Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 15., szerda 19:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
exrefis írta:
Ki(k) a nyul(ak) szerinted?


Erről gépelek már egy hete. Innen kezdve maradjon a levegőben a kérdés...


rosta írta:
Ha te kérdezed biztos Orbán Viktornak.

De ha tudod a választ, akkor tisztelj meg bennünket azzal, hogy meg is írod az információdat, és nem csak sejtetsz valami titokzatosat.


http://www.parokia.hu/ext/forum/posting.php?mode=quote&p=39302

ÉN válaszoltam...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 15., szerda 19:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én csak egy közgáztudatlan gépész vagyok... de talán azért ÉRDEKES lehet ez a cikk:
[url]
http://www.forbes.com/financialadvisern ... r_fan.html[/url]

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 15., szerda 19:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
net2rist írta:
én csak egy közgáztudatlan gépész vagyok... de talán azért ÉRDEKES lehet ez a cikk:
[url]
http://www.forbes.com/financialadvisern ... r_fan.html[/url]


érdekes volt :D (főleg, hogy angolul van :*: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 15., szerda 20:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
net2rist írta:
én csak egy közgáztudatlan gépész vagyok... de talán azért ÉRDEKES lehet ez a cikk:
[url]
http://www.forbes.com/financialadvisern ... r_fan.html[/url]


érdekes volt :D (főleg, hogy angolul van :*: )


Nem baj, majd én gépelek holnap anyagot, ha ő lusta közérthetően közreadni az álláspontját....

(Mármint az eddig beírtak folytatását fogom gépelni. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 16., csütörtök 20:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hogy kik ezek a nyulak? Mind akik felelősek a válságért, és akik mint a válság okozói most ugyanazokat a recepteket akarják elővenni, amelyek a válságot okozták.

Ideológiailag szimpla utópisták, ha nem rosszabbak. Jellemző az utópistákra, hogy mindnyájan tudnak valami csodagyógyszert, ami egy csapásra meggyógyítja a társadalom minden baját. Csak annyit kell tenni a bevezetéshez, hogy az államot kíméletlenül le kell építeni. Az utópisták közül a marxisták voltak eddig a leghatékonyabbak, de ezek a mai, friedmani utópisták rajtuk is túltesznek. Hogy az igazi céljuk mi az rejtély, hiszen nem lehet a lapjaikba benézni. Szerintem egyszerűen a hatalom, és ami velejár. Mivel a nemzeti államok védekeznek a leuralásuk ellen természetes, hogy azokat le akarják bontani.

Az állam szerepe egy normális koordináta rendszerben az, hogy ha kell erővel is a társadalomban feszülő ellentéteket ne hagyja erőszakba torkollni, hanem egyeztetéssel, a kérdések konszenzusos rendezésével egy békés, igazságos életet szervezzen a társadalomban. Természetéből fakadóan, minél bonyolultabb, funkcionálisan összetettebb egy társadalom, az államnak annál inkább több szerepe van a konszenzusos, adminisztratív munkával járó problémarendezésben. Ez az egyfajta szolgáltató állammodell természetesen feltételezi a képviseleti demokrácia létét mind a vezetők kiválasztásában, és leváltásában, mind a problémák közvetlen szavazás által történő megoldásában.

A friedmani modell pont ennek az ellenkezőjét mutatja. Egy senkik által meg nem választott, csak önmaga önös érdekei által vezérelt, csak ezt az ismeretlen motivációt képviselő piaci-banki szűk érdekkör az, aki tologatja a politika bábujait a saját játékszabályai szerint a sakkmezőn. Nem az államnak, és az őt képviselő politikusoknak van koncepciója, amely mentén a szakértőivel, közigazgatási rendszerével az összes alrendszert kézben tartva konszenzust teremt, és megadja a lehetőséget a közvetett, és közvetlen, demokratikus hatalomgyakorlásra a népnek, hanem őket irányítják a háttérből, illetve hagyják ki a hatalomgyakorlásból a teljesen illegitim banki körök. Ha az eddig begépeltekből nem is, remélem ebből kiviláglik, hogy kik is azok a nyulak. :roll:

Ami a cikket illeti eléggé általános máshol is, hogy neoliberálisok a Clintoni adminisztráció nyakába akarják varrni a válságot, pedig ők az okozói a válságoknak. Azt mondják olyan ingatlanra alapuló hitelezési politikát vártak el Clintonék a bankoktól, amely eleve veszteséges volt. A cikkednek itt van egy sajátságos bája a Parókián, hiszen eleddig te voltál az, aki itt a faji megkülönböztetés bajnoka voltál, és most hirtelen kvázi leállsz a cikkel együtt niggerezni, amikor a neolibeket húzza az ág. Merthát nyilván reájuk céloz a szerző, amikor a rettenetes pofákról írt, akiknek kölcsönt adtak az adminisztráció nyomására, és hát Clintonékról ismeretes a színesbőrüek pozitív diszkriminációja, támogatása.

A friedmaniak erre hivatkozva fent akarják tartani a látszatot, és a csődöt mondott pilótajátékszerű módszereikkel ugyanazok orvosolnák a bajokat, akik azt okozták. Holott a hibás banki politizálásnak nem csak ez az egy lufija van Amerikában. Volt, és kidurrant már a technológiai lufi. Ez csak a Nasdaq, és a tőzsdeindex összeomlásával járt, de akkor nagy durranás volt és általános hitelvesztéssel járt. Van ez a most kidurrant ingatlan lufi, amely tovább növeli a válságot. A szakértők szerint van még egy költségvetési lufi is, és van még egy vállalati hitel lufi is Amerikában. És még ki tudja, hogy miféle csontvázak vannak még a szekrényben mondják a közgazdászok. Az meg nagy kérdés, hogy ennek milyen hatása lesz általában a világgazdaságra. Mivel csak egy mérnök vagyok én is csak őket idézem.

A friedmaniak azzal próbálják hitelessé tenni az utópisztikus, egyben hatalmi jellegű pénzügyi-uralmi rendszerüket, hogy azt mondják magukról, mint a komcsik, hogy az mennyire hatékony. Ami részben igaz is lehetne, hiszen ott van fejlődés, ahol a banki szféra érdekei ezzel egybeesnek a térség érdekeivel. Ahol viszont nem esik egybe, ott sivatag van, és pusztaság. Persze, ha a pusztítás hatékonyságát nézzük, akkor valóban hatékonyak itt is. Mindemellett már látszik, hogy a regnálásuk folyamatos csődökkel jár együtt a saját régiójukban is, és úgy tűnik, hogy ez törvényszerű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
... A cikkednek itt van egy sajátságos bája a Parókián, hiszen eleddig te voltál az, aki itt a faji megkülönböztetés bajnoka voltál, és most hirtelen kvázi leállsz a cikkel együtt niggerezni, amikor a neolibeket húzza az ág...


némileg értetlenül LEGYINTHETNÉK és hagyhatnám a fenébe a "remekművedet"... van azonban egy pont, amikor ELÉG a személyeskedésből

úgyhogy most visszakérdeznék, leszel szives VILÁGOS választ adni:

1) egyáltalán HOZZÁM beszélsz? (próbáltam másképp érteni, általában ex-szel szemben szoktál ilyen kedves mondatokat írni, de közel-távol nem láttam olyan cikket, aminek kapcsán ex-re érthetném ezt a kedves kijelentést)

2) KOMOLYAN mondod, hogy "a faji megkülönböztetés bajnoka voltam"??? (ENNYIRE azért nem vagyok hülye, értem, hogy ezt elírtad)

3) "leállok a cikkel együtt niggerezni" -- ezt mégis MIRE alapozod? Egy árva szót se szóltam, nem is érzem magam HIVATOTTNAK a szólásra, nem vagyok ugyanis közgazdász... a Forbes Magazint viszont gondolom ismerik-tisztelik talán majdnem annyira a világon, mint Pokol Bélát, így azt merészkedtem gondolni, hogy hátha egy új szempontot hoz a TI VITÁTOKBA... ennyi volt az ÖSSZES szándékom a cikk beidézésével...


elárulok neked egy TITKOT: én NEM exrefis vagyok!!
nyilván KÉNYELMESEBB neked a "TI" közös címkéje alá besöpörni engem is, de láthattad (ha érdekelt volna), hogy azért számtalanszor ex-szel szemben is ellentétes, vagy legalábbis eltérő a véleményem, valamint azt is láthattad (volna), hogy ebbe a közgazdászMezbe bújt zsidózásba eddig se szálltam be, ezután is távol áll tőlem, nem azért mert nem értem, csak nincs megfelelően szaghatlan búvárruhám, hogy ERRE a szintre emelkedjek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 09:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A kötgazdászkodásba bújtatott zsidózáshoz egy kis megjegyzés.
Nem az enyém, hanem egy tekintélyes Bibliatanítóé.
Részlet a tanításból:
"Három fontos dolgot kell megtanulnunk Bálám történetéből

1. Elsősorban azt, hogy a Mindenható Isten megmásíthatatlan kötelezettséget vállalt arra nézve, hogy megerősítse: mindörökre saját népének tekinti a zsidókat. Nincsen olyan emberi vagy ördögi hatalom az egész világmindenségben, amely valaha is érvényteleníteni tudná ezt az elkötelezettséget. A zsidók sokszor hűtlenek voltak Istenhez, amiért számtalan súlyos ítélet jött az életükre, de még a hűtlenségük sem tudja hatályon kívül helyezni Isten ragaszkodását hozzájuk. Fontos, hogy megértsük: a kezdeményezés Istentől származik, és nem emberektől. Nem a zsidók választották ki Istent, hanem Isten választotta ki a zsidó népet. Van egy fiatal, egykori muzulmán barátom – hívjuk Alinak –, aki természetfölötti módon megtért Krisztushoz: Megtérése után aztán elkezdte Isten elé hozni a zsidók elleni panaszát, míg végül Isten megválaszolt neki: „Ali, neked nem a zsidókkal van bajod, hanem velem. Mert hát én vagyok az, aki kiválasztotta őket.” Ez a fiatalember most muzulmánokat hoz Krisztus elé, és arra tanítja őket, hogy imádkozzanak a zsidókért. A 4.Mózes 24,9 igerészben Bálám az emberek és nemzetek sorsát döntően meghatározó igazságot jelent ki. Izraelhez intézve szavait, ezt mondja: „Aki megáld téged, áldott lesz, és aki megátkoz téged, átkozott lesz.” Az emberek, és hasonlóképpen a nemzetek is – gyakran anélkül, hogy ennek tudatában lennének –, a zsidókhoz való viszonyulásuk alapján szabnak irányt a sorsuknak. Áldottak lesznek, akik áldanak, és átkozottak, akik átkoznak."

És egy mai tanulság mai zsidózóknak és antiszemitáknak:
Nektek sem a zsidókkal van bajotok, hanem Istennel. A zsidózással pedig átkot hoztok magatokra és a nemzetetekre.
Tudom ez csak annak lehet érv, aki a Bibliát Isten beszédének tartja.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 10:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megint csak egy "nóném vidéki újság" cikkét hoznám ide, ez viszont ráadásul nem is angol:

http://hvg.hu/velemeny/20081017_bayer_fidesz.aspx

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
megint csak egy "nóném vidéki újság" cikkét hoznám ide, ez viszont ráadásul nem is angol:

http://hvg.hu/velemeny/20081017_bayer_fidesz.aspx
Ebben alighanem igaza van PLT-nek, noha vele sem értek egyet sokmindenben.
Orbán pedig mesteri a kettős beszédben.
http://www.hirszerzo.hu/cikk.orban_nem_ ... 83524.html
Talán ennyire(kb90%) soha nem értettem egyet, beszédével, mégis az az érzésem, hogyha megkapirgálnánk néhány témát akkor egész mást értene alatta, mint ami első pillantásra tűnik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 10:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
biztos emlékszel arra a londoni közlekedési sztrájkra, mikor a buszok és taxik semmi mást nem tettek, csak SZÓSZERINT VETTÉK a KRESZt és minden szabályt betartottak, ezzel okozva áthatolhatatlan dugókat...

szerintem JOGUNK VAN szószerint venni a dolgokat :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 17:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:

némileg értetlenül LEGYINTHETNÉK és hagyhatnám a fenébe a "remekművedet"... van azonban egy pont, amikor ELÉG a személyeskedésből

úgyhogy most visszakérdeznék, leszel szives VILÁGOS választ adni:

1) egyáltalán HOZZÁM beszélsz? (próbáltam másképp érteni, általában ex-szel szemben szoktál ilyen kedves mondatokat írni, de közel-távol nem láttam olyan cikket, aminek kapcsán ex-re érthetném ezt a kedves kijelentést)

2) KOMOLYAN mondod, hogy "a faji megkülönböztetés bajnoka voltam"??? (ENNYIRE azért nem vagyok hülye, értem, hogy ezt elírtad)

3) "leállok a cikkel együtt niggerezni" -- ezt mégis MIRE alapozod? Egy árva szót se szóltam, nem is érzem magam HIVATOTTNAK a szólásra, nem vagyok ugyanis közgazdász... a Forbes Magazint viszont gondolom ismerik-tisztelik talán majdnem annyira a világon, mint Pokol Bélát, így azt merészkedtem gondolni, hogy hátha egy új szempontot hoz a TI VITÁTOKBA... ennyi volt az ÖSSZES szándékom a cikk beidézésével...


elárulok neked egy TITKOT: én NEM exrefis vagyok!!
nyilván KÉNYELMESEBB neked a "TI" közös címkéje alá besöpörni engem is, de láthattad (ha érdekelt volna), hogy azért számtalanszor ex-szel szemben is ellentétes, vagy legalábbis eltérő a véleményem, valamint azt is láthattad (volna), hogy ebbe a közgazdászMezbe bújt zsidózásba eddig se szálltam be, ezután is távol áll tőlem, nem azért mert nem értem, csak nincs megfelelően szaghatlan búvárruhám, hogy ERRE a szintre emelkedjek...


Bárcsak én is használhatnám a munkásságoddal kapcsolatban gúnyosan a „remekmű” kifejezést, mert az azt jelentené, hogy valamit legalább letettél az asztalra. Ehelyett tipikus, amit most is csináltál. Hatalmas arccal öt perc munkával idelöksz angolul egy cikket, és széles ívben teszel rá, hogy aki olvassa a fórumot, az érti-e a szöveget. Én meg idegépelek kb 1 óra fogalmazással egy saját szöveget, amiből szokásos nyelvtanári hozzáállással kiszeded ami nyelvtanilag támadható (különben igazad van). Majd kiszeded azt az egy sort, ami személyedben sért (engem speciel sértett a cikknek ez a fajta hozzáállása, amellyel a pozitív diszkriminációt leszólja). Ezután Pokolnak tulajdonítod azokat a megállapításokat az Amerika mai helyzetéről, amelyek számos közgazdásztól hallhatók minden csatornán. Utána a magazin tekintélyére hivatkozva lenullázod az érvelésem úgy, hogy érdemben meg sem nyikkansz ellenérvként felhozva bármit is. Az utolsó bekezdésed meg annyira szánalmas, hogy szóra sem érdemes.

Nem is vártam mást, mert ismerem a fórumozásodat.

Exrefis is trükközik, meg mellébeszél, de azt becsülöm, hogy neki van bátorsága kiállni egy nézetrendszer mellett, mégha a hátamon áll is fel a szőr ettől a nézetrendszertől. Másrészt munkát fektet abba, hogy megvédje álláspontját, és érvel emellett, ténylegesen vitatkozik. Mivel kálvinista vagyok, hát a befektetett munkát megbecsülöm. Te viszont nem szereted a munkát, legalábbis itt a Parókián kerülöd azt. Máshol jó hozzászólásokat írsz, itt viszont csak fintorogsz, mint Mária Terézia a cselédsoron. És közben hatalmas öleléseket osztasz ki, csókokat szórsz, mint egy bonviván.

A gondom az, hogy igazából sosem vitatkozunk, hanem az van, hogy te jól beszólsz, és utána látványosan veszekszünk. Mondjuk egy ideje átvettem veled szemben én is ugyanezt, ami szemmel láthatóan rosszul esik neked is. Nesze neked fórumozás!

Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az utóbbi időben már hajlandó vagy munkát befektetni is, de itt a politikában ezt hanyagolod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 17:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az előző hozzászólást délelőtt írtam pendrive-ra, amiben Exrefist pozitívan emlegettem, de hát ilyen az emlékezet, csak a jóra emlékszik. Exrefisnek, aki nácizza az ország felét, meg Dunába lövetőnek becéz másokat, teljesen más arca is van. Az elnyomott kisebbségekkel szemben tipikusan rasszista módon nyilatkozik meg, lásd a romák, a színesbőrűek iránti általánosítást, rosszindulatot, a sárgákkal szembeni faji fölényről nem is szólva. Ennek ismeretében nem is csodálkozom már, hogy rádupláz arra, amire én eleve nem is reagáltam, a net2rist lightos zsidózására.

Az érdekes az egészben az, hogy sem a Pat Robertson, sem a Bogár, sem a Pokol, sem a Korten nem említi egy szóval sem a zsidóságot. Mivel eddig csak ezeket olvastam, én sem említettem a tőkés világgal, a banki-pénzügyi csoportokkal kapcsolatban a zsidókat. Tudjuk, hogy néhány család ilyen vallású, de alapjában amerikai-angol-holland pénztőkéről beszélunk, és akkor például még a német csoportól, például az egykori Dresden bankról nem is szóltam.

Innen kezdve három lehetőséget látok. A default rasszizmusotoknak megfelelően alapból természetesnek veszitek ti ketten egy zsidó banktőke uralmát, mert mást nem is tudtok elképzelni az előítéletességetek miatt. Kommunisták vagytok, mint Marx, és emiatt nem jut a banktőkéről más eszetekbe, mint neki. Egyfajta Gyurcsány féle antiszemitázó lejáratási párbeszédet indítottatok meg itt a Parókián a téma ellen, merthát a neoliberális hiteteket ennek kitárgyalása bizergálja. Nos nekem mind a három lehetőség eléggé ellenszenves.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 18:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Az elnyomott kisebbségekkel szemben tipikusan rasszista módon nyilatkozik meg, lásd a romák, a színesbőrűek iránti általánosítást, rosszindulatot, a sárgákkal szembeni faji fölényről nem is szólva.

Erre az állításodra idézzél már tőlem valami igazolást!
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 19:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:shock: well well, nem jutok szóhoz. Asszem mindkét esetben (Ex mint tipikusan rasszista és Net mint tipikusan antiszemita) kimeríti a rágalmazás kategóriáját, de annak is abszurd. A "sárgákkal szembeni" kitétel pedig édes.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 17., péntek 21:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
:shock: well well, nem jutok szóhoz. Asszem mindkét esetben (Ex mint tipikusan rasszista és Net mint tipikusan antiszemita) kimeríti a rágalmazás kategóriáját, de annak is abszurd. A "sárgákkal szembeni" kitétel pedig édes.


Na végre, hogy hozzászóltál kedves Indu! Üdv ilyen messziről! :)

Szóval szerinted is a zsidó banktőke uralja a világot, mint Exrefis, és Net2rist szerint? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség