Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 08:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
uhhh... megvallom őszintén, én "kiszálltam" ebből a vonatból menet közben, mert nem tetszett a haladás iránya... leírtam a véleményemet, nagyjábóli helyeslésre is talált, megnyugodtam, nem akaródzott szkanderezni... aztán most szólt Erika, hogy "fejlemény van"...

olvasok-hüledezek...

már bocs, ex, de LE VAGY MARADVA!! ez a "kirekesztésre VISZONT-KIREKESZTÉS, exkommunikációra VISZONT-EXKOMMUNIKÁCIÓ" lehet hogy igaz volt a HitGyüliben a kilencvenes évek elején (bár szerintem már akkor sem...), de hogy MA ez SEMMIKÉPPEN nem tekinthető hivatalos (sőt nem hivatalos) álláspontnak, az TUTI... :(

nem fogok odáig süllyedni, hogy kedves barátaimról kezdjem bizonygatni, hogy nem nácik...

inkább MÁSFELŐL, az én SZEMÉLYES oldalamról közelítenék:

nem rövid HitGyülis "karrierem" során (kb. 10 év, még a budaörsi házban kezdtem) én mindig kicsit a "megtűrt különc" kategóriájában tartózkodtam, akkor is, amikor már "hivatalos házicsoportvezető" státuszt akasztottak a nyakamba...
ugyanis EGY dologra soha nem voltam hajlandó: a NEM-HITESEK másodrendű kereszténnyé nyilvánítására...
sőt... eretnek módon még az is előfordult, hogy hivatalos hites házicsoprttagjaimmal egy baptista gyülekezetbe látogattunk, mert meghívtak, hogy egy ifjúsági Istentiszteleten erősítsük a helyi csapatot...

jelenleg is MEGKÜLÖNBÖZTETÉS és RANGSOROLÁS NÉLKÜL szolgálok sokféle testvérem felé, katolikustól adventistán keresztül hitesig bezárólag (természetesen a reformátusokat is beleértve ;) )

nem akaródzik sehogy "visszasüllyedni" a politika szintjére... inkább folytatnám a bizonyságok sorolását... de ha már itt vagyunk ebben a topicban:

én is úgy látom, hogy nem létezik ma Magyarországon olyan politikai alakulat, ami a fundamentalista, megtért, bibliához ragaszkodó hívők értékrendjét egy-az-egyben lefedné INTÉZMÉNYESEN...
lehet, hogy SZERINTED ez baj, szerintem erre is vonatkozik, hogy "az én országom NEM EVILÁGBÓL VALÓ"

tény, hogy szívesen látnék egy valódi KONZERVATÍV pártot, az is tény, hogy ELEGEM VAN a feudális vonásokból (amiben egyébként NEM LÁTOK KÜLÖNBSÉGET a jobb és a baloldal között, baloldalon LEGALÁBB ANNYIRA jelen van ez...)

ezzel együtt... engem nem politikusnak hívott el Isten... ha katolikus barátom most a hétvégén megtér, ha kapcsolatok-házasságok állnak helyre, ha VILÁGÍT a hegyen épült város: én JÓL ÉRZEM MAGAM, aktuálpolitikai szituációtól függetlenül...
persze, IGYEKSZÜNK a város jólétén, de erre SOKKAL JOBB megoldásnak látom a pilisVörösvári helyi újságban megjelenő, Istentiszteletre hívó hirdetésünket, mintha nekiállnék helyi vagy országos szinten PÁRTTAGOKAT toborozni az általam MEG NEM ALAKÍTOTT KÉTségtelen Pártba és hatalomátvételről álmodozva kezdeném az embereket hülyíteni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 08:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én ezen a mondatodon sírok Ex:

Ezzel a jobboldallal az evangéliumi keresztények nem tudnak közösséget vállalni, a történelmi „keresztények” pedig érdek-összefonódás révén jól el vannak velük.


Itt vagy közöttünk, itt beszélgetünk, s te leírod ,h. mi, történelmiek csak idézőjeles keresztyének vagyunk.
Sírok a vakságodon, :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 09:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika te nem evangéliumi kereszténynek tartod magad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 09:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
De,igen.A történelmi egyházon belül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 09:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Erika az általad idézett szövegben nem történelmi egyház szerepelt, hanem történelmi kereszténység.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 09:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
BÚ!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 14:16 
Jaj Magdi!

Én református felekezetű keresztyén vagyok, egy történelmi egyházban KERESZTYÉN.

Te kinek gondolsz engem? Mit gondolsz, Isten gyermeke vagyok?
Igen vagy nem választ várok tőled és nem mást.
Minden más válasszal nem tudok mit kezdeni.

Köszönöm:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 15:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
:*: Jaj Sóder,
nem tudod mit jelent a történelmi kersztény.
Magda aki szeret


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 15:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Kavics!
Azzal is lehet vitatkozni amit állítottam, felesleges azzal vitatkoznod, amit nem állítottam. :)
Idézet:
De amit leírtál - és engem írtál le barátom - annak semmi köze a valósághoz. Nem tartom magam nácinak. Nem tartom magam az államtól kéregetőnek, nem tartom magam az államnak kiszolgáltatottnak.....

Én sem tartalak nácinak és nem is mondtam rád, és nem mondtalak államtól kéregetőnek.(De az egyházad az)
Márcsak azért sem, mert nem rólad, hanem a politikai palettáról beszéltem. Ott viszont igaz, hogy nincsen polgári jobbközép párt, csak feudális náci(nacionalista) pártok vannak. Sajnos.

Idézet:
Annyira jó lett volna hallani tőled ennyi idő után, hogy vannak a jobb oldalon hívő keresztyének.

Nézd hívő emberek vannak, ahogy a farizeusok is Istenhívő emberek voltak, ahogy Nikodémus is. Nekik is az újjászületést parancsolta Jézus. Viztől és Szellemtől. Ha Nikodémusnak újjá kellet születni, akkor a reformátusok sem gondolhatják magukról, hogy nekik nem kell. Igen ez az a pont ahol egy szakadék van közöttünk és itt választanom kell a ti barátságos jóindulatotok vagy a bibliai igazság között, amit megmutatott nekem Isten.
Idézet:
Én el tudom mondani, hogy az evangéliumi gyülekezetekben is vannak az Ige és a Lélek által új életet kapott testvéreim.
Akár a hit gyülekezetében is.

:) Most azt gondolod, hogy te milyen nagyvonalú vagy velem szembe, hogy ezt megengeded. Én viszont csak evangéliumi gyülekezetekben találkoztam újjászületett emberekkel(nem csak Hitgyüli, hogy ebből legalább ne legyen vita később).
Idézet:
A kérdésem az volt, hogy beillek-e az "összefoglalva" tézisedbe, mint jobb oldali szavazó?

A szavazó a választásával nem biztos, hogy beleilleszti magát a létező palattába. Előttem még soha nem volt olyan kínálat, amire azt mondhattam volna, hogy valamelyik szegmensébe beleillek. Azzal hogy szavaztam a szerintem legkevésbbé rosszra, nem soroltam be magam közéjük.
Vagy itt van pl. Figyelő barátom, aki újjászületett keresztény mégis valami rejtélyes oknál fogva fidesz szavazó, pedig annak a vonulatnak egyik lényeges jellemzője, hogy szorosan összevan nőve az általa otthagyott hamis egyházzal. Nekem ez elég lenne, hogy ne szavazzak oda, neki valamiért elfogadhatóbb, mint a másik oldal.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
már bocs, ex, de LE VAGY MARADVA!! ez a "kirekesztésre VISZONT-KIREKESZTÉS, exkommunikációra VISZONT-EXKOMMUNIKÁCIÓ" lehet hogy igaz volt a HitGyüliben a kilencvenes évek elején (bár szerintem már akkor sem...), de hogy MA ez SEMMIKÉPPEN nem tekinthető hivatalos (sőt nem hivatalos) álláspontnak, az TUTI... :(

nem fogok odáig süllyedni, hogy kedves barátaimról kezdjem bizonygatni, hogy nem nácik....

Náci ügyben a félreértés remélem tiszta lesz ha elovasod, amit Péternek írtam.
Kedves Net!
Hogy jön ide a Hitgyüli? Ez egy politikai topik és én a jelenlegi politikai felállást próbáltam bemutatni.
De ha nem értesz vele egyet, akkor légyszives mutasd be nekem azt a polgári pártot, amit azzal vádoltam meg, hogy nem létezik. :)
Mint mondtam a szavazás pedig koránt sem jelent azonosulást.

Idézet:
nem rövid HitGyülis "karrierem" során (kb. 10 év, még a budaörsi házban kezdtem) én mindig kicsit a "megtűrt különc" kategóriájában tartózkodtam, akkor is, amikor már "hivatalos házicsoportvezető" státuszt akasztottak a nyakamba...
ugyanis EGY dologra soha nem voltam hajlandó: a NEM-HITESEK másodrendű kereszténnyé nyilvánítására...
sőt... eretnek módon még az is előfordult, hogy hivatalos hites házicsoprttagjaimmal egy baptista gyülekezetbe látogattunk, mert meghívtak, hogy egy ifjúsági Istentiszteleten erősítsük a helyi csapatot...

Ez igazán remek, de áruld majd el, hogy, hogy kerül ez ebbe a politikai topicba.. De ha már ideírtad, akkor egyik megjegyzésedre válaszolok.
Én a 16 év alatt soha nem hallottam olyat, hogy a HGy a nem hiteseket másodrendű kereszténnyé nyilvánította volna, noha tudom, hogy sokan szeretik erre szinre deriválni a dolgokat (hitesek is néha, aztán belőlük lesznek a csalódott hitesek :) ).
Az ige osztja keresztényekre és nem keresztényekre az embereket, de annak nem a Hitgyüli tagság kritériuma. :)
A Hitgyülis nem keresztények pedig NS-tők kapják a legtöbb intést.

Idézet:
jelenleg is MEGKÜLÖNBÖZTETÉS és RANGSOROLÁS NÉLKÜL szolgálok sokféle testvérem felé, katolikustól adventistán keresztül hitesig bezárólag (természetesen a reformátusokat is beleértve )

Tedd csak bátran, biztos rájuk fér. :)
Csak megint nem értem, hogy, hogy kerül ez ide?

Idézet:
nem akaródzik sehogy "visszasüllyedni" a politika szintjére...

Kérte valaki, hogy süllyedj? :)

Idézet:
én is úgy látom, hogy nem létezik ma Magyarországon olyan politikai alakulat, ami a fundamentalista, megtért, bibliához ragaszkodó hívők értékrendjét egy-az-egyben lefedné INTÉZMÉNYESEN...

Egyetértünk.
Idézet:
lehet, hogy SZERINTED ez baj, szerintem erre is vonatkozik, hogy "az én országom NEM EVILÁGBÓL VALÓ"

Inkább azt mondanám, hogy jót tenne mindenkinek, ha lenne ilyen.
Isten országa pedig valóban nem evilágból való, de ő nem vett innen ki minket, hanem azt várja el, hogy itt működjünk közre akarata szerint abban, hogy bekerülhessünk az Övébe. :)

Idézet:
tény, hogy szívesen látnék egy valódi KONZERVATÍV pártot, az is tény, hogy ELEGEM VAN a feudális vonásokból (amiben egyébként NEM LÁTOK KÜLÖNBSÉGET a jobb és a baloldal között, baloldalon LEGALÁBB ANNYIRA jelen van ez...)

Ebben is egyetértünk. Nem is mondtam olyat, hogy a baloldali feudalizmus az elfogadhatóbb lenne. :)

Idézet:
ezzel együtt... engem nem politikusnak hívott el Isten...
nekiállnék helyi vagy országos szinten PÁRTTAGOKAT toborozni ..

És ki tuszkol téged, hogy legyél pártszervező, politikus? :)
Csináld csak az elhívásodat!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 15:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, nem únod még ezeket az általánosításaidat?/mert én nagyon/

csak evangéliumi gyülekezetekben találkoztam újjászületett emberekkel



Mióta tavaly júniusban megismertelek, ezt fújod.Egy éve már igazán találhattál volna legalább mutatóba Pesten egy ref .újjászületett embert.
Persze, ha akarnád/és légyszi, ne keverd bele a felülről való vezetést/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 15:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tavasz, nem tudom, mire gondolsz, fejtsd ki kokrétan, h. válaszolhassak.


Csak a vicc kedvéért mondom,h. ha majd sorol pár újjaszületett reformátust akkor kezdem elhinni, h. Ex elfogulatlan.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2006. nov. 09., csütörtök 16:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szerintem Ex sok dolgot tényszerűen és reálisan lát.
És ezzel is egyet tudok érteni:
"A szavazó a választásával nem biztos, hogy beleilleszti magát a létező palattába. Előttem még soha nem volt olyan kínálat, amire azt mondhattam volna, hogy valamelyik szegmensébe beleillek. Azzal hogy szavaztam a szerintem legkevésbbé rosszra, nem soroltam be magam közéjük."
Jelen pillanatban ez nagyon sok emberre érvényes. Ebből én egy megoldással vontam ki magam, egyik oldalra sem álltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 16:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Tavasz, nem mondtam, h. soha nincs igaza.
De vannak nagy tévedései, amibe belekeményedett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség