bármelyik sérültet kérdezték a korházban az mind csak véletlenül odakeveredett ártatlan áldozat volt, az utca meg tele volt gyilkos indulatokkal tombolóvadállati randalirozókkal.
Nos áldja meg az Isten a rendőröket, hogy megfékezték ezt az elvemült bandát.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 21:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ex, továbbra is CSAK a másik oldalról beszélsz. És csak az MSZP és SZDSZ álláspontját véded (nem Isten Igéjét, mert azzal nem lehetne alátámasztani és igazolni azokat a képsorokat, amin láthatóan ütnek vágnak boldog-boldogtalant, igen, védtelen embereket is).

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 22:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ex ezt írod:

"Fölösleges Fideszes honlapról idézned, mert annak hitelessége ebben a témában nulla. Mivel csak az érdekei szerint beszél." Hát létezik, hogy ennyire felületes legyél, hogy pont az ellenkezőjét olvasd annak, amit írok - hát pont azzal kezdem, hogy nem a Fidesz honlapjáról veszem a hírt
"Ráadásul Pokornira rá is bizonyult, hogy hazudik, mert azt állította, hogy mentősőket vertek meg a rendőrök, ami nem volt igaz." Mi gátol abban, hogy beird ide a másik oldalt is, miszerint mszp-s elvtársnő állítása a rendőr felgyújtásról csak az ő fantáziájában történt meg. "Azt pedig, hogy a rendőrök túlkapásokat is követtek el kapásból lehet valószínűsíteni, anélkül is ha bármi bizonyíték lenne rá, mert ilyen helyzetben sokminden megtörténhet." Ezek már nem túlkapás-kategoriák, ezek már diktatorikus vonások.
"Azon azért mosolyogtam, hogy bármelyik sérültet kérdezték a korházban az mind csak véletlenül odakeveredett ártatlan áldozat volt, az utca meg tele volt gyilkos indulatokkal tombolóvadállati randalirozókkal." Gondolom, nemigen mosolyogtál volna, ha valamelyik ismerősöddel történik ez, akinek nem kételkedsz a szavában.Nos áldja meg az Isten a rendőröket, hogy megfékezték ezt az elvemült bandát. És áldja meg az Úr azokat a rendőröket is, akik majd a másik elvetemült bandát fékezik meg, ha eljön az Úrtól rendelt ideje.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 682 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség