Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 19:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ha az Ige szerinti tanítások helyessége és annak betartás tartana meg bármilyen keresztyénközösséget, mára már egy sem létezne.

Attól hogy a kegyelem működik, az ellenség még azonosítható és sajnos ő is működik. És elég jól, mert különben rendben lenne a világ. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 19:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az ellenség a gyülekezetbe járó emberek bűnös természete, amit meglovagol a Sátán.
És ezt a régi természetet csak a Krisztusban adott kegyelem képes kivégezni, a törvény erre képtelen.

Én azt hiszem, hogy egyedül Isten Krisztusban adott kegyelme tartja meg a gyülekezeteket.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 15:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
"A mi helyzetünk most már inkább az afrikai országokéra emlékeztet, ahol a komprádor elitek a birodalom érdekében és a maguk javára olyan gátlástalanul fosztják ki a vesztes többséget, aminek csak a teljes társadalomreprodukciós katasztrófa lehet a vége."

no kimondta ki ránk ezt a szörnyű ítéletet? a cikk mai, találgatni lehet, guglizni nem illik (csak a gyengébbeknek)

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 15:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
"A mi helyzetünk most már inkább az afrikai országokéra emlékeztet, ahol a komprádor elitek a birodalom érdekében és a maguk javára olyan gátlástalanul fosztják ki a vesztes többséget, aminek csak a teljes társadalomreprodukciós katasztrófa lehet a vége."

no kimondta ki ránk ezt a szörnyű ítéletet? a cikk mai, találgatni lehet, guglizni nem illik (csak a gyengébbeknek)

Nem tudom ki mondta, de a társadalomreprodukciós katasztrófában már javában benne van az ország.
A számlákat előbb utóbb, így vagy úgy, de ki kell fizetni. Ez olyan törvény mint a gravitáció.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Valaki, aki korábban nem ebben az országban élt....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 16:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
pauler írta:
Valaki, aki korábban nem ebben az országban élt....


na jó akkor neked megengedem, hogy bekopizd a keresőbe... apró keze és kecskeszakálla is van (de nem Lenin)

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 16:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
exrefis írta:
sztalker írta:
"A mi helyzetünk most már inkább az afrikai országokéra emlékeztet, ahol a komprádor elitek a birodalom érdekében és a maguk javára olyan gátlástalanul fosztják ki a vesztes többséget, aminek csak a teljes társadalomreprodukciós katasztrófa lehet a vége."

no kimondta ki ránk ezt a szörnyű ítéletet? a cikk mai, találgatni lehet, guglizni nem illik (csak a gyengébbeknek)

Nem tudom ki mondta, de a társadalomreprodukciós katasztrófában már javában benne van az ország.
A számlákat előbb utóbb, így vagy úgy, de ki kell fizetni. Ez olyan törvény mint a gravitáció.


ne légy ilyen borulátó! a többmilliárdnyi szövetségesből majd kipótoljuk (meg a kettősállampolgárokból)

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 16:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Demográfiai helyzettel szórakozni a jelenlegi helyzetben bűn t. sztalker. Ez az egyik olyan fontos kérdés, amelyet józanul kell kitárgyalni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 16:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Most már kigugliztam, mea culpa. De nem mondom meg, hadd találgasson, aki szert játszani. :)
Szóval az fájt legjobban, hogy az illetőt jobboldalinak mondták a cikkben.
Ugyanis éppen az ő balos szociális, antikapitalista, piacellenes gazdaságpolitikáját ugyan nem hangoztató, de annál inkább megvalósító felelőtlen magyar szociális gazdaság az, ami miatt belekerültünk és benne vagyunk az adósságspirálban.
Vázlatosan:
A szocializmusban a működő gazdaságból és a hatékonyan dolgozó emberektől kiszivattyúzzák a pénzt az értéktermelésre nem képes szektorokba és társadalmi rétegekbe. Ez törvényszerűen végső soron a szocializmus összeomlásához vezetett. Az agóniát a kölcsönökből finanszírozott fogyasztás és mesterséges életszínvonal életben tartás hoszabbította.
A rendszerváltás nem hozott valódi piacgazdasági átalakítást, de a rablógazdálkodás folytatásához lendületet adott a tulajdonviszonyok átrendezése, privatizáció, de valójában nagyrészt vagyonfelélés folyik, plusz idejöttek a multik, akik adják a termelésünk 80%-át.
A módi lényege viszont maradt, csak most már az állam a szociális jólétet a magyar vállakozások agyonadóztatásából (ez egyben megfojtást jelent. ennyit a 20éve sokat hallott kkv-k támogatásáról) és kölcsönből finanszírozza, az aktívakat agyonterheli, a passzivak eltartására. Miközben a passzívak száma nő mert arra ösztönzi az embereket.
Adósság spirál oka tehát a teljesiményarányos elosztás hiánya a valódi verseny hiánya, a szociáli behemót államapparátus, az 50% feletti újraelosztás, ami a korrupció fő motorja.
Na ezért neveznek a világ polgári felében ma már minket banánköztársaságnak.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 16:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Demográfiai helyzettel szórakozni a jelenlegi helyzetben bűn t. sztalker. Ez az egyik olyan fontos kérdés, amelyet józanul kell kitárgyalni.

Igazad van, ezért be kellene látni, hogy állami intézkedésekkel nem nagyon lehet már többet tenni, mint ami családtámogatást csinált a kormány már megtett, és nem is érdemes, mert a probléma lényege nem anyagi. Az állami intézkedésekkel, legyenek azok bármilyen jók csak picit lehet javítani a helyzeten.
A nálunk négyszer gazdagabb németországban sem szaporodnak. Szerinted kísérletezzünk addig, míg utolérjük a németeket és akkor ott fogunk tartani mint ők, vagyis még mindig fogy a magyar.
Nagyon súlyos erkölcsi válságban vagyunk, azon kellene változtatni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 16:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
rosta írta:
Demográfiai helyzettel szórakozni a jelenlegi helyzetben bűn t. sztalker. Ez az egyik olyan fontos kérdés, amelyet józanul kell kitárgyalni.


én józan vagyok, de ahogyan azt már számtalanszor jeleztem, veled sem részegen sem józanul nem kivánok semmilyen kérdést kitárgyalni. nem tudom miért nem tudod ezt felfogni. nem neked írtam, ha rendőrködni akarsz csinálj egy saját fórumot és ott diktálhatsz.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 16:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Igazad van, ezért be kellene látni, hogy állami intézkedésekkel nem nagyon lehet már többet tenni, mint ami családtámogatást csinált a kormány már megtett, és nem is érdemes, mert a probléma lényege nem anyagi. Az állami intézkedésekkel, legyenek azok bármilyen jók csak picit lehet javítani a helyzeten.
A nálunk négyszer gazdagabb németországban sem szaporodnak. Szerinted kísérletezzünk addig, míg utolérjük a németeket és akkor ott fogunk tartani mint ők, vagyis még mindig fogy a magyar.
Nagyon súlyos erkölcsi válságban vagyunk, azon kellene változtatni.


Nemigazán tudom, hogy milyen szociális jólétről írsz korábbi hozzászólásodban. Merthogy vannak országok, amelyek épp most dőlnek be, ahol tényleg öntötték az embereknek a lét. Portugáliában most csökkentették a felére, három évről másfél évre a munknélküli segélyt. Görögországban létezett olyan, hogy 18. havi fizetés, másoló gép ismereti díj, meg fax ismereti díj, meg hasonlók. De nálunk azért három havi a munkanélküli segély, a passzív táppénz most szűnt meg, egyedül a gyermekekkel kapcsolatos szociális segítésgek azok, amelyek megmaradtak.

Örülök, hogy a demográfiai kérdés normál hangú megbeszélésében egyetértünk. Viszont messzemenően nem értek azzal egyet, hogy az állam ne foglalkozzon a demográfiai helyzettel. Sőt, az egyik legfontosabb feladata, hogy ezt megoldja. Természetesen a lakossággal állandó párbeszédben. Ne a németet hozd példának lehetőleg. Már csak azért sem, mert visszakérdezek. Ha a demográfiai kérdés erkölcsi kérdés lenne, akkor a németek miért vannak ugyanúgy demográfiai kátyúban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 18:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Nemigazán tudom, hogy milyen szociális jólétről írsz korábbi hozzászólásodban.
Mára már megfogyatkoztak, de mondok egy párat.
Rengeteg korai nyugdíjazott
befizetés nélküli nyugdíj jogosltságok, pusztán létezésre.
rengeteg rokkantnyugdíjazott
rengeteg eü járulékot nem fizető de jogosult potyautas
Maga az ingyenes egészségügy
Ingyenes felsőoktatás
A legkülönbözőbb nyugdíjas és diák kedvezmények
közalkalmazotti kedvezméynek
A MÁV-val utajó 90%-a valamilyen kedvezménnyel utazik.
Rengeteg vénasszony potyázik az egészségügyi rendszerben, potya fürdőjegyektől, potya beutalókig, korházban nyaralásokig.(most a nejem jár kezelésekre és elképesztő történeteket hall)
Töménytelen mennyiségő segélycsatorna. Nem is ismerjük, de vannak "szakértőik".
Munkanélküli segélyekkel csalók, betegállománnyal csaló potyázók.
A családi és gyerekkedvezmények, Gyes Gyed.
Csak megemlítem, volt idő, mikor egy ismerősöm mesélte az olaszoknak, hogy gyerekszülés után minden nő elmehet 3 évre Gyes-re, utána pedig vissza kell, hogy vegyék dolgozni, leesett az álluk. Azt kérdezték, hogy hányszor lehet ezt megcsinálni? Mondta, hogy bármennyiszer. Megint leesett az álluk.
Most ne vitassuk, hogy mi jogos, jó és mi nem, de tény, hogy ezek rengeteg pénzbe kerülnek.

Idézet:
Ha a demográfiai kérdés erkölcsi kérdés lenne, akkor a németek miért vannak ugyanúgy demográfiai kátyúban?
Egész Európát is hozhattam volna.
A világ legateistább földrésze Európa. Az istentelenség törvényszerűen értékvesztéshez, önzéshez, áldozat vállalásra képtelenné tesz. Ebből egyértelműen következik a fogyás.
Azzal is egyetértek, hogy ilyen demográfiai katasztrófában az államnak kell tenni valamit, csak azt akartam hangsúlyozni, hogy hatékonyan nem tehet sokat. Sokkal többet nem mint amit most tesznek.
Erkölcsöket pedig nem tud adni az állam.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 18:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
én józan vagyok, de ahogyan azt már számtalanszor jeleztem, veled sem részegen sem józanul nem kivánok semmilyen kérdést kitárgyalni. nem tudom miért nem tudod ezt felfogni. nem neked írtam, ha rendőrködni akarsz csinálj egy saját fórumot és ott diktálhatsz.


:?:

Mi van, ez nekem magas!

Nem ismerem akkor sem azt az embert, ha megmondod a nevét. Kellene? Példaértékű az élete?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 18:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://hirszerzo.hu/kulfold/20110721_sz ... nok_birsag
Az ilyen dolgok pl azok közé tartoznak, amivel az állam is segíthet az erkölcsés törvénytisztelet dolgában.
Nálunk kirúgták volna azt a rendőrt, még aznap.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség