Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 22:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nem is beszélve az orosz sztyeppékról :roll:
Na meg egész nyugat Európáról, a kolostorokról, meg a tengeri kikötőkről, jajj Amerikában is biztos van mit keresnünk, hisz kitántorgott Amerikába. :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 22:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Nem is beszélve az orosz sztyeppékról :roll:
Na meg egész nyugat Európáról, a kolostorokról, meg a tengeri kikötőkről, jajj Amerikában is biztos van mit keresnünk, hisz kitántorgott Amerikába. :idea:


Kedves Magda! Szerintem most már csakugyan korlátoznod kellene magad, ez már túlmegy a jóízlésen! Túlpörögtél. Ez már nem jópofa, ez már nem adható el semminek, ez goromba, otromba, és gonosz. Tudom, hogy akaratod ellenére, de az.

Légyszi fogd vissza a lovakat! Még a végén kupeckedés lesz a dologból... :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 22:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
?ár mint, hogy vevő vagy rá instálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 22:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kuruc írta:
Én nem szeretném soha elfelejteni Felvidéket, Kárpátalját, Erdélyt, Délvidéket, Burgenlandot.



Köszönöm, Kuruc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 22:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igazatok van!
Bocsánatot kérek!
Ezeknek az igéknek is be kell teljesedni:

Mt 24,7 Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lésznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé.
Mk 13,8 Mert nemzet nemzet ellen, és ország ország ellen támad; és lesznek földindulások mindenfelé, és lesznek éhségek és háborúságok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 22:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát... nem tudom...

amit ÉN tudok tenni:

- vannak erdélyi ref teológus barátaim, meg teológiát végzett barátném is
- van kárpátaljai nagyonközeli barátném (ref, lányom barátnője is lett közben)
- van felvidéki teológa barátném, ref, próbálom benne tartani a lelket, hogy ÉRDEMES kitartani
- van vajdasági nagyon jó barátom, szolgál a fiatalok között
- de itt pesten is van 2 teológa, az egyik ráadásul a hugom

mindezekkel (meg számos más határon inneni és túli tesóval) tartom a kapcsolatot...

harckocsizó voltam, de sose éreztem indíttatást, hogy "tankkal végigmenjek románián" ... ... ...

konkrétan a kárpátaljai ref egyház különösen nagyon a szívemen van...
be is tettem a vonatkozó linket, aztán lett belőle egy közepesen undorító ökumené fogalma körüli száj- és hajtépés... az eredeti szándék pedig az EGYSÉGKERESÉS bátorítása volt, akár a ref egyházon BELÜL is!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 22:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Igazatok van!
Bocsánatot kérek!
Ezeknek az igéknek is be kell teljesedni:

Mt 24,7 Mert nemzet támad nemzet ellen, és ország ország ellen; és lésznek éhségek és döghalálok, és földindulások mindenfelé.
Mk 13,8 Mert nemzet nemzet ellen, és ország ország ellen támad; és lesznek földindulások mindenfelé, és lesznek éhségek és háborúságok.


Én bocs, hogy itt szóltam! Most jövök rá, hogy van privi.

Bocs Magda!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 23:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Net gondolom a Kolosse levelet kellene megszívlelni azoknak, akik gondolják, hogy tehetünk valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 23:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
net2rist írta:
harckocsizó voltam, de sose éreztem indíttatást, hogy "tankkal végigmenjek románián" ... ... ...

Nekem pedig vagy 40 T-34-esem van lezsírozva a hangárban. Egyet október 23-án be is hörrentettek a fiatalok Pesten.
Félre a tréfát: megtért keresztény számára elképzelhetetlen a tankos alternatíva. Önvédelmi szituáción kívül elképzelhetetlennek tartom erőszak alkalmazását. Viszont abból sem engedek, hogy ha azt hallom, hogy Magyarország ne a történelmi országra gondoljak. Így nevelem a gyermekeimet és arra kérem őket, hogy ők is ezt adják tovább. Ha elegen leszünk újjászületett magyarok, el merjük fogadni Isten ajándékát a gyermeket, akkor békés úton is újra össze fog tartozni, ami egy volt ezer éven át. Hiszek az én megváltó Uramban és bízom benne, hogy a benne bízó közösségeket is megáldja, nem csak az egyéneket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 09:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az "Ország",a "nép" még nem "haza".A tényekből-az országból,a népből-akkor lesz csak "haza",ha az anyanyelv elveket ad a tényeknek! Nincs más haza,csak az anyanyelv!" Márai Sándor



és ezt, az anyanyelvet senki el nem veheti tőlem, esetleg magam elhagyhatom.Erika


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 09:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nagy bajban vannak a külföldre szakadt hazánk fiainak leszármazottjai, mert idős szüleiknek nem értik a beszédét, hát még az unokák.
Idős emberben az kopik ki elsőre amit utoljára tanult, az anyanyelv, az anyatejjel szívott beszéd, szoptatnak az anyák?
Beszélnek közben is - és máskor - gyermekeikkel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
FM, ez saját tapasztalat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 09:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Úgy saját, hogy kinnt hallottam olyanoktól akik régen kinn élnek, és olyanoktól, akiket azért alkalmaznak idős otthonban, mert a magyart anyanyelvi szinten tudják.
Sok tájnyelvi kifejezés nehezíti azt értést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 15:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kuruc mondta:

Viszont abból sem engedek, hogy ha azt hallom, hogy Magyarország ne a történelmi országra gondoljak. Így nevelem a gyermekeimet és arra kérem őket, hogy ők is ezt adják tovább. Ha elegen leszünk újjászületett magyarok, el merjük fogadni Isten ajándékát a gyermeket, akkor békés úton is újra össze fog tartozni, ami egy volt ezer éven át. Hiszek az én megváltó Uramban és bízom benne, hogy a benne bízó közösségeket is megáldja, nem csak az egyéneket.

Amennyire meg tudom ítélni; én is szeretem a hazámat. Közepesen vagyok patrióta.
De gyakran tartok a ló túloldalától (mások esetében), amikor előjön kimondatlanul is, hogy "aki jó magyar, az jó református, és az igazi református, valódi magyar" (Talán nem szó szerinti. Hegedűs Lórántékat kéne megkérdezni).
Én azt látom, hogy míg a Jézus korabeli zsidók égtek a vágytól a függetlenség után - egyrészt "veszni hagyták", sőt irtották szívükben Samáriát, másrészt az Úr Jézusnak ez még másod vagy harmadrenden sem volt téma...(hogy ti. komplett Izrael ill. független állam).

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 20:17 
Sziasztok!

Nem szeretném kiharcolni a nagy magyarországot.
Ha tudnánk - akár itt a fórumon - építő közöséget alkotni magyarok, akkor talán idővel Isten magától megadná, hogy a most más országban élő magyarok ne szünjenek meg létezni, hanem gyarapodjanak, sokasodjanak.

...egyszer elgondolkoztam, hogy hol élnék szívesebben:
- csont magyarok között, akik gyűlölik Jézust és megvetik az Úr Igéjét
- kínai emberek között, akik az Úr Jézus által Isten gyermekei

Számomra is meglepő volt a válasz


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség