Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 17:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
egészen addig, amíg az én nemzetem földjét ki nem szemelik maguknak...

Hát ez az....
Sehol nem lakhatnak. Itt nem, ott nem, amott sem.
Nos,....akkor Hitler logikusan gondolkodott, nem?(persze :evil: )
Meg akkor talán az Iráni elnöknek van igaza, hogy a zsidók egy rákos fekély, amit ki kell metszeni? Ez nem :evil: ?

Szóval hol?
Mert erre választ nem kaptam rosta. Csak hogy hol nem.
Szerinted nem Palesztinában és nem itt. És még... ?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 18:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ott, ahol az Urat szolgálják, ott az igazi helyük.
Ezt akár Babilonban is megtehették, de én örülnék a legjobban annak, ha Magyarországon ezt tennék és így élnének közöttünk!
Igazi áldás lehetne így a zsidóság, MINDEN NÉP KÖZÖTT!

De mielőtt őket ítélném, magamat kell ítélnem!
Én hogyan élek keresztyénként azon a helyen, ahova az Úr rakott?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 18:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Nos,....akkor Hitler logikusan gondolkodott, nem?(persze :evil: )
Meg akkor talán az Iráni elnöknek van igaza, hogy a zsidók egy rákos fekély, amit ki kell metszeni? Ez nem :evil: ?


Érdekes gondolataid vannak. Eddig azt hittem, hogy te is cionista vagy, most meg egyszeriben rákos fekély? Biztos vagy te ebben? :?

Ami a cionisták által kiszemelt, szóba jövő területeket illeti, szerintem nézz utána, hogy mik is azok a területek. Azt hiszem még ebben a topicban is írtak erről. Azt hiszem volt több a palesztinnál jóval jobb adottságú, szinte lakatlan terület, ahol letelepedhettek volna, de nekik ez kellett. Hát megkapták...

Remélhetőleg a szélsőjobbosok állítása, miszerint a zsidó állam összedűlése után a menekülő útvonalak egyike mi vagyunk, így Magyarország, és Lengyelország célországgá válik és mint nincstelen benszülöttek fogunk élni afféle rezervátumokban a saját földünkön mint cseléd, nos ez csak afféle rémkép. Reménykedjünk, hogy Obamáék késztetésére idővel jön valami normális vezetés Izraelben, és ez gyümölcsözővé teszi a mérgezett viszonyt.

Ha tőlem vársz választ a zsidó állam problémáira ki kell, hogy ábrándítsalak. A bölcsek köve az Exrefisnél, meg a Net2ristnél van, nem nálam... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 22:21 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
rosta: Ezer évek óta a palesztinoké lett az egykoron izraeliták földje. Semmi keresnivalója sincs most már ott a zsidóknak.
Főleg ha nem is voltak ott palesztinok tömegesen, inkább gyéren, már ha annak nevezzük azokat akiket nem neveztek annak. No meg honnan ez a nemzeti palesztin öntudat - én földem? Ez nem ezer éves.
http://dzsihad.blog.hu/2007/05/31/pales ... ndo_bukasa

Ettől még élhetnének békében, ha már így alakult.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 22., szerda 08:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty kolléga, már régóta nehezményezem, hogy a fórum cionista társulata előszeretettel tartja életben ezt az igencsak ellentétekkel teli topic-ot, amely jobb lenne, ha a feledés szürke homályába veszne. Most is éppen azon igyekeztek, hogy ezzel a topic-al tematizáljátok a politika rovatot. Rég lerágott csontokat hoztok újra elő újbóli rágásra, újra előássátok a temetett hullákat, és táncba hívjátok a szekrényetekben megbújó csontvázakat. Mindehhez azon erőlködtök, hogy találjatok valakit vitapartnernek, azok közül, akik nem rágják rögtön véresre a körmüket, ha a közel-keleti híreket nézik, hallgatják, olvassák, akiket le lehet antiszemitázni, ha nem lép veletek egyszerre mondjuk a gázai tömeggyilkosság ügyében, és nem sorolom tovább.

Látom, hogy az én személyemben próbáljátok megtalálni ezt az embert, de nincs igazán szerencsétek. Felőlem szidjátok csak a palesztinokat ahogy akarjátok és istenítsétek a zsidó államot. Mellette írjátok le ezerszer, hogy Isten terve teljesedik be ott a közel-keleten. Másrészt írjátok le ezerszer, hogy soha nem is léteztek ott palesztinok, sőt fizikailag sincsenek ilyen emberek, voltaképpen a zsidók mindig is ott voltak, sőt ezek a nem létező palesztinok foglalták el valójában a kazár askenázik, és a pár százalék szefárdok földjét, és ők tartják rabság és terror alatt a szegény askenázikat. A keresztyén ember jellemzője pedig az, ha az illető tapsol a gázaihoz hasonló tömeggyilkosságokhoz. Alátámasztásul bekopizhatjátok a média 90 %-át, lubickolhattok a támogató hírekben. Lelketek rajta. Még azt is beírhatjátok, hogy milyen kóser keresztyének is vagytok ti.

Ezeket a kérdéseket a topic már szerintem kitárgyalta, én nem nagyon akarok többet hozzátenni, mint amit eddig már elmondtam. Nemigazán asszisztálnék a fentiekhez. Nem igazán amiatt, mert félnék a pállott szájú antiszemitázásotoktól. Csupán külső szemlélő szeretnék lenni. Voltaképpen kíváncsi vagyok, hogyan jöttök ki ebből, amiben benne vagytok... :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 22., szerda 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
Literaty kolléga, már régóta nehezményezem, hogy a fórum cionista társulata előszeretettel tartja életben ezt az igencsak ellentétekkel teli topic-ot, amely jobb lenne, ha a feledés szürke homályába veszne. Most is éppen azon igyekeztek, hogy ezzel a topic-al tematizáljátok a politika rovatot. Rég lerágott csontokat hoztok újra elő újbóli rágásra, újra előássátok a temetett hullákat, és táncba hívjátok a szekrényetekben megbújó csontvázakat. Mindehhez azon erőlködtök, hogy találjatok valakit vitapartnernek, azok közül, akik nem rágják rögtön véresre a körmüket, ha a közel-keleti híreket nézik, hallgatják, olvassák, akiket le lehet antiszemitázni, ha nem lép veletek egyszerre mondjuk a gázai tömeggyilkosság ügyében, és nem sorolom tovább.

Látom, hogy az én személyemben próbáljátok megtalálni ezt az embert, de nincs igazán szerencsétek. Felőlem szidjátok csak a palesztinokat ahogy akarjátok és istenítsétek a zsidó államot. Mellette írjátok le ezerszer, hogy Isten terve teljesedik be ott a közel-keleten. Másrészt írjátok le ezerszer, hogy soha nem is léteztek ott palesztinok, sőt fizikailag sincsenek ilyen emberek, voltaképpen a zsidók mindig is ott voltak, sőt ezek a nem létező palesztinok foglalták el valójában a kazár askenázik, és a pár százalék szefárdok földjét, és ők tartják rabság és terror alatt a szegény askenázikat. A keresztyén ember jellemzője pedig az, ha az illető tapsol a gázaihoz hasonló tömeggyilkosságokhoz. Alátámasztásul bekopizhatjátok a média 90 %-át, lubickolhattok a támogató hírekben. Lelketek rajta. Még azt is beírhatjátok, hogy milyen kóser keresztyének is vagytok ti.

Ezeket a kérdéseket a topic már szerintem kitárgyalta, én nem nagyon akarok többet hozzátenni, mint amit eddig már elmondtam. Nemigazán asszisztálnék a fentiekhez. Nem igazán amiatt, mert félnék a pállott szájú antiszemitázásotoktól. Csupán külső szemlélő szeretnék lenni. Voltaképpen kíváncsi vagyok, hogyan jöttök ki ebből, amiben benne vagytok... :?

...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 22., szerda 10:26 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Rosta!
Idézet:
A keresztyén ember jellemzője pedig az, ha az illető tapsol a gázaihoz hasonló tömeggyilkosságokhoz
Nem tapsolok!!!
Emberek halálán szenvedésén nincs mit mulatni.
A palesztinok léteznek, csak az nem létezik, amit Arafat óta állítanak magukról meg az egész közel keletről élén Jeruzsálem egészével. Ugyanakkor a létüknek van létjogosultsága ezen földrészen. Mindkét népnek Zsidónak és Arabnak(Vagy Palesztin-Arabnak is).
Semmilyen népírtást nem támogatok, bárki is kövesse el. A Diktatúrákat és a terroristákat sem. Izráel is felelős tettéért, mégha ellenség is veszi körül. Bűnös emberek vezetik, világi állam. Sokminden érthető és sokminden nem. Felelősek az Arab és érintett Muszlim állam és a Palesztinok Vezetői és kiszolgálói is, akik terrort követnek el.
Mint minden népet, Isten megfogja ítélni, hogy miben bűnösök. Ez alól Izráel nem kivétel. (lásd: Ószöv.) És nem létezik, hogy mindenben igazuk lenne, de ez áll a másik oldalra is. Isten lesz a végső Bíró.

Ezt már jó párszor leírtam mint "cionista társulat tagja"(ahogy neveztél).
De tőled nem sokat hallottam még a Hamasz felelőségéről, inkább letagadtad azt is ami nyílvánvaló az egész világ előtt?
Idézet:
Voltaképpen kíváncsi vagyok, hogyan jöttök ki ebből, amiben benne vagytok...
Rád is vonatkozik.

Kedves rosta: légy tárgyilagos, korrekt és ne adj olyat cinikusan személyeskedő hangnemben a számba amit nem mondtam.
A topickban pedig igen csak jóval többet írtál, idéztél sok sok linket, oldalt, cikket, elemzést stb. mint én...az életbentartás bűnét ne nekem tulajdonísd. Sok-sok oldalt hozzászólsz míg én megszólalok, és utánna kivetíted azt amit tulajdonképpen teszel. És nem annyi terjedelemmel sem.
Egy fél könyvet meglehetne írni abból amit már írtál ide a zsidó-fasiszta rémtettekről ésatöbbi....

Egyébként ha él egy rovat miért bűn? Idegesít?
Én meg választok egy másikat ami engem idegesít, így oké? :)
Ha van véleményed, akor talán más is elmondhatja:
audiator et altera pars :wink:

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 22., szerda 14:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem a topic a bűn, hanem az, hogy egy ilyen kényes témájú topic-ot rosszra használtok. Például az Exrefis ezt a topic-ot arra használta, hogy a gázai tömegmészárlást kíméletesnek, vagy valami hasonlónak nevezte. Merthogy nem érte el a II. világháborús szintet. Hasonlóan problémás az, ha direkt hazugságokkal etetitek az olvasót, lásd a „tudós” történetét a négy asszonytól eredeztethető milliókról, amihez hasonlókat te voltál szíves propagálni alátámasztandó a faji kontinuitást.

Érdeklődve olvasom viszont, hogy szerinted a palesztinoknak van helye a nap alatt, és elítéled a zsidóság bűneit, amelyet palesztin földön elkövettek. Ezzel persze te le is tudod a dolgot (pedig hát az ördög a részletekben van) és nem érted, hogy mire föl linkelek ilyen szörnyű írásokat ebbe a fórumba.

A probléma az kedves antiszemitázó és fasisztázó barátunk Literaty, hogy azok a cikkek, amelyeket beidéztem nem antiszemita, vagy szélsőjobb források. Sőt ellenkezőleg! Általában igyekeztem szemita forrást hozni, de legalábbis középen álló orgánumokat linkeltem be, és ez alapján idéztem. Semmiképpen sem szélsőségest. Ilyen volt a mn, index, haarec és társai. Ha ezen zsidó írók és a politikai közép által megjelentetett írások alapján fasisztáknak látod a rémtetteket, akkor szerintem el kellene gondolkodnod azon, hogy mi is a helyzet. Miért írnak ilyeneket ezek a távolról sem antiszemita emberek?!

Ha már ezen gondolkodsz, szerintem kedvedre való lesz, ha egy újabb zsidó személyiség munkásságát linkelem be ellensúlyozandó a sok hírszerző linket. A topic olvasói had olvasgassanak addig is amíg gondolataidba merülsz azzal a jóérzéssel, hogy mégiscsak igazad van, hiszen már megint a rosta linkelt egy írást és nem te:

Arthur Koestlernek A tizenharmadik törzs című könyvét ajánlom sok szeretettel és jóérzéssel, hogy tehetek értetek végre valami jót is kedves cionisták és filoszemiták, remélhetőleg feledtetve az eddigi linkeket:

http://terebess.hu/keletkultinfo/13torzs_1.html

Amíg te gondolkodsz, meg olvasgatsz, legalább addig is foglalkozhatom a munkámmal… :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 22., szerda 19:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Semmilyen népírtást nem támogatok, bárki is kövesse el. A Diktatúrákat és a terroristákat sem. Izráel is felelős tettéért, mégha ellenség is veszi körül. Bűnös emberek vezetik, világi állam. Sokminden érthető és sokminden nem. Felelősek az Arab és érintett Muszlim állam és a Palesztinok Vezetői és kiszolgálói is, akik terrort követnek el.
Mint minden népet, Isten megfogja ítélni, hogy miben bűnösök. Ez alól Izráel nem kivétel. (lásd: Ószöv.) És nem létezik, hogy mindenben igazuk lenne, de ez áll a másik oldalra is. Isten lesz a végső Bíró.


Köszönöm!
Az erkölcsi züllés egyik formája és veszély egy keresztyén közösségben, hogy a zsidóság mögé bújva a bűnök szentesíteni látszanak és látszattatnak.
Ezért első renden a tanítók lesznek felelőségre vonva.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 22., szerda 20:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
ugyan ezért erkölcsi züllés a fasizmus, mert a bűnt kivetíti egy népre és ezért vakká válik saját bűnére

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 26., vasárnap 07:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ami fáj a zsidóságban, az nem is első renden az, amiről írsz a másik topicban.
Amikor zsidó embereket látok okkultizmusban, varázslásban, bálvány imádásban (és sokan közűlük ebben előljárók :-( ), akkor azon gondolkozom, hogy hogyan adhatták fel az EGY IGAZ ISTEN imádatát ezeknek a dolgoknak az imádatára.
Az az Isten, akit Jézus Krisztusban megismerhettem, össze nem hasonlítható azokkal a bálványokal, amiket a zsidóság egy része követ.

És ami fáj, hogy egy olyan lehetőség mellett mennek el, ami adatna nekik, de ők nem kérik!

És ezek után beszélnék csak arról, hogy az ember ölés bűn.
Szerintem "egy lap" az ember ölés, már ha ugyan olyan ember egy zsidó és egy palesztín.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 26., vasárnap 08:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
Ami fáj a zsidóságban, az nem is első renden az, amiről írsz a másik topicban.
Amikor zsidó embereket látok okkultizmusban, varázslásban, bálvány imádásban (és sokan közűlük ebben előljárók :-( ), akkor azon gondolkozom, hogy hogyan adhatták fel az EGY IGAZ ISTEN imádatát ezeknek a dolgoknak az imádatára.
Az az Isten, akit Jézus Krisztusban megismerhettem, össze nem hasonlítható azokkal a bálványokal, amiket a zsidóság egy része követ.

hétvégi fantasztikusan pozitív élményeim (lásd kamilla naplója) "árnyoldala", hogy megtudtam: egy protestáns teológián is lehet komoly probléma (nem elszigetelt esetként!!) a halottidézés, vagy a homoszexualitás...
MEGRÁZÓ, hogy a krisnások "főpapja" egy newYorki (magyar) zsidó ember, de nem kevésbé megrázó, hogy "NÁLUNK" se lehet jó lelkiismerettel elmondani Józsué hitvallását :(
Idézet:
Józs 24,15. Hogyha pedig rossznak látjátok azt, hogy szolgáljatok az Úrnak: válaszszatok magatoknak még ma, a kit szolgáljatok; akár azokat az isteneket, a kiknek a ti atyáitok szolgáltak, a míg túl valának a folyóvizen, akár az Emoreusok isteneit, a kiknek földjén lakoztok: én azonban és az én házam az Úrnak szolgálunk.

és ráadásul: egy halottidéző teológus KEVÉSBÉ kínos, mint egy karizmatikus, mivel... ez legalább HALLGAT az élményeiről...
pauler írta:
...
És ezek után beszélnék csak arról, hogy az ember ölés bűn.
Szerintem "egy lap" az ember ölés, már ha ugyan olyan ember egy zsidó és egy palesztín.


nos igen... ebben egyetértünk!!

ugyanakkor HANGYÁNYI különbség van a sebesülteket, sőt HALOTTAKAT is mindenáron KIMENEKÍTENI és HAZAVINNI igyekvő izraeli katonai mentalitás, meg a rakétavetőt lélek nyugalommal iskolaudvarba állító arab mentalitás között

mielőtt valami félreértés folytán azt gondolnátok, hogy "nekünk semmi közünk ehhez": MI IS a az "orosz iskolán" nevelkedtünk, mint az arabok, és ez nem csak a MASZKIROVKÁra vonatkozik...

az Egyes Számú Vezetési Pont (=KAVICS, háború esetén a magyar katonaság irányítóközpontja) rádióadója fölött vajjon MI TALÁLHATÓ a felszínen?

na mi?

EGY ÓVODA!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 26., vasárnap 08:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Szerintem "egy lap" az ember ölés, már ha ugyan olyan ember egy zsidó és egy palesztín.

Kedves Péter!
Ilyenkor mindig a "kultúrális kereszténység" szólal meg belőled és hallgat a bibliai kereszténység.
A Biblia szerint ugyanis nem egy lap. Nagyon más a gyilkosság és az emberölés, a Biblia szerint is.

Más a gyilkolni szándékozó rakétázás és más az ezt megakadályozni akaró katonai akció.
Más a stresszhelyzetben véletlenül lelőtt polgári áldozat és más, amikor amikor valaki átsurran a határon, hogy csákánnyal agyonverjen egy iskolába menő teenager fiút.
Ha nem látod ezeket az ordító különbségeket, akkor .... , nem akarlak megbántani csak azt, hogy gondolkodj el ezeken. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 26., vasárnap 11:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Micsoda cinizmus és képmutatás arról beszélni, hogy a palesztinok bújtak a civilek háta mögé, azért nagy az áldozatok száma.

10 000 számra semmisültek meg lakások. F-16-os vadászgépekkel bombáztak egy zsúfolt városban, harckocsikkal lőtték a várost. Erről már senki sem beszél. Arról hazudoznak, hogy a legkevésbé véres megoldást választották. Vagyis 10 katona, 3 civil életéért 1400 embert fosztottak meg az életétől. Több száz gyermek és több száz nő az áldozat.

Hát ilyen a cionisták igazsága.... :cry:

Az indexről törölték a pár napos cikket, amely arról szólt, hogy a zsidó katonák palesztin gyerkekkel kutatatták át a halottakat, hogy a gyerekek robbanjanak fel, ha robbanószert találnak. Palesztin gyerkeket tartottak golyófogónak maguk előtt. Ha lőttek rájuk, hát a gyerekeket érte a golyó.

A háárec hozta, hogy esetleges volt, hogy nőket, gyermekeket agyonlőnek-e a zsidó katonák, vagy sem. Ha olyan kedve volt a katonának, akkor agyonlőtte a családot. Legfeljebb, ha pechére vizsgálatra került sor, akkor azt mondta, hogy félreértette a parancsot.

Mindazonáltal a zsidó hadsereg vizsgálata egyetlen visszás esetről sem tudott beszámolni. A népirtás rendben, törvényesen, szerintük etikusan lezajlott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 26., vasárnap 12:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
...

A háárec hozta, hogy esetleges volt, hogy nőket, gyermekeket agyonlőnek-e a zsidó katonák, vagy sem. ...


LINK?

(gondolom www.kuruc.info-val kezdődik :S)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség