Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 95  Következő
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 10., csütörtök 12:22 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Ha valami rosszul működött azért a politika a felelős

Ja, kéz kezet mos :-(

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 10., csütörtök 13:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Idézet:
Ha valami rosszul működött azért a politika a felelős

Ja, kéz kezet mos :-(

Nem értem, hogy itt milyen kézmosásról beszélsz.
Azt sem értem mi a problémád azzal, hogy egy országban nagyon sokmindenért a politika felelős nagyon, nagyon.
Vagy nem a politika volt felelős azért hogy a háború után egy hülye gazdaságpolitika (szocializmus) következtében teljesen elszakadtunk az európai fejlődéstől színvonaltól?
Nem a politika felelős azért hogy a negyven év helybenjárástból húsz év alatt sem tudtunk lényegesen előbbre jutni.
Nem a politika az oka, hogy a fejletlenebb szlovákia megelőzött minket?
Nem a politika az oka, hogy a rendszerváltáskor mélyen mögöttünk lévő Észtország úgy lekörözött minket, hogy a gazdasága igén már be tudta vezetni az eurot?
Ugye nem gondolod, hogy van egy csak magyarok ellen dolgozó világösszeesküvés, amelyik csak minket sújt, más kisállamokat meg hagy boldogulni, fejlődni?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 10., csütörtök 15:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Literaty írta:
Idézet:
Ha valami rosszul működött azért a politika a felelős

Ja, kéz kezet mos :-(

Nem értem, hogy itt milyen kézmosásról beszélsz.
Azt sem értem mi a problémád azzal, hogy egy országban nagyon sokmindenért a politika felelős nagyon, nagyon.
Vagy nem a politika volt felelős azért hogy a háború után egy hülye gazdaságpolitika (szocializmus) következtében teljesen elszakadtunk az európai fejlődéstől színvonaltól?
Nem a politika felelős azért hogy a negyven év helybenjárástból húsz év alatt sem tudtunk lényegesen előbbre jutni.
Nem a politika az oka, hogy a fejletlenebb szlovákia megelőzött minket?
Nem a politika az oka, hogy a rendszerváltáskor mélyen mögöttünk lévő Észtország úgy lekörözött minket, hogy a gazdasága igén már be tudta vezetni az eurot?
Ugye nem gondolod, hogy van egy csak magyarok ellen dolgozó világösszeesküvés, amelyik csak minket sújt, más kisállamokat meg hagy boldogulni, fejlődni?
üdv
ex

Többet olvasol a soraimba ex, mint amit írtam.
Persze, hogy felelős a politika, de azt mondani, hogy az emberek pénzével visszaélő szektorok nem felelősek, mert rálehet kenni a törvényre és a politikára...ez így nem helyes.
Nem moshatják a kezüket azok akik emberek pénzével gazdálkodtak, még akkor sem ha található kis-nagy kapu a szabályozásban.
Az erkölcstelenség ott van, hogy egyes multi vállalatok, pénzintézetek stb itt megteszik azt amit más országban nem tudnak. Csak a törvény szab nekik gátat?

Durvább példa a vörösiszap katasztrófa, kenjük a természetre(ezt gátlástalanul megtették), a természet Ura pedig Isten...hogyan is van?



Az utolsó kérdésedre reagálva:
Nem vagyok összeesküvés fóbiás, nem erre utaltam.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 10., csütörtök 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Csak a törvény szab nekik gátat?

Nem akarlak elkeseríteni, de igen. Általában az embereknek, mert az emberi természet romlott alapvetően és csak krízishelyzetben mutatkozik meg nyilvánvalóan, de csak az emberek egy nagyon kis százaléka az akit a belső erkölcsi értéke vezet meghatározóan és nem a külső kényszerítő körülmények. De nehogy azt gondold, hogy ez csak a pénzvilágra igaz. Igaz ez a szegényekre is.
Gondolj csak bele, vannak nálunk sokkal törvénytisztelőbb és gazdagabb országok is, és ott is azonnal elkezdődik a fosztogatás, ha megszünik egy rövid időre is a hatalom kontrollja. Ez van, ilyen az emberi természet.
Ezért legjobb és legélhetőbb rendszer a kapitalizmus, mert abban az elosztást alapvetően a teljesítmény határozza meg, mig minden más rendszerben a származás, politikai pozíció, előjogok, vagy csak egyszerűen az erőszak.
Fentiekből következően egy multi is annyit fog megtenni nálunk is és máshol is, amennyit megengednek neki.
A szabadverseny azért jó mert az alapvetően a fogyasztóknak kedvez. A versenyzők viszont nem versenyezni szeretnek, hanem győzni. A hatalomnak pedig az a dolga, hogy versenyre kényszerítse a versenyzőket és betartassa a szabályokat. Ezért vannak monopol ellenes és karter ellenes rendelkezések. És ezért nem jó az etatizmus, ha az állam maga is beszáll a gazdálkodásba, mert akkor nincs semmi, ami őt a monopol helyzetben kontrolálja. Ezért kellene az államnak minél inkább visszavonulni a gazdasági szerepből és sokkal határozottabban tevékenykedni mint versenybíró.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 13., vasárnap 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"..Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által közzétett adatok szerint, amelyek a kasszák adatszolgáltatásain alapulnak.

Tavaly a 18 hazai magánnyugdíjpénztár klasszikus portfólióinak összesített, vagyonnal súlyozott nettó hozama 5,41 százalék, kiegyensúlyozott portfólióinak hozama 8,57 százalék, növekedési portfólióinak hozama 10,97 százalék volt. Ezek összességükben elmaradnak ugyan az előző év kiemelkedően magas adataitól, azonban így is az éves infláció felett teljesítettek - tette közzé a felügyelet honlapján...."
http://zipp.hu/gazdasag/2011/03/13/jele ... jesitmenye

Hol van az a feleőtlen eltőzsdézés, amivel indokolták a manyupok lenyúlását?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 14., hétfő 12:33 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
A blog beidézésemet töröltem.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Literaty 2011. márc. 15., kedd 21:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 14., hétfő 14:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Idézet:
De akkor hol van a kamat, osztalék és új befizetések összege?

Megdöbbentő, de az évközi befizetéseknek nincs nyoma, a hazai állampapírok mennyisége elenyésző mértékben változott, ezek szerint bankáraink a kibontakozó válság idején magyar állampapírok helyett továbbra is USA részvényekbe és ingatlanalapokba borították a magyarok friss pénzeit és a magyar állampapírok kamatait, hogy ott nyomtalanul eltűnjön a köztörvényes fajtársaik feneketlen kasszáiban. A 12,5 mrd USA befektetések úgy értek év végére 10,1 milliárdot, hogy közben minden évközi befizetést és hozamot is Amerikába utaltak a „budapesti” bankárok

http://lopasesatveres.network.hu/

Kedves Lit!
A PSZÁF jelentés ellenpontozásaként egy közösségi portált ajánlasz, ahonnan csak akkor lehet megtudni valamit, ha beregisztrálsz.
Az erőszakos regisztálási kötelezettség miért is van? Nem ez maga egy átverés?:-DD
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 14., hétfő 14:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"köztörvényes fajtársaik"

ezt valaki magyarázza már el... HÁTHA meggyőzhet, hogy nem jól értem!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 14., hétfő 18:59 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
"az éves infláció felett teljesítettek
ex

Hát akkor nagy a káosz ha még a pszáf sem ugyanazt állítja.

http://www.privatbankar.hu/frisshir/hir ... ativ_96694

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 14., hétfő 19:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A te cikked 11-iki, az enyém 13-iki.
Mégegyszer átszámolták és így már pozitív lett.:-)

Viccet félretéve, viszont köztörvényes fajtársakról író cikkeket nem kellene egy keresztény embernek komolyan venni.:-(
Net jól értette, amit értett.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 14., hétfő 21:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
...

Viccet félretéve, viszont köztörvényes fajtársakról író cikkeket nem kellene egy keresztény embernek komolyan venni.:-(
Net jól értette, amit értett.
üdv
ex


értem... Literaty "válaszát" is értem...

sajnálom, néha pedig egész jókat "beszélgettünk"...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 14., hétfő 21:36 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
A te cikked 11-iki, az enyém 13-iki.
Mégegyszer átszámolták és így már pozitív lett.:-)
ex

ja, átszámolták 2 nap alatt, na ne...
A mostani kormány gazdasági szakemberei sem lököttekből áll.

Idézet:
értem... Literaty "válaszát" is értem...

sajnálom, néha pedig egész jókat "beszélgettünk"...

_________________
/mT

Net!
Csak azt nem értem, hogy mit tulajdonítasz nekem, mit értesz immár?
Ha arra gondolsz, hogy a válaszom a blog nyomán a zsidók magyar emberek felé valami
összeesküvést csináltak...nos én ezzel nem vagyok egy és szeretem a zsidókat, Izráelt is. Sajnos ők sem jobbak jelenleg mint bármely nemzetbeli. Ha Krisztus visszajön akkor minden nép elszámol majd és ez alól nem kivétel a zsidóság sem.
Ugyanakkor azt sem hiszem, hogy tabu az amit egyesek közülük pénzügyi hatalmukkal próbáltak elérni időnként, más népeket figyelembe sem véve.
Tehát messze nem vagyok összeesküvés mániás, nem hiszek a világméretű zsidó összeesküvésben. Talán ebből a blogból helyesebb lett volna be sem idéznem, emiatt, hiba volt, ezt belátom.
Ha nem erre gondoltál akkor bocsánat, de, hogy ne értsem félre a megjegyzésedet, talán ebből a megmondó stílusból érdemesebb lenne kilépni és inkább visszakérdezni..
Amiről nekem véleményem van az egy rendszer amely enyhén szólva is nagyon kétségesen működött, véleményem szerint erkölcsileg is igen csak kifogásolható ez a bizonyos "jól" működött pénztári rendszer amit az "erkölcstelen mostani kormány szétlopott"

Ex, azt is értem, hogy nem vagyunk egy nézeten a nyugdíjrendszert illetően, amellett, hogy én sem hiszek az állam mindenhatóságában és tévedhetetlenségében.
Talán azt mondanám, hogy ezt a lépést inkább helyeslem minta kisebbik rossz döntést.
Nem tartom olyan lényegesnek, hogy ezen cívodjunk, vannak építőbb dolgok is melyek több szellemi hasznot hoznak :)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 14., hétfő 23:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Literaty írta:
...
Net!
Csak azt nem értem, hogy mit tulajdonítasz nekem, mit értesz immár?
Ha arra gondolsz, hogy a válaszom a blog nyomán a zsidók magyar emberek felé valami összeesküvést csináltak...nos én ezzel nem vagyok egy

ezek szerint pontosan érted a kérdésemet... ugyan ezt az utóbbi válasz-mondatodat TÉNYLEG nem értem, de azt hiszem tudom, mit akarsz mondani.
Literaty írta:
és szeretem a zsidókat, Izráelt is. Sajnos ők sem jobbak jelenleg mint bármely nemzetbeli. Ha Krisztus visszajön akkor minden nép elszámol majd és ez alól nem kivétel a zsidóság sem.

helyettesítési teológiába ne menjünk bele, de alapvetően persze, mindenki elszámol
Literaty írta:
Ugyanakkor azt sem hiszem, hogy tabu az amit egyesek közülük pénzügyi hatalmukkal próbáltak elérni időnként, más népeket figyelembe sem véve.
Tehát messze nem vagyok összeesküvés mániás, nem hiszek a világméretű zsidó összeesküvésben. Talán ebből a blogból helyesebb lett volna be sem idéznem, emiatt, hiba volt, ezt belátom.
Ha nem erre gondoltál akkor bocsánat, de, hogy ne értsem félre a megjegyzésedet, talán ebből a megmondó stílusból érdemesebb lenne kilépni és inkább visszakérdezni..

bocsánatkérés elfogadva... viszont a "megmondó stílus" azután jött, hogy szimplán NEM VÁLASZOLTÁL a kérdésemre...
most hogy igen, most megint "beszélünk", bár elég törékeny a dolog...

azért mégiscsak visszakérdeznék:
hogy hangzana egy GRÚZ fülében (egy bizonyos Dzsugasvili kapcsán), hogy "köztörvényes fajtársa" rémuralmat épített ki?
vagy akár a MI "köztörvényes fajtársunkra", Szálasira is utalhatnék... most akkor MI VAN? a "magunkfajtának" nincs ilyen?
amúgy meg: a "köztörvényes fajtárs" különösen KÍNOS a "cigánybűnözés" közbeszédbe "emelésének" korában...

ha egy sima egyorrú fórumba irogató mondana (idézne) ilyet, akkor IS "moderációra esélyes" lenne... de egy MODERÁTORTÓL? ha valamit, EZT tényleg nem értem továbbra sem...

de igazad van:
Literaty írta:
....
Nem tartom olyan lényegesnek, hogy ezen cívodjunk, vannak építőbb dolgok is melyek több szellemi hasznot hoznak :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 15., kedd 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://img.index.hu/cikkepek/1103/alk.pdf

számomra felemelő volt olvasni

6.oldal II.Cikk különösen valóságos, hogy az életet a fogantatástól számítja már az ember is....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Társadalom-Politika-Gazdaság.
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 15., kedd 13:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
http://img.index.hu/cikkepek/1103/alk.pdf

számomra felemelő volt olvasni

6.oldal II.Cikk különösen valóságos, hogy az életet a fogantatástól számítja már az ember is....

Nekem is van, ami tetszik benne.
Azért megkérdeznélek elvi alapon:
Jó-e egy olyan alkotmány, amelyik bebetonoz a hatalomba egy politikai irányzatot?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség