Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 13:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
Idézet:
Ez amolyan a pofám leszakad nyilatkozat. A katolikus magyar főpapok viszont megszavazták a zsidó törvényeket. Akkor ők nem követték a katolikus tanításokat?

Itt nem annak volt hírértéke, hogy a szimpatikus Semjén Zsolt hogy fejezte ki magát, hanem az, hogy egy életmentőt nevezett hitleristának a főtót.
Én viszont S.Zs. dícséretére reagáltam, pontosan azért mert a hazai főpapok ezt nem tették meg itthon.

Idézet:
Egyébként nézd meg a wikipédia "világ igaza" címszót. Kb. kétszer annyi katolikus személy van felsorolva, mint protestáns. Köztük két főpappal, melyek közül az egyik embermentés közben halt mártírhalált.
:) Az jutott az eszembe, hogy milyen messze áll a világlátásunk egymástól. Meg az, hogy miért tetted ezt be ide? Gondolom a mundért akarod egy kicsit fényezni.
Én viszont a józanság alapján látom ezt a statisztikát.
Tömeges zsidótlanítások első sorban a katolikus dominanciájú országokban voltak. Ez alól Németország a kivétel a maga kb 50/50% kat/prot arányával. A franciák ugyan katolikusok, de valójában ateisták.
A protestáns országok elszenvedték a háborút és a megszállást, a jelentős zsidótlanítás, katolikus országokban volt. Így viszont nagyobb arányban kellene a katolikusnak lenni a zsidómentőknek.
Nagy elismerés, tisztelet és hála ezeknek a katolikusoknak főleg azért is, mert ráadásul saját lekiismeretük szerint cselekedtek és nem az egyházuk hivatalos álláspontja szerint.
Pl. tilos volt életmentő hamis keresztleveleket kiadni, ennek ellenére sok katolikus pap saját szakállára mégis megtette.
Ma ezekre hivatkozik és büszke a Kat egyház, de azért az álságossák nagyon durva.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
Hogy történhetett mindez? A. Eichmann az izraeli rendőrségen világosan válaszol a kérdésre: „Amikor Magyarországra utaztam, az aggodalmaimon kívül nem volt semmim (…) hogyan fogom végrehajtani? Azután jött Endre László, (a Belügyminisztérium új, zsidóügyekben illetékes közigazgatási államtitkára) [és a parancs] gyakorlati kivitelezését ez oly mértékben megkönnyítette számomra (…) mint amelyről korábban nem is álmodhattam, annyira, hogy tulajdonképpen az ujjamat sem kellett megmozdítanom.” (Lévai 1964, 89)

forrás: http://mozgovilag.com/?p=4615
Ezért nem hivatkozhatunk a németekre mindenben.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 14:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Szerintem hanyagoljuk a jelzőket egymás józanságával kapcsolatban.
Maradnék is inkább egyszerű tények közlésénél.
A katolikus életmentők egy percre sem kerültek konfliktusba a kat. hitükkel. Tudatában voltak, hogy a kat. tanításokból az következik amit ők cselekednek és nem az, amit a körleveleikben javasolnak a vezetők. Egy ilyen ember sem hagyta el az egyházát.
A sémáid erősen megbicsaklanak. Ha a francia katolikusok nem illenek a képbe, akkor ők ateisták lesznek, Európa más népei pedig természetesen a népegyházi kereteket szétfeszítő hívők voltak ezek szerint (kevesebben jártak megszokásból templomba más országokból talán?).
Hasonlísd össze a kat. Belgiumot (veszteség: 44%) és a prot. Hollandiát (veszteség: 71%). Ezt azért írtam, mert két hasonló helyzetű ország, amelyik csak vallásában különbözik.
Egyéb katolikus államok veszteségei: Olaszország: 17%, Spanyolország: 0%, Ausztria: 27%, Franciaország: 22%.
Tudunk katolikus életmentő főpapokról. Te reformátusról tudsz? Oszd meg velem légyszi!
Csaba
Az adatok forrásai:
http://www.masodikvh.hu/index.php?optio ... Itemid=313


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 17:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
sztalker írta:
Hogy történhetett mindez? A. Eichmann az izraeli rendőrségen világosan válaszol a kérdésre: „Amikor Magyarországra utaztam, az aggodalmaimon kívül nem volt semmim (…) hogyan fogom végrehajtani? Azután jött Endre László, (a Belügyminisztérium új, zsidóügyekben illetékes közigazgatási államtitkára) [és a parancs] gyakorlati kivitelezését ez oly mértékben megkönnyítette számomra (…) mint amelyről korábban nem is álmodhattam, annyira, hogy tulajdonképpen az ujjamat sem kellett megmozdítanom.” (Lévai 1964, 89)

forrás: http://mozgovilag.com/?p=4615
Ezért nem hivatkozhatunk a németekre mindenben.
ex



Vannak ilyen szövegek, amelyeket a ballib elvtársak mantraként szoktak ismételgetni évtízedek óta. Valahogy elfelejtik megjegyezni, hogy köztudott, ezeket minden országgal kapcsolatban ugyanúgy adták le a hitleri gépezet munkatársai. Ilyen és ehhez hasonló szövegeket mondtak az aktuális országra:

XY országban volt a legmagasabb száma a besúgóknak.
XY országban voltak a leglojálisabbak a német vezetéssel.
XY országban segítették a legjobban a németek munkáját.

Ez nagyon kellemes dolog volt például a rákosista magyar vezetés szzámára, hiszen a magyar néppel szemben is ugyanezeket mondták a nácik. Így eshetett meg, hogy Rákosi elvtárs elkeseredetten mondta, hogy nekem ezzel a fasiszta néppel kell kommunizmust építenem! :|

Milyen nagyszerű érveket adott ez a fajta német politika a liberális és baloldali értelmiségünk számára. Nyilvánvaló volt, hogy ez a fajta náci tematizálás mondvacsinált, hiszen nemzetközi irodalma van amely tárgyalja ezt, de ők ha kell századszorra is leírták a hazugságot, amikor csak rúgni akartak az országunkon még egyet! :|


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2011. aug. 25., csütörtök 17:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 17:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:

A katolikus életmentők egy percre sem kerültek konfliktusba a kat. hitükkel.

Kezdesz csúsztatni. Nem ezt mondtam

A táblázatból vett példának kiemelt számaid is nagyon egyirányúak. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 17:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://honisme.blogspot.com/2010/02/sza ... peres.html

Idézet:
Ez a gyávaság hangja.


Tudod kit nevezel gyávának Laci?
Ha én csak körömnyit olyan erővel hirdetném az Evangéliumot, ahogyan Wilhelm Bush lelkész tette, nagyon örülnék.

Olvastad a bemásolt bizonyság tételeit? Ő nem szájember (bocs, billentyűzet ember) volt.

Voltak olyan pünkösdisták, akik beálltak a zsidó üldözésbe?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 17:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
......és hogy mennyire rosta (bocs Rosta) volt ez az idő egy közösség számára, a főgondnokkal pár év alatt a zsidó kérdés miatt úgy megromlott a kapcsolata, hogy nem beszéltek már egymással, most akkor mi van?

Laci, Literaty harmadik kategóriája miatt értem, hogy miért szitok szó számodra a katolikus, miért ugrasz még akkor is, ha a egy cikk tartalma nem erről szól, hanem arról, amit Kuruc írt.

Ezen, ugyan oda visszatérő körök miatt válik unalmassá és egyben feszültté (már hányszor mondtam neki!!!) egy fórum.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 17:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
rosta írta:
Apropó, mi a véleményed XII. Piusról?

Lesújtó!


Pedig például a Konzervatóriumot te is olvasod, számos írás, beszélgetés elemzi Piusz gondolkodását, helyzetét. Mindezt nagyon korrekten, a pápa dicséretével.

Innen kezdve nem értelek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 19:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Én már olvastam ezt is azt is XII. Piusról, mindenesetre, ahhoz, hogy most akarják boldogá avatni, elég vitatott a hazzáállása a fasizmus idejében.

http://nol.hu/kulfold/pius_priusza
http://nol.hu/kulfold/ujabb_dokumentumo ... lgatasarol

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 25., csütörtök 22:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
http://www.168ora.hu/itthon/jobbik-vona ... 80858.html

Az ellentusványos szinte minden rendezvénye Fidesz- és Orbán-ellenes üzeneteket hordozott, sőt a Fidesz tüntetően távol maradt (még Kövér László sem jelent meg, noha ő visszatérő vendég volt eddig Gyergyószentmiklóson), az erdélyi magyar szervezetek pedig szinte egységesen támogatták a Jobbik és az EMI táborát. A felületes szemlélő számára úgy tűnhetett: Tőkésék, akik eddig a kormánypártok kegyét keresték, illetve az ellenzékbe vonuló RMDSZ most különalkut kötöttek a Fidesz jobboldali ellenzékével.

kedves barátaim mi lesz így tündérországból? biztos ezt akartátok?

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 26., péntek 06:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az MSZP lejáratva, alig támogatja valaki, az LMP épp csak megszületett, MDF már nincs, SZDSZ már nincs, FIDESZ lejáratás alatt...

Amint a Fidesz is elveszíti a középosztály (mérsékeltek) maradék bizalmát arra nézve, hogy tud valamit kezdeni az ország ügyeivel, onnan kezdve ki marad a mai magyar pártok közül?

A Legrosszabbik, akik a bűnt nem cselekedetekhez kötik, hanem nemzeti, vallási, etnikai közösségekhez, ami miatt a legnagyobb hazugok, még akkor is, ha a leginkább igaznak TŰNNEK. (világosság angyala!)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 26., péntek 06:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
IDEJE elgondolkodnunk...

(egész pontosan egy ANGOL szó írja ezt le: OVERDUE!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 26., péntek 08:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ha a látható dolgokra nézünk, Magyarország, mióta eszemet tudom, soha nem volt ilyen reménytelen helyzetben mint most.
Csak Isten segíthet minket a felemelkedésben.
Miért is tenné?
Magyarország régóta kacérkodik a nemzeti szocializmussal.
Lehet, hogy csak akkor képes ettől megszabadulni, ha egyszer valóban a nácik kezébe adja a hatalmat, azok tönkre teszik az országot. Akkor jöhet a belátás, hogy ezt soha többet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 26., péntek 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
50 évenként 1x... TÚL NAGY ÁR... :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 26., péntek 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
50 évenként 1x... TÚL NAGY ÁR... :(

Persze, hogy túl nagy.
De mivel háború volt, az emberek nem fogták fel, hogy annak az eszmének a következményeit szívtuk és szívjuk. Azt gondolták, hogy a tragédiák, nyomor stb. oka a háború, a németek, az oroszok, stb.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség