Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 21:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:

Az összes rendészeti szervnél nyugdíjba menési dömping van, mert jövőre már csak sokkal rosszabb kondíciókkal mehetnek nyugdíjba. Úgyhogy aki teheti az mind menni akar.


Hát akkor van abban valami, hogy minden mindegy alapon vezényelték le a brutális rendőri akciókat, gondolva arra, hogy úgy is nyugdíjba mennek, és így nem tudják rajtuk számonkérni rajtuk, amit csináltak. Voltaképpen szívességet akartak tenni a kormányzatnak a jó nyugdíjért a fidesz, és a kömény mag egybemosásával, de hát nem jött be nekik.

Szerintem a politika a jog vonalán is megvédi őket...

Abszolut nem így működik. Nehogy azt gondold, hogy egy nyugdíjazási kérelemmel ki lehet bújni a törvény alól.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 12:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Exrefis mondta:

Abszolut nem így működik. Nehogy azt gondold, hogy egy nyugdíjazási kérelemmel ki lehet bújni a törvény alól.
ex


Feltéve, de nem megengedve - ha a kormány "megrendelésére" történt mindez. Akkor Gönczöl szekér sem áll meg kérdőre vonóan. (Hiszen eleddig kormányos és főtörzs egyaránt megabiztosan zengte: "minden pászolt, rendben OK-ztuk..")

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 14:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Exrefis mondta:
- ha a kormány "megrendelésére" történt mindez.


A zavargások keltése nem volt érdeke a kormánynak, tehát azt ne rendelhette meg. Arról a másik oldal gondoskodott.
A zavargásokat pedig a rendőrségnak le kell rendezni függetlenül a kormány színétől.
Történhetett volna fordítva is, egy jobboldali kormány reformintézkedéseire a szélsőbalos antikapitalisták, antiglobalisták kezdenek balhézni. Ilyenek azért vannak máshol Európában és ott is teszi a rendőrség a dolgát.
A zavargások elfojtását nem lehet kesztyűs kézzel csinálni. Az mindig is brutális lesz és egy ilyen helyzetben mindig is lehetnek a rendőrök részéről is túlkapások.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 10., péntek 19:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Exrefis mondta:

A zavargások keltése nem volt érdeke a kormánynak, tehát azt ne rendelhette meg.

Te tényleg ilyen naív vagy? Esetleg engem nézel gyengeelméjűnek?
Feltéve, de nem megengedve - modellezzük:

Felbérelnek fradista futballhulligánokat a TV székház ostromára, majd munkanélkülieket 1ooo-2ooo ft-ért mindenféle balhézásra, dobálásra.

1.) Meg lehet magyarázni az ellenzék lázítást szító politizálásval, utcára szólítása eredmémyével
2.) Össze lehet mosni a kétféle rendezvényt s a be nem jelentett és hőzöngő társulattal együtt megfélemlítő brutalitással, a rendőrök állati ösztöneinek kiélésével a kommunista pártállam jól bevált módszereivel megmutatni: KI AZ ÚR A HÁZNÁL

Hoppá! Hogy nem is annyira fikció volt? (LÁsd amerikai módszet-utánzás: Bush vezéráldozatához hasonlóan Gergényi főtörzs is...)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 11., szombat 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha már az összeesküvésnél tartunk, egy cikk a MNO-ból. Gondolom ez a bizonyos D, az a bizottságon bemutatott telefonbeszélgetés D-je lenne. Innen is látszik, hogy kár a titkosszolgálattal kavarni, meg 80 évre titkosítani a bizottság anyagát, de részleteket mégis bemutatni, mert az ilyen maszatolós dolgokból bármi kijöhet...:


Mit beszélt Gyurcsány D-vel?
2006. november 10. 11:56


MNO
A Fidesz szerint Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek több kérdésre is választ kellene adnia az elmúlt hetek eseményei kapcsán, hiszen csak ezzel együtt lehet a szeptember 18-án és az október 23-án történteket vizsgálni - mondta a Fidesz frakcióvezetője Budapesten, pénteken.

"Úgy gondoljuk, ha ki akarja vizsgáltatni (a történteket), kezdje magán. Néhány olyan kérdésre kellene válaszolnia, amelyekre mindeddig elfelejtett válaszolni, márpedig mi úgy gondoljuk, mindaddig, amig Gyurcsány Ferenc a Magyar Köztársaság választópolgárainak nem ad választ néhány kérdésre, meg sem kezdődhet a vizsgálat" - fogalmazott Navracsics Tibor Gyurcsány Ferencre, illetve a miniszterelnök által a napokban felállított bizottságra utalva.

A politikus közölte: arra várnak választ, hogy mit értett a miniszterelnök azon a kijelentésen, amit szeptember 18-án éjszaka nyilatkozott, miszerint folyamatosan egyeztetett a rendőri vezetőkkel, folyamatosan adott nekik utasítást, és csodálkozva látta, hogy a rendőrség nem az utasításnak megfelelően járt el.

Október 22-én, amikor magához rendelte a rendőri vezetőket, mire utasította őket, mire kérte őket október 23-ával kapcsolatban? Ez főként azért érdekes - vélekedett Navracsics - mert október 21-én, az MSZP kongresszusán "ő (...) a szövegkörnyezettől meglehetősen idegen módon fontosnak tartotta belecsempészni azt a félmondatot a beszédébe, hogy egy miniszterelnöknek nem dolga politikai utasítást adni a rendőrségnek. Talán csak nem előre menekült és előre mosakodott?" - tette fel a kérdést a fideszes politikus.

Október 23-án este - amikor Navracsics Tibor szerint már szétverték a Fidesz-tüntetést, a Fidesz szimpatizánsainak előre bejelentett békés nagygyűlését, amikor a miniszterelnök már tudta, hogy a rendőrség fizikai bántalmazást alkalmazott a bejelentett nagygyűlésen résztvevőkkel szemben - a Nemzetbiztonsági Kabinet ülésén mit mondott, mire utasította az ott jelen lévő politikusokat, rendőrségi vezetőket?

Igaz-e az a sajtóhír, miszerint a miniszterelnök 23-án beszélt a D-ként emlegetett személlyel - aki szervezte a zavargásokat - a fegyverszünetről, a fegyverszünet feltételeiről? Mit beszélt Gyurcsány Ferenc D-vel?

A Fidesz frakcióvezetője úgy vélte: a miniszterelnök most is - hasonlóan, mint augusztus 20-ai események után - bujkál, nem vállalja a felelősséget, nem ad magyarázatot a történtekre. A politikus - emlékeztetve arra, hogy Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány és több rendőri vezető is nyugdíjba készül - úgy vélte: "rákényszerítettek egy rendőrfőkapitányt, hogy nyújtsa be nyugdíjazási kérelmét", mert kényelmetlenné vált a kormány számára.

Navracsics Tibor a miniszterelnök által életre hívott bizottsággal kapcsolatban elmondta: "szinte minden tagja valamilyen formában érdekeltségi viszonyban, egzisztenciális kötődéssel rendelkezik a kormány iránt. Ezt pedig a legnagyobb jóindulattal sem lehet függetlennek nevezni". A frakcióvezető szerint olyannyira "kilóg a lóláb, hogy még az SZDSZ is kifogását fogalmazta meg ezzel kapcsolatban".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:

Te tényleg ilyen naív vagy? Esetleg engem nézel gyengeelméjűnek?
Feltéve, de nem megengedve -


Nem nézlek gyengeelméjűnek, de naívnak igen.
A napnál is világosabb, hogy a kormány érdeke az lenne, ha szép nyugalomban tudná csinálni a reformokat. A zavargások egyáltalán nem érdeke, az gyengítette a pozícióját a mozgásterét egyaránt.
Rosszabb helyzetben van mit nyár közepén a balhé előtt.
Ez a helyzet a Fidesznek kedvez, mert ezzel lassan erodálhatja a kormányt és GyF-t.
Tehát nem kedvez a kormányzatnak, GyF-nek.
Továbbá nem kedvez az országnak, iszonyatos veszteségeket okoz.
Ezek tények. A többi fantázia.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 15:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves ERŐSelméjű (headstrong) barátaim:

ENNYI igaz a zösszeesküvéselméletből:

http://www.mfor.hu/cikk.php?article=31349&pat=5

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Vajon igaz-e az összeesküvéselmélet?
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 16:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
... a színjáték szabályai szerint a rendőri vezetők napokon belül el lesznek csapva, meg lesznek látványosan büntetve.

Ehhez képest vissza lett könyörögve a bp-i rendőrfőkapitány.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 17., péntek 11:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
kedves ERŐSelméjű (headstrong) barátaim:

ENNYI igaz a zösszeesküvéselméletből:

http://www.mfor.hu/cikk.php?article=31349&pat=5



Igaz, hogy engem még a gyengeáramkör is próbára tesz, de merem bevallani; a fenti egyenlet/képlet/találós-kérdés után se tudom; hány éves a kapitány.. :P

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 17., péntek 12:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szállítom a megfejtést:
EREDETILEG ez az egész összeesküvéselmélet a kuruc.infón jelent meg, a lényege az volt, hogy az egész színjáték, ami itt ment, arra ment ki, hogy Magyarországon egy nagy gáz- és olajtárolót akarnak építeni, atomerőművel megspékelve, és ENNEK ÉRDEKÉBEN utazott gyurcsány szocsiba, ezért állította le orbán a választások előtti naggyűlést, stb stb...

bátorkodtam EHHEZ a (kissé sovány, de tényleg valós) tényanyagot szállítani...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 17., péntek 13:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
szállítom a megfejtést:
EREDETILEG ez az egész összeesküvéselmélet a kuruc.infón jelent meg,

bátorkodtam EHHEZ a (kissé sovány, de tényleg valós) tényanyagot szállítani...


Eredetileg a Matulán jelent meg az én ismereteim szerint, onnan vették át mindenhonnan, ha minden igaz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 17., péntek 17:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Hát ja, én meg azt sajdítottam; a kormány rendezte a színjátékot okt.23.-án és egyéb napokon, hogy a hőbörgésre goghasson mindent, dehonesztálva ezzel (is) fideszéket..

Hogy válámi ván, csak nem áz igázi - annak bizonyságára imhol egy ujságcikk (nem a "Kisdobosból", nem is a "Komszomolszkaja Pravdából"):







Gyurcsány a legkártékonyabb – Baló felesége szerint
2006. november 16. 15:34


MNO
Morvai Krisztina, az ismert feminista jogvédő, Baló György felesége a Heti Válasznak adott interjújában kifejtette: felelniük kell azoknak, akik parancsára megakadályozták az embereket abban, hogy október 23-án elhagyják a gyülekezések helyszínét.

– A gyülekezési jog gyakorlása azt jelenti, hogy odamehetek, ott lehetek, és békében el is hagyhatom a helyszínt – vélte az ELTE jogi karának docense, aki ott volt az Astoriánál, de magát nem, csak gyermekeit féltette, akiket magával vitt. Ezért szemrehányásokat is tett magának. Morvai annak ellenére sem a zavargók felelősségére helyezi a hangsúlyt, hogy a tévészékház ostrománál felgyújtották férje, Baló György autóját.

A jogvédő még október 23-án éjjel körlevelet küldött barátainak, amelyben Gyurcsány Ferencet minden idők legkártékonyabb miniszterelnökének nevezte.

– „Aznap éjjel, amikor hazaértünk, épp a tévében szörnyülködött a miniszterelnök, hogy nem lehet kimenni az utcára, mert a randalírozó kisebbség terrorizálja a többséget. Mindez annyira ellentétben állt azzal, amit én láttam, hogy azon nyomban megírtam a körlevelet. Úgy éreztem, ki kell kiabálni, mi történt, s az nem lehet, hogy ennyire meghülyíthetik az embereket. Hogy a rendőrség brutalitása után órákkal még szavakkal is megtaposhatnak, azt – úgy éreztem – nem lehet elviselni" – nyilatkozta Morvai Krisztina, aki ebben az interjúban Hernádi Juditnak is súlyos bírálatot címzett.

(Heti Válasz)



Ha nem is összeesküvéselmélet, de mocskos, hazug színjáték...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 17., péntek 18:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Gyurcsány a legkártékonyabb – Baló felesége szerint
2006. november 16. 15:34
(Heti Válasz)


Ezt a fiatalos jogásznőt már láttam a tv-ben, nem piskóta egy jelenség! Tudja, hogy mit kell lépnie! :)


A másik érdekesség, hogy a Tamás Gáspár Miklós, a nagy fidesz gyűlölő meg most szólította fel az szdsz-t, hogy oszoljon fel:

Idézet:
A Szabad Demokraták Szövetsége, amelyben én is voltam egykor valaki, volt valaha valami... Szép volt és fiatal. Kedves szabad demokraták, legalább a múltra ne hozzatok szégyent, a jelen úgyse ér sokat. Oszlassátok föl a pártot, hagyjátok a fenébe az egészet. Már minden hiába. Demszky levele után, higgyétek el, nem lehet többé szabad demokratának lenni. Jobb lesz nektek is - és mindenkinek- írja Tamás Gáspár Miklós a Népszabadságban megjelent levelében.

Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere, az SZDSZ egyik vezető alakja levélben kérte a miniszterelnököt, hogy ne fogadja el Gergényi Péter tábornok nyugalmazási kérelmét. Gergényi rendőrfőnököt - hírek szerint - Demszky "Budapestért"-díjra terjeszti föl. Korábban Kuncze Gáborral együtt kérték a tábornokot, hogy maradjon a helyén.

Tamás Gáspár Miklós a Népszabadság Vélemény rovatában írja: "nem titok - én is kifejtettem újabban a HVG internetes változatában -, hogy a rendőrség akciói úgy törvényesek, hogy a szerv betartja a nézetem szerint alkotmányellenes rendőrségi, szolgálati és nemzetbiztonsági törvényt, amely ellen meggyőződéses liberálisok hosszú évekig harcoltak. Ezek a törvények gúnyt űznek a jogállam eszméjéből, ellentmondanak számtalan alapjogi egyezségokmánynak, konvenciónak, nemzetközi szerződésnek, EU-alapelvnek és jogi normának, ám a parlamenti pártok így látták jónak."

TGM az "elnyomó rendőrállam jelképének" nevezi Gergényit és arra kéri az SZDSZ-t, hogy legalább a múltra ne hozzanak szégyent, hagyják a fenébe az egészet, és oszlassák fel az SZDSZ-t, Könyörgök, oszlassák föl! című írásában.

Korábban Szent-Iványi István, az SZDSZ Európa Parlamenti képviselője a hvg.hu-nak adott interjúban jelentette ki, a párt Gyurcsány őszödi beszéde óta téves úton jár, el kell ítélnie a rendőrség túlkapásait, és nem vállalhat közösséget Gergényi Péterrel.

(Népszabadság/hvg.hu)



A harmadik hír viszont szörnyű, mivel a Demszky most tüntette ki Gergényit Budapestért díjjal. :cry:

A negyedik hír folytatólagos, hiszen Demszkyhez is kapcsolható lehet. Kíváncsi vagyok, hogy az öt siemens-es főmufti vallomása, no meg a lefoglalt iratok amelyet egyenlőre titokként kezelnek a németek vajon napvilágra fog-e kerülni.


Tegnap hozták a lapok, hogy ezek a derék németek többek között a Combinók megrendelését elősegítendő kb 20 millió euró kenőpénzt fizettek ki bizonyos megrendelőknek világszerte. Vajon közreadják-e a neveket a derék németek?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 18., szombat 11:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ez ám a hatalom vérlázító arroganciája:

míg egyre inkább nyilvánvaló a rendőrség túlkapása, terrorisztikus őrjöngése, és a jogszerűen és csendesen tüntetők összemosása és válogatás nélküli botozása - egyfelől, és másrészt a széplelkű főtörzs kitüntetése, hőssé avanzsálása másrészt.

Nesze neked demokrácia, üdvös, baloldali kivitelben!!!!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 21., kedd 18:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Teljesen "logikus", magyar kivitelű, balos eljárás:

a vizsgálat a TV ostrom esetében megállapította - többek közt - Gergényi felelősségét is. Természetesen kitüntették (érdemei elismeréseként)

Hát akkor inkább: "jobbra át!"

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség