Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 14:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
naccerű

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 19:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Kedves Ex tesó!

Az általad közreadott párbeszédről miképp derül(t) ki, hogy az egyikük fideszes?
Nem vagyok pszichológus, logopédus vagy grammatikus, de nem tudok másra gondolni, minthogy [/b]valaki lámpalázasan egy felolvasott szövegben bakizott..[b] :x :roll: :oops:


Kedves Figyelő Tesó!
Igazad van a szövegből nem derül ki, hogy az illető Fideszes, ez csak a józan logikával következik a párbeszédből, és a politikai szereplők érdekeiből. Úgyhogy visszavonom ezt az állítást.

Nos szóval te azt hiszed, hogy ezek a lehallgatott felvételek egy színjáték.
És te neveztél engem paranoiásnak? :*:
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 19:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Én csak a másodikra gyanítom, mert ennyi "huncutságot" bőven feltételezek a hatalomféltő, megalomániásokról.
Minden nagyon szép, minden jogszerúen, ment végbe - csak alig félszáz túlkapás, terror, indokolatlan lövöldözés. Úgyhogy szép, kerek a kép-

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 19:42 
Kedves Tavasz!

Megtettem!
Állást foglalok minden szélsőség ellen, - kivétel a szélsőséges szeretet, amit Jézus is tett - de ehhez a szakadék két szélét meg kell említenem!

A rendőrök megálltak, amikor közelebb értek az Astóriához.
Bölcsen cselekedtek és gondolkoztak.

Aztán jött valami, de inkább valaki és átadták magukat annak a gondolatnak, ami előtt egy ideig megálltak!
Ha tudták, hogy nem lenne szabad a garázda csoport után menni a békés tömegbe, akkor miért tették ezt meg még is?

Megmondom.....

A bosszú vágy, a másként gondolkozók elleni gyűlölet.
Az a valami amit itt is érezhetünk a gép előtt ülve magunkban.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 19:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Én csak a másodikra gyanítom, mert ennyi "huncutságot" bőven feltételezek a hatalomféltő, megalomániásokról.
Minden nagyon szép, minden jogszerúen, ment végbe - csak alig félszáz túlkapás, terror, indokolatlan lövöldözés. Úgyhogy szép, kerek a kép-


Nos a Fidesz legalább olyan hatalommániás és tőlük láttunk már cifra dolgokat.
Nos az még nemzárult le, hogy valójában mennyi túlkapás volt. Csak azt tudjuk, hogy a Fidesz dönti az ügyeket mert neki az az érdeke. Éppen ezért a hitelessége nulla.
Annak is nagyon kicsi a valószínűsége, hogy a sokszáz órányi hangfelvétel színjáték lenne. És azt se felejtsd el, hogy ők pontosan tudják, hogy ki beszélt, tehát nem szövegmondó színészek.
Az is döbbenet, hogy csak a rendőrségről beszéltek és máris elfelejtettétek a gyilkos idulatokkal örjöngő söpredéket. Az első ostromnál több mint 100 rendőr sérölt meg, egyet majnem agyonvet a csőcselék. Akkor azt mondta a Fidersz, hogy a rendőrség tehetetlen és nem tudja megvédeni a népvagyont. Aztán mikor másnap magához tért és elvégezte a dolgát meg 23-án is mindjárt brutálissá vált.
Igen, a tömegoszlatás brutális. Nem kell benne részt venni.
Továbbá az elhajított utcakő gyilkos fegyver. A vasrúd is. Ha éles lőszerrel lelőnek egy ilyet az is teljesen jogszerű. Ebből kéne kiindulni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 20:09 
Ex!

Hamár Krisztus olyan messze került tőled, legalább a szemet-szemért fogat-fogért parancsra hallgass!
Ne akarj lelőni valakit, aki bottal, vagy vas rúddal támad. Azért van a rendőröknek pajzsa, hogy ezt védeni tudják!
Azért fizetem a ruházatukat a képzésüket, a védő felszerelésüket a gumibotjukat, bilincsüket, hogy a garázdák ellen használják.
A fegyvereiket csak abban az esetben használhassák, ha gengszterekkel kerülnek lőpárbajba.

A tömeg az nem az a tömeg volt, akit oszlatniuk kellett volna a rendőröknek.

Azt a pár száz embert kellett volna oszlatni és előállítani - és nem BÜNTETNI - akik erőszakosan a köz ellen cselekednek.

Még mindig nem értem, hogy egy bejelentett békés tüntetés résztvevőit miért kellett oszlatni és velük szemben brutálisan eljárni?

Vagyis értem, azért mert aki okt.23.-án az utcán volt, az kollektíve bűnös.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 07:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Ex!

Hamár Krisztus olyan messze került tőled, ....

Kedves Kavics!
Természetesen és hála Istennek ez nincs így, hiába próbálod ezt rámhúzni. :)
És tudod miért, mert én az álláspontomat Isten igéje alapján alakítottam ki. Azon igék alapján amit ti itt simán félresöpörtetek politikai előítélet alpján. Senki nincs közelebb Jézushoz, mint amilyen közel van az Igéhez. :)

Idézet:
Ne akarj lelőni valakit, aki bottal, vagy vas rúddal támad. Azért van a rendőröknek pajzsa, hogy ezt védeni tudják!

Ejnye Kavics! Nem szép dolog kiforgatni a másik szavait. Nem azt mondtam, hogy én le akarok lőni valakit, hanem azt, hogy mi a jogos alapállás még a Biblia alapján is. Azért hordja a fegyvert a hatalom, hogy megbüntess a bűnöst. Már sokszor idéztem, most nem hozom ide újra.
Inkább azt lásd, hogy ehhez képest nagyon humánusan bántak a lázadókkal.

Idézet:
hogy a garázdák ellen használják.
A fegyvereiket csak abban az esetben használhassák, ha gengszterekkel kerülnek lőpárbajba.

Nos pontosan azt teszik, agarázdák ellen használják a fegyverüket. Vagy azt gondolod, hogy a rendőrnek is utcakővel kellene visszadobálni, ha rátámadnak.

Idézet:
A tömeg az nem az a tömeg volt, akit oszlatniuk kellett volna a rendőröknek.

Tévedsz. A felszólítás után aki ott marad, az at a tömeg.

Idézet:
Még mindig nem értem, hogy egy bejelentett békés tüntetés résztvevőit miért kellett oszlatni és velük szemben brutálisan eljárni?

Elmagyarázom. A szeptemberi balhé után nem jött be a rendőrállam szlogen, mert az emberek nagyon is helyeselték, hogy a rendőrség szétverte a csőcseléket. Ezért olyan szitut kellett előállítani, ahol lehetőleg ártatlanok is beleeshetnek a szórásba. Ezért kellett az Astóriához szervezni a naggyűlést és ráhúzni rendőröket a fideszes tömegre. És akkor abba reménykedtek, hogy a nagy tömeg vagy elsöpri a rendőrséget, vagy legalább fel tudnak mutatni ártatlan áldozatokat. Vagyis a Fidesz a saját rajongóit is beáldozta, csak hogy zűrzavart keltsen és ezzel közelebb kerüljön a hatalomhoz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 15:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Exrefis mondta:

Ejnye Kavics! Nem szép dolog kiforgatni a másik szavait. Nem azt mondtam, hogy én le akarok lőni valakit, hanem azt, hogy mi a jogos alapállás még a Biblia alapján is. Azért hordja a fegyvert a hatalom, hogy megbüntess a bűnöst. Már sokszor idéztem, most nem hozom ide újra.
Inkább azt lásd, hogy ehhez képest nagyon humánusan bántak a lázadókkal.

Nos pontosan azt teszik, agarázdák ellen használják a fegyverüket. Vagy azt gondolod, hogy a rendőrnek is utcakővel kellene visszadobálni, ha rátámadnak.


Még mindig nem mondtad ki, hogy a mi rendőrségünk igazságérzete, jogtisztelete, rendszolgálata - vagyis demokráciamegvalósítása - sokkal fejlettebb a nyámnyila Nyugatnál. Ott nemhogy nem dobálnak vissza kövel (talán kenyérrel sem), de nem is tartozik eszköztárukba a gumilövedék, könnygázgránát.
Igaz, nem taposták le lovaikkal a lázadókat. De pl. Franciaországban egy éve hatakan át tartott a zavargás, több tucat autó és busz látta kárát. S ott tényleg a csőcselékké vált munkanélküli bevándorlók balhéztak s nem a katolikus gallonok. Mégsem volt éles vagy tompa lövészeti gyakorlatozás.
Bakker! Hogy miért is nem segítettük meg a mi tökös magyar rendőreinkkel. Sitty-sutty rend lett volna! (Vagy esetleg a második francia forradalom..)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 15:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Exrefis mondta:

Nos az még nemzárult le, hogy valójában mennyi túlkapás volt. Csak azt tudjuk, hogy a Fidesz dönti az ügyeket mert neki az az érdeke. Éppen ezért a hitelessége nulla.
Annak is nagyon kicsi a valószínűsége, hogy a sokszáz órányi hangfelvétel színjáték lenne. És azt se felejtsd el, hogy ők pontosan tudják, hogy ki beszélt, tehát nem szövegmondó színészek.


Figyelemre méltó, hogy a Fidesz hozott létre fórumot, dokumentumtárat a rendőri "őrjöngések" regisztrálására, míg a kormány és a rendőrség vállát vonta s magára hagyta a panaszkodókat, egybemosta a békés tüntetők felszólalásait a zavargókat ért jogszerű fellépés kellemetlenségével. Vajon miért, ha ők vannak a népért s nem fordítva? Vajon miért, ha nincs mitől tartaniuk, hisz éppen az ő érdekük, hogy a vizsgálatok őket igazolva kimutassák: minden rendben volt, jogszerűen, arányosan (aranyosan!) A kormány és hatalmi eszköze, a rendőrség hitelessége dupla nulla, sőt hulla, mert neki pont az az érdeke, hogy félelmet keltsen, "lebeszélje" a feljelentőket a maguk igazának keresésétől, mert "az állam én vagyok, s aki nem az én igazságomat vallja, az igazságtalan, és jön az 'igazságszolgáltatás'"

Megintcsak felületesen általánosítasz (hadd ne kelljen tudatos csúsztatást feltételeznem!). Ugyanis nem mondtam, hogy többszáz órányi hanganyag hamisítvány. Én kettőt hallotta, s az egyikről megállapítottam (te is megteheted, hisz bizonnyal hozzáférhető a MTV 1 archívumában), hogy életszerűtlen, monológ jellegű. Benne egy abszolúte indokolatlan kettőző bakizással. Ha az Ige "mindent megvizsgálva, a jót megtartsátok" szellemében kész vagy előítéletmentesen analizálni - meglehet; te is gyanakszol. Én nem követelek tőled metanoiát, hiszen nem vagyok rá jogosult, még a te érdekedben sem. DE talán van, Aki elvárja..

Szövegedből idézett utolsó mondatodat nem értem, nem tudom, kire gondolsz..


S itt van ez a titkosítási herce hurca. Ha a Fidesznek lenne vaj a fején, ugyan miért követelnék a teljes anyag nyilvánosságra hozatalát. Nehogy má a hatalom védje meg őket, s titkolja az állam érdekében(??) a lebuktatható, összeesküvést nyilvánvalóvá tévő adatokat a Fideszről!

Valóban pojácát csinálnak magukból... Sejtelmes, sikamlós, siralmas. :oops:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
naccerű... :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 16:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Exrefis mondta:

Még mindig nem mondtad ki, hogy a mi rendőrségünk igazságérzete, jogtisztelete, rendszolgálata - vagyis demokráciamegvalósítása - sokkal fejlettebb a nyámnyila Nyugatnál. Ott nemhogy nem dobálnak vissza kövel (talán kenyérrel sem), de nem is tartozik eszköztárukba a gumilövedék, könnygázgránát.
Igaz, nem taposták le lovaikkal a lázadókat. De pl. Franciaországban egy éve hatakan át tartott a zavargás, több tucat autó és busz látta kárát. S ott tényleg a csőcselékké vált munkanélküli bevándorlók balhéztak s nem a katolikus gallonok. Mégsem volt éles vagy tompa lövészeti gyakorlatozás.
Bakker! Hogy miért is nem segítettük meg a mi tökös magyar rendőreinkkel. Sitty-sutty rend lett volna! (Vagy esetleg a második francia forradalom..)

Kedves Figyelő!
Genovai G8-ak találkozón a baloldali csőcselék hőbörgött.
Itt van róla néhány kép.
http://www.carlo-giuliani.com/photos.htm
A másodikon tisztán látszik, hogy a tűzoltókészülékkel a rendőröktre támadó fickót lelövik, (majd még elég ronda módon át is tolatnak rajta).
Az olasz ügyészség megalapozottnak ítélta a fegyverhasznélatot és nem vonták felelősségre a rendőrt miatta.

Más. Sem a könnygázt, sem a gumilövedéket nem mi találtuk ki, hanem más demokratikus országok, hogy nem kelljen a jogtalanul hőbörgőket halomra lőni.
Párizsban egészen más a helyzet, ott nem tömeget kell oszlatni, hanem gerilla háborút vívnak kis bandák ellen. Az ellen nem jók a tömegoszlató eszközök.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 18:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ezt írod kedves tesó:

"Sem a könnygázt, sem a gumilövedéket nem mi találtuk ki, hanem más demokratikus országok, hogy nem kelljen a jogtalanul hőbörgőket halomra lőni. "

Lehet, hogy múltkori e témában írt hozzászólásomat nem is olvastad, bemásolom:

"Szokatlanul nyíltan beszélt kérdésünkre a berlini rendőrség szóvivője a televízióban látott képek alapján a budapesti demonstrációkról és azok rendőri kezeléséről. Szó szerint kijelentette, hogy mi ezt másként csináljuk. Tudniillik a képek szerint túlzott budapesti rendőri reakciót sejtetnek, ilyesfajta radikális beavatkozásra a szóvivő saját praxisából kiindulva nem emlékszik.
Meghökkentette ugyan, hogy némely demonstráló hatalmába kerített egy régi páncélos járművet, de ettől függetlenül úgy véli a berlini rendőrség szóvivője, hogy náluk - és ezt külön kiemelte - egy ilyen nemzeti ünnepen tartott demonstráció résztvevői ellen semmiképpen sem vetnének be radikális eszközöket, pláne vízágyút. Ami a gumilövedéket illeti, arról pedig végképp nem lehetne szó, nemcsak Berlinben, de más német tartományokban sem. Ugyanis Németországban a rendőrségnek nincs gumilövedéke.

Az olasz rendőrök sem használnak tüntetésen gumilövedéket
A tömegtüntetések hazájában, Olaszországban olykor hevesen összecsapnak a tiltakozók és a rendőrség. Gumilövedék azonban nem szerepel a rendfenntartók fegyverei között.

Olaszországban sem kímélik a tüntetőket a rendőrök. Pajzs, gumibot, könnygáz, vízágyú, lovas osztag. Ha a rohamrendőrség kivonul, Olaszországban tudják már, mi lesz a forgatókönyv, mivel a velük szemben állók sem kímélik a rendőröket. Ezek a jelenetek gyakoriak az itáliai stadionoknál, s a globalizáció ellenes tüntetéseken.

Az olasz hatóság gumilövedéket nem használ. Emberre a rendőrök nem lőnek, ha kell, csak a levegőbe .Politikai tüntetésen utoljára Nápolyban gumibotozták meg az embereket. Ez is öt évvel ezelőtt történt, a túlkapással vádolt rendőrök elleni vizsgálat azóta sem zárult le.


Franciaországban gyakorlatilag soha nincs tömegoszlatás

A franciaországi tömegtüntetéseken a rendőrség gondosan különválasztja, és másként kezeli a békés demonstrálókat, illetve a randalírozókat. Gumilövedéket azonban ez utóbbiakkal szemben sem alkalmaznak.
Franciaországban mindennaposak a tüntetések, de gyakorlatilag soha nincs tömegoszlatás. A demonstrációk ugyanis az előre bejelentett és engedélyezett időben és útvonalon zajlanak, olyakor például Párizsban három-négyszázezer tüntető részvételével.
Másfél évtizede még komoly gondot okoztak a tüntetők közé keveredő törő-zúzók. Ma már többnyire civil ruhás rendőrök emelik ki őket a tömegből, és teszik őket ártalmatlanná, bár idén tavasszal az egyik nagy párizsi tüntetés végén komolyabb összetűzésekre is sor került. De ez sem tömegoszlatás volt, hanem a randalírozók kisebb csoportjai játszottak bújócskát a rendőrökkel, akik ha kell, használnak könnygázt, gumibotot, de gumilövedék bevetésére csaknem immár két évtizedes tudósítói pályafutásomra visszagondolva, nem emlékszem.
Kossuth rádió-Esti Krónika okt. 24
Zentai Péter (Berlin), Sárközy Júlia (Róma), Keleti Miklós (Brüsszel)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 18:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Exrefis mondta:

Más. Sem a könnygázt, sem a gumilövedéket nem mi találtuk ki, hanem más demokratikus országok, hogy nem kelljen a jogtalanul hőbörgőket halomra lőni.
Párizsban egészen más a helyzet, ott nem tömeget kell oszlatni, hanem gerilla háborút vívnak kis bandák ellen. Az ellen nem jók a tömegoszlató eszközök.


Már megint olybá tűnik, hogy összekensz dolgokat=csúsztatsz.
A gumilövedéket (bemásoltam anno - nem használják a demokratikus országokban!! Egyedül az USA eszköztára, de ott valóban megesik egy-két "pardon" lelövés is). Muszáj minden amerikai baromságot lemásolni?
S miféle gerillaháborúról beszélsz Franciaországban? Vízágyúval, gumibottal?
Merthogy másról (rakéta, kézigránát, géppisztoly, stb.) nem tudok..

üdv.
figyelő

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 19:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Meghökkentette ugyan, hogy némely demonstráló hatalmába kerített egy régi páncélos járművet, de ettől függetlenül úgy véli a berlini rendőrség szóvivője, hogy náluk - és ezt külön kiemelte - egy ilyen nemzeti ünnepen tartott demonstráció résztvevői ellen semmiképpen sem vetnének be radikális eszközöket, pláne vízágyút.

Ez a csúsztatás. Mert nem a demonstrálók ellen vetették be, hanem a csőcselék ellen. Nem a demonstrálók vagy naggyűlők kötötték el a tankot. Csak igyekeztek összekeveredni a Fideszes nagyobb tömeggel, hogy nagyobb zűrzavart kavarjanak.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 04., szombat 19:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
S miféle gerillaháborúról beszélsz Franciaországban? Vízágyúval, gumibottal?
Merthogy másról (rakéta, kézigránát, géppisztoly, stb.) nem tudok..


Mint mondtam, ott nem tömegben alcióznak a lázadók, hanem kis bandákban, gerilla módszerekkel.
Szerintem nagyon helyes, hogy gumilövedéket vetnek be a brutális randalírozók ellen. Ők ezen a nyelven beszélnek, hát ezen a nyelven kell hozzájuk szólni.
És hogy idézzek egy illetékest is.
Péld 20,30. A kékek és a sebek távoztatják el a gonoszt, és a belső részekig ható csapások.
:)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség