Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 02., kedd 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Mindannyian igyekezzünk jó keresztyéneknek és jó magyaroknak lenni.Egészen biztos vagyok abban, hogy Istent ezzel nem hozzuk zavarba!Üdv.Pista.


Ámen, csak ne az legyen, hogy aki keresztyén, az már nem lehet magyar, vagy ha magyar is egyben, akkor antiszemita, vagyis nem keresztyén.

Net, Sólyom László nagyon sok dolgot elmondott ebben a cikkben, amit igaznak tartok. Nem szélsőséges pártkatona, ezért nem csak bírál, vagy csak éljenez és ez így valóban nehezen érthető a mai közéletben.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 05., péntek 12:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
http://hvg.hu/itthon/20110804_schmitt_a ... kracia#rss

a zembere kembere

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 05., péntek 13:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
http://atv.hu/video/video-20110804_petschnig_maria_zita

a tekintélyes közgazdász szerint 2012 sokkal nehezebb lesz mint 2011, s hogy az egykulcsos adó bevezetése olymértékben elhibázott lépés volt mint a megyó féle száznapos program...

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 05., péntek 19:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
http://atv.hu/video/video-20110804_petschnig_maria_zita

a tekintélyes közgazdász szerint 2012 sokkal nehezebb lesz mint 2011, s hogy az egykulcsos adó bevezetése olymértékben elhibázott lépés volt mint a megyó féle száznapos program...

Az igazság viszont az, hogy az egykulcsos szja vitathatatlanul a legjobb húzása volt a kormánynak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 21., vasárnap 14:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
http://es.hu/kereses/szoveg/%C3%A1lompolg%C3%A1rok
"Mekkora ostobaság azt hinni, hogy egy-egy döntésünk nem befolyásolhatja akár egész régiók sorsát! "

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 24., szerda 09:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Megint jönnek, fasisztáznak:

Idézet:
A Külügyminisztérium sajnálattal és értetlenséggel tapasztalja, hogy Szlovákiában a mártírhalált halt gróf Esterházy János embermentő tevékenységét újra a napi politika tárgyává teszik - olvasható a tárca közleményében. "A szlovák köztársasági elnök megnyilatkozását elutasítjuk, annak szellemisége nem járul hozzá a két ország kapcsolatainak előmozdításához, melynek érdekében kormányaink az utóbbi időszakban fokozott erőfeszítéseket tesznek" - írta a Külügyminisztérium.


Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes kedden az MTI-nek azt mondta: Esterházy János volt az egyetlen, aki a pozsonyi parlamentben a zsidó törvények ellen szavazott. Hozzátette: Esterházy "hősiesen gyakorolta az erényeket", és mindvégig elkötelezett volt a katolikus egyház tanítása iránt, ezért nem véletlen, hogy boldoggá avatása folyamatban van. Emlékének támadása ezért nem csak a magyar nemzet, hanem a katolikus egyház és az egyetemes emberi jogok megsértését is jelenti - fogalmazott Semjén.

"A Magyar Koalíció Pártja (MKP) fölháborítónak tartja, hogy a Szlovák Köztársaság elnöke, Ivan Gasparovic kijelentésével ismételten hozzájárult a történelem meghamisításhoz. Esterházy Jánost csak az azonosíthatja a fasizmussal, aki nem ismeri az ő életútját, illetve tudatos történelemhamisítást végez. A csehszlovákiai magyarság mártírja nyomon követhetően több esetben is elhatárolódott a fasizmustól. Emberszeretete mélyen keresztény vallásából eredt" - közölte az MTI-vel Berényi József pártelnök.

"Mint ahogyan az éremnek is két oldala van, Esterházy János megítélésében is eltér egymástól a szlovák és a magyar közvélemény. A köztársasági elnök nyilatkozata azonban, amelyben Hitler hívének titulálja Esterházyt, messze átlépte a józan ész határait. Az elnök úr valószínűleg nem ismeri eléggé Esterházy munkásságát" - fogalmazott Bugár Béla, a Híd elnöke.

Az LMP visszautasítja Ivan Gasparovic kijelentését. A párt szerint a szlovák államfő nemcsak a felvidéki magyarokat, hanem az egész magyarságot megsértette.

Az MTI megkeresésére Marek Trubac, a szlovák köztársasági szóvivője kedden azt mondta: nem változtatja meg Esterházy Jánosról alkotott nézeteit a szlovák köztársasági elnök. A szóvivő szerint Esterházy János olyan megosztó személyiség, akit Szlovákiában háborús bűnösként tartanak nyilván, amiért támogatta a fasiszta ideológiát. Trubac közölte: ők nem tagadják, hogy Esterházy János volt az egyetlen a képviselők közül, aki 1942-ben a zsidók kitelepítése ellen szavazott, de ehhez azt is hozzátette: ugyanakkor azzal is mindenki tisztában van Szlovákiában, hogy Esterházy János az elsők között üdvözölte "a fasiszta Horthy-csapatokat", amelyek elfoglalták Kassát.


http://www.origo.hu/nagyvilag/20110823- ... -volt.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 24., szerda 11:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Hozzátette: Esterházy "hősiesen gyakorolta az erényeket", és mindvégig elkötelezett volt a katolikus egyház tanítása iránt,
Ez amolyan a pofám leszakad nyilatkozat. A katolikus magyar főpapok viszont megszavazták a zsidó törvényeket. Akkor ők nem követték a katolikus tanításokat? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 24., szerda 12:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Komolyan mondom olyan vagy, mint a viccbeli alak, akinek mindenről ugyanaz jut az eszébe. Neked mondjuk nem az, hogy ki kell parittyázni minden ablakot, hanem az, hogy milyen gonoszok a katolikusok és ezt gyorsan összekötöd a zsidótörvényekkel.

Nem akarok témát adni, de a békepapokról még nem hallottál? A kommunizmus közepén külügyminiszter református püspökről nem hallottál? Minden bizonnyal hallottál, de úgy tűnik, hogy ez nem éri el az igerköszöbödet. :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 24., szerda 15:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az a baj, hogy a lényeget nem érted. Egy olyan dologgal dicsőíti és utasítja vissza a fasiszta vádat, amelyik bűnben a honi főpapok nyakig benne voltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 24., szerda 17:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igazad van Ex, sok mindenki benne volt ebben a szörnyűségben. és sok mindenki nem.
Csak hogy AKKOR az ember az életével (és a családjáéval) játszott, ha egy ilyen fórum létezése esetén ilyeneket írt volna.

és ebben a helyzetben voltak, akik könnyűnek találtattak, ugyan akkor számomra ez az írás az egyik leginkább szívembe hatoló arról, hogy mi volt AKKOR:
http://www.vargamakai.com/wb_variaciok.html

Idézet:
Mert nyilvánvaló, mit akart Hochhuth mondani: nemcsak a pápa, hanem valamennyi egyház hallgatott, amikor a zsidókat Auschwitzba szállították, a megsemmisítő kemencékbe. Én mint olyan valaki, aki éltem abban a korban, csak annyit mondhatok: a fiatal generáció ellenünk szóló vádja jogos. Az előadások miatti tüntetés helyett sokkal helyesebbnek látnám, ha az egyházak kijelentenék: "Igen, szörnyűségesen csődöt mondtunk."
Ha kiáltottam volna, mint ahogy ma tudom, hogy kellett volna kiáltanom, akkor most nem állnék itt, mert kivégeztek volna. S ha az én generációmból azt mondja valaki: "Semmiről nem tudtam, ártatlan vagyok", ne higgyétek el! Nagy az én generációm vétke. [...]
Kétségtelenül nehéz idő volt, de természetesen itt-ott mondtunk, tettünk valamit. Azonban nem kiáltottunk, ahogy kellett volna: "Itt milliós nyagyságrendű gyilkosság történik!"
És ez bűn volt. Ezt akartam világosan és nyiltan megmondani. Ha most aztán beszámolok kis élményeimről, ez úgy értékelhető, mint zárójel, ami előtt mínusz áll. Számomra rejtély, hogy tud az én generációmból valaki bűnbocsánat nélkül élni. De azt is hozzá akarom tenni: ugyanígy rejtély, hogy tud valaki a ti generációtokból bűnbocsánat nélkül élni. Mert a bűn mindig Isten előtt bűn és nem a törvényszék előtt. Sokkal maradtunk adósok.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 24., szerda 17:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Hozzátette: Esterházy "hősiesen gyakorolta az erényeket", és mindvégig elkötelezett volt a katolikus egyház tanítása iránt,
Ez amolyan a pofám leszakad nyilatkozat. A katolikus magyar főpapok viszont megszavazták a zsidó törvényeket. Akkor ők nem követték a katolikus tanításokat? :D


Igazából meg sem néztem , hogy mire reagáltál, hiszen mint mondtam nálad reflex szerű a zsidózás, antiszemitázás, fasisztázás, meg hogy téged akár a Dunába is lőhetnek, mint a viccbéli embernél az, hogy minden ablakot ki akar lóni csúzlival..

Szóval még minfdig nem tudom, hogy mi akar lenni ez a "pofám leszakad" reakciód, de talán nem ártana érzékelned, hogy éppen úgy antiszemitázol és fasisztázol, amiként lefasisztázzák manapság a szlovákok az Eszterházyt. Azt az Eszterházyt, aki nem light náci volt (ha a te magyar jobb középre vonatkozó terminusodat használjuk), hanem zsidók százainak az életét mentette meg. Mellesleg egyedüliként nem szavazott a zsidótörvényre a szlovák parlamentben.

Apropó, mi a véleményed XII. Piusról?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 11:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:

Idézet:
Ha kiáltottam volna, mint ahogy ma tudom, hogy kellett volna kiáltanom, akkor most nem állnék itt, mert kivégeztek volna.
Ez a gyávaság hangja.
Másrészt ez nem olyan "mi lett volna, ha..." típusú kérdés, amire nem tudunk felelni, mert volt olyan ország, Dánia, ahol a megszálló nácikkal szemben királyi felszólításra passzív rezisztenciát mutatott, mind a lakosság, mind az államgépezet.
Az eredmény az, hogy csak pár ezer zsidót tudtak elszállítani a nácik, amennyit maguk összeszedtek.
Ezzel szemben nálunk az "erkölcsi világítótornyok" a felsőházban aláírták a zsidó törvényeket.
Nem lehet azt mondani, hogy könnyű utólag okosnak lenni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 11:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Apropó, mi a véleményed XII. Piusról?

Lesújtó!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 11:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Idézet:
Ez amolyan a pofám leszakad nyilatkozat. A katolikus magyar főpapok viszont megszavazták a zsidó törvényeket. Akkor ők nem követték a katolikus tanításokat?

Itt nem annak volt hírértéke, hogy a szimpatikus Semjén Zsolt hogy fejezte ki magát, hanem az, hogy egy életmentőt nevezett hitleristának a főtót. Amiből nyilvánvaló, hogy a bűnösség oka a magyar származás, a magyarság kollektív bűnösként kezelése és az irántunk érzett zsigeri gyűlölet. Ami azért gáz, mert volt egy ember, aki megmutatta, hogy nem volt kötelező beállni a tömegbe Barabást kiáltani. Éppen ez az erkölcsi elmaszatolás az, ami a számonkérhetőség ellen hat.
Egyébként nézd meg a wikipédia "világ igaza" címszót. Kb. kétszer annyi katolikus személy van felsorolva, mint protestáns. Köztük két főpappal, melyek közül az egyik embermentés közben halt mártírhalált.
Csaba


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 11:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Hogy történhetett mindez? A. Eichmann az izraeli rendőrségen világosan válaszol a kérdésre: „Amikor Magyarországra utaztam, az aggodalmaimon kívül nem volt semmim (…) hogyan fogom végrehajtani? Azután jött Endre László, (a Belügyminisztérium új, zsidóügyekben illetékes közigazgatási államtitkára) [és a parancs] gyakorlati kivitelezését ez oly mértékben megkönnyítette számomra (…) mint amelyről korábban nem is álmodhattam, annyira, hogy tulajdonképpen az ujjamat sem kellett megmozdítanom.” (Lévai 1964, 89)

forrás: http://mozgovilag.com/?p=4615

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség